HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

W szale nowości i super produkcji jeszcze nie zapomniałem o filmie Ryś:)...już nie mogę się doczekać premiery!~oby tylko nie okazał się klapą:/
Polak szczery na 3 litery - RYŚ

20070129193709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobra - a teraz cos dla mnie niesamowitego ... film "BABEL" ! co o nim sądzicie? mnie osobiście miażdzy, i dwójka moich ulubionych aktorów, o których tylko marzyłem aby w jednym filmie zagrała (Pitt i Blanchet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 23:58, Martimat napisał:

BraveHeart - to najlepszy mój film!


A ja zawsze myślałem że to film Gibsona. ;))) No ale rzeczywiście, udał ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 23:58, Martimat napisał:

nadal nie widziałem ostatniego samuraja :(

BraveHeart - to najlepszy mój film!


Podobno ścieżka dźwiękowa do tego filmu jest przeje2bista. Sam szukam obecnie właśnie owego soundtracka, bo wiele osób mi polecało, mówiąc o niej jako najlepszym kawałkiem roboty tuż za oprawą dźwiękową Morricona z westernów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film "Droga do Guantanamo" - Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub
swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center.

Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo (amerykańska baza na Kubie - baza/więżeinie gdzie nie obowiązują prawa, konwencje międzynarodowe i Konstytucja USA).

Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy.
Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 10:42, strajker napisał:

Film "Droga do Guantanamo" - Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie

Ten film ma się ukazać w kinach czy już wyszedł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 23:45, Kubeczek77 napisał:

ERAGON--->badziewie... oglądaliście ?? Ja czytałem też książke i poprostu zepsuli ten film...


powiem ci tak czasami książki są inaczej napisane niż film
on jest nawet fajny...

A tak swoją drogą wejdz na swój gramsajt i dodaj mnie plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 23:58, Martimat napisał:

nadal nie widziałem ostatniego samuraja :(

BraveHeart - to najlepszy mój film!

Żałuj... (że nie oglądałeś Ostatniego Samuraja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 15:26, hiros3 napisał:

> ERAGON--->badziewie... oglądaliście ?? Ja czytałem też książke i poprostu zepsuli ten
film...

powiem ci tak czasami książki są inaczej napisane niż film
on jest nawet fajny...

A tak swoją drogą wejdz na swój gramsajt i dodaj mnie p

Dla tych którzy przeczytali książke to chyba się nie wydaje taki fajny... Ale i tak nawet gdybym nie czytał to straszna bajka z tego filmu... Np. władca pierścieni film super zrobiony i książka to samo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 15:54, Kubeczek77 napisał:

> > ERAGON--->badziewie... oglądaliście ?? Ja czytałem też książke i poprostu zepsuli
ten
> film...
>
> powiem ci tak czasami książki są inaczej napisane niż film
> on jest nawet fajny...
>
> A tak swoją drogą wejdz na swój gramsajt i dodaj mnie p
Dla tych którzy przeczytali książke to chyba się nie wydaje taki fajny... Ale i tak nawet gdybym
nie czytał to straszna bajka z tego filmu... Np. władca pierścieni film super zrobiony i książka
to samo :]



masz racje. władca pierscieni rządzi! z filmów podoba mi sie tez piraci z karaibów i królestwo niebieskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 16:07, lysyy napisał:

masz racje. władca pierscieni rządzi! z filmów podoba mi sie tez piraci z karaibów i królestwo
niebieskie.


We Władcy Pierścieni też jest kilka niezgodności z literackim pierwowzorem. Na przykład zamiast Glorfindela to Arwena wiezie Froda do Rivendell. Nie było też nic o Tomie Bombadilu i kurhanach co może być trochę denerwujące. Bitwa o Helmowy Jar też jest trochę przekręcona. Mimo to, film uważam za dobry, może nawet bardzo dobry. Natomiast Piraci z Karaibów nie zrobili na mnie takiego wrażenia. Królestwa~ niestety nie widziałem, ale podobno też jest dobrym filmem. W sumie to chętnie bym obejrzał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od razu mówię - Królestwo Niebieskie możesz sobie darować. film niby fajny, ale długi, nudny, przegadany. nawet przyjemna końcowa bitwa nie jest w stanie go uratować. a Orlando Bloom w głównej roli - to dla mnie jakieś nieporozumienie... o wiele chętniej obejrzałbym w niej na przykład Viggo Mortensena :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 16:25, Azrathel napisał:

od razu mówię - Królestwo Niebieskie możesz sobie darować. film niby fajny, ale długi, nudny,
przegadany. nawet przyjemna końcowa bitwa nie jest w stanie go uratować. a Orlando Bloom w
głównej roli - to dla mnie jakieś nieporozumienie... o wiele chętniej obejrzałbym w niej na
przykład Viggo Mortensena :]


mi sie podoba królestwo niebieskie. do orlanda blooma nic nie mam. ale masz racje! chetnie obejrzałbym tam viggo mortensena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 16:27, lysyy napisał:

mi sie podoba królestwo niebieskie. do orlanda blooma nic nie mam. ale masz racje! chetnie
obejrzałbym tam viggo mortensena!


no jasne - przecież nie wszyscy muszą lubić to samo.

hmm co do Blooma - chłopak praktycznie każdą rolę gra tak samo - z identycznym patosem, zadęciem. kwestie wypowiada jakby w każdej scenie przemawiał do zabójcy swojej matki ("To tylko kawałek p** ziemniaka, a ty zachowujesz się tak, jakbym skrzywdził twoją matkę..." ;). kiedyś przeczytałem takie piękne zdanie na jego temat: "to typowa gwiazdka jednego sezonu, idol trzynastolatek wyjęty wprost ze stron Bravo Girl"- co prawda nasz Orlando jakoś się unosi na szczycie (rola w Piratach z Karaibów działa jak coś w rodzaju pontonu ;) - ale Wielkim Aktorem to on nie zostanie...

a Mortensen? co prawda nie nagrał się w życiu zbyt wiele, a zauważony został dopiero po roli Aragorna. później dostał rolę w "Hidalgo - Ocean Ognia" - i to chyba (niestety...) tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się