Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Musi być:
1/ Ktoś kto otwiera zamki
2/ Ktoś kto ma czary leczące
3/ Ktoś kto skupi na sobie uwagę i nie połamie kości na ograch i innych dużych potworkach, czyli tank.
Ja miałem postać wojownika + Forgrimm, Gladys(czary leczące i łotrzyk) i chyba amazonka jako łucznik(łucznik wymiata)(ale głowy nie dam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 15:44, In_The_End napisał:

Musi być:
1/ Ktoś kto otwiera zamki
2/ Ktoś kto ma czary leczące
3/ Ktoś kto skupi na sobie uwagę i nie połamie kości na ograch i innych dużych potworkach,
czyli tank.
Ja miałem postać wojownika + Forgrimm, Gladys(czary leczące i łotrzyk) i chyba amazonka
jako łucznik(łucznik wymiata)(ale głowy nie dam)


Zamki otwiera Dranor, więc ktoś już jest. Tank jest, i jestem to ja plus Rhulana (zgrany duet, znakomicie sobie radzi), więc Forgrimm odpada. A kapłan i łucznik: jest tylko jeden wybór: Gwendala. Dzięki, ozbawiłeś mnie wszelkich wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką sprawę. Mam zbadać śmierć Ardo i strażnik w porcie ma mnie wprowadzić w szczegóły. Ale jak przychodzę do portu to ten strażnik jest na pomoście, ale gdy klikam, żeby znim pogadać to postać mi tylko podchodzi i dialog się nie zaczyna. To jakiś błąd gry czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zrobić uniwersalnego builda dla drużyny, tzn. takiego, w którym nie będę musiał zmienić jakiejś postaci w pewnym momencie fabuły? Dopiero wpadłem do Ferdok po raz pierwszy (z Avestrue), w tej chwili mam w drużynie Wojownika, Rhulanę, Forgrimma, a niedługo będę miał także Gladys Shaldromir, którą planowałem później wymienić na Draenora. Postacie, które mnie także interesują to (znalezione na Necie) Jost von Anderstein (mag bitewny), Nasreddin (używa sztyletu i łuku, ale dokładnej profesji nie podam ^^) i Traldar (z pewnością wojownik, ale sytuacja ta sama, co u Nasreddina). Opłaca się brać któreś z nich do drużyny i, jeśli już, to na kogo je wymienić? Z góry dzięki za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem stara maa skarbu. A konkretnie z lokacją. Otóż za chiny ludowe nie mogę zejść do tej groty. Próbowałem z każdej strony i zawsze coś mnie blokuje. Chodzi mi o miejsce zaznaczone numerem 7. Ewentualnie czy jest jakiś kod, żeby przenieść tam drużynę?

20100322115200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast mam pytanie następujące: Czy w Ferdok dostane jakiś lepszy kostur? Czy dopiero w późniejszym etapie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam małe (i nieco głupie pytanie): jak odblokować (tzn. co kliknąć) umiejętności specjalne postaci? Mam wymagane PD itp. ale nadal nie mogę przenieść na listę skrótów i używać jakiejkolwiek prócz domyślnej umiejętności. :(
Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 16:11, error721 napisał:

Witam.
Mam małe (i nieco głupie pytanie): jak odblokować (tzn. co kliknąć) umiejętności specjalne
postaci?

Musisz znależć nauczyciela, który umie trenować dany poziom danej umiejętności. Za odpowiednią opłatą zostaniesz nauczony czego trzeba i dopiero wtedy da się tej umiejętności używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo, skończyłem Drakensanga. 4 dni mi to zajęło. Gruba giera, znakomicie mi się grało. Pod koniec było ostro ze ''smokowatymi'', ale dałem radę. Ukończyłem grając wojownikiem, Rulaną, Forgrimmem i Gladys. W sumie trzech tanków i healer. Na co mi łucznik i czarodziej skoro można nap... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 16:15, Llordus napisał:

Musisz znależć nauczyciela, który umie trenować dany poziom danej umiejętności. Za odpowiednią
opłatą zostaniesz nauczony czego trzeba i dopiero wtedy da się tej umiejętności używać.


Chyba źle mnie zrozumiałeś, takie umiejętności jak "wiedza o zwierzętach", "zielarstwo" itp. wiem jak "skillować". Natomiast chodzi mi o np. "mocny cios", "walka defensywna I" itp. Te umiejętności dzielące się na "zwarcie", "dystans", "obrona".
Mógłby ktoś z Was mi podpowiedzieć jak je odblokować? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 19:07, error721 napisał:

Chyba źle mnie zrozumiałeś,

Dobrze Cię zrozumiałem.

Dnia 26.03.2010 o 19:07, error721 napisał:

I" itp. Te umiejętności dzielące się na "zwarcie", "dystans", "obrona".
Mógłby ktoś z Was mi podpowiedzieć jak je odblokować? ;)

Już Ci powiedziałem - znajdź postać w grze, która danego talentu potrafi nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2010 o 19:07, error721 napisał:

Mógłby ktoś z Was mi podpowiedzieć jak je odblokować? ;)

Patrz post ponad twoim ;) Musisz znaleźć nauczyciela. On za konkretną opłatą w dukatach i PD może nauczyć Cię umiejętności specjalnych z drzewek. Pierwszy poziom wyszkolisz już na początku gry w Ferdok, poziomy II i III wymagają lepszych nauczycieli, których znajdziesz w miarę postępu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.. grał ktoś kiedyś Elementalistą, ale nastawionym nie tylko na dystansowe czarowanie ale również walkę w zwarciu ?
Do tej pory powcinałem tylko Łowcą zorientowanym głównie na summoning i od razu walkę w zwarciu [łowca na rapier, łuk olałem total].

I tak się zastanawiam jak by się spisał taki elementalista nastawiony na zwarcie z szablą w dłoni... jak ktoś grał podobnym "wynalazkiem" porady mile widziane ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2010 o 20:22, Pietro87 napisał:

Tak się zastanawiam.. grał ktoś kiedyś Elementalistą, ale nastawionym nie tylko na dystansowe
czarowanie ale również walkę w zwarciu ?
Do tej pory powcinałem tylko Łowcą zorientowanym głównie na summoning i od razu walkę
w zwarciu [łowca na rapier, łuk olałem total].

I tak się zastanawiam jak by się spisał taki elementalista nastawiony na zwarcie z szablą
w dłoni... jak ktoś grał podobnym "wynalazkiem" porady mile widziane ^^


W tej grze magicy są trochę nietypowi i wszyscy posiadacze umiejętności magicznych są świetni w zwarciu, a to dzięki dość przegiętemu czarowi "magikozbroja" dzięki któremu postacie czarujące mają większy pancerz od klasycznych tanków. A grając nimi jak typowymi magami po rzuceniu 2-3 czarów kończy się Energia Astralna i taki magi i tak musi atakować bronią konwencjonalną. Więc Mag któremu rozwija się umiejętności wojowników (siła, budowa, zwinność, odwaga) jest znacznie mocniejszy niż taki u którego dominują umiejętności magiczne (intuicja, charyzma, spryt, odwaga). Czyli jeżeli z Elementalistą zrobisz tanka to na pewno będzie to dobry pomysł, do tego Elementalistą ma od początku ognistego przywołańca, który też jest dość przydatny na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem. Nie potrafię wymieniać członków drużyny. Próbowałem zabrać z willi Dranora tylko że nie ma opcji przyłączenia go(to znaczy nie wiem gdzie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2010 o 16:02, qrex napisał:

Mam głupi problem. Nie potrafię wymieniać członków drużyny. Próbowałem zabrać z willi
Dranora tylko że nie ma opcji przyłączenia go(to znaczy nie wiem gdzie jest).


Towarzysze są rozlokowani po całej willi. Jak dobrze pamiętam to wystarczy najpierw zagadać to postaci nam towarzyszącej żeby poczekała w willi i wtedy porozmawiać z postacią nas interesującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bardzo proste pytanie: Która postać według Was jest najciekawsza? Nie mogę się zdecydować kim zacząć a chodzi mi nie tyle o prostotę gry a o zabawę :)

EDIT: Tylko bez pitolenia, że każdemu inna postać się podoba i to wybór indywidualny. Zdaje sobie z tego sprawę ale proszę o subiektywne opinie right?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować