Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2013 o 16:26, KrzysztofT napisał:

Chodzi o ilość amperów na linii/ach +12V. Napisz jaki masz zasilacz (Marka i Moc w W)
i się zobaczy.

http://www.dell.com/ed/business/p/vostro-470/pd#TechSpec

Tutaj są opisane parametry komputera. :-)

1) Expansion Slots

PCIe x1: 3 Slots
PCIe x 16 (Graphics): 1 Slot


2) Power
Power Supply

350W, 115/230VAC (Equipped with Selector Switch) 50/60Hz
460W,EPA, 100~240VAC 50-60HZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 19:34, Kardithron napisał:

> Chodzi o ilość amperów na linii/ach +12V. Napisz jaki masz zasilacz (Marka i Moc
w W)
> i się zobaczy.
http://www.dell.com/ed/business/p/vostro-470/pd#TechSpec

Tutaj są opisane parametry komputera. :-)

1) Expansion Slots

PCIe x1: 3 Slots
PCIe x 16 (Graphics): 1 Slot


2) Power
Power Supply

350W, 115/230VAC (Equipped with Selector Switch) 50/60Hz
460W,EPA, 100~240VAC 50-60HZ


350W Bóg wie jakiej firmy. Ściągnij bok obudowy i zrób zdjęcie/przepisz informacje z tabliczki znamionowej zasilacza. Bez tego nadal nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 09:41, KrzysztofT napisał:

350W Bóg wie jakiej firmy. Ściągnij bok obudowy i zrób zdjęcie/przepisz informacje z
tabliczki znamionowej zasilacza. Bez tego nadal nic nie wiadomo.

Zasilacz jest firmy Dell Inc., podobnie jak cały komputer. To markowy złomiarz, nie składak.

Dokładnie informacje z nalepki są takie:

DELL INC.
DP/N: 4HPGF
MADE IN CHINA

MODEL:
H350PD-01
UP/N: D350P004L

AC INPUT
(50-60 Hz)
100-127V~/10A
200-240V~/5A

DC OUTPUT: MAX. OUTPUT POWER: 350 W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 16:44, Niewiernus napisał:

Posiadałem tą kartę i polecam ten model. Szukaj z chłodzeniem niereferencyjnym (nie takie
http://allegro.pl/ati-radeon-hd-4850-512mb-okazja-gw-fv-i3274570493.html - posiadałem
niebotyczne temperatury, gdzie skończyło się dla mnie wymianą chłodzenia)

No właśnie, chłodzenie. :) Rozważam w tej chwili zakup Radeona HD 4850 Asusa z chłodzeniem Glaciator.

http://www.frazpc.pl/b/222378
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Toksyczny_Sapphire_i_TOPowy_ASUS_-_ulepszone_Radeony_HD_4850-883/strona/2364.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie kończy żywot moja karta graficzna -> Zotac GF 460 GTX [wersja fabrycznie kręcona]. Powód - zimne luty [wszechobecne artefakt - pomaga jedynie zdjęcie radiatora i rozgrzanie rdzenia - ale wszystko wraca do normy na kilka albo kilkanaście dni] i mam prośbę:
Wskazalibyście mi kartę z obecnej generacji o podobnej wydajności do mojej obecnej karty?

Czemu o tej samej wydajności?
Bo mam ograniczone fundusze :( a przejść na jakąś już o wiele wydajniejszą kartę graficzną chciałem za jakiś czas, gdy pojawi się nowa generacja konsol bo wtedy pewnie i gry pójdą naprzód [a co za tym idzie -> wymagania sprzętowe].

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2013 o 10:38, Cierpik182 napisał:

/.../ > Z góry dzięki za pomoc!

No cóż. Jeśli Ci na czymś naprawdę zależy... To powinieneś być skłonny do drobnych wyrzeczeń. Ja sobie zmieniłem kartę (akurat przed wyjściem Wiedźmina 2) z Radeona 3870 na GTX 460 właśnie. Mogę Ci wysłać tego Radeona (prawie za darmo: bo będę wymagał dobrego uczynku, który spełnisz nie mnie, tylko komuś zupełnie innemu! Nie obchodzi mnie komu, kiedy i waga tegoż uczynku, wymagam jedynie, żeby był to dobry uczynek!), a Ty skorzystasz z Radeona do czasu, aż będzie Cię stać na nową WSPANIAŁĄ kartę graficzną. Jeśli te warunki Ci odpowiadają, poszukaj w internecie kontaktu Skype Krzysztofff43 i po nawiązaniu kontaktu prześlę i kartę. Potrwa to kilka dni (w niedzielę poczta nie działa), ale , o ile nie zdarzy się wieeeelka powódź, gradobicie czy inne kleski żywiołowe, to pod koniec tygodnia karta będzie Twoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to może być .... gdy w ub. roku grałem w " ACIII " miałem taki efekt, że podczas obrotowego ruchu kamerą miałem takie, trwające ułamki sekundy, białe przebłyski, jakby nagle znikało na ułamek sekundy otoczenie gry ... podobny efekt mam teraz w " Remember Me ", obracam kamerę i po lewej stronie ekranu pojawiają mi się białe przebłyski ...
kolejna sprawa, to czarne przebłyski, np. gdy klikam na naszym forum " dodaj post '' i zanim pojawi się okienko, mam taki czarny przebłysk, podobnie gdy zamykam PC i podczas przejścia z pulpitu do okna zamykania systemu, też mam taki króciutki, czarny przebłysk ...
ten efekt mam chyba praktycznie od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pod koniec roku będę miał okazję zakupić nową kartę graficzną i zastanawiam się, który zakup do ok. 2000 zł. byłby najbardziej opłacalny?

a: zwyczajny GTX 670 2GB?
b: GTX 670 4GB - np. taki:

http://milkomp.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new_deneb.tpl&product_id=2022071&category_id=242&option=com_virtuemart

c: GTX 680 2GB
d: GTX 770 2GB - np.:

http://www.komputronik.pl/product/190058/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_ASUS_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

celuję w kartę, która pozwoli mi optymalnie zagrać w " Wiedźmina 3 ", czyli tak na prawdę ani ja, ani Wy nie wiemy, czego się spodziewać ;) - bardzo kręci mnie GTX 670 4GB, gdyż byłby to dobry wybór, jeżeli chodzi o mody, np. do Skyrima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 16:30, lis_23 napisał:

Prawdopodobnie pod koniec roku będę miał okazję zakupić nową kartę graficzną i zastanawiam
się, który zakup do ok. 2000 zł. byłby najbardziej opłacalny?

a: zwyczajny GTX 670 2GB?
b: GTX 670 4GB - np. taki:

http://milkomp.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new_deneb.tpl&product_id=2022071&category_id=242&option=com_virtuemart

c: GTX 680 2GB
d: GTX 770 2GB - np.:

http://www.komputronik.pl/product/190058/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_770_ASUS_2GB_2xDVI_HDMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html

celuję w kartę, która pozwoli mi optymalnie zagrać w " Wiedźmina 3 ", czyli tak na prawdę
ani ja, ani Wy nie wiemy, czego się spodziewać ;) - bardzo kręci mnie GTX 670 4GB, gdyż
byłby to dobry wybór, jeżeli chodzi o mody, np. do Skyrima.


Pod koniec roku to se bezproblemowo za 2 koła kupisz GTXa 780.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj prawdopodobnie spalila mi sie karta graficzna Gigabyte GTX460 OC 1GB i mam pytranie czy oplaca sie ja wymienic na Asusa Gt630 ktory kosztuje 300zł????

prosze o szybka odpowiedz czy ona jest gorsza czy lepsza moze jest podobna wazne jest dla mnie zeby tylko nie byla gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Odpuść sobie ten szajs. Ona nie ma nawet połowy wydajności GTX 460. Dołóż trochę i kup coś takiego:

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-gtx650-dcu-i3366934310.html

lub poszukaj teź GTX460 / GTX560. Używane powinny być wrozsądnych cenach. Sam ostatnio sprzedałem Gigabyte GTX460 1GB OC za raptem 350 PLN... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w moim przypadku, w opisie jest sprzęt, za ile mniej więcej trzeba by było kartę kupić, bo mi się zdaje że to jest aktualnie najsłabszy element mojego pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Nvidia wypuściła nowe sterowniki oznaczone jako 320.49. Moje spostrzeżenia są następujące:

Już podczas wyświetlenia pierwszego okienka możemy zorientować się, że dostajemy to samo gówno co wcześniej, czyli kpiny ciąg dalszy. Nie wiem, co to za nowa moda, ale seria 320.xx wymusza połączenie z internetem, bo inaczej sterowniki się nie zainstalują. Jak się pytam po jaką cholerę? Rozumiem, połączenie z internetem przy instalacji gry komputerowej, ale nie przy instalacji zwykłych sterowników?! To już oprogramowania do karty graficznej nie mogę sobie ściągnąć ze strony producenta i zainstalować na dowolnym komputerze bez neta? Wymysł debila... Kolejną sprawą jest ściąganie jakichś dodatkowych plików ze strony MICROSOFTU bez naszej ingerencji.

Dodam, że sama wydajność w nowych grach zostaje absolutnie niezmieniona względem 314.22, a w starszych tj. GTA:VC, albo Gothic 1 tekstury każdego budynku migotają, albo są pokryte różnokolorowymi paskami.

Chyba coś jest tutaj nie tak. Oczywiście nowe sterowniki już są na swoim miejscu, czyli w koszu, a po powrocie do 314.22 żaden z wyżej opisanych problemów nie występuje. Coś mi się widzi, że ostatnią działającą poprawnie wersją sterowników dla kart z serii GTX 6xx i starszych zostaną 314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedne sterowniki są lepsze, inne gorsze :D Zdarza się ;) Teraz siedzę na 314.22 i na razie nie zamierzam zmieniać, dopóki jest wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2013 o 13:45, Hubiqq napisał:

/.../ . Coś
mi się widzi, że ostatnią działającą poprawnie wersją sterowników dla kart z serii GTX
6xx i starszych zostaną 314.

Nie mogę potwierdzić Twoich spostrzeżeń. Mam kartę GTX 460 i z ciekawości zainstalowałem sobie dzisiaj Gothic''a I i wszystko działa bez zarzutu na nowych sterownikach. Co do szybkości - to jest ilości klatek na sekundę, to zgoła nie wiem, bo po prostu nie pamiętam ile ich było na starych sterownikach (poprzednio grałem chyba z dwa lata temu albo i wcześniej), ale, jak wspomniałem, zadnych pasków ani migotania nie zauważyłem. Grałem tak z godzinę, dłużej nie mogłem z "przyczyn obiektywnych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować