HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2008 o 22:50, Xsaw napisał:

> >/ciach/
> "Zodiak" bym chętnie obejrzał, ale niestety... ;) Z innych, wymienionych przez Ciebie,

> filmów widziałem "Siedem". I mi się podobało. Ale popełniłeś pewien błąd: nie "Kamienny

> krąg", a "Podziemny krąg" :).

Właściwie Podziemny krąg też jest błędny bo oryginalny tytuł to Fight Club,swą drogą
naprawdę dobry film,jeden z tych w których Pitt jest cholernie dobrym aktorem.Edward
Norton to klasa sama w sobie.A i czy w Zodiak nie gra czasem Robert Downey Jr.?

No tłumaczenie jest błędne. A Pitt złym aktorem nie jest. Chociaż z duetu Pitt i Freeman, wolę tego drugiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów z efektownymi scenami batalistycznymi. Żeby nie było, widziałem już takie sceny, lepsze lub gorsze, mniejszą lub większą ilość w tych filmach:
Braveheart
300
Ogniem i Mieczem
Dwie Wieże i Powrót Króla
Królestwo Niebieskie
Aleksander
Troja
Gladiator
Król Artur
Joanna D''arc
Ostatni Samuraj


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by interesowała się druga wojna światowa to:
Szeregowiec Ryan
Wróg u Bram
Szyfry Wojny
Cieńka czerwona Linia
I trochę wcześniejszy okres:
Patriota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:51, Gregwil napisał:

A co myślicie o reżyserze jakim jest Quentin Tarantino?Podobają się wam jego filmy?

Są kultowe, jak dla mnie bardzo wyśmienite. Co prawda nie oglądałem tych ded prfów i grindów, ale podobno nic szczególnego jak Kill Bille. Ja polecam 4 pokoje- świetna komedia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:58, bartog123 napisał:

> A co myślicie o reżyserze jakim jest Quentin Tarantino?Podobają się wam jego filmy?

Są kultowe, jak dla mnie bardzo wyśmienite. Co prawda nie oglądałem tych ded prfów i
grindów, ale podobno nic szczególnego jak Kill Bille. Ja polecam 4 pokoje- świetna komedia
:)

Na pewno jego filmy to klasyki.Teksty z niektórych filmów to klasyki.Choć akurat kill bille mi się nie za bardzo podobały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:51, Gregwil napisał:

A co myślicie o reżyserze jakim jest Quentin Tarantino?Podobają się wam jego filmy?

No proste :) Zarówno jego samodzielne, czyli "Wściekłe Psy", "Pulp Fiction", "Kill Bill" czy "Death Proof" jak i wspólnie z Robertem Rodriguezem ("Od zmierzchu do świtu", "Sin City"). Ale do jego filmów trzeba mieć odpowiednio zryty umysł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:51, Gregwil napisał:

A co myślicie o reżyserze jakim jest Quentin Tarantino?Podobają się wam jego filmy?


Nie przepadam osobiście, z tego co pamiętam oglądałem kilka jego filmów ale żaden nie wywarł na mnie wiekszego wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 13:47, lukmistrz napisał:

Szukam filmów z efektownymi scenami batalistycznymi. Żeby nie było, widziałem już takie
sceny, lepsze lub gorsze, mniejszą lub większą ilość w tych filmach:

Szeregowiec Ryan z jego początkową sceną lądowania to już klasyk scen batalistycznych.
Proponuje zobaczyć Czas Apokalipsy-tutaj atak na wioskę wietnamską i zrzucanie napalmu przy muzyce Wagnera
Full Metal Jacket
Kompania braci-nie pamiętam w którym odcinku jest desant
Byliśmy żołnierzami
Jak oglądałeś Ogniem i mieczem to radziłbym dokończyć i zobaczyć Potop i Pana Wołodyjowskiego
Spartakus-dla porównania z Gladiatorem,jak to się robiło bez kopiuj wklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gregory171 i Mr. Cin :

Dzięki za podanie propozycji, mimo że już oprócz Full Metal Jacket widziałem wszystkie z nich. Szukam filmów, gdzie pokazana jest przede wszystkim walka wręcz, ale chyba najważniejsze produkcje już widziałem. Trzeba będzie poczekać na nowe produkcje, polska Victoria zapowiada się bardzo ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 15:57, Gregory171 napisał:

Kompania braci-nie pamiętam w którym odcinku jest desant


Desant jest w odcinku drugim :Day Of Days i cały serial jest wart polecenia zwłaszcza odcinki gdy Kompania E musiała robić robotę piechoty w Ardenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję zobaczyć obraz Caruso: The Eagle Eye i... jestem pozytywnie zaskoczony :) Dosyć ciekawa fabuła (nietypowa), dobre zdjęcia (Wolski rządzi :) i przewspaniałe efekty specjalne. Scenariusz trzyma w napięciu cały czas, a nieustanna akcja sprawia, że człowiek wyczekuje tylko następnych wydarzeń.
Poza tym filmem, miałem jeszcze okazję oglądać ostatnio:
Babylon A.D - który z Babilonem nie miał za dużo wspólnego - przeciętne kino w przeciętnym wykonaniu. Kilka dobrych zdjęć i ujęć, nic poza tym. Nie wiem kto porównywał ten film do Kronik Riddicka, ale chyba pomylił się z powołaniem.
The X Files: I want to believe - zdecydowanie się zawiodłem. Pomimo dosyć ciekawej fabuły, film nie sprostał moim wymaganiom. A patrząc na Duchownego miało się wrażenie, że to bardziej Frank Moody z Californication niż Fox Mulder z serialowego Archiwum X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 11:57, Dann napisał:

Zakładam, że ma to miejsce podczas ostatniej walki z Barbossą. TBH nawet nie kojarzę tego motywu, a nawet jeśli, to dlaczego miałby nie móc ugryźć jabłka ? Gryźć może , ale i tak nic by nie poczuł.


Barbossa przez cały film ani razu nie miał jabłka w ustach. Po prostu wiedząc, że nie czuł jego smaku, nie zabierał się za nie. To dlatego powiedział, że po zdjęciu klątwy zje cały... kosz (?) jabłek. Jack natomiast nie dość, że jabłko ugryzł, to jeszcze wyraźnie go ''posmakował'', że się tak wyrażę.

Dnia 19.10.2008 o 11:57, Dann napisał:

Mnie natomiast bardziej ciekawi fakt, jak po macoszemu potraktowali ojca Willa Turnera. Ok, że niby przywiązano go do działa itd., ale to już przecież miało miejsce po zrzuceniu na nich klątwy. Także gość powinien jednak "żyć". ;-) Czy może ja czegoś tu nie rozumiem. Ale tak jak piszę, IMO nie ma to jakiegokolwiek większego wpływu na główny wątek.


Nie będę zdradzał Ci szczegółów Skrzyni umarlaka, ale pojawia się w niej wątek ojca Willa nie jeden, nie dwa razy. ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem piraci są fajnym filmem głównie dzięki Johnowi Deepowi i jego humorowi który jest ironiczny i sarkastyczny.Oprócz tego film trzyma się także historią i pobocznumi bohaterami jak np.keira knightley i orlando bloom,który kojarzy mi się z Parysem z Troi gdzie gra delikatnego chłopaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 14:51, Gregwil napisał:

A co myślicie o reżyserze jakim jest Quentin Tarantino?Podobają się wam jego filmy?


Są specyficzne, to chyba dobre określenie. Musisz sam obejrzeć i albo pokochasz, albo znienawidzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 17:29, DJ Szlafrok napisał:

Barbossa przez cały film ani razu nie miał jabłka w ustach. Po prostu wiedząc, że nie
czuł jego smaku, nie zabierał się za nie. To dlatego powiedział, że po zdjęciu klątwy
zje cały... kosz (?) jabłek. Jack natomiast nie dość, że jabłko ugryzł, to jeszcze wyraźnie
go ''posmakował'', że się tak wyrażę.


Może udał tylko, że smakuje. ;-) To by było w jego stylu, żeby rozzłościć Barbossę. ;-) Ale musiałbym obejrzeć końcówkę raz jeszcze bo TBH nadal tego fragmentu nie kojarzę. :-?

Dnia 19.10.2008 o 17:29, DJ Szlafrok napisał:

Nie będę zdradzał Ci szczegółów Skrzyni umarlaka, ale pojawia się w niej wątek ojca Willa
nie jeden, nie dwa razy. ;- )


Miałeś nie zdradzać, a zdradzasz. ;-P Ale spoko ... i tak planuję w najbliższym czasie albo zakupić całą trylogię, albo przynajmniej ją wypożyczyć.
Zresztą nawet jeśli owy wątek się pojawia, to jest to już w kolejnych częściach. W Jedynce natomiast jest o nim tylko jedna wzmianka i to wzmianka dająca, jak już wspomniałem, dość sporo do myślenia. ;-)


@ hehe

No właśnie ... ja np. znienawidziłem. ;-)
Sorry, ale samo Pulp fiction wydało mi się tak ... żeby nie powiedzieć głupie, że z trudem obejrzałem do końca. Że niby super dialogi ? Przecież te dialogi są momentami wręcz idiotyczne (jak ta na samym początku na temat tego, które miejsca najlepiej się obrabia :-O). Być może ludzie lubują się w takich niemal prostackich tekstach, ale mnie to zwyczajnie odrzuca ... wolę coś normalniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 11:11, DJ Szlafrok napisał:

E tam, oglądałem może ze trzy razy. ;- ) Ale nie ukrywam, że irytowały mnie takie małe
drobiazgi (aby nie być gołosłownym, przykład: skoro Jack również był przeklęty, dlaczego
ugryzł jabłko? Banalne, ale - mnie - irytujące).


Z tego co pamiętam to klątwa spadła na niego po tym jak przywłaszczył sobie jedną z monet ze skrzyni w jaskini, a więc było to po tym jak uraczył się jabłkiem na statku Barbarossy. Jakoiś równiez nie przypominam sobie innej sceny z jabłkiem, jednakże nie zapieram się iż takowej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam komedię "Nie zadzieraj z fryzjerem". Bardzo śmieszny film o kolesiu, który jest najlepszy we wszystkim, jest wojakiem (łapie terrorystów) i ma wielkie marzenie zostania fryzjerem aby "wszyscy byli jedwabiście gładcy" :P W roli głównej Adam Sandler. Polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2008 o 21:43, Isoft napisał:

Ja polecam komedię "Nie zadzieraj z fryzjerem". Bardzo śmieszny film o kolesiu, który
jest najlepszy we wszystkim, jest wojakiem (łapie terrorystów) i ma wielkie marzenie
zostania fryzjerem aby "wszyscy byli jedwabiście gładcy" :P W roli głównej Adam Sandler.
Polecam ;)

Przyłączam się do kolegi. Film widziałem i jest po prostu świetny, a Adam Sandler ze świetnie wypracowanym akcentem po prostu wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek obejrzałem sobie SIN CITY i muszę przyznać , że film jest genialny , dawno w TV nie widziałem czegoś tak... niecodziennego. Ten mroczny i ponury klimat , te świetne dialogi , ta maksymalnie pokręcona fabuła i ta krwawa rzeźnia , no po prostu miodzio. ;] Jak to dobrze , że mam tan film na DVD to sobie z chęcią drugi raz obejrzę , w każdym bądź razie film bardzo polecam. :)

Natomiast ciesze się , że wczoraj postanowiłem nie oglądać kolejny raz Piratów z Karaibów , bo moim zdaniem jest to totalne badziewie. W ogóle nie rozumiem co takiego ciekawego jest w tym filmie , nudy i tyle , tego filmu dla odmiany bardzo nie polecam. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się