Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Mam ustawione na 30 postów na stronę i która jest teraz? 666 :D pamiętam jak napisałem swojego 666 posta.
Wracam do nauki i notatki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak, to jest odwieczne pytanie- i tu tez pojawia się problem- tak jak mówiłem jest to kierunek niezwykle szeroki, ale rzadko kiedy dobrze przygotowujący do jednej konkretnej pracy... w zasadzie możliwości są w niemal każdym laboratorium- sanepidy, duże zakłady spożywcze, szpitale (szczególnie dla absolwentów z akademi medycznych), duże farmy i stacje hodowli roślin, zakłady produkujące rośliny (wyposażone w zaplecze i laboratoria), fermy zwierząt, różniste instytuty związane z rolnictwem, mikrobiologią, chorobami i różnymi badaniami na mikroorganizmach czy farmacją... jeszcze jestem w trakcie studiów i ciężko jest mi mówić o przyszłej pracy, chociaż znam kilka przypadków z mojej uczelni, gdzie ludzie wyhaczyli fajną robotę... praca czeka też w zachodnich firmach, w kraju i poza krajem... poszukaj różnych serwisów biotechnologicznych, przykładowy to biotechnolog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przybliżyłeś mibardzoten kierunek... ja muszę się szybko zastanowić, bo czas składać papiery..:/... Zastanawiam się nad farmacją i analityką medyczną, muszę też rozpatrzyć biotechnologię ;). Choć wiem, że na farmację cieżko się dostać...:( niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Taa, z farmacją jest kłopot, to bardzo oblegane studia. Ciekawe, że ludzie często wybierają właśnie między tymi kierunkami, które wymieniłaś, sam tak wybierałem. Ale widzę że raczej skłaniasz sie ku uczelni medycznej :)
W razie dalszych pytań śmiało, jak będę mógł to odpowiem, póki co lece spać, bo jutro zajęcia od rana ;]
dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:17, Budo napisał:

/.../

Taa, z farmacją jest kłopot, to bardzo oblegane studia. Ciekawe, że ludzie często wybierają
właśnie między tymi kierunkami, które wymieniłaś, sam tak wybierałem. Ale widzę że raczej skłaniasz
sie ku uczelni medycznej :)
W razie dalszych pytań śmiało, jak będę mógł to odpowiem, póki co lece spać, bo jutro zajęcia
od rana ;]
dobranoc



Zastanawiam się też nad chemią i fizjoterapią, w ostateczności kosmetologia albo AWF :)
Dobrej nocki życzę, i jeszcze raz wielkie dzięki ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:14, judyta88 napisał:

Przybliżyłeś mibardzoten kierunek... ja muszę się szybko zastanowić, bo czas składać papiery..:/... Zastanawiam się nad farmacją i analityką medyczną, muszę też rozpatrzyć biotechnologię ;). Choć wiem, że na farmację cieżko się dostać...:( niestety

Sam skończyłem uczelnie medyczną i mogę Ci zagwarantować, że to słuszny wybór :] polecam analitykę, bo wszędzie znajdziesz pracę, ale farmacja tez ma swoje zalety. M.in. bardzo łatwo założyć samemu aptekę, no i praca w sumie jest wszędzie (przynajmniej na Śląsku). Aha, no i imprezy :] chyba słyszałaś, że na medyku zawsze najlepsze imprezy są? :D I najlepsi faceci! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:23, greg_f napisał:

> Przybliżyłeś mibardzoten kierunek... ja muszę się szybko zastanowić, bo czas składać papiery..:/...
Zastanawiam się nad farmacją i analityką medyczną, muszę też rozpatrzyć biotechnologię ;).
Choć wiem, że na farmację cieżko się dostać...:( niestety
Sam skończyłem uczelnie medyczną i mogę Ci zagwarantować, że to słuszny wybór :] polecam analitykę,
bo wszędzie znajdziesz pracę, ale farmacja tez ma swoje zalety. M.in. bardzo łatwo założyć
samemu aptekę, no i praca w sumie jest wszędzie (przynajmniej na Śląsku). Aha, no i imprezy
:] chyba słyszałaś, że na medyku zawsze najlepsze imprezy są? :D I najlepsi faceci! :D


Ooo...to widzę, że coraz więcej plusów się zbiera:D
A jaki kierunek Ty kończyłeś??
Imprezy powiedasz...hmm...fajnie:D
A co do faceta to już mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:25, judyta88 napisał:

Imprezy powiedasz...hmm...fajnie:D

Najlepsze na świecie :D

Dnia 23.05.2007 o 23:25, judyta88 napisał:

A co do faceta to już mam:)

To to ja wiem, ach ten bitelz... niedobry :}

Skończyłem "Public Health" na ŚAM-ie, czyli jestem lekarzem zdrowia publicznego (chciałbym, w Polsce nazywa się to specjalista ds. zdrowia publicznego), potem skończyłem podyplomowe "Ochrona zdrowia w środowisku pracy", no a teraz uzupełniam zdrowie publiczne, żeby mieć magistra. Najlepsze jest to, że pracuje jako technik ubezpieczeniowy :) hyhy - czyli w zawodzie jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak późno i od razu się wtrącam, ale chciałam napisać, że biotechnologia czasem jest jedną ze specjalizacji na niektórych ucelniach z głównego kierunku Ochroona Środowiska, także w zależności od tego gdzie mieszkasz i gdzie chcesz studiować to trzeba to dokładnie sprawdzić i nie należy myśleć, że taki kierunek będzie pozbawiony fizyki, chemii czy matematyki - mówię o tym tylko dlatego, że na moim roku 1szym zaskakująco duża ilość osób kompletnie się tego nie spodziewała- niektórzy byli nawet zdziwieni biologią.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:32, Valerina napisał:

Tak późno i od razu się wtrącam, ale chciałam napisać, że biotechnologia czasem jest jedną
ze specjalizacji na niektórych ucelniach z głównego kierunku Ochroona Środowiska, także w zależności
od tego gdzie mieszkasz i gdzie chcesz studiować to trzeba to dokładnie sprawdzić i nie należy
myśleć, że taki kierunek będzie pozbawiony fizyki, chemii czy matematyki - mówię o tym tylko
dlatego, że na moim roku 1szym zaskakująco duża ilość osób kompletnie się tego nie spodziewała-
niektórzy byli nawet zdziwieni biologią.;)


Nie zadziwia mnie fakt, że jest chemia, a z matematyką powinnam sobie poradzić, chyba, że jest aż tak potężna... Co do miejsca,najbardziej chciałabym studiować w Gdańsku,jak nie to Toruń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja w licku miałam 3 z matmy a na UG zwolniona z egzaminu - 4,5;P Właśnie tam robiłam 1szy rok i jest bardzo fajnie, tylko zajęcia masdz porozrzucane po całym trójmieście.. rano hydrobiologia w Gdyni, potem fizyka na Przymorzu a na koniec WF w Sopocie, bez auta, albo miesiecznego na kolejki ani rusz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:40, Valerina napisał:

Spoko, ja w licku miałam 3 z matmy a na UG zwolniona z egzaminu - 4,5;P Właśnie tam robiłam 1szy rok i jest bardzo fajnie, tylko zajęcia masdz porozrzucane po całym trójmieście.. rano hydrobiologia w Gdyni, potem fizyka na Przymorzu a na koniec WF w Sopocie, bez auta, albo miesiecznego na kolejki ani rusz;)


Te dojazdy są męczące... znam z autopsji. Sam miałem zajęcia fe: rano biostatystykę w Katowicach, potem biologię medyczną i parazytologię w Zabrzu-centrum, potem wf w Zabrzu-Rokitnicy, a na koniec angielski w Bytomiu. Na drugim roku doszedł nam jeszcze Sosnowiec :\ Masakrycznie było, ale swoje przeżyłem i muszę stwierdzić, ze pomimo samego kierunku, który wybrałem bez chwili namysłu (potem żałowałem), z perspektywy czasu - nie żałuję, bo poznałem najwspanialszych ludzi na świecie! Mieszkałem na stancji z dziewczyną przez trzy lata. Szkoda pisać, bo tylko tęsknota się włącza! ;( Ja chcę mieć 20 lat i cofnąć się na studia dzienne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2007 o 23:49, judyta88 napisał:

I jak studiuje się w Gdańsku?? Wogóle to jesteś stamtąd czy mieszkasz w akademiku??


Mieszkałam na stancji, bo przeniosłam się na Uniwerek Zielonogórski. Studiuje się bardzo fajnie, tylko studia są bardzo wymagające. Najlepsze jest to, że możesz już na drugim roku sama obrać sobie tok kształcenia wybierając takie fakultety jakie chcesz np chemia kosmetyków, krystalochemia, dydaktyka, programowanie itp. Szczegóły innym razem, bo muszę dziecku poczytać bajkę na dobranoc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2007 o 23:57, Valerina napisał:

Mieszkałam na stancji, bo przeniosłam się na Uniwerek Zielonogórski. Studiuje się bardzo fajnie,
tylko studia są bardzo wymagające. Najlepsze jest to, że możesz już na drugim roku sama obrać
sobie tok kształcenia wybierając takie fakultety jakie chcesz np chemia kosmetyków, krystalochemia,
dydaktyka, programowanie itp. Szczegóły innym razem, bo muszę dziecku poczytać bajkę na dobranoc;)


A na jaki kierunek kończyłaś??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 00:02, hito_kun napisał:

Valerina mówi, że Ochrona Środowiska na wydziale Chemii. Czuję się dziwnie, przekazując informacje
od niej na forum:)


Dzięki,za przekazanie wiadomości...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2007 o 00:06, hito_kun napisał:

Nie ma sprawy:) Nie chciało nam się dla jednej wypowiedzi znowu przesiadać i przelogowywać konta:P


Doinstaluj drugą przeglądarkę: Operę jak używasz Firefoxa, albo Firefoxa jak korzystasz z Opery. Wtedy problem będzie z głowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować