Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 15.10.2007 o 16:48, Rusell napisał:

Nie pogrążaj się, on podaje argumenty- ty je kontrujesz porównaniami. Żałosne

Ludzie... po pierwsze: czemu wypowiadasz sie za niego? Rozumiem, że chcesz się trochę podlizać, ale cóż. Po drugie: czytanie ze zrozumieniem nie boli. Jeśli chcesz to sobie poczytaj moje posty tego tematu(lub tematu "Polityka..."), a w nich Cię zapewniam znajdziesz argumenty.
I skończ już tą bezsensowną wymianę zdań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:10, Mr.Kubu napisał:

Wszędzie tylko agresja i nienawiść do obozu rządzącego, a to przecież PO ma być oazą
spokoju i kultury... ech.

Bulszit, panie. Wszyscy PiSowcy mówią, że to kampania PO jest agresywna i niemerytoryczna. A tymczasem... Wskaż mi choćby jeden jedyny spot Twojej ulubionej partii, który wychwala zalety ich programu, a nie wady opozycji. Hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:50, Mr.Kubu napisał:

Ok, ale chyba pod względem etycznym te ewakuacje nie były w porządku.


Postaram się napisać trochę prościej. 1) Lekarz to nie niewolnik, ma prawo zmieniać szpital w którym pracuje, miejsce zamieszkania etc. Może nawet zarzucić praktykę swego zawodu. 2) Lekarze złożyli przepisowe wypowiedzenia które nabrały mocy po 3 miesiącach. 3) Nieetyczne byłoby zostawienie pacjentów na oddziałach bez opieki. 4) Ewakuacja mogła wyglądać dramatycznie, ale to nie wina strajkujących lekarzy tylko a) dyrekcji szpitali b) rządzących. Na znalezienie zastępstw (z tym cięzko, bo sporo lekarzy wyjeżdża) albo miarowe przenosiny pacjentów mieli 3 całe miesiące. To naprawdę nie wina lekarzy, że te 2 podmioty wcześniej nie wpadły na pomysł jak rozwiązać tą sytuację patową.

Dnia 15.10.2007 o 16:50, Mr.Kubu napisał:

Nie, przecież wiadomym jest, że gdyby im dalej pomagali to zagrożenia by nie było.


Patrz punkt 1 i 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh! kolegoa jak moge nazwać innaczej osoby które brały udział w konwecnji wyborczej PiS-u oglądałeś ją? wystarczy zobaczyć, posłuchać nawet mój 5 letni brat zapewne stwierdziłby że to poprostu kabaret bo kto normalny na Konwencji wyborczej opowiada kawały jak nie polityk PiS-u? pozatym co ten polityk mówił?! nie należy obrażać sie na kraje które sie z nas wyśmiewają odwrotnie trzeba traktować to jako żart i ich tak samo potraktować jak oni nas - ciekawie a co było gdy niemiecka gazeta napisała o Kaczyńskim co było?! ogromna afera ze strony Kaczyńskiego i PiS-u odrazu przeprosiny miały być od niemców a szcególności redakcji która to napisała nie można było tego na spokojnie rozwiązać tylko nagłośnić to wszystko i doprowadzić do nie potrzebnych słów i aktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:57, qrczak90 napisał:

Bulszit, panie. Wszyscy PiSowcy mówią, że to kampania PO jest agresywna i niemerytoryczna.
A tymczasem... Wskaż mi choćby jeden jedyny spot Twojej ulubionej partii, który wychwala zalety
ich programu, a nie wady opozycji. Hę?

Ano chociażby ten, w którym premier dziękuje za poparcie i prosi o dalsze. Tam mówi co się udało zrobić, a nie atakuje opozycji. Chciałeś choćby jeden, to masz ;)

Vuko Drakkainen -
>(...) moge nazwać innaczej osoby które brały udział w konwecnji wyborczej PiS-u oglądałeś ją?
Wymagasz od innych większej kultury wypowiedzi to sam ją zachowaj.

Dnia 15.10.2007 o 16:57, qrczak90 napisał:

niemiecka gazeta napisała o Kaczyńskim co było?!

Afery jakoś nie mogę sobie przypomnieć, ale warto się po raz kolejny zastanowić, po co wielką aferę zrobili w UE gdy prezydent powiedział o ludności polskiej, gdyby nie było II wojny światowej. To bardziej powinno zastanawiać, niż to jak powinno się rozwiązać sprawę jakiegoś brukowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:59, Vuko Drakkainen napisał:


chodzi ci pewnie o to ze w niemczech kaczynscy zostali porownani do kartofli?;p
no coz pewnie juz zdazyles zauwazyc ze kaczynscy strasznie sie oburzaja jesli ktos im wtyka pod nos prawde:) strasznie jej nie lubia wola klamstwa i matactwa:) dlatego tez wyjatkowo sie oburzyli na wyjatkowo trafne porownanie:):):) rozumiesz do czego zmierzam? hehehe:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:02, Mr.Kubu napisał:

> Bulszit, panie. Wszyscy PiSowcy mówią, że to kampania PO jest agresywna i niemerytoryczna.

> A tymczasem... Wskaż mi choćby jeden jedyny spot Twojej ulubionej partii, który wychwala
zalety
> ich programu, a nie wady opozycji. Hę?
Ano chociażby ten, w którym premier dziękuje za poparcie i prosi o dalsze. Tam mówi co się
udało zrobić, a nie atakuje opozycji. Chciałeś choćby jeden, to masz ;)

Vuko Drakkainen -
>(...) moge nazwać innaczej osoby które brały udział w konwecnji wyborczej PiS-u oglądałeś
ją?
Wymagasz od innych większej kultury wypowiedzi to sam ją zachowaj.
> niemiecka gazeta napisała o Kaczyńskim co było?!
Afery jakoś nie mogę sobie przypomnieć, ale warto się po raz kolejny zastanowić, po co wielką
aferę zrobili w UE gdy prezydent powiedział o ludności polskiej, gdyby nie było II wojny światowej.
To bardziej powinno zastanawiać, niż to jak powinno się rozwiązać sprawę jakiegoś brukowca.

Jednak patrzac na tą ludność z perspektywy historii to wcale mogło tak nie być.Otóż:w 1945 roku gdyby wojna nie wybuchla na krainie odbyłby się plebiscyt czy chca niepodległości od Polski czy być w Polsce.Sądze ,zę mogło by to polakom zabrać sporo ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:02, Mr.Kubu napisał:

Ano chociażby ten, w którym premier dziękuje za poparcie i prosi o dalsze. Tam mówi co się
udało zrobić, a nie atakuje opozycji. Chciałeś choćby jeden, to masz ;)

Musiałem go nie oglądnąć, widać był taki ważny dla ogólnego kształtu kampanii PiSu, że był w ramówce telewizyjnej przez parę dni ;]
Nie to, co kretyńskie "mordy", zalewające przede wszystkim TVP przez dobre dwa tygodnie. Ale do motłochu trafiły i swoje zadanie spełniły perfekcyjnie. Szkoda tylko, że szczyt formy wyborczej przypadł PiSowi na ponad 10 dni przed wyborami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:11, Rusell napisał:

Zgadzam się, porównanie Kaczorów do ziemniaków to było mistrzostwo świata :D :P

Link nie działa :/
Dam inny http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=38013

widze ze i w belgii sa madrzy ludzie:) i to nie napisal (jak sadzi Mr.Kubu) jakis brukowiec tylko (i tu cytuje):"prestiżowy tygodnik z Brukseli-European Voice"... no i wiecej pisac nie musze:) choc jak bylem w irlandii to zobaczylem to samo:) a wiec proponuje skonczyc z kartoflanym rzadem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się dzisiaj uśmiałem... Na jednym kanale oglądam wiadomości i słyszę o orzeczeniu sądu jakoby spot PiS-u bezpodstawnie oskarżający PO o plany prywatyzacji szpitali nie istniał, a chwilę potem po przełączeniu kanału na TV4 widzę właśnie rzekomo nie istniejący spot. Ciekawe jak się teraz z tego sąd wytłumaczy - na telewizor ich było nie stać? Może to, że Ziemia jest okrągła też będzie musiało PO udowadniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:17, Samildanach napisał:

> Zgadzam się, porównanie Kaczorów do ziemniaków to było mistrzostwo świata :D :P
>
> Link nie działa :/
> Dam inny http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=38013
widze ze i w belgii sa madrzy ludzie:) i to nie napisal (jak sadzi Mr.Kubu) jakis brukowiec
tylko (i tu cytuje):"prestiżowy tygodnik z Brukseli-European Voice"... no i wiecej pisac nie
musze:) choc jak bylem w irlandii to zobaczylem to samo:) a wiec proponuje skonczyc z kartoflanym
rzadem:)

No ależ oczywiście, każdy kto krytykuje Kaczyńskich to niezwykle mądry człowiek. Niech ktoś tylko spróbuje o nich coś dobrego powiedzieć. Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Ech... znowu to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:56, Sth`Devilish napisał:

Ale się dzisiaj uśmiałem... Na jednym kanale oglądam wiadomości i słyszę o orzeczeniu sądu
jakoby spot PiS-u bezpodstawnie oskarżający PO o plany prywatyzacji szpitali nie istniał, (...)


Specyfika procesu cywilnego polega na tym, że aby coś uznać, że istnieje, to najpierw należy ten fakt wykazać. I ma wykazać to ta strona, która twierdzi, że dane "coś" istnieje. Pełnomocnicy PO tego nie wykazali, więc partia zaliczyła wtopę. To, że sąd dany spot widział (o ile widział) nie ma tu znaczenia. Przy założeniu, że sąd prawidłowo ocenił materiał dowodowy wina takiego orzeczenia leży wyłącznie po stronie PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:04, Wiles napisał:

> >

troszke mijasz sie z sensem wypowiedzi... jesli nie mozesz od razu zrozumiec prostego sensu to prosze nie probuj nadinterpretowac. nie lubie jak ktos przekreca sens mojej wypowiedzi. wiec jesli masz zamiar dodawac cos "od siebe" do mojej wypowiedzi i ja przeinaczac to prosze-nastepnym razem udaj ze nie widziales mojego postu. bo ja na pewno nie mowilem ze kazdy kto krytykuje kaczynskich jest madry ani tym bardziej nie jestem "jedna wrona" ktora stara sie dopasowac do reszty. pozdrawiam i polecam sie na przyszlosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:13, Dux napisał:

> Ale się dzisiaj uśmiałem... Na jednym kanale oglądam wiadomości i słyszę o orzeczeniu
sądu
> jakoby spot PiS-u bezpodstawnie oskarżający PO o plany prywatyzacji szpitali nie istniał,
(...)

Specyfika procesu cywilnego polega na tym, że aby coś uznać, że istnieje, to najpierw należy
ten fakt wykazać. I ma wykazać to ta strona, która twierdzi, że dane "coś" istnieje. Pełnomocnicy
PO tego nie wykazali, więc partia zaliczyła wtopę. To, że sąd dany spot widział (o ile widział)
nie ma tu znaczenia. Przy założeniu, że sąd prawidłowo ocenił materiał dowodowy wina takiego
orzeczenia leży wyłącznie po stronie PO.


Kodeks postępowania karnego mówi co innego:

"Art. 168. Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu. To samo dotyczy faktów znanych z urzędu, należy jednak zwrócić na nie uwagę stron. Nie wyłącza to dowodu przeciwnego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:17, Samildanach napisał:

> > >
troszke mijasz sie z sensem wypowiedzi... jesli nie mozesz od razu zrozumiec prostego sensu
to prosze nie probuj nadinterpretowac. nie lubie jak ktos przekreca sens mojej wypowiedzi.
wiec jesli masz zamiar dodawac cos "od siebe" do mojej wypowiedzi i ja przeinaczac to prosze-nastepnym
razem udaj ze nie widziales mojego postu. bo ja na pewno nie mowilem ze kazdy kto krytykuje
kaczynskich jest madry ani tym bardziej nie jestem "jedna wrona" ktora stara sie dopasowac
do reszty. pozdrawiam i polecam sie na przyszlosc...


Ok, błędem moim było, iż napisałem to jako odpowiedź na twojego posta. Dlatego, potraktuj to raczej jako ogólne stwierdzenie, nie odnoszące się bezpośrednio do Ciebie. Więcej nic nie dodam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:27, Wiles napisał:

> > > >

ok od razu lepiej brzmi:) bo ja tego stwierdzenia nigdy nie podawalem. ale przyznam ze niektorzy sadza ze tak wlasnie jest. a nic bardziej mylnego... :) ok dzieki za to sprostowanie:) pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:26, Sth`Devilish napisał:

> Specyfika procesu cywilnego

>> Kodeks postępowania karnego mówi co innego:

Dnia 15.10.2007 o 18:26, Sth`Devilish napisał:


"Art. 168. Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu. To samo dotyczy faktów znanych z urzędu,
należy jednak zwrócić na nie uwagę stron. Nie wyłącza to dowodu przeciwnego."

Sorki, że sie wtrącę, ale raczej przeczytaj raz jeszcze dokładnie posta Dux-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 19:03, axe1971 napisał:

Sorki, że sie wtrącę, ale raczej przeczytaj raz jeszcze dokładnie posta Dux-a ;)


No dobra, żaden ze mnie kozak w kwestii prawa, ale czy nie przyznacie że to czysty absurd? Spot jest przecież emitowany, widziałem go już parę razy (a TV na prawdę rzadko włączam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować