Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dzisiaj w nocy dotarłem do etapu halucynacji :) Nawet nie myślałem o LD. Po prostu leżałem sobie długo w łóżku i rozmyślałem o różnych sprawach i nagle poczułem, że zapadam się w łóżko jak ciepły nóż w kostkę masła. Do tego po chwili poczułem na mojej twarzy lodowaty oddech... Niestety tak się tego przestraszyłem (ale się nie bałem - po prostu zaniepokoiłem) że rozbudziłem się na dobre :( Ciekawe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 12:34, Igor FCBayern napisał:

Dzisiaj w nocy dotarłem do etapu halucynacji :) Nawet nie myślałem o LD. Po prostu leżałem
sobie długo w łóżku i rozmyślałem o różnych sprawach i nagle poczułem, że zapadam się w łóżko
jak ciepły nóż w kostkę masła. Do tego po chwili poczułem na mojej twarzy lodowaty oddech...
Niestety tak się tego przestraszyłem (ale się nie bałem - po prostu zaniepokoiłem) że rozbudziłem
się na dobre :( Ciekawe doświadczenie.

Wiesz może ile to mniej więcej trwało? Kiedy to oczekiwanie trwa zbyt długo to po prostu nie wytrzymuję i obracam się na drugi bok do snu :( Aha, a słyszałeś jakieś dźwięki (chodzi o normalne nie halucynacje) gdy tak rozmyślałeś? U mnie zawsze tyka budzik, więc nie wiem czy LD wypali ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 14:42, Pablo Querte napisał:

Wiesz może ile to mniej więcej trwało? Kiedy to oczekiwanie trwa zbyt długo to po prostu nie
wytrzymuję i obracam się na drugi bok do snu :( Aha, a słyszałeś jakieś dźwięki (chodzi o normalne
nie halucynacje) gdy tak rozmyślałeś? U mnie zawsze tyka budzik, więc nie wiem czy LD wypali
;/


Heh...mi tylko raz udało się wprowadzić w taki stan halucynacji...czułem jakby coś z piersi miało wyskoczyć i jakby coś chciało mi wykręcić nogę...wogóle było dziwnie :P.To trwało dość długo i już nie mogłem wytrzymać ;(.
Hehe...u mnie to zawsze też wyskakuje tykanie zegarka xD...ale wtedy po prostu wychodzę z łóżka zdenerwowany i wyjmuje baterie w zegarku xD...zawsze działa xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja raz miałem wyjście z ciała jak w padłem do basanu (na basenie, poślizgnąłem się) to widzieałem siebie samego z drugiej strony.
PS. Zajrzyjcie na www.paranormalium.pl tam dużo o tym piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 14:42, Pablo Querte napisał:

Wiesz może ile to mniej więcej trwało? Kiedy to oczekiwanie trwa zbyt długo to po prostu nie
wytrzymuję i obracam się na drugi bok do snu :(

Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia, bo w ogóle o tym nie myślałem. Na pewno nie mniej niż 30 minut.

Dnia 03.01.2008 o 14:42, Pablo Querte napisał:

Aha, a słyszałeś jakieś dźwięki (chodzi o normalne nie halucynacje) gdy tak rozmyślałeś?

Przez całą noc z kranu kapała woda co było w moim pokoju bardzo wyraźnie słyszalne, ale to jest tak samo jak z tykaniem zegarka - gdy o tym nie myślisz to nie słyszysz :) Poza tym takie odgłosy mogą być przydatne. Gdy miałem te halucynacje myślałem, że to już LD i miałem otworzyć oczy, ale w ostatniej chwili usłyszałem kapanie wody. To mnie uświadomiło, że to jeszcze nie ten stan. A może to właśnie to mnie rozproszyło, to kapanie? Hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania :

1.Który ze sposobów na wejście w LD jest najprzyjemniejszy ? Bez żadnych halucynacji itp ( jak znać życie, to zobaczę coś okropnego )

2.Jeśli dobrze zrozumiałem LD to sen który kontroluje, np : Mam sen który kontroluje. Chcę pojawić się w jakimś miejscu i tam trafiam. Chcę spotkać jakąś osobę to ją spotykam. itd
Czy tak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 17:48, RRohen napisał:

Dwa pytania :

1.Który ze sposobów na wejście w LD jest najprzyjemniejszy ? Bez żadnych halucynacji itp (
jak znać życie, to zobaczę coś okropnego )

Najlepszy sposób to codziennie powtarzać sobie " w tym momencie śnię" i na przykład patrzeć na ręce. W pewnym momencie powinno pojawić ci sie w śnie, dzięki czemu uzyskasz kontrolę. Jednak taką metodą LD nie będzie doskonałe. Ale za to najłatwiejsze :)

Dnia 03.01.2008 o 17:48, RRohen napisał:

2.Jeśli dobrze zrozumiałem LD to sen który kontroluje, np : Mam sen który kontroluje. Chcę
pojawić się w jakimś miejscu i tam trafiam. Chcę spotkać jakąś osobę to ją spotykam. itd
Czy tak to wygląda ?

Tak. Czasami jednak nie ma całkowitej kontroli. To wymaga treningów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie...Jak byłem jeszcze mały to miałem taką pół świadomość w śnie. No LD to raczej w pełni nie było ;] Ale np. jak mi się coś nie podobało to sobie myślałem ,że już nie chcę śnić.I po mrużeniu oczu w śnie ,obudziłem się.Czym to było ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o to mi chodziło :)
A takie powtarzanie to mniej-więcej co ile ? Przez cały dzień, po godzinę chyba było by dobrze...

A co do sposobu WILD - chyba przetrwam te halucynacje, skoro w wieku 4 lat oglądałem wszystkie części Freedy''ego Kruger bez większego strachu to i to przetrwam :D

Jeszcze pytanie do tych którzy mieli już te halucynacje - czy pojawia się to czego najbardziej się boicie, czy losowe Istoty/zdarzenia/osoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:47, RRohen napisał:

Dzięki, o to mi chodziło :)
A takie powtarzanie to mniej-więcej co ile ? Przez cały dzień, po godzinę chyba było by dobrze...

>
To uż zalezy od ciebie. sam dawno tego nie robiłem, ale sądze, że to dobry pomysł na szybkie LD :)

Dnia 03.01.2008 o 20:47, RRohen napisał:

A co do sposobu WILD - chyba przetrwam te halucynacje, skoro w wieku 4 lat oglądałem wszystkie
części Freedy''ego Kruger bez większego strachu to i to przetrwam :D

Jeszcze pytanie do tych którzy mieli już te halucynacje - czy pojawia się to czego najbardziej
się boicie, czy losowe Istoty/zdarzenia/osoby ?

Osobiście halucynacji nie miałem, ale z tego co czytałem to mogą być postacie czy nawet dźwięki. Zwykle ma się uczucie wirowania lub zapadania w łóżko. Możesz widzieć Obcych, Predatorów czy inne dziwne istoty lub rzeczy. Oczywiście nic ci nie zrobią oprócz krążenia wokół łóżka. Problem, że wtedy zapomnisz, iż to omamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 20:47, RRohen napisał:

Jeszcze pytanie do tych którzy mieli już te halucynacje - czy pojawia się to czego najbardziej
się boicie, czy losowe Istoty/zdarzenia/osoby ?

Z tego co zauważyłem to większości osób wydaje się, że ktoś chodzi po mieszkaniu lub przy łóżku. Innym wydaje się, że przy ich łóżku ktoś stoi - tak samo było w moim przypadku. Dałbym sobie głowę uciąć, że czułem na prawym policzku zimny oddech. Do tego ciało miałem częściowo sparaliżowane tak więc było ciekawie, że tak powiem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 20:47, RRohen napisał:

Jeszcze pytanie do tych którzy mieli już te halucynacje - czy pojawia się to czego najbardziej
się boicie, czy losowe Istoty/zdarzenia/osoby ?

Ja raz próbowałem wejść w LD, to czułem jak naokoło mojego łóżka ktoś chodzi i ciągle na mnie patrzy. Schiza jak nie wiem co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:06, NuGGet napisał:

Ja raz próbowałem wejść w LD, to czułem jak naokoło mojego łóżka ktoś chodzi i ciągle na mnie
patrzy. Schiza jak nie wiem co :P

No właśnie, jak to jest? Od dłuższego czasu zastanawiam się skąd wiadomo, że to "coś" się Tobie przygląda? Podobno nie można otwierać oczu aż do momentu wejścia w LD, a halucynacje to dopiero początek. Czy to przeczucie mówi, że ktoś lub coś się Tobie przygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 21:09, Igor FCBayern napisał:

No właśnie, jak to jest? Od dłuższego czasu zastanawiam się skąd wiadomo, że to "coś" się Tobie
przygląda? Podobno nie można otwierać oczu aż do momentu wejścia w LD, a halucynacje to dopiero
początek. Czy to przeczucie mówi, że ktoś lub coś się Tobie przygląda?

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czujesz po prostu jakby ktoś się w Ciebie wgapiał, tak jakby Cie pilnował, czy coś w tym stylu. Czujesz że ktoś cały czas chodzi naokoło Twojego łóżka, bez przerwy, i się wgapia. Niby nic takiego, ale cholernie sie tego boje, dlatego nie próbuję już wchodzić ani w LD, ani tym bardziej w OOBE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje metodą WILD, ale będę z rodzicami spał :P Na wszelki wypadek xD
A jeśli mocno skupię się na liczeniu, telewizor chyba nie będzie przeszkadzał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 21:17, RRohen napisał:

A jeśli mocno skupię się na liczeniu, telewizor chyba nie będzie przeszkadzał ?

Z tego co wiem, w domu musi być w tym czasie absolutna cisza. Możesz sobie włączyć tylko muzykę która maksymalnie Cie relaksuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:15, NuGGet napisał:

Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czujesz po prostu jakby ktoś się w Ciebie wgapiał, tak jakby
Cie pilnował, czy coś w tym stylu. Czujesz że ktoś cały czas chodzi naokoło Twojego łóżka,
bez przerwy, i się wgapia.

No to w moim przypadku to na 100% będzie Nazgul :P Tylko w najgorszych koszmarach śnią mi się Nazgule... :) Ja na pewno będę próbował dalej wejść w LD. OOBE mnie nie interesuje - za duże ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:19, NuGGet napisał:

Możesz sobie włączyć tylko muzykę
która maksymalnie Cie relaksuje.

Czyli Metallica na full, odpada... no cóż, spróbuje w absolutnej ciszy

@Igor FCBayern

W moim pewnie dziewczynka z Ring, albo kobieta z The Grudge... ( no co każdy ma swoje strachy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:21, RRohen napisał:

no cóż, spróbuje w absolutnej ciszy

W moim przypadku będzie to ciężkie, bo musiałbym odłączyć bojler, wyłączyć zegarek, nie słuchać muzyki przed spaniem (sic!) i zabić operatora młotka z piętra wyżej, który akurat wieczorami robi remont mieszkania... :/

Dnia 03.01.2008 o 21:21, RRohen napisał:

W moim pewnie dziewczynka z Ring, albo kobieta z The Grudge... ( no co każdy ma swoje strachy)

No to już wiem co do mnie przyjdzie dzisiaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 21:28, Igor FCBayern napisał:

No to już wiem co do mnie przyjdzie dzisiaj :P

Najgorsze jest to, że jak się takich rzeczy naczyta to później w czasie LD na myśl przychodzą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować