Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 23:10, RavenSoul napisał:

Mamy tępą "console style" zręcznościówkę, w którą nieudolnie próbowano wklecić jakąś
fabułę by gdzieś w rubryce gatunkek móc du(r)mnie napisać RPG ( bo to takie modne
teraz i się na pewno sprzeda) i naciągnąć fanów gatunku i tytułu....


Jeszcze nic nie mamy, spokojnie, nie ekscytuj się. To tylko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 23:02, Dranimrev napisał:

Czyżbym się mylił... Nie, na pewno nie. Można było zdobyć zbroje na niektórych wrogach.
Jestem prawie pewny.


Może ze dwa razy w całej grze się trafił jakis metalowy pancerzyk albo skórzana kurtka, ale generalnie nie zdobywało się zbroi na wrogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 00:05, hehe napisał:

> Czyżbym się mylił... Nie, na pewno nie. Można było zdobyć zbroje na niektórych wrogach.

> Jestem prawie pewny.

Może ze dwa razy w całej grze się trafił jakis metalowy pancerzyk albo skórzana kurtka,
ale generalnie nie zdobywało się zbroi na wrogach.

Czyli się dało. Nie mówię o power armor, ale wszystko do combat armora się trafiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien (to trochę dawno było niestety), że w dwójce nigdy nie zbierało się pancerzy z ciał. Pamiętam, że przy szczęściu do random encounterów dało się szybko zdobyć całkiem dobrą broń, ale na pancerz rady nie było. Więc nawet jeśli w jedynce tak, to można powiedzieć, że w dwójce poprawili to (poprawili w sensie realizmu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 03:38, Corvin 0451 napisał:

Jestem prawie pewien (to trochę dawno było niestety), że w dwójce nigdy nie zbierało
się pancerzy z ciał. Pamiętam, że przy szczęściu do random encounterów dało się szybko
zdobyć całkiem dobrą broń, ale na pancerz rady nie było. Więc nawet jeśli w jedynce tak,
to można powiedzieć, że w dwójce poprawili to (poprawili w sensie realizmu).


Możliwe, ostatnio grałem w jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 09:01, Dranimrev napisał:

Możliwe, ostatnio grałem w jedynkę.


W jedynce to prawie z każdego truchłą można było pozbierać zbroje, doszło nawet do takiej sytuacji że nosiłem ze sobą na handel 10 Leather Armorów + kilkanaście Leather Jacketów. natomiast w dwójce nie pamiętam, aby z jakiegokolwiek trupa wypadł mi jakikolwiek pancerz wszystkie które miałem to były albo kupne, albo znaleźne w szafkach, nigdy w trupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 22:34, Valgard napisał:

Walka to rozwalanie na kawałki coraz więcej wrogów za pomocą coraz większych broni.


Pomimo tego , że graficznie , walka w Fallout 3 wygląda nieźle , nawet ten element może niepokoić.Chodzi mi mianowicie o to , czy te durnowane scenki z rozwalanym przeciwnikiem można wyłączyć.Jeżeli nie , to będzie niewesoło.Setki przeciwników do rozwalenia i za każdym razem , przy korzystaniu z pauzy , trzeba ogladać wstawkę z rozwalaniem głowy lub kończyn.Takie coś szybko się znudzi , a zaraz potem , zacznie denerwować , a jeszcze trochę później , zabije przyjemność z grania.
Wokół nowego Fallouta jest tak dużo niedomówień , których twórcy wcale nie mają zamiaru wyjaśniać , że coraz bardziej wątpię w pozytywne zaskoczenie grą i na 100% zdecydowany jestem czekać na opinie graczy , a dopiero potem , być może , kupić ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wstawek. Są one, jak zauważa "narrator" efektem wyboru traita Bloody Mess, ergo domyślnie są wyłączone, a aktywuje je wybór odpowiedniego traita.
Pytanie z innej beczki - w sklepie gram data premiery F3 jest ustalona na 6. Października, a na trailerach widnieje data 28. Października. Heloł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 13:28, Galileo napisał:

Co do wstawek. Są one, jak zauważa "narrator" efektem wyboru traita Bloody Mess, ergo
domyślnie są wyłączone, a aktywuje je wybór odpowiedniego traita.


Czy to oznacza , że oglądamy albo wszystkie wstawki , albo żadnej? Od czasu do czasu jakieś urozmaicenie może być zabawne , aby tylko nie było obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tzw. criticale będą miały wstawki niezależnie od tego czy mamy traita czy nie. Ale mogę się oczywiście mylić, Todd Howard mówi dużo, ale czasem niezbyt konkretnie (w sumie to oczywiste, bo prawdziwe smaczki zostawia tym, którzy zakupią grę), więc ciężko jest powiedzieć coś na 100%. Ja osobiście grze zamierzam dać szansę, czy spojrzę na nią jak na Fallouta z prawdziwego zdarzenia? W to raczej bym wątpił. Czy będę się złościł, że zepsuli moją ulubioną serię? Nie, bo i po co? Prawda jest taka, że każda gra bardziej lub mniej kultowa ląduje kiedyś na półce, albo puszcza się ją dalej.
PS. Mam nadzieję, ze Beta nie usunęła perka Gifted :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:16, Galileo napisał:

PS. Mam nadzieję, ze Beta nie usunęła perka Gifted :>


Cechy zostały połączone z perkami...więc szczerze wątpię, aby "Zdolniacha" była dostępna w TES V: Fallout (co to byłby za fajny bonus przy levelowaniu, który dodaje wszystkiego o 1 do Speciala, a resztę umiejętności skraca?). Więc w grze nie będzie możliwości grania takimi samymi postaciami, którym się grało w Falloutach 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą oferte na wirtus.pl

Można tam zamówić F3 i za darmo dostać razem z nim pakiet Saga Fallout!

Już zamówiłem na gram.pl ale zawsze można odwołać, a że moja stara saga się gdzieś zawieruszyła miałbym nową.

Gram.pl - macie się od kogo uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 19:00, Mertionh napisał:

Znalazłem ciekawą oferte na wirtus.pl

Można tam zamówić F3 i za darmo dostać razem z nim pakiet Saga Fallout!

Już zamówiłem na gram.pl ale zawsze można odwołać, a że moja stara saga się gdzieś zawieruszyła
miałbym nową.

Gram.pl - macie się od kogo uczyć.


Ten pakiet chodził ostatnio po 10zł w Merlinie. Ale fakt, oferta godna podziwu...
Tylko, że nie mają kolekcjonerki na PC. Więc pozostaję przy zamówieniu w Cenedze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto przykład tego, że Bethezda bardzo dobrze wie co ma robić by zarobić kupę wielką kasy...

Oto wypowiedź kolegi Eco....cośtam z innego tematu

> A co do Fallouta 3 to się nie wypowiem.
> Czekam na niego, i choć Oblivion im za bardzo nie wyszedł.
> Fallout to Fallout i basta.

A za przeproszeniem jak świni dorobię skrzydła i wcisnę trochę kasy w reklamę to pewnie ludzi przekonam - że ta świnia to nie świnia tylko Orzeł bielik
A Chrumchanie to tylko efekt uboczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej nie wie, bo nie wie jak przekonać Ciebie do Fallouta 3.

Robią po prostu swoją grę, a tobie nic do tego. Trzeba było wymyślić albo kupić markę Fallout to mógłbyś sobie nią teraz rozporządzać do woli. Głos "ludu" już kiedyś decydował w takich sprawach (i nie tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie - pojawił nam się na gram.pl nowy użytkownik, który z miejsca "odświeżył" kilka tematów o Fallout 3, prawdopodobnie jest to falloutowy neofita. Przywitajmy oklaskamii.

r0Xkill: nie mam zamiaru się powtarzać - nie sądzę byś pokazał jakieś argumenty, a jeśli już to zrobisz to nie sądzę by była to jakaś nowość. Polecam przejrzenie tematu - mi już nie chce się pisać tego samego w odpowiedzi na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:16, SoundWave napisał:

" Trzeba było wymyślić albo kupić markę Fallout "


Moment, poczekajcie chwilę. Właśnie... to... robię. Hura, wymyśliłem markę Fallout. A teraz zrobię z niej przygodówkę z elementami rzutem dyskiem. No co? Przecież mogłem kupić lub wymyślić.

Dnia 19.09.2008 o 16:16, SoundWave napisał:

Jak dziecko ze specjalnej podstawowki


Niestety, Sound, taki tok rozumowania (?) coraz częściej jest w "zwykłych" podstawówkach, a tu mamy właśnie taki okaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze mozemy przeciez przejsc do takich argumentow -> http://www.youtube.com/watch?v=pBYJ-CColPk
Niektorym byloby wtedy latwiej tlumaczyc w ten sposob niz walkowac po raz kolejny co takiego jest nie tak z Oblivionem albo co tez za glupoty sa w Falloucie3. Poza tym to sa wlasnie takie dialogi jakich mozna by sie spodziewac w F3 ogladajac trailery z BloodyMess i fruwajacymi flakami, niestety nie posadzam Bethsoftu o takie poczucie humoru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:40, Terrorite napisał:

Ale zawsze mozemy przeciez przejsc do takich argumentow -> http://www.youtube.com/watch?v=pBYJ-CColPk
Niektorym byloby wtedy latwiej tlumaczyc w ten sposob niz walkowac po raz kolejny co
takiego jest nie tak z Oblivionem albo co tez za glupoty sa w Falloucie3.

A jeszcze jak ktoś potrafi porządnie krzyczeć - ho ho. Raz wydarłem się w domu "Cisza!" (mieszkam na parterze) do domowników a dzieci bawiące się na parkingu zdziczały i nagle ucichły - efekt uboczny.

Dnia 19.09.2008 o 16:40, Terrorite napisał:

Poza tym to sa wlasnie takie dialogi jakich mozna by sie spodziewac w F3 ogladajac trailery z BloodyMess
i fruwajacymi flakami, niestety nie posadzam Bethsoftu o takie poczucie humoru :D

Chyba bym się posikał jakbym taki dialog znalazł w jakiejś grze... w Wiedźminie przypadkiem nie ma? Oczywiście musiałoby to pasować. Gdy tak się zastanawiam to ideologicznie Wiedźminowi jest najbliżej Falloutów... tak mi się jakoś łączą pewne niuanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować