Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Mirror''s Edge - Temat Ogólny

596 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2009 o 15:51, gitarka napisał:

Na pewnej stronce znalazłem sposób by włączyć widok TPP.
W katalogu (w przypadku XP) C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Moje dokumenty\EA
Games\Mirror''s Edge\TdGame\Config w pliku TdInput trzeba dodać linijkę:
Bindings=(Name="F4",Command="FreeFlightCamera",Control=False,Shift=False,Alt=False)

Spróbowałem i w tym widoku grać się nie da. Animacja jest komiczna a sterowanie kamerą
jest bardzo trudne. Jak ktoś chce to może sprawdzić. :)

http://pl.youtube.com/watch?v=mv7MnV1SrZg&feature=related
To naprawdę wygląda aż tak kiepsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 16:18, W.S.A.D napisał:

> Spróbowałem i w tym widoku grać się nie da. Animacja jest komiczna a sterowanie
kamerą
> jest bardzo trudne. Jak ktoś chce to może sprawdzić. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=mv7MnV1SrZg&feature=related
To naprawdę wygląda aż tak kiepsko?

Może za krótko pograłem z tym widokiem, ale miałem trudności z wymierzaniem skoków. Kamera wolno chodziła podczas biegu i zawsze głowa Faith była zapatrzona w ziemię. :P Musiałem myszką ruszyć, by ją podniosła. :P
I w filmiku w momencie jak Ropeburn ją wyrzucał to coś było nie tak z postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2009 o 15:51, gitarka napisał:

Spróbowałem i w tym widoku grać się nie da. Animacja jest komiczna a sterowanie kamerą
jest bardzo trudne. Jak ktoś chce to może sprawdzić. :)


Z tego co widzę na filmikach wygląda to po prostu tragicznie. ;) W życiu nie zdecydowałbym się na takie granie w tej grze, po co sobie niepotrzebnie psuć przyjemność z gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie są poukrywane "teczki" ?? To tak na wstępie :D Grę kupiłem w MM w dniu premiery, jestem w pełni z gry zadowolony po mimo ceny. Bardzo przyjemnie się gra, ogólnie jest super. A co do tej trzecioosobowej "opcji". Gra nie została stworzona do takiej perspektywy więc nie ma co się dziwić. Po co robić coś co nie jest widoczne.

BTW. Jak się wpisze Mirror's Edge - Temat Ogólny w wyszukiwarce to nic nie wyskakuje, samo Mirror's też dużo nie daje. Dopiero przy słowie "Mirror" wyskakuje ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ostatnim rozdziale. Gra się naprawdę miło choć krótko. Dopiero od ostatnich kilku rozdziałów zaczyna się robić zabawa. Szczególnie podobały mi się momenty

Spoiler

skoku na pociąg, ucieczki sprinterom i rozwaleniu silniku z karabinu snajperskiego.

Nienawidzę natomiast, kiedy mam ten "flow" i nagle mi go zabraknie, bo muszę się zastanawiać, gdzie tu skoczyć (przycisk ALT pokazuje tylko miejsce docelowe). Na szczęście nie miałem jeszcze takiej zawieszki, żeby kompletnie nie wiedzieć co zrobić.
Ogólnie gra przypomina film, a jeżeli włączy się kamerę 3-osobową, to ten efekt pryska. Animacja wygląda prześmiesznie i jakby błędnie. Mimo wszystko uważam, że cena dość wygórowana, jak za tak krótką frajdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaglądał ktoś z Was ostatnio na tablicę wyników trasy Edge (4. od góry w menu wyboru speed runu)? Jest tam gość, który przebył trasę w trochę ponad 37 sekund. Zassałem jego "ghosta" i co się okazało? Przez pierwsze 3 checkpointy wyprzedzam go o jakieś 0,05 sekundy, przy czwartym nagle "cień" znika, a mi wyświetla się 9-sekundowa strata. Nie wydaje się Wam, że gość użył cheatów/buga w grze aby zdobyć taki wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta pod rząd, ale edit już wygasł

Dnia 28.01.2009 o 23:33, Kerigun napisał:

Wie .ktoś może gdzie są poukrywane "teczki" ?? To tak na wstępie :D

Lokacja każdej z toreb jest dobrze opisana w poradniku z GOL-a, niestety trzeba za niego zapłacić 7 złociszy. Natomiast na youtube''ie znalazłem kilka filmików, w których gość przedstawia lokalizację wszystkich 30. hidden bagów. :) Linki poniżej:
http://pl.youtube.com/watch?v=4K_xY9bPSWk
http://pl.youtube.com/watch?v=-9pAQOWpEbI
http://pl.youtube.com/watch?v=2SczGhRDZbY&feature=channel
http://pl.youtube.com/watch?v=KCeI-yTRn90&feature=channel_page

Dnia 28.01.2009 o 23:33, Kerigun napisał:

jestem w pełni z gry zadowolony po mimo ceny. Bardzo przyjemnie się gra,
ogólnie jest super.

Gra jest faktycznie dobra, trudna (zaliczam jako plus, w dobie masy gier casualowych gra jest naprawdę wymagająca), tylko marna fabuła by Rhianna Pratchett psuje obraz gry... no i jeszcze słaba polonizacja, ale język można zmienić w rejestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 12:18, kedzior141 napisał:

Jestem teraz w tym żółtym ;) centrum handlowym, i niewiem jak się dostać do takiego szybu
wenstylacyjnego, co jest po obu stronach, przy samym suficie...


Którego szybu?
Tego po drugiej stronie takiej szklanej platformy która wisi pod sufitem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 13:22, Everett McGill napisał:

> Jestem teraz w tym żółtym ;) centrum handlowym, i niewiem jak się dostać do takiego
szybu
> wenstylacyjnego, co jest po obu stronach, przy samym suficie...

Którego szybu?
Tego po drugiej stronie takiej szklanej platformy która wisi pod sufitem?


Z tego co pamiętam to chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 13:36, kedzior141 napisał:

Dok3adnie chodzi o to miejsce:


Dobra.

Spoiler

Musisz dostać się na najwyższe piętro centrum (schodami ruchomymi), po czym wbiegasz do niewykończonego sklepu (jest otwarty). W sklepie koło desek stoją paczki. Odbijasz się od nich skacząc z rozbiegu i włazisz pod sufit sklepu. Idziesz w lewo, do takiego podestu metalowego. Kończy się on taflami szkła. Jeżeli załatwiłeś kolesia z karabinem maszynowym, to rozbij te szyby kopniakiem, jeżeli nie - poczekaj aż je sam przestrzeli.

Stań pod ścianą na drugim końcu tego metalowego podestu. Przed sobą będziesz miał poziomą rurkę pod sufitem. Biegniesz po platformie i robisz wallruna po żółtej ścianie, BIEGNĄC PO NIEJ (w ostatniej chwili) znów klawisz skoku patrząc na czerwoną rurkę pod sufitem - wtedy się jej złapiesz. Jeżeli masz dobry pęd, to od razu z rury przeskakujesz na tą szklaną platformę w powietrzu. Jeżeli gość z KMem nadal jest na dole, zaiwaniaj na drugi koniec szklanej platformy OD RAZU, skaczesz z jej końca na drugą stronę, do wentylacji, i tyle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 12:07, Lex napisał:

> jestem w pełni z gry zadowolony po mimo ceny. Bardzo przyjemnie się gra,
> ogólnie jest super.
Gra jest faktycznie dobra, trudna (zaliczam jako plus, w dobie masy gier casualowych
gra jest naprawdę wymagająca), tylko marna fabuła by Rhianna Pratchett psuje obraz gry...
no i jeszcze słaba polonizacja, ale język można zmienić w rejestrze.


Każdy element gry jest zarąbisty, niestety gra jest też zarąbiście krótka i to jest ból. Co do fabuły to się nie zgodzę. Czuje się jak przy Crysisie że ludzie mówili że on ma tylko grafe i nic ponadto. Nie ma fabuły w Crysisie ?? Crysis ma i to nie byle jaką. Fajny świat, kosmici jakich jeszcze nie było, kilka innych smaczków. Tak samo Mirror''s. Świat jak na razie nie spotykany w grach, ciekawa fabuła, może że ktoś wrabia siostrę nie jest super oryginalne ale to do czego nas to zaprowadza już jest. Nie ma co narzekać. ME jest zarąbisty :D i thx za filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie ukończyłem gry, przechodzę pierwszy raz, przewijam wszystkie filmiki, bo dla mnie liczy się sama przyjemność biegania parkouru :) Poza tym grafika jest moim zdaniem bardzo fajna, i miejscami nawet fotorealistyczna :) Muzyka bardzo klimatyczna, a polski dubbing.. Nie przeszkadza, nie znam ang wersji, więc nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huh. Co do fabuły i sposobu jej przedstawienia, nie mogę się zgodzić.
Gra, choć nie kładzie na to głównego nacisku, bardzo stara się pokazać swoją filmową stronę, uwypuklając w poszczególnych momentach w czasie gry (czyli absolutnie nie mam na myśli cut-scenek, które są wykonane należycie, ale bez fajerwerków) historię Faith i jej siostry. Sytuacje, w których gracz ma sikać z wysiłku, są zrobione dennie - chociażby moment,

Spoiler

w którym uciekamy z miejsca zbrodni, czytaj zabójstwa Pope''a.


O ile samo bieganie, choć wtórne (i paradoksalnie absolutnie niemonotonne!) sprawia sporo radości, o tyle już wszelkiego typu podobieństwa do filmu są na podobnym poziomie co w Halo 3. A, moim zdaniem, niżej upaść ciężko - chyba, że jest się tanią, niechciana grą, jak Turning Point: Fall of Liberty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Faith zachowywała się normalnie fizycznie w trybie 3-osoby, to 1-osobowy tryb byłby beznadziejny. Te śmieszne ruchy głową i ruchy rękoma są widoczne w 1-osobie i wyglądają świetnie. Poza tym, kto mądry by przechodził grę z takim widokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 16:18, WorldWar3PL napisał:

/CIACH/


Myślę że sytuacje w których gracz ma sikać z wysiłku nie wyszły zależy od gracza. Dla starych wyjadaczy Prince of Perisa (obeznanych w temacie skakania po wszystkim) czy innych tego typu gier (a dużo ich nie ma) cała gra nie wydusi z nich ostatnich potów. Ja w takich grach zaprawiony nie jestem i naprawdę dużo satysfakcji mi dało przebrnięcie przez ten wspomniany w twoim poście moment, dla mnie łatwo, lekko i przyjemnie nie było. Musiałem się przestawić, tak jak przestawić się trzeba było przy Portal, nauczyć się myśleć portalowo :D Mnie to nie przyszło łatwo jako starego wyjadacza FPSów i RTSów ale się udało. A co do fabuły to nie można mówić że fabuła jest zła bo ją źle przedstawiono. Pomysł dobry ale wykonanie nie najlepsze (z czym się nie zgadzam bo jest to dla mnie dobre wykonanie) ale to też zależy od gracza, od jego gustu, a jak wiadomo o gustach się nie mówi, każdy ma swój.
Nie możemy gnębić ME bo EA zacznie robić już tylko kolejne części sprawdzonych tytułów, a ME zasługuje na więcej bo w sumie czegoś takiego wcześniej nie było, nowatorski pomysł, dobre wykonanie a my to oceniamy jak by to był NFS do potęgi n albo inny już znany i oklepany tytuł. Trzeba na nowatorskie gry spojrzeć trochę przychylniejszym okiem bo lada moment nie będzie nowych gier tylko nte kontynuacje poprzednich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować