HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2008 o 19:02, Vojtas napisał:

Otóż to. :) Zawsze są jakieś plusy. Ja tam nigdy nie żałowałem pójścia do kina, choć
nie wszystkie filmy rzucały na kolana. ;) Choć wiem, że są też tacy, którzy żałują dwóch
godzin wyrwanych z życiorysu. Jakbym miał wszystkiego żałować, to pewnie byłbym po dwóch
zawałach i siwy/łysy.


Ja dla odmiany tylu rzeczy już w życiu żałuję (które zrobiłem, których nie zrobiłem lub których zwyczajnie zrobić nie jestem w stanie chociaż bardzo bym pragnął), że w sumie jedna w tą czy w tamtą, to prawie jak bez różnicy [sigh].
A poza tym przecież to tylko jeden seans w kinie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze nie oglądał Ósmej Mili (tak, tej z Eminemem) ? Jeśli nie, to dziś na Jedynce emisja ... tyle że dość późno, bo około 23.00. Niemniej bez reklam, więc w sumie dlaczego by nie.
Film mi osobiście średnio przypadł do gustu, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty, to polecam.
Jedyne co pozytywnie zapadło mi w pamięć, to utwór "Lose Yourself", będący niejako wizytówką filmu i odzwierciedlający jego przesłanie.

A poza "Milą" naprawdę nic więcej ciekawego / godnego polecenia na dzień dzisiejszy w TV publicznej nie dostrzegłem. :-/
Ale to już kwestia gustu i subiektywnego podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądałem "8 mili", jakoś nie miałem po drodze z tym filmem i jakoś nie bardzo trafia w me gusta. Ale może kiedyś obejrzę. Za to chciałem poinformować że dziś w Gazecie Wyborczej jest Grindhouse Death Proof a jutro vol.2 Planet Terror. Ja już swój egzemplarz kupiłem :). Tylko 8 zł. Radzę się pospieszyć bo coś szybko nakład zszedł ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:28, KŁEJK napisał:

Ja nie oglądałem "8 mili", jakoś nie miałem po drodze z tym filmem i jakoś nie bardzo
trafia w me gusta. Ale może kiedyś obejrzę.


I właśnie masz po temu okazję. ;-)

Dnia 24.10.2008 o 15:28, KŁEJK napisał:

Za to chciałem poinformować że dziś w Gazecie
Wyborczej jest Grindhouse Death Proof a jutro vol.2 Planet Terror. Ja już swój egzemplarz
kupiłem :). Tylko 8 zł. Radzę się pospieszyć bo coś szybko nakład zszedł ;D.


Dziękuję postoję. ;-) Kino w stylu Tarantino czy Rodriguez wybitnie odbiega od tego, co uznaję za "nadające się do normalnego oglądania", nie wspominając nawet o "godnym polecenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:28, KŁEJK napisał:

Ja nie oglądałem "8 mili", jakoś nie miałem po drodze z tym filmem i jakoś nie bardzo
trafia w me gusta. Ale może kiedyś obejrzę.


To straszny film był! Może jestem nienormalna, ale scena morderstwa na tej myszce, była jedną z najbardziej poruszających, jakie widziałam kiedykolwiek... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2008 o 15:11, Dann napisał:

Niemniej bez reklam, więc w sumie dlaczego by nie.

Chociażby dlatego , że trzeba jutro wcześnie rano wstać i jechać na uczelnię. ;)

Z chęcią obejrzał bym ten film , bo go chyba nawet nie widziałem , ale z taką porą emisji to ja dziekuje bardzo , postoję... ;/

Dnia 24.10.2008 o 15:11, Dann napisał:

A poza "Milą" naprawdę nic więcej ciekawego / godnego polecenia na dzień dzisiejszy w
TV publicznej nie dostrzegłem. :-/

A to nie dzisiaj przypadkiem leci Shrek 2 ? Wiesz , czasem warto docenić pewne rzeczy , bo jakby tak TVN pościł zamiast drugiej części , trzecią to byłby zaiste pogrom... Dawno w kinie (rzadko tam zaglądam) nie widziałem takiego gniota , ale może się to bardzo szybko zmienić po moim przyszło-sobotnim wypadzie na Maxa P. xD

KŁEJK

Dnia 24.10.2008 o 15:11, Dann napisał:

Wyborczej jest Grindhouse Death Proof a jutro vol.2 Planet Terror.

Wielkie dzięki za to info , bo normalnie bym to przegapił i później bardzo żałował. Już pędzę do kiosku z nadzieją , że jaszcze nie wykupili całego nakładu. Jeszcze raz dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 16:16, Sebat1 napisał:

Chociażby dlatego , że trzeba jutro wcześnie rano wstać i jechać na uczelnię. ;)


Ano każdy ma jakieś swoje powody, wiadomo.

Dnia 24.10.2008 o 16:16, Sebat1 napisał:

Z chęcią obejrzał bym ten film , bo go chyba nawet nie widziałem , ale z taką porą emisji
to ja dziekuje bardzo , postoję... ;/


Więcej wytrwałości.
Generalnie są takie filmy, dla których byłym w stanie czekać nawet do 2-3 w nocy, ale "8 mila" bynajmniej nie jest jednym z nich. ;-)

Dnia 24.10.2008 o 16:16, Sebat1 napisał:

A to nie dzisiaj przypadkiem leci Shrek 2 ? Wiesz , czasem warto docenić pewne rzeczy
, bo jakby tak TVN pościł zamiast drugiej części , trzecią to byłby zaiste pogrom...


Ze "Shreków" w miarę pozytywnie wspominam jedynie część pierwszą. Trójki nie oglądałem, natomiast Dwójka jakoś do mnie nie przemawia. Ale jak pisałem, to kwestia gustu.
Za to z takich "animacji komediowych" (czy jakby tego nie nazwać) bardzo mi przypadł do gustu Madagaskar. ;-)

Dnia 24.10.2008 o 16:16, Sebat1 napisał:

Dawno w kinie (rzadko tam zaglądam) nie widziałem takiego gniota , ale może się to bardzo
szybko zmienić po moim przyszło-sobotnim wypadzie na Maxa P. xD


Więcej optymizmu poproszę. Ja też wybieram się do kina w sobotę (Warszawa, Kino Atlantic, godzina 13.30, tylko nie wiem jeszcze, która sala ;-P) i mam nadzieję, że będzie co najmniej dobrze.
Po powrocie do domu zdam relację "z linii Frontu". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:11, Dann napisał:

A poza "Milą" naprawdę nic więcej ciekawego / godnego polecenia na dzień dzisiejszy w
TV publicznej nie dostrzegłem. :-/
Ale to już kwestia gustu i subiektywnego podejścia.


20:20 RZYM - serial historyczny odc. 8/12
21:20 NIC DO STRACENIA - dobra komedia polecam
03:30 NOTACJE: [HENRYK SAMSONOWICZ. TRUDNE LATA NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM] - cykl dokumentalny - pora emisji niech ich gęś kopnie ale film ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 16:30, kerkas napisał:

20:20 RZYM - serial historyczny odc. 8/12
21:20 NIC DO STRACENIA - dobra komedia polecam
03:30 NOTACJE: [HENRYK SAMSONOWICZ. TRUDNE LATA NA UNIWERSYTECIE WARSZAWSKIM] - cykl
dokumentalny - pora emisji niech ich gęś kopnie ale film ciekawy.


Wspominałem wcześniej coś o guście i subiektywnym podejściu ? Jeśli tak, to raczej nie ma sensu się powtarzać. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 16:01, CharName napisał:

To straszny film był! Może jestem nienormalna, ale scena morderstwa na tej myszce, była
jedną z najbardziej poruszających, jakie widziałam kiedykolwiek... :-o


A nie pomyliłaś przypadkiem 8 mili z Zieloną milą? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 17:00, rob006 napisał:


A nie pomyliłaś przypadkiem 8 mili z Zieloną milą? :P


Tak, pomyliłam :-o

ok, 8 mila też nie powoduje u mnie pozytywnych emocji. Film zrobiony chyba tylko, żeby zawrzeć w sobie eminema, kiedy był u szczytu popularności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2008 o 16:29, Dann napisał:

Więcej wytrwałości.
Generalnie są takie filmy, dla których byłym w stanie czekać nawet do 2-3 w nocy, ale
"8 mila" bynajmniej nie jest jednym z nich. ;-)

Każdy wielbiciel dobrego kina ma swoje filmy dla których poświęciłby nie jedną noc. Długo nie zapomnę jak któregoś roku TVN w wakacje puszczał w kilkutygodniowych odstępach całą Trylogię Ojca Chrzestnego po nocy , czyli mniej więcej od północy do czwartej nad ranem. No i nie było innego wyjścia trzeba było oglądać ;] , na szczęście ten film za każdym razem jest tak cholernie ciekawy , że nie było mowy o jakiejkolwiek senności. :D

Dnia 24.10.2008 o 16:29, Dann napisał:

Ze "Shreków" w miarę pozytywnie wspominam jedynie część pierwszą. Trójki nie oglądałem,
natomiast Dwójka jakoś do mnie nie przemawia. Ale jak pisałem, to kwestia gustu.
Za to z takich "animacji komediowych" (czy jakby tego nie nazwać) bardzo mi przypadł
do gustu Madagaskar. ;-)

Ale nic nie przebije Króla Lwa , to była dopiero ''''animacja komediowa'''' jak to mówią , pełną gębą. ;) Hlip... aż się łezka w oku kręci... xD

Dnia 24.10.2008 o 16:29, Dann napisał:

Więcej optymizmu poproszę. Ja też wybieram się do kina w sobotę (Warszawa, Kino Atlantic,
godzina 13.30, tylko nie wiem jeszcze, która sala ;-P) i mam nadzieję, że będzie co najmniej
dobrze.

A ja nie zdradzę gdzie będę oglądał ten film... ;P Natomiast film będzie niedobry , bo tak , a nadzieja matką... chyba wiesz kogo? ;>

Dnia 24.10.2008 o 16:29, Dann napisał:

Po powrocie do domu zdam relację "z linii Frontu". ;-)

No chyba , ze będziesz tak przejedzony tą pizzą, ze nie dasz rady... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 17:48, Sebat1 napisał:

Każdy wielbiciel dobrego kina ma swoje filmy dla których poświęciłby nie jedną noc. Długo
nie zapomnę jak któregoś roku TVN w wakacje puszczał w kilkutygodniowych odstępach całą
Trylogię Ojca Chrzestnego po nocy , czyli mniej więcej od północy do czwartej nad ranem.
No i nie było innego wyjścia trzeba było oglądać ;] ,


Zawsze jest inne wyjście (kolejna złota myśl ;-)).
Zaraz, zaraz .. na TVN ? Z reklamami ? W takim razie szczerze gratuluję wytrwałości.
A producentom kawy wzmożonych zysków tamtych wieczorów. ;-P

Dnia 24.10.2008 o 17:48, Sebat1 napisał:

Ale nic nie przebije Króla Lwa , to była dopiero ''''animacja komediowa'''' jak to mówią
, pełną gębą. ;) Hlip... aż się łezka w oku kręci... xD


Eeee ... [dazed and confused] ... pozwól, że przemilczę tą część Twojej wypowiedzi, bo nawet starając się dostrzec jej żartobliwy czy też ironiczny ton, nie jestem w stanie w żaden sposób tego skomentować. O_O

Dnia 24.10.2008 o 17:48, Sebat1 napisał:

A ja nie zdradzę gdzie będę oglądał ten film... ;P Natomiast film będzie niedobry ,
bo tak , a nadzieja matką... chyba wiesz kogo? ;>


Chyba jednak nadajemy na zupełnie innych falach. Niemniej życzę powodzenia w dalszym życiu (you might need it).

Dnia 24.10.2008 o 17:48, Sebat1 napisał:

No chyba , ze będziesz tak przejedzony tą pizzą, ze nie dasz rady... xD


Widzę, że pamięć nie szwankuje ... yet.
Dwa kawałki peperoni i mała ... no, powiedzmy średnia cola. ;-P
A tak na poważnie, to jeśli film będzie dobry, to dlaczego by nie. Bo jeśli zawiodę się totalnie lub nawet zniesmaczę, to nic nie przejdzie mi wtedy przez gardło. ;-)
Ale takiej opcji staram się do Siebie nie dopuszczać, bo gdybym to robił, wtedy w ogóle nie planowałbym wypadu do kina, czyż nie ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 17:42, azur65 napisał:

Wie ktoś może jak się nazywa kawałek z trailerów Maxa Payne''a i trzeciego Underworlda?


Być może chodzi o Marilyna Mansona i utwór "If I Was Your Vampire", ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem, o który kawałek Ci chodzi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2008 o 18:22, Dann napisał:

Zawsze jest inne wyjście (kolejna złota myśl ;-)).
Zaraz, zaraz .. na TVN ? Z reklamami ? W takim razie szczerze gratuluję wytrwałości.
A producentom kawy wzmożonych zysków tamtych wieczorów. ;-P

Właśnie reklamy były najgorsze , strasznie usypiały... A że kawy nie lubię , to przez ten czas postanowiłem zająć się kolacją , a później jeszcze jedną i jeszcze raz i... W każdym bądź razie , byłem najedzony. xD

Dnia 24.10.2008 o 18:22, Dann napisał:

nie jestem w stanie w żaden sposób tego skomentować. O_O

I właśnie o to mi chodziło. xDD

Dnia 24.10.2008 o 18:22, Dann napisał:

Chyba jednak nadajemy na zupełnie innych falach. Niemniej życzę powodzenia w dalszym
życiu (you might need it).

To był żart jakbyś nie zauważył. ;) Naprawdę mam nadzieję , że choć trochę spodoba mi się ten film , bo inaczej , że tak powiem ''''w ogóle nie planowałbym wypadu do kina''''. :)

Dnia 24.10.2008 o 18:22, Dann napisał:

Widzę, że pamięć nie szwankuje ... yet.
Dwa kawałki peperoni i mała ... no, powiedzmy średnia cola. ;-P

Takiego mi smaka na pizze zrobiłeś , że też się na nią wybiorę po seansie. ;)

Dnia 24.10.2008 o 18:22, Dann napisał:

A tak na poważnie, to jeśli film będzie dobry, to dlaczego by nie. Bo jeśli zawiodę się
totalnie lub nawet zniesmaczę, to nic nie przejdzie mi wtedy przez gardło. ;-)
Ale takiej opcji staram się do Siebie nie dopuszczać, bo gdybym to robił, wtedy w ogóle
nie planowałbym wypadu do kina, czyż nie ? ;-)

Na serio ? ;>
PS. ''''Siebie'''' z dużej litery ? Taki szacun ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po obejrzeniu filmu pt. "Troja", mogę go polecić z czystym sumieniem. Dobra obsada, ciekawie przedstawiona historia. Od pewnego czasu w ogóle interesuje się filmami historycznymi i szukam ciekawych tytułów. Mam z planie obejrzenia filmu "Królestwo Niebieskie", polecanego przez znajomych. Może ktoś jeszcze ma jakieś tytuły do zaproponowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

Właśnie reklamy były najgorsze , strasznie usypiały... A że kawy nie lubię , to przez
ten czas postanowiłem zająć się kolacją , a później jeszcze jedną i jeszcze raz i...
W każdym bądź razie , byłem najedzony. xD


Dobry sposób na wyostrzenie apetytu. ;-) Będzie trzeba go kiedyś wypróbować.

Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

> nie jestem w stanie w żaden sposób tego skomentować. O_O
I właśnie o to mi chodziło. xDD


W takim razie dopiąłeś Swego.

Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

To był żart jakbyś nie zauważył. ;)


Żartobliwy element tej wypowiedzi musiał umknąć mojej uwadze. Może dlatego, że ostatnimi czasy człowiek ma wybitnie mało powodów do śmiechu. :-/
W każdym razie nie ma o czym mówić.

Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

Naprawdę mam nadzieję , że choć trochę spodoba
mi się ten film , bo inaczej , że tak powiem ''''w ogóle nie planowałbym wypadu do kina''''.
:)


I tak trzymać... That''s the Spirit. ;-)

Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

Na serio ? ;>


Serio, serio. ;-)

Dnia 24.10.2008 o 19:21, Sebat1 napisał:

PS. ''''Siebie'''' z dużej litery ? Taki szacun ? ;P


No właśnie ... dopiero teraz zauważyłem. Generalnie zwroty typu "Ciebie", "Twoje" itp. zawsze piszę z dużej, ale w stosunku do swojej osoby dużych liter staram się wręcz unikać jak ognia ... musiało mi się wymsknąć, tak z rozpędu. ;-)
To tell the truth, prawdopodobnie nawet urząd skarbowy ma do mnie większy szacunek niż ja sam do siebie. ;-P

Natomiast odnośnie Maxa Payne''a, zobaczysz, że nie będzie aż tak źle. ;-)
Jutro po powrocie z kina napiszę od siebie kilka zdań i liczę na to, że będę mógł przekazać Wam coś pozytywnego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 19:45, blue flower napisał:

Ostatnio po obejrzeniu filmu pt. "Troja", mogę go polecić z czystym sumieniem. Dobra
obsada, ciekawie przedstawiona historia. Od pewnego czasu w ogóle interesuje się filmami
historycznymi i szukam ciekawych tytułów. Mam z planie obejrzenia filmu "Królestwo Niebieskie",
polecanego przez znajomych. Może ktoś jeszcze ma jakieś tytuły do zaproponowania?

A jaki okres historyczny ciebie najbardziej interesuje w filmach?Z tego co mi się wydaje to Troja nie jest filmem historycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się