Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

Harpen

Na niecodzienny eksperyment zdecydowali się pracownicy firmy Microsoft, którzy postanowili sprawdzić, czy faktycznie Vista okazała się słabym systemem operacyjnym (taka jest powszechna opinia) czy też po prostu użytkownicy są do niej uprzedzeni.

Przeczytaj cały tekst "Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

News ciekawy, ale dla przeciętnego użytkownika pakietu office i internetu. Dla nas czyli większości graczy najlepszym dowodem porażki Visty jest napis na pudełku z wymaganiami sprzętowymi. Zawsze dla wisty podawane są wyższe wymagania i nie można tego tłumaczyć emulacji D9 gdyż to samo ma miejsce w grach obsługujących d10. Dalej we wszystkich grach liczba FPS spada na wiście. Ta pokazówka Microsoftu jak dla mnie to mydlenie oczu, gdyż do gier ten system sie nie nadaje. ( D10 i bajery nadal można sobie między bajki włożyć, a jak programiści będą wykorzystywać d10 to już będzie za późno - wejdzie d11 i nowy system ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Visty byłem na początku uprzedzony jak do wszystkich innych nowości Microsoftu, zw laszcza jeśli miał to byc następca słabego XP, zainstalowałem Viste jednak pół roku po jej wydaniu w celach eksperymentu, aby się przekonac czy moje uprzedzenia były słuszne, jak się okazało, nie były. System jest bardzo dobry, o niebo lepszy od XP. Współpracuje ze wszystkim, nie zawiesza się, jest bardzo szybki. Polecam, tym, którzy nie boją się sprawdzic. Jak się poprawnie zainstaluje i zkonfiguruje wszystko powinno działac świetnie. Oczywiście zawsze jest możliwośc, że system będzie źle chodził przy niektórych konfiguracjach konmputerów, ale kompy tak już mają, że nawet 20 kompów z tym samym systemem i taką samą konfiguracją sprzętową i softową, każdy z nich potrafi chodzic inaczej (wielokrotnie potwierdzone przez dziesiątki testów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy podano podczas tej prezentacji na jakim kompie uruchomiono ów "eksperymentalny" system? Bo jak by nie było moc obliczeniowa zużywana przez os jest "marnowana" (bo niedostępna dla uruchomionych programów), a co za tym idzie takowy powinien mieć jak najniższe wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram wnioski wynikające z tego małego eksperymentu. Kupiłem Vistę Home Premium 64bit i jestem z niej w pełni zadowolony. Wszystkie gry śmigają tak samo jak na XPeku, w tym wymagający Crysis czy ostatnio Mass Effect. Nie zauważam spadku wydajności, choć komp mimo iż jeszcze rok temu mógłby uchodzić za wypasiony teraz raczej nie imponuje parametrami.

Swoją drogą, zupełnie przypadkiem dodałem dziś do GSa wpis na ten temat, gdy przeczytałem o tym na innym portalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny, dający do myślenia news - denerwuje mnie już myślenie stadem, tak jak w przypadku CS''a czy COD4, kiedy to nim zagramy, uważamy to za godne uwagi. W kwestii Visty nie wyrobiłem sobie jeszcze głosu, bo nie miałem okazji z niej korzystać. Proste? Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista nie jest taka zła tylko wymagany jest dobry sprzęt gdzie mój średniak na którym od dłuższego czasu każda gra dobrze chodzi może być niewystarczający. No i problem z niektórymi aplikacjami...

"Testerzy Mojave nie mieli do czynienia z Vistą i uwierzyli," i wszystko jasne! "Bo słyszałem od tego, tamtego". Tak to działa poczta pantoflowa i trampkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem Visty, miałem najpierw betę ściągniętą legalnie bo na klucze się załapałem i beta w sumie działała nieźle. Ale instalowałem ją tylko żeby popatrzeć, nie żeby używać. W celach użytkowych zainstalowałem dopiero finalną Vistę, i co się okazało? Mniej więcej 70% programów, które używam na codzień działało, ale nie zawsze bezproblemowo. Reszta nie uruchamiała się wcale, albo się zawieszała. Ponadto Vista nie zapamiętywała hasła do mojego połączenia DSL (Netia) i nie chodził na niej Auto Connect, a bez tego programu po prostu nie da się dzisiaj żyć. To zadecydowało o totalnej porażce Visty na moim komputerze. Pozatym odpalałem jeszcze 3dMark Vantage na tym systemie, i co się okazało? Mój sprzęt to GF8800GT 512Mb, 2Gb szybkiego RAMu Patriot, i Core2Duo z zegarem 3Ghz. 3dMark nie dość, że wyglądał jak 3dMark 2000 albo i starszy, to jeszcze skakał niemiłosiernie.

Jakie argumenty za Vistą? Aero. Bo ładnie wygląda. Ale Compiz czy XGL na Linuxie wygląda ładniej i zużywa dużo mniej zasobów, a na Linuchach przynajmniej działa wszystko to, co jest na nie przewidziane. Kolejnym Argumentem za Vistą mogłoby być zwiększone bezpieczeństwo, ale to do mnie nie trafia. Używam XP SP3, czystego, bez antywirusów, czy dodatkowych firewalli. Tylko Windows Firewall i odpowiednia konfiguracja sytemu. Nie mam żadnych wirusów, i mówiąc to mam to na myśli. Dosłownie żadnych. Chyba już i tak wiadomo, Vista ładnie wygląda na prezentacjach, XP w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista niby z jednej strony zużywa więcej RAM-u, za to z drugiej jako jedyny system potrafi gospodarować całą pamięcią, gdy w systemie mamy więcej niż 3 GB, a kości czterogigowe to dzisiaj taniocha i standard..

No i pamiętajmy, że XP rozwinął skrzydła dopiero po SP2, wcześniej to też była "potworna porażka Microsoftu"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę Home Premium i jak na razie jestem z niej bardzo zadowolony. Zero zmulania kompa itp, a i z grami nie mam problemów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę i nie narzekam. Chcecie mieć system, który zajmuje mało RAMu, nie ma żadnych wodotrysków ani bajerów? Kupcie sobie DOSa ludzie. Każdy nowy OS ma coraz większe wymagania, bo też coraz więcej oferuje. A Vista, nie licząc RAMu, wcale nie odstaje wymaganiami jakoś zbytnio od XP. Po patchach i Service Packu wydajność w grach jest mniej więcej na takim samym poziomie w obu systemach. Do tego w Viscie dostajemy bardzo ładny i praktyczny interfejs Aero, nowe funkcjonalności, DirectX 10, a w przyszłości i 11.
Tak więc nie ma co krytykować i pluć na MS, jacy to oni niedobrzy i jaki żałosny system stworzyli. Zwłaszcza, że większość krzykaczy nawet go nie widziała na oczy, a swoją wiedzę czerpie od... innych nieposiadających Visty, a na nią bluzgających buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do tego nie podchodzę choć w szkolnej bibliotece zrobiła na mnie wrażenie pod względem szybkości startu systemu na raczej szybkiej maszynie maszynie (C2D 1.6GHz, 1GB ramu, zintegrowana karta graficzna) ale do interfejsu musiałbym się przyzwyczaić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale na jakim kompie im demonstrowali tą Viste ? Pewnie 4 rdzenie i 8GB Ramu. Vista sama w sobie nie jest zła (sam jej używam) ale jej wymagania w stosunku do możliwości prezentują ten system jako totalną porażkę. Kto bawił się kiedykolwiek Linuksem albo OS''em ten wie o czym mówię. Mam 4GB Ramu z czego Vista zabiera sobie 1.28GB bez obciążenia. Do tego wciąż wyskakujące okienka o potwierdzenia. Nie ma co się oszukiwać Vista to bardzo nie udany system, przez brak optymalizacji i wkurzający interfejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę poczekać na Windows7. Zresztą, nieporównywalnie częściej pracuję w MacOS i jak dla mnie Windows to tylko dodatek umożliwiający odpalenie kilku gier:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak? To czemu nie mogę zainstalować sterowników akurat do mojej drukarki? Bo nie i już? A czemu po 3 razy sie mnie pyta czy na pewno chce przenieść coś z folderu do folderu?Dlaczego sejwy z moich gier wędrują gdzieś do ukrytego folderu? i wreszcie czemu ten wyłącznik to jakaś mała strzałeczka obok wielkiego guziora przejścia w stan wstrzymania ? Tego najtorsi górole nie wiedzą :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować