kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 19:32, logray napisał:

> GameRanking wychodził całkiem niedawno... Choć wydaje mi się, że wciąż jest wydawany,

> tylko w mniejszym nakładzie
Niestety tylko Ci się wydaje :( A szkoda bo to fajne pismo było.
http://www.gameranking.net.pl/

Kurka, też żałuje, zawsze jak się natknąłem na to w kiosku to kupowałem, to było naprawdę inne pismo o grach:(. Mieli swój styl i byli bezpośredni, no i mieli Randalla, ostrzejszą wersję Smugllera;P. Szkoda tylu utalentowanych i nietuzinkowych gości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 20:23, jaceloth napisał:

dla mnie GR, mimo sympatii dla tytułu, był pismem, które tylko patrzeć jak lada chwila
upadnie.

Ale miło było pomarzyć, że może coś trwałego wyrośnie z tego. Najwyraźniej czytelnicy nie dorośli to tego pisma...Choć pamiętam, że wkurzył mnie tekst, że w CD-A dają do każdego numeru 4 podstawki na piwo(chodziło o płyty)XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 22:11, Pirxpl napisał:

(...)


Patrząc na tego typu sprawy nie możesz wyłącznie analizować ją z własnego punktu widzenia - pomyśl nieco nad wydawcą.

Z marketingowego punktu widzenia wydawanie dwóch wersji tego samego pisma - z płytą oraz bez byłoby kompletnie nieopłacalne. Nie dość, że byłoby zróżnicowanie, to jeszcze byłby kłopot z proporcją i rozłożeniem nakładu - po tyle samo, czy może jednej wersji nieco więcej, drugiej mniej? Płytka to nieodłączny element CD Action i tak raczej powinno zostać. Sam od kilku miesięcy nie zaglądam na płyty, chyba że jest jakiś OST wrzucony, bądź jego fragmenty. 15 zł to moim zdaniem jednak cena dobra i naprawdę niska, jak na to co oferuje to pismo. 180 stron z potężną dawką tekstów, które zawsze przyjemnie się czyta. Nie ma co rozpaczać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:04, Blackgoat napisał:

Ale miło było pomarzyć, że może coś trwałego wyrośnie z tego. Najwyraźniej czytelnicy
nie dorośli to tego pisma...Choć pamiętam, że wkurzył mnie tekst, że w CD-A dają do każdego
numeru 4 podstawki na piwo(chodziło o płyty)XD.


nie czytałem, ale muszę powiedzieć, że w moim przypadku tekst bliski prawdy. rzadko kiedy gram w gry z cda, a niepotrzebne dvd wykorzystuję właśnie na podstawki pod kufelek, kawkę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pamięta może utwór, który kilka lat temu można było usłyszeć w cd menu w cda? Padały tam słowa w stylu "I am mythology" a całość trwała około 45 sekund. Czy to był cały utwór? Jeżeli tylko fragment, to czy ktoś zna jego tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 22:15, conradzik napisał:

A czy ktoś pamięta może utwór, który kilka lat temu można było usłyszeć w cd menu w cda?
Padały tam słowa w stylu "I am mythology" a całość trwała około 45 sekund. Czy to był
cały utwór? Jeżeli tylko fragment, to czy ktoś zna jego tytuł?


Misteria - "Folkien".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 22:17, Skywalker560 napisał:

A w którym to roku było? Bo ja pamiętam jeden kawałek Misterii, dwa utwory Nightingale
i jeden instrumental Enter Chaos.


Problem w tym, że sam już nie pamiętam. Ale jakbym miał strzelać, to między 2000 a 2002. W domu będę dopiero na święta i wówczas nadarzy się najbliższa okazja do przekopania tych stosów zakurzonych płyt :) W każdym razie utwór naprawdę wpadający w ucho.

edit: faktycznie chodziło o Misterię :)
Dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:34, master matrox napisał:

> (...)

Patrząc na tego typu sprawy nie możesz wyłącznie analizować ją z własnego punktu widzenia
- pomyśl nieco nad wydawcą.

Z marketingowego punktu widzenia wydawanie dwóch wersji tego samego pisma - z płytą oraz
bez byłoby kompletnie nieopłacalne. Nie dość, że byłoby zróżnicowanie, to jeszcze byłby
kłopot z proporcją i rozłożeniem nakładu - po tyle samo, czy może jednej wersji nieco
więcej, drugiej mniej? Płytka to nieodłączny element CD Action i tak raczej powinno zostać.
Sam od kilku miesięcy nie zaglądam na płyty, chyba że jest jakiś OST wrzucony, bądź jego
fragmenty. 15 zł to moim zdaniem jednak cena dobra i naprawdę niska, jak na to co oferuje
to pismo. 180 stron z potężną dawką tekstów, które zawsze przyjemnie się czyta. Nie ma
co rozpaczać... ;)

Jeśli mam powiedzieć prawdę,to punkt widzenia wydawcy mnie nie obchodzi;)JA pismo mogę kupić,lub nie.No i nie kupuje:)JAk powiedziałem za dwie kartki do czytania na prawdę ciekawych rzeczy 15 zeta to ciut wygórowana cena.JA kiedyś to pismo kupowałem głównie dla rubryk na luzie ,minifelietonów,recenzji.Potem już tylko dla pełnych wersji.A teraz już i dla nich przestałem.Recenzje gier moge przeczytać w necie.Po prostu,jak dla mnie,coraz mniej powodów do kupowania pism o grach.A chcę wyraźnie powiedzieć,że kiedyś lubiłem to pismo.Ale jakoś zaczynają mi przeszkadzać zbyt obszerne działy zapowiedzi gier.Opisy tego co dopiero będzie.A nie tego co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 19:19, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > ja nie mogę odżałować świata gier komputerowych. pismo było znacznie
lepsze, niż cda. /.../
Które było lepsze, to kwestia dyskusyjna, ja kupowałem i jedno i drugie i też żałuję,
że ŚGK upadł. Ale, takie są prawa rynku. Upadł też Enter, PC Kurier, Secret Service i
parę innych pism komputerowych i o grach komputerowych. Jedne z długim stażem inne po
paru miesiącach.


Ano zawsze uważałem Świat Gier Komputerowych za najlepszy z periodyków dostępnych w tym czasie. Głównie z powodu dobrych merytorycznie i ciekawie napisanych felietonów okołogrowych oraz ze względu na brak wciskanego na siłę luzu w recenzjach.

No ale niestety chłopaki przegrali w wojnie na cover cd, gdzie lepsze pełniaki miał cd-action. Wtedy wolałem płacić 8 pln za dobrą gazetę niż 15-16 ze gorszą merytorycznie , ale ładniej wydaną i z grami, ale jak widać rzeczywistość pokazała, że najważniejsza jest płytka z grami dla masowego odbiorcy.

@jaceloth - w sumie to racja 90% płytek z CD-A nadaje się na podstawkę do herbaty. Przez ostatnie 2 lata chyba tylko Nightwatch wrzuciłem do napędu żeby pograć. A te z demkami i trailerami to w zasadzie mogliby już sobie odpuścić bo jeśli to nie jest materiał exclusive dla CDA to i tak każdy kto chciał sobie obejrzał w necie czy ściągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 14:13, Michaelius napisał:

> > >/.../ > ja nie mogę odżałować świata gier komputerowych. pismo było
znacznie
> lepsze, niż cda. /.../
> Które było lepsze, to kwestia dyskusyjna, ja kupowałem i jedno i drugie i też żałuję,

> że ŚGK upadł. Ale, takie są prawa rynku. Upadł też Enter, PC Kurier, Secret Service
i
> parę innych pism komputerowych i o grach komputerowych. Jedne z długim stażem inne
po
> paru miesiącach.

Ano zawsze uważałem Świat Gier Komputerowych za najlepszy z periodyków dostępnych w tym
czasie. Głównie z powodu dobrych merytorycznie i ciekawie napisanych felietonów okołogrowych
oraz ze względu na brak wciskanego na siłę luzu w recenzjach.

No ale niestety chłopaki przegrali w wojnie na cover cd, gdzie lepsze pełniaki miał cd-action.
Wtedy wolałem płacić 8 pln za dobrą gazetę niż 15-16 ze gorszą merytorycznie , ale ładniej
wydaną i z grami, ale jak widać rzeczywistość pokazała, że najważniejsza jest płytka
z grami dla masowego odbiorcy.

@jaceloth - w sumie to racja 90% płytek z CD-A nadaje się na podstawkę do herbaty. Przez
ostatnie 2 lata chyba tylko Nightwatch wrzuciłem do napędu żeby pograć. A te z demkami
i trailerami to w zasadzie mogliby już sobie odpuścić bo jeśli to nie jest materiał exclusive
dla CDA to i tak każdy kto chciał sobie obejrzał w necie czy ściągnął.


Świat Gier Komputerowych?! Wg mnie to jedno z najgorszych dostępnych czasopism. Kupiłem parę razy dla gier na coverku, ale merytorycznie całkowicie mnie to pismo odrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 13:54, Pirxpl napisał:

Jeśli mam powiedzieć prawdę,to punkt widzenia wydawcy mnie nie obchodzi;)


Tak samo wydawca może powiedzieć, że zdanie czytelników go nie obchodzi i CDA staje się gazetą dla zakompleksionych nastolatek ;)

Dnia 24.11.2008 o 13:54, Pirxpl napisał:

JA pismo mogę
kupić,lub nie.No i nie kupuje:)JAk powiedziałem za dwie kartki do czytania na prawdę
ciekawych rzeczy 15 zeta to ciut wygórowana cena.JA kiedyś to pismo kupowałem głównie
dla rubryk na luzie ,minifelietonów,recenzji.Potem już tylko dla pełnych wersji.A teraz
już i dla nich przestałem.Recenzje gier moge przeczytać w necie.Po prostu,jak dla mnie,coraz


No cóż, każdy ma swoje zdanie. Moim zdaniem 15 zł raz na miesiąc to naprawdę nie jest dużo. Można zrezygnować z kilku rzeczy, o ile ktoś nie posiada stałego dochodu i bez problemu wystarczy mu na CD Action. 180 stron świetnego tekstu za tą cenę to naprawdę niezła okazja. Powiem Ci szczerze, że ja już na PC nie gram, na płytkę w ogóle nie zaglądam - ale CDA kupuje, bo po prostu lubię ich teksty. I będę kupował, nawet mimo że nie gram na tej platformie.

Dnia 24.11.2008 o 13:54, Pirxpl napisał:

mniej powodów do kupowania pism o grach.A chcę wyraźnie powiedzieć,że kiedyś lubiłem
to pismo.Ale jakoś zaczynają mi przeszkadzać zbyt obszerne działy zapowiedzi gier.Opisy
tego co dopiero będzie.A nie tego co jest.


Zapowiedzi ostatnio są co raz większe, ale to dlatego że powstaje co raz więcej gier, niż kiedyś. Ja osobiście lubię ten dział, choć na ogół jest tak - chwali się daną grę w zapowiedzi, a jak to wynika w recenzji - sami dobrze wiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 15:44, master matrox napisał:

Tak samo wydawca może powiedzieć, że zdanie czytelników go nie obchodzi i CDA staje się
gazetą dla zakompleksionych nastolatek ;)


Taaa na pewno :P

Dnia 24.11.2008 o 15:44, master matrox napisał:

No cóż, każdy ma swoje zdanie. Moim zdaniem 15 zł raz na miesiąc to naprawdę nie jest
dużo. Można zrezygnować z kilku rzeczy, o ile ktoś nie posiada stałego dochodu i bez
problemu wystarczy mu na CD Action. 180 stron świetnego tekstu za tą cenę to naprawdę
niezła okazja. Powiem Ci szczerze, że ja już na PC nie gram, na płytkę w ogóle nie zaglądam
- ale CDA kupuje, bo po prostu lubię ich teksty. I będę kupował, nawet mimo że nie gram
na tej platformie.


Ja również kupuje CDA dla tekstów bo jakby to powiedzieć... ich pełne wersje są już na mojego blaszaka za mocne :P

Dnia 24.11.2008 o 15:44, master matrox napisał:

Zapowiedzi ostatnio są co raz większe, ale to dlatego że powstaje co raz więcej gier,
niż kiedyś. Ja osobiście lubię ten dział, choć na ogół jest tak - chwali się daną grę
w zapowiedzi, a jak to wynika w recenzji - sami dobrze wiemy ;)


Właśnie dla tego nie lubię zapowiedzi, najpierw jaka ta gra świetna i w ogóle a na końcu widzimy co się dzieje.
Przykład? Beta test PES 2009 a następnie recenzja - dość spora różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje, że dzisiaj lub jutro zaczną pojawiać się przecieki? Jest równy tydzień przed wydaniem następnego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 15:13, Robak 007 napisał:

Pierwszy przeciek pojawi się we wtorek w godzinach popołudniowo-wieczornych.


Ghost tak napisał. Więc raczej będą dzisiaj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 15:19, MTSMAFIOSO napisał:

> Pierwszy przeciek pojawi się we wtorek w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Ghost tak napisał. Więc raczej będą dzisiaj :P

Ok, nie wiedziałem ;) Dopiero przyszedłem do domu i napisałem posta bez zaglądania na forum CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 13:08, kapistar1 napisał:


Haha, trzymajcie mnie bo padne - wg ciebie Loki to RPG? Dobra, n/c

>

ha ha ha ha ha trzymajcie mnie bo padnę wg ciebie h''n''s to nie rpg..? dobra :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się