KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2014 o 16:36, KARY101 napisał:

1. Poszukuje tytułu filmu emitowanego najprawdopodobniej we wakacje pod koniec lat 80
(87-90) w godzinach przedpołudniowych. Jego emisja wydaje mi sie była chyba po Ernim
(serial Partnerzy). Był to film raczej kilkuodcinkowy, ale co do tego moge sie mylic,
z gatunku najprawdopodobniej fantasy. Był zapewne produkcji radzieckiej, czechoslowackiej,
bulgarskiej lub naszych innych wschodnich sasiadow. Na pewno nie byl produkcji amerykanskiej
ani australijskiej, ani zadnej innej tym podobnej.
Pamietam jedynie ostatnia scene z tego filmu, że główny bohater- młody chłopiec dowiedzial
sie (ewnetualnie ktos mu powiedzial?) ze zlego czarownika mozna pokonac tylko w taki
sposob ze nalezy odnalezc jego serce i je zniszczyc. Ow chlopiec samotnie zakradl sie
do jaskini badz groty skalnej, prawdopodobnie siedziby złego czarownika i tam pod jego
nieobecnosc odnalazl cos co okazało sie byc wlasnie sercem tego czarownika (czarodziej
ukrył je tam). Ów zły czarownik jechał wówczas po jakichs skalnych wzgórzach na koniu.
Chłopiec pamietam że bał sie tego, że kiedy bedzie w tej jaskini to ten czarownik moze
w do niej w kazdej chwili powrócic. Chłopiec odnalazl jego serce w tej jaskini i rzucił
nim o ziemie i ono sie rozwalilo, lub co jest duzo mniej prawdopodobne przecial je mieczem
na pol. W tym momencie jadacy na koniu zly czarodziej chwycil sie za serce, spadl z konia
i umarl. Tak sie ten film skonczyl. Pamietam ten film jako mroczny i bardzo balem sie
tego zlego czarownika. Chyba w tym filmie ten czarodziej wymawial przy czarowaniu? slowa
(BUUGADI, BUUGADI)- tak przynajmniej slyszalem jako maly chlopiec.
Ostatnio o podobnej tematyce odnalazlem gdzies w internecie legende o Koscieju Niesmiertelnym
(ze ukryl swoje serce w formie jaja, gdzies w trudno dostepnym miejscu i ktos je odnalazl
i zniszczyl), byc moze taki byl tez tytul tego filmu, ale w kinematografii radzieckiej
znalazlem tylko wzmianke o filmie, ktorego bohaterem jest Kosciej Niesmiertely, ale
jest to producja z lat 40, a to nie o ten film mi chodzi. Nie chodzi mi tez o film Mio
moj Mio.


Ten film był produkcji czechosłowackiej lub koprodukcja czechosłowacka polska.
W filmie występuje trzech braci.
Jeden omamiony zostaje wizją masy jedzenia.
Drugi omamiony wizją bogactw.
Trzeci słyszy głos kobiety.
Ten trzeci brat dostaje w swoje ręce serce czarnoksiężnika które ma kształt kuli i jest z żużlu a przynajmniej ma taką fakturę.
Rozbija serce czarnoksiężnika.
W nagrodę dostaje pół królestwa i księżniczkę za żonę.
Nie pamiętam czy owa kobieta której głos słyszał to była księżniczka czy też nie.
Jego bracia zaś pracują za karę w młynie obracają wiatrak.

Tytułu nie pamiętam, aktorów też nie ale jeśli to ten film to na pewno był produkcji czechosłowackiej lub koprodukcja czechosłowacka polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 19:38, Pietro87 napisał:

Hmm piszesz że bajka nie była animowana, gdyby była animowana to do głowy, jeszcze z
tych starych bajek, przychodzą mi Troskliwe Misie

http://www.filmweb.pl/serial/Troskliwe+misie-1985-163925


Dzieki Pietro za pomoc ale niestety troskliwe misie to bajka animowana, a bajka o tych miskach byla w stylu jak wczesniej pisalem Coralgola lub Uszatka. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie mogl byc ten film, bo to serce chyba bylo jakies takie jakby z zuzla, jak wroce z pracy to poszukam na stronie czeskiej telewizji filmu o ktorym pisalec i dam znac, co znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złapała mnie totalna zaćma, próbuję sobie przypomnieć nazwę pewnego filmu o piratach.

Charakterystyczne rzeczy jakie kojarzę - główny bohater przedstawia się czasem słowami które idą +/- tak "przyjaciel boga i wróg wszelkiej władzy".
Pamiętam tez bardzo charakterystyczne zakończenie - mianowicie gdy ich złapano kapitan [główny bohater] założył się z sędzią, że po ścięciu głowy przejdzie prosto kilka metrów a ci członkowie jego załogi których minie po drodze, zostaną puszczeni wolni.

Film był tez bodajże oparty o jakieś historyczne fakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę lat temu film na HBO. Była taka scena,że chłopcu dokuczali oprawcy i on zaczął się modlić do Jezusa o pieniądze, by zapłacił oprawcom i mu przestali dokuczać. Potem jakoś w jego domu budzi do Jezus i sobie rozmawiają o wszystkim i o niczym, a podczas tej rozmowy Jezus pił sobie wino. Ktoś kojarzy? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję filmu, nie znam tutuły ani zbytnio fabuły, wiem, że był o rodzinie która wprowadziła się do starego domu, gdzie mieszkały już małe potworki, które raniły ludzi, w tym filmie poprzedni waściciel pisał w książce o tych stworach, stworki te były małe, szczupłe i miały ostre zęby, proszę pomóżcie, moje gg 43038571 jeśli ktoś zna tytuł to proszę o napisanie mi na gg, dziękuję z góy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dla was arcytrudne zadanie. Chodzi mi o film, horror emitowany na TV4 dobre 10-12 lat temu, wieczorem. Filmu szukam od 4 lat, żadnych poszlak, żadnego tropu. Z tego co pamiętam film był o ptakach, chyba krukach, które zabijały swoim spojrzeniem. Pamiętam jedno ujęcie - zbliżenie na oko ptaka tuż po "dokonaniu" zabójstwa. Wydaje mi się , iż była tam jedna scena na lodowisku i jedna z typowo jesiennym krajobrazem. Może pamięć płata mi figla ale wydaje mi się, że bohaterowe po dobrej stronie barykady mówili na te ptaszyska per smoki. Nie wiem czy jest możliwe odnaleźć film po tym bełkocie ale będziecie NIESAMOWICI jeżeli wam się uda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam... oglądałam kiedyś komedię, matka wiozła walizkę z ciałem trafiła do więzienia potem wyszła nie pamiętam może uciekła, he z ta walizka tam było ciało, przebrała się i wróciła do domu swojej córki gdzie ta już była dorosła, wróciła jako niby pani domu ale robiła wszystko by uszczęśliwić córkę no i wnuczkę, szczekał pies zabiła psa, wkurzał sąsiad jej córkę to go zlikwidowała, adoratorów wnuczki też odesłała z kwitkiem... no komedia była świetna, śmieszna ale nie mogę jej odnaleźć nie pamiętam tytułu szukałam na wiele sposobów ale nic... pomożecie mi? proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 19:18, MarzenkaAa napisał:

Witam... oglądałam kiedyś komedię, matka wiozła walizkę z ciałem trafiła do więzienia
potem wyszła nie pamiętam może uciekła, he z ta walizka tam było ciało, przebrała się
i wróciła do domu swojej córki gdzie ta już była dorosła, wróciła jako niby pani domu
ale robiła wszystko by uszczęśliwić córkę no i wnuczkę, szczekał pies zabiła psa, wkurzał
sąsiad jej córkę to go zlikwidowała, adoratorów wnuczki też odesłała z kwitkiem... no
komedia była świetna, śmieszna ale nie mogę jej odnaleźć nie pamiętam tytułu szukałam
na wiele sposobów ale nic... pomożecie mi? proszę

Keeping Mum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nie tyle filmu co serialu :).
Co pamiętam - serial ma co najmniej 15-20 lat, z tego, co pamiętam z fabuły, to szło to mniej więcej tak, że do jakiegoś miasta przybyli kosmici. O ich obecności dowiedziały się dzieciaki z tego miasta, nikt z dorosłych chyba przez cały serial o nich nie wiedział. Kosmici raczej zbyt przyjaznych zamiarów nie mieli, nie pamiętam, co chcieli zrobić, ale dzieciaki systematycznie krzyżowały ich plany. Jedną bardzo charakterystyczną rzecz pamiętam - kosmici korzystali z czegoś w stylu korytarzy (podziemnych jak sądzę :)), które miały chyba naturę organiczną (takie były chyba intencje twórców, zważywszy na to, że to był serial, efekty specjalne jakieś powalające nie były).
Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, może to nie jest w pewnym sensie film, a reklama. Zachęcała ona do zwiedzenia filharmonii, lecz nie pamiętam jakiej. Była taka scena 2-3 dresów napada na muzyka, a oni zauważają przy nim skrzypce. Każą mu grać, a ta gra ich tak urzekła, że kupili sobie bilet na filharmonię. Zna ktoś ? Z góry dziękuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 17:49, Blackhand napisał:

Szukam nie tyle filmu co serialu :).
/ciach/
pamiętam - kosmici korzystali z czegoś w stylu korytarzy (podziemnych jak sądzę :)),
które miały chyba naturę organiczną (takie były chyba intencje twórców, zważywszy na
to, że to był serial, efekty specjalne jakieś powalające nie były).
Pomożecie?

Under The Mountain (1981)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 22:35, zadymek napisał:

...
Under The Mountain (1981)


Właściwie, to odpowiedź już uzyskałem, ale dzięki, potwierdziłeś informację pochodzącą z innego źródła :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się