HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2011 o 20:40, Sandro napisał:

Pierwszy odcinek był fenomenalny, podobny klimatem
do "28 Dni Później", ale potem coraz bardziej spada poziom. Ale ogląda się fanie :)


Czy ja wiem. Mi bardzo podobały się wszystkie odcinki. Pierwszy oczywiście był najlepszy, ale pozostałe trzymały dla mnie wysoki poziom.

Aczkolwiek "zombie apokalipse" to trochę zużyty temat i może niektórych odrzucić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord of the flies

Przymierzałem się do tego filmu od bardzo dawna [ co prawda jestem pewien że, oglądałem go kilkanaście lat temu choć nie pomnę już którą wersję ale prawdopodobnie tę z 1990 czyli kolorową ale nie pamiętałem już jej zbytnio ] więc w końcu udało się nadrobić zaległości. Chyba nikomu nie trzeba mówić że całość jest oparta na powieści Goldinga pod tym samym tytułem. Co można powiedzieć o samym filmie? Na pewno to że jest warty uwagi, ponadczasowy, dobrze nakręcony. Surowy w przekazie, spójny i pozostawiający wiele do myślenia po napisach końcowych. Warto wspomnieć o przyzwoitej oprawie muzycznej. Dobre kino dla każdego niezależnie od preferowanego gatunku.

Podobno są rozbieżności pomiędzy wersją z 1963 a 1990 roku, ktoś wie może jakie?

8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 21:32, KrwawaMary napisał:

Akurat zastanawiałam się czy oglądnąć ten film. Podziękował :D

A tytuł filmu "PS Kocham Cię" wziął się stąd, że główna bohaterka dostaje listy od swojego nieżyjącego już męża. Zapobiegliwy mężulo powypisywał całą serię listów i wysłał je przed swoją śmiercią w takim trybie, żeby Holly dostawała je w konkretnym czasie w przyszłości. Poprzez te listy pomaga jej się stopniowo pogodzić z jego śmiercią.
Film ogólnie warty obejrzenia jednorazowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 12:08, Sandro napisał:

Lost się skończył - cóż oglądać?

Ja proponuję Life:
"Charlie Crews był szanowanym policjantem, aż pewnego dnia został skazany za morderstwo, którego nie popełnił. Teraz, po 12 latach mężczyzna wychodzi z więzienia i rozpoczyna poszukiwania tych, którzy go wrobili!

Mając do dyspozycji dawną pracę, znajomych oraz 50 milionów dolarów, które znalazły się na jego koncie po wyjściu na wolność Charlie rozpoczyna plan mający na celu złapanie winnych jego nieszczęściu.."

Bardzo fajny serial, fajnie zagrany i z ciekawą fabułą. Jest też sporo humorystycznych sytuacji i dobrych dialogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 12:02, PinKee napisał:

Film ogólnie warty obejrzenia jednorazowego.


Jednorazowego mówisz? Zobaczymy zobaczymy. Niedawno oglądałam Wywiad z wampirem (znowu), więc sobie później oglądnę może, bo na razie mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 13:29, Sandro napisał:

Stephen King negocjuje posadę scenarzysty w drugim sezonie The Walking Dead! :)


Byłoby super. :O Ale to raczej nie w drugim sezonie, ma pojawić się już jesienią, to znaczy że robią to już od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2011 o 23:25, Wakizashi napisał:

Szukam filmów przedstawiających klimatyczny obraz teatru, wyobraźni, magicznych sztuczek
itp. Coś z scenerią Parnassusa. Psychodele mile widziane.


Duża ryba (2003)
Nieustraszeni bracia Grimm (2005)
Fisher King
Przygody barona Munchausena
Cały ten zgiełk / All That Jazz (1979)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 12:07, KrwawaMary napisał:

Jednorazowego mówisz? Zobaczymy zobaczymy. Niedawno oglądałam Wywiad z wampirem (znowu),
więc sobie później oglądnę może, bo na razie mi się nie chce.

To jest film na raz, niestety. Jak już się pozna historię, to potem naprawdę nie ma się ochoty na powtórki. Ale zapoznać się z nim warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście But Mani Tu? Świetny film,humorystyczny western, można do niego wracać kilka razy,co zresztą robie :D A głos Jarosława Boberka... PO PROSTU ŚWIETNY FILM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 14:30, kerkas napisał:

> Szukam filmów przedstawiających klimatyczny obraz teatru, wyobraźni, magicznych
sztuczek
> itp. Coś z scenerią Parnassusa. Psychodele mile widziane.

Duża ryba (2003)
Nieustraszeni bracia Grimm (2005)
Fisher King
Przygody barona Munchausena
Cały ten zgiełk / All That Jazz (1979)



Dużo z teatru a jeszcze więcej z psychodeli ma (o dziwo) BRONSON. mocno surrealistyczne ścierwo. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 15:36, bobobo napisał:

Oglądaliście But Mani Tu? Świetny film,humorystyczny western, można do niego wracać kilka
razy,co zresztą robie :D A głos Jarosława Boberka... PO PROSTU ŚWIETNY FILM!!!


Rzeczywiście naprawdę fajna komedia, niemieckiego humoru niewiele, do tego głowa rodziny Forresterów jako główny zły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na "Poznasz przystojnego bruneta" i choć uwielbiam Woody''ego Allena, to muszę przyznać, że film jest nieco gorszy niż jego poprzednie dzieła. Np. "Co nas kręci, co nas podnieca" było o wiele lepsze. Ale i tak warto obejrzeć, bardzo przyjemnie się ogląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 16:15, PsyhoSpider napisał:

Ło matko. To ja mogę polecić "Wojna i Pokój", który był robiony przy udziale kilku telewizji
europejskich w tym polskiej. Ten nasz gniot jest po prostu okrutny. Po pierwsze nudny,

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale jakiś czas nie miałem dostępu do forum.
"Wojnę i pokój" oczywiście oglądałem ale to jest zupełnie inna bajka i poza wojną w tytule nie ma najmniejszego powodu zestawiać tych dwóch seriali.
"Wojnę i miłość" zacząłem oglądać wyłącznie z tego powodu, że jest to pierwszy film (nie licząc przedwojennych ewentualnych produkcji, których zresztą również nie pokazywano) poruszający temat wojny polsko-bolszewickiej.
I przynajmniej jako taki przejdzie do historii.

Dnia 18.03.2011 o 16:15, PsyhoSpider napisał:

Miałem spore nadzieje odnośnie tego serialu ale jest to bardziej kolejne romansidło niż
historyczny serial na jaki liczyłem.

Niestety, mnie również zaczyna to wyglądać na romansidło (nie bez powodu wstawili "miłość" w tytule), ale skoro już zacząłem, to dotrwam do końca i dopiero wtedy ostatecznie go ocenię.
Całe szczęście, że serial ma konkretną, skończoną liczbę odcinków więc nie będzie to tasiemiec w stylu "M jak miłość" czy inne podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 15:33, Skazeusz napisał:

Byłem dzisiaj na "Poznasz przystojnego bruneta" i choć uwielbiam Woody''ego Allena,
to muszę przyznać, że film jest nieco gorszy niż jego poprzednie dzieła. Np. "Co nas
kręci, co nas podnieca" było o wiele lepsze. Ale i tak warto obejrzeć, bardzo przyjemnie
się ogląda.

Hmm, ja też go uwielbiam, ale "Co nas kreci" oceniam tylko jako allenowskiego średniaka. Temat wyeksploatowany do cna. Brakuje mi prawdziwej intrygi czy to kryminalnej czy humorystycznej, która nadawała charakter jego najlepszym filmom. Jeżeli nowszy film jest jeszcze słabszy to nie mam powodu aby lecieć do kina, mogę poczekać aż za rok puszczą go w tv.

Mam pytanko ogólne do wszystkich, czy ktoś zna film Valhalla Rising? Czy tylko mi się wydaje, że go nie ma u nas w żadnej dystrybucji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się