Zaloguj się, aby obserwować  
Pizduszek

Dead Island - gra komputerowa od firmy Techland

478 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2011 o 17:03, Pietro87 napisał:

Jak ktoś lubi gry typu sandbox i swobodne bieganie po okolicy, to można ten 50 wbić nie
wychodząc z pierwszego aktu.
Sam na koniec pierwszego miałem 32 lv, bo biegałem po okolicy, szukałem ocalonych lub
jakiś zadań pobocznych, śmieci do craftu, przedmiotów dla NPC od zadań typu "wydarzenie"
[dla jednego flaszka, dla drugiej woda, dla gościa w latarni konserwy itp bzdety]

Ja lubie sandboxy ,ale nie tak ,że z 1szego aktu nie wychodze ;d mam pytanko czy te "wydarzenia" można jakoś zakończyć? Ile trzeba przynieść np wody tej babce żeby zakończyć quest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 18:57, mlynar911 napisał:

;d mam pytanko czy te "wydarzenia"
można jakoś zakończyć? Ile trzeba przynieść np wody tej babce żeby zakończyć quest?


Sama nazwa "wydarzenia" wskazuje, że to nie zwykłe questy. :) Można babce przynosić wody w nieskończoność, a ona będzie dawała w nieskończoność kasę (to szczegół, że obok na półce leży puszka z napojem energetycznym za każdym razem jak się do niej przyjdzie). Podobnie w pierwszym akcie koleś z latarni będzie chciał puszki z jedzeniem, facet w wieży ratowników alkohol, ale i tak najlepszy jest gość w kościele, który chce by przynosić mu baterie, a metr obok stoi handlarz z bateriami w ofercie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 16:03, mlynar911 napisał:

> Jeśli nie to chyba dopakuje resztę w furię...
Mam nadzieje ,ze nie nabijacie tych 50 lvli przy pierwszym przechodzeniu ;d ja przy pierwszym
mialem 35 lvl ;/

Ja już w Akcie III mam 33, czyżbym za bardzo marudził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 21:17, Magwisienka napisał:

Hmm, chodziło mi i ten taki mniejszy :)

Takich to nie spotkałem. I nawet nie wyobrażam sobie tego jako broń:o
Za to widziałem sztachety, wiosła, kije od szczotek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wam.
czy ktoś się orientuję po co w drzewku nakładania broni jest tyle miejsc do broni ? czy jest jakaś różnica gdzie np położę maczete ( od razu z lewej strony od pieści , czy u góry w okienku) ??

i jeszcze jedno

wybrałem taką czarną chudą szkapę... bo miała karabin na początku... a cały czas macham maczetą itp itd.. :/ broń mam ale... nigdzie nie znajduję naboi ( a drzewko z umiejętnością znajdowania mam na maxa (60%) ) co jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 21:35, Chester001 napisał:

hej wam.
czy ktoś się orientuję po co w drzewku nakładania broni jest tyle miejsc do broni ? czy

Może dlatego, że broń szybko tutaj niszczeje? No i w owe sloty można wpakować także apteczki itp Dziwne, że np przy Deus Ex lub Gothic III nikt się nie pytał po co tyle slotów w pasku szybkiego użycia.

Dnia 24.09.2011 o 21:35, Chester001 napisał:

jest jakaś różnica gdzie np położę maczete ( od razu z lewej strony od pieści , czy u
góry w okienku) ??

Wątpię czy to ma znaczenie, jedyne co jest pewne , to to, że pięści są tam na stałe:]

Dnia 24.09.2011 o 21:35, Chester001 napisał:

wybrałem taką czarną chudą szkapę... bo miała karabin na początku... a cały czas macham
maczetą itp itd.. :/ broń mam ale... nigdzie nie znajduję naboi ( a drzewko z umiejętnością
znajdowania mam na maxa (60%) ) co jest ??

Pewnie bug albo prędzej niedopatrzenie twórców: ogólnie w tej grze ammo jeszcze nigdy nie znalazłem, zawsze trzeba było kogoś ubić albo ją kupić/zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 21:03, zadymek napisał:

> > Jeśli nie to chyba dopakuje resztę w furię...
> Mam nadzieje ,ze nie nabijacie tych 50 lvli przy pierwszym przechodzeniu ;d ja przy
pierwszym
> mialem 35 lvl ;/
Ja już w Akcie III mam 33, czyżbym za bardzo marudził?

Eeee to widać ja jakoś mało się staram ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 21:27, zadymek napisał:

> Hmm, chodziło mi i ten taki mniejszy :)
Takich to nie spotkałem. I nawet nie wyobrażam sobie tego jako broń:o
Za to widziałem sztachety, wiosła, kije od szczotek itp

Ok, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 21:03, zadymek napisał:

ja przy pierwszym mialem 35 lvl ;/
Ja już w Akcie III mam 33, czyżbym za bardzo marudził?


Ja mam 30 level w 8 rozdziale. ;d Nie expię specjalnie na zombie, choć zdarza mi się podczas podróży do questa zboczyć z toru i pozabijać małe stadko. Robicie też wszystkie zadania poboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 01:29, woko27 napisał:

Ja mam 30 level w 8 rozdziale. ;d Nie expię specjalnie na zombie, choć zdarza mi się
podczas podróży do questa zboczyć z toru i pozabijać małe stadko. Robicie też wszystkie
zadania poboczne?

Pewnie ;p wszystkie zadanka jakie tylko można zrobić to robię ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystkie questy jakie znalazłem :)
Kilka można przegapić - np jakiś ocalonych którzy pobocznie wołają o pomoc, można ich olać albo nie zauważyć, dlatego latałem sobie we wszystkich rozdziałach gdzie się da pomiędzy głównymi questami, eksplorując teren, słuchając radiostacji w domkach np w pierwszym akcie itp itd...

@Chester001

Powiem tak - forsy mi nie brakowało, generalnie pewnie dlatego, że latając po lokacjach zbierałem respawnujace się loty i kasę. Jak ktoś niewiele się kreci po terenie poza zadaniami głównymi i robi mało zadań pobocznych, to faktycznie może mieć jakiś problem z forsą [zwłaszcza, ze naprawianie gratów nie jest takie tanie w późniejszym etapie gry]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 12:37, Chester001 napisał:

1. Macie jakies sposoby na pieniądze ?

W drugim akcie jest pełno sklepów z kasami gdzie pieniądze liczą się w tysiącach dolców, w zależności od levelu postaci. Wystarczy na chwilę wejść do jakiegoś budynku (wczytanie lokacji) i kasa się respawnuje.
Podobnie jak wrogowie.
Tak naprawdę to ja z kasą nie mam w tej chwili żadnych problemów. Inna sprawa że też sporo jej się wydaję na samą naprawę sprzętu, czy też jego ulepszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei czekam aż ktoś wykombinuje jak te wieczne respawny zatrzymać.
Gdyby zrobić takiego moda, gdzie kasa i przedmioty nie respawnują się, albo respawnują się znacznie dłużej, gra stała by się o wiele trudniejsza i wymagająca.
Do tego zmienić respawn Zombie na wolniejszy, ale tu tylko celem zwiększenia "realizmu" [bo obecnie, to są całe tabuny... skąd oni się biorą ja się pytam :) ?], jednocześnie dać im poprawione AI i podbić staty [wyższe hp, większa wytrzymałość]

Sam grzebałem, szukałem ale nie trafiłem na odpowiednie ustawienia w plikach gry odpowiedzialne za respawn, jestem w stanie skasować np konkretne typy zombie, np taka by zostawić samych szwendaczy albo samych zarażonych itp ale respawnu znaleźć nie mogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 12:37, Chester001 napisał:

1. Macie jakies sposoby na pieniądze ?

Przeć do Aktu II by tam farmić to raz: tam wpada gros broni palnej (Bandyci), a ta bywa cenna.
Robić Wydarzenia to 2: najlepiej wyjdziesz na szampanie.

Dnia 25.09.2011 o 12:37, Chester001 napisał:

Muszę przyznać ze gra mnie miło zaskoczyła tym że.. można sobie pochodzić w boki niczym w gta ;)

Sandbox to sandbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gry otwarte, zręcznosciowe z elementami RPG(jak Deus Ex, Vampire the Masquerade: Bloodlines). Jakoś dziwnie mnie interesuje ta gra, bo jest fajny system walki, zombie i ogolna otwartosc swiata. Pytanie tylko, czy questy nie są nużące? Bo słyszałem, ze chodzi glownie o przyniesienie czegos tam i dostanie z tego expa. Czy zabijanie zombie nie nudzi? W coopa raczej nie zamierzam grac. Ogólnie - czy gra przynosi duzo frajdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować