Zaloguj się, aby obserwować  
WIDER

Ile lat gracie na komputerze?

174 postów w tym temacie

hmmm więc ja gram od.. hmmm (pomijam czasy konsolek) od jakichś 8 ponad lat ( w lutym 2008 strzeli równo 9) pierwszy piecyk: Pentium 1 180 MHz dziwnym trafem podkręcił się sam do 200 MHz :D 32 MB DIMM oraz 2x 16 MB DIMM (razem 64 MB) HDD 3GB oraz 2 GB ( razem 5) oba samsungi oraz Matrox 2 MB (taka stara karta graf.)
pierwszej gry już nie pamiętam ale wydaje mi sie że był to Duke Nukem 3D a w tamtym czasie poza księciem miałem okazje zagrać w Redneck Rampage ( wyśmienita i pomysłowa strzelanina) kilka gier wyścigowych, pierwszy PoP, King Lion ( fajny adventure) i kilka innych fajnych starusieńkich pozycji których nazwy nie przytoczę :P

Ok. roku 2003 kupiłem sobie pierwszego zaawansowanego blaszaka był to Duron 1200 MHz, 128 MB ram DDR 266 (potem zaliczył upgrade o kolejne 128 mega) HDD 5 GB (potem kolejnych 10 doszło) oraz GeForce 2 MX 64 MB) i się zaczęło, grałem we wszystko co wpadło mi w łapy, nawet w Far Cry`a


po 2 latach czyli w 2005 roku w marcu przyszedł taki moment gdy doszedłem do wniosku ze wysłużony GF 2 nie daje juz rady.. tak marzył mi się Doom 3 ale bez shaderów na karcie nie było bata by ruszył...
zorganizowałem fundusze i ruszyłem na zakupy... Sempron 2600+ (1,83 GHz) 2x256 MB DDR400 płytka Gigabyte z chipsetem Via KT880 WD 80 GB na SATA oraz GF FX5700LE 128 mega szyna 64 bit
było fajnie zaliczyłem an tej maszynce takie hity jak Splinter Cell, Far Cry, GTA SA, Half-Life 2, Halo i wiele wiele innych gier które wyszływ tamtym okresie, między innymi G2 :P


jesień 2006 tu zaczyna się kolejna opowieść o moim zaprzęgu krzemowych reniferów...
Jako że kasiasty byłem to pomyślałem co by kręgosłupa nie przeciążyć nadmiarem gotówki w portfelu kupie sobie kolejnego kompa.
Upgrade trwał stosunkowo długo bo dy zaczynałem kupować podzespoły był wczesny listopad zas gdy kupiłem ostatni element był 2 stycznia.
a więc: Core 2 Duo E6300 (1,86 GHz) 1 GB ramu, GeForce 7600 GS 256 MB
po kilku tygodniach doszedł jeszcze samsung SATA II 320 GB oraz 512 mega ramu które potem pożyczyłem kumplowi :P
Na tym zestawie grałem we wszytkie nowsze gry w tym w G3 (słabooooo) w Strangehold ( hehe na maxa i płynnie), a dziś przed chwilą w Demko UT3 i też jest nieźle :P

jako że lubie się bawić z kompem procka podkręciłem do 2,04 GHz (słabe pamięci niestety i wyżej się narazie nie da) co do grafiki to udało mi się GPU przetaktować o 100 MHz a pamięci o 120 (400@500 oraz 800@920)


a już niebawem... wielkimi krokami zbliża się kolejny upgrade, tym razem płyta gł. Abit AB9, 2x 1 GB DDR2 667 od Patriota, radeon x1950 pro oraz jakas porządna buda i chłodzenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam, że gram od 2 roku życia. Ahhh ten Prince of Persia. Pamiętam od kąd sięgam pamięcią, że gry zawsze były ze mną od takiego Dooma (przeszedłem go w wieku 2,3 lat?) PoPa :), Snake''a po takie tytuły jak Diablo 2, Jazz Jack Rabbit itp. Taka prawda im więcej komputerów na świecie tym młodsi częściej do nich siadają.
Pozdrawiam
Garrick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 lat. i tu chodzi o samego PC. bo byla dwuletnia przygoda z legendarna Amiga:) a takze krotka (okolo roczna) zabawa z konsolka:) wiec jakby podliczyc to 11:) od 7 roku zycia choc musze powiedziec ze dodatkowo sporadycznie gralem u starszej w pracy na commodore bodajze chyba w wieku okolo 5 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od drugiego roku życia (14 letni staż :D), i teraz ciekawostka :) Moja pierwsza "prawdziwa" gra, w którą grałem: Doom (3.5 roku miałem, gra była na rynku już 2 lata) :), i teraz jak na siebie patrzę to wcale bym jej sobie nie dał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kompie gram już 7 lat :)
Ale moja przygoda zaczeła się wcześniej bo gdy miałem około 6 lat mój wuja przywiózł mi z Niemczech Super Nintendo( to wtedy było coś), grywałem także na Amidze 600 wtedy to się działo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba od około 3-ech lat nie pamiętam dokładnie :P Ale świta mi taka gierka co się oderwać od niej nie mogłem. Teraz jej nie mam bo się płytka zgubiła, to tej pory jej szukam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakieś 15-16 lat chyba. Ale z przerwami. Niekiedy musiałem wychodzic do łazienki albo coś zjeść. Zdarzały się dłuższe przerwy kiedy trzeba się było umyć od czasu do czasu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram już ogólnie 12 lat. Wpierw na konsolach (SEGA, Amiga CD-32 - pierwsza konsola na świecie, która odczytywała płyty). Potem piec, jakieś 10 lat grania mi stuknie. Początkowo Duke Nukem, PoPy, Quaki, Doomy, NfSy itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą grą był Wolfenstein 3D i dostałem go tydzień po premierze…czyli gram już blisko 14 lat. Sporo i mimo że mam znacznie lepszy sprzęt niż wtedy to i tak często powracam do mojego ulubionego klasyka i gier z przed lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kompa dostałem w 2001 roku, i wtedy pierwszy raz się z Nim zetknąłem, miałem wtedy coś koło 10-11 lat chyba ^^ Ah te czasy gdy się zagrywałem w Colina McRae 2.0 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na kompie od prawie 7 lat, i na tym kompie jade caly czas (oczywiscie z upgrade''ami :D)No ale konfiguracja nie taka zla jak mi sie wydaje: Athlon 1700, 896 mb ddram, radeon x1050 256/256. FIFĘ jeszcze ciagnie na najnizszej rozdzialce :D. A taka przygoda z grami rozpoczęła sie jakies 11 lat temu bodajze od poczciwego pegasusa kupionego na okolicznym targu z niesmiertelnym napisem "9999 in 1":). A pierwsza gierka na kompa to.. Hype:The Time Quest z poczciwego KŚGRY(wtedy to była gazetka...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować