Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Duke Nukem Forever - nowy trailer jeszcze dzisiaj!

215 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 03:04, JaMES` napisał:

graficznie to bedzie porazka
zobaczymy jak z gameplayem

Jaka znowu porażka, toć to prezentuje się świetnie (chociaż, bardzo podobne potworki do tych z Prey, pierwsze skojarzenie), a jak na razie to TEASER(to mniej więcej takowa bardzo wczesna zapowiedź), więc grafika na 90% będzie lepsza. W sumie, ten teaser został zrobiony po godzinach.... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kicha, lipa i kaszana... Graficznie mnie odrzuciło, a i potworki nie prezentują sie dobrze. Głos ten sam co w innych częściach gry, jakiś plus... Nigdy Duke''ów nie lubiłem, może Forever to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś to takie krótkie i bez polotu. Ludzie tak długo czekali, a w zasadzie nie dowiedzieli się niczego, poza tym, że rzeczywiście jednak tę grę robią. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 14:48, Gol Galad napisał:

Jaka znowu porażka, toć to prezentuje się świetnie (chociaż, bardzo podobne potworki do tych
z Prey, pierwsze skojarzenie), a jak na razie to TEASER(to mniej więcej takowa bardzo
wczesna zapowiedź), więc grafika na 90% będzie lepsza. W sumie, ten teaser został zrobiony
po godzinach.... ;P


Zgadzam się z Gol Galadem. Jak dla mnie wygląda świetnie, świniaki i oktomózgi wyglądają jak należy. Owszem to nie Crysis ale co z tego, gra mac być grywalna wyglądać dobrze ale nie być benchmarkiem dla ludzi mających 8800 GTX triple SLI. Po za tym po co komu gra w którą grać w "znośnej" ilości FPS może niewielki odsetek ludzi. Nowa technologia i pozytywne wrażenia estetyczne - tak. Robienie grafiki na pokaz - nie.

Taki Duke Nukem 3D wygląda krótko mówiąc śmiesznie jak na dzisiejsze standardy ale gra sie w niego z przyjemnością nawet dzisiejszego dnia. To samo tyczy sie Deus Ex is kilku innych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 22:35, Dann napisał:


Hehe, dokładnie.
Duke Nukem 3D swojego czasu był bardziej popularny nawet od Quake''a, któremu na nic się zdał
pierwszy na świecie (albo jeden z pierwszych) w pełni trójwymiarowy silnik graficzny. Ta gra
miała w sobie klimat.


Że jak? Bardziej popularny? To niby skąd wzięły się wojenki Duke vs. Quake, jak nie z dużej (i podobnej, bo inaczej nie byłyby takie zażarte) popularności obu tytułów?
I jak śmiesz sugerować, że Quake nie ma klimatu ;). Uważaj, by Cię wysłannicy szatana nie odwiedzili w nocy ;) (bo ponoć to była satanistyczna gra :)).
A tak na serio - moim zdaniem oba tytuły są bardzo dobre - Duke ze swoim humorem i interakcją z otoczeniem, Quake ze swoim mrocznym klimatem i powalającym 3D - gdyby mi ktoś kazał wybierać pomiędzy DN3D a Q, to bym się nigdy nie zdecydował :).

Co do teasera - wygląda dokładnie tak, jak napisano - na coś robionego po godzinach, dlatego ja czekam na to "więcej" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ten teaser sprzed kilku lat robi wrażenie. Ale jak jest wiadomo, a nowy teaser pokazuje tylko, że znów coś z tą grą się dzieje. Czyżby zniszczyli legendę? Czyżby po Preyu i Stalkerze, pierwsze miejsce z podium też zostało zwolnione? To by było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, pokazuje parę potworków i widać napakowanego Duke''a :D Bardzo mi się podoba również stary filmik :D Parę dobrych motywów typu rozdeptywanie robali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 17:51, Blackhand napisał:

I jak śmiesz sugerować, że Quake nie ma klimatu ;).


Nic takiego nie powiedziałem. Po prostu dla mnie klimat Duke''a był niejako bardziej namacalny, bardziej dopasowany do samej gry.
Ale to oczywiście kwestia gustu.

Dnia 20.12.2007 o 17:51, Blackhand napisał:

A tak na serio - moim zdaniem oba tytuły są bardzo dobre - Duke ze swoim humorem i interakcją
z otoczeniem, Quake ze swoim mrocznym klimatem i powalającym 3D - gdyby mi ktoś kazał wybierać
pomiędzy DN3D a Q, to bym się nigdy nie zdecydował :).


Ja tam zostaję przy Duke''u. ;-) Samo 3D to nie wszystko, a ponadto klimat Quake''a pierwszego był jak dla mnie właśnie odrobinę zbyt mroczny ... mam tu na myśli również całościową kolorystykę w grze. Nie lubię, kiedy jest zbyt cukierkowo (patrz WoW), ale kiedy jest zbyt mrocznie, to też nie jest IMO za dobrze. Ale to znowu kwestia subiektywnego podejścia.
Ponadto DN3D oferował znacznie ciekawsze możliwości rozwałki. :-P W końcu mało który FPS umożliwia zmniejszanie i rozgniatanie lub zamrażanie wrogów. Już o montowanych na ścianach minach z laserem nie wspomnę.
No i oczywiście główny bohater, który zapada w pamięć jak mało który. W Quake''u grałeś w zasadzie bezimiennym ludkiem.

Dnia 20.12.2007 o 17:51, Blackhand napisał:

Co do teasera - wygląda dokładnie tak, jak napisano - na coś robionego po godzinach, dlatego
ja czekam na to "więcej" :).


I miejmy nadzieję, że będzie coś "więcej" ... i to nie za dwa lata, tylko ASAP. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, ze duke wyjdzie i to całkiem nie długo, a CDP będzie go sprzedawał bo coś ostatnio za dużo o nim pisze :P (czyzby CDP podpisało już jakąś umowę?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 17:51, Blackhand napisał:

I jak śmiesz sugerować, że Quake nie ma klimatu ;).


No singiel nie ma. Singiel w Kwaku jest symboliczny. Nie ma żadnej szczątkowej fabuły, są tylko poziomy, jest broń... i tyle. Bohater? Jaki bohater?

Dnia 20.12.2007 o 17:51, Blackhand napisał:

Uważaj, by Cię wysłannicy szatana nie odwiedzili
w nocy ;) (bo ponoć to była satanistyczna gra :)).


No czekam, czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 13:48, Domind napisał:

Czy głos Duke''owi podłoży Arnold?? Bo identyczny głos ten koles na koniec filmiku ma:D


Jak sobie przypomnę ten bardzo niechlujny akcent Arnolda i jego słynny cytat "I''ll be back", to zastanawiam się jak mogłeś w ogóle wpaść na to, że to może być on? :P Nie ma mowy, ani trochę ten głos nie przypomina Arniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem hardcore''owym fanem pierwszego Quake''a ale na to czekam z niecierpliwością a to dzięki wspaniałem Preyowi.
Ktoś tu narzekał że potworki są Preyowate. Wydaje mi się to bardzo nie na miejscu, przecież każdy głupi zauważy że w większości potworki w Preyu są DOKŁADNIE TE SAME co w starym Duke''u, i to włącznie z pierwszym bossem (który był też pierwszym bossem w Duke''u, choć w Preyu ma dwa gnaty zamiast jednego).
Co razem z fabułą Preya po prostu nie może się nie skojarzyć z prequelem do Duke''a. To ten sam świat.
Ja osobiście po zagraniu w Preya wiedziałem że ta gra będzie wielkim sukcesem i też po ilości odwołań i cech wspólnych po prostu byłem pewien że jej sukces oznacza powrót Księcia.
Plan jest taki: mamy mit, a właściwie dwa (Preya również strasznie długo robili), wkładamy w zupełnie inną grę odwołania, tą samą rasę obcych i w ogóle całą historię tyle że widzianą ileśtam lat wcześniej, aby wywołać nostalgię, jeden mit drugiemu nawzajem pomaga się sprzedawać, no i po sukcesie pierwszej gry wiadomo że nie stracimy na drugiej.
Tym razem Duke już naprawdę wraca.
Ciekawi mnie tylko czy będą jakieś crossovery, bo bardzo chciałbym zobaczyć Duke''a oczami Tommy''ego z Preya. Musieliby się znienawidzić, w końcu Duke to palant. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za podwójny posting ale nie widzę opcji "edytuj", a coś jeszcze trzeba tu powiedzieć.
Ja osobiście Quake''a dużo bardziej "czułem" niż Duke''a. Od Duke''a mi się bardziej Doomy podobały szczerze mówiąc, i to również przez bardzo biedną muzykę.
Teraz może się wydawać że na taką grę już nie ma miejsca, że idziemy do przodu, kosimy stwory jednego za drugim, bohater strzela cool teksty, kopie tyłki i jest doskonały, żadnego rozwoju czy fabuły.
Ja uważam że jest na odwrót. Teraz wszystko poszło w stronę realizmu/wewnętrznych zmagań bohaterów i ich walki o uznanie w świecie, jakieś takie nudne pierdoły. Prey również był sondą w tę stronę bo Tommy kopał tyłki, szczególnie w tym poziomie po śmierci jego dziewczyny jak się wkurzył.
Brakuje gry czysto rockowej, w którą można by było pograć pół godziny, wyżyć się, pouśmiechać, poczuć jak zawodowy kopacz czterech liter i odejść do innych zajęć. Był Painkiller ale on był odrodzeniem tradycji Quake''a, no i jako polska gra nie wywarł takiego dużego wpływu na rynek (choć jak na rodzimą produkcję i tak ekstra) i oczywiście tradycyjnie jak w Quake''u bohater nie istniał.
Duke''owi muszą tylko poprawić fryzurkę bo tu jest beznadziejna. On zawsze miał ten taki kreskówkowy kanciasty i wysoki taboret na głowie. W tym nowym filmiku wygląda paskudnie, starszy robi lepsze wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować