Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Minimalne wymagania Mirror's Edge wywołują uśmiech na twarzach dzieci i leczą raka

112 postów w tym temacie

Wymagania naprawdę niskie porównując do Crysisa czy AC.

A co do żartu... wielu członków mojej rodziny na raka zmarło i jakoś dotknięty nim się nie czuję. Ja sam na astmę choruję i też mnie jakoś nie boli gdy pisze się, czy też mów ''sapiesz jak astmatyk''. Przyjęło się mówić obraźliwie ''Ty downie/dałnie'' i jakos nikt nie krzyczy w obronie ludzi dotkniętych tą chorobą. Żart może nie z górnej półki, ale radziłbym wrzucić odrobinkę na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten tytuł to przesada. Autor napisał go zanim pomyślał ile ludzi codziennie "przeczesuje" internet w poszukiwaniu "leczy raka". Ile jest osobistych tragedii. Moja żona wyszła z walki z rakiem zwycięsko, ale odsetek ludzi co pokonali raka jest niewielki. Przykro, że taki "żart" dostał się do mojego ulubionego portalu o grach. Myślę, że przeprosiny byłyby na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagana przyzwoite. Z tego co wiem to grę napędza silnik UE3.0 więc nie powinna dziwić taka optymalizacja kodu :-). No i te zalecane na pewno też nie będą jakieś kosmiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pójść mi nie pójdzie ale chociaż bliżej mi do tych wymagań niż innych. Zważając na grafikę i świat przedstawiony w trailerach i game play''ach to naprawdę duże gratulacje dla twórców i tego jak bardzo się postarali by i gracze z nieco gorszym sprzętem mogli się grą cieszyć. Co do domniemanego żartu - powieka mi nie drgnęła przy czytaniu tytułu...szczerze to nawet zbytniej uwagi na to nie zwróciłem. Nie śmieszy ale nie razi i nie wywołuje oburzenia. Ifc łatwiej napisać posta-narzekacza niż skleić jakiś komentarz na temat wymagań gry DICE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może zainteresuje się tytułem, ale póki co to nowy Crysis i DMC4 na PC oczekuje, a nic poza tymi grami póki co nie widzę w przyszłości. ME kupować w ciemno nie będę, jednak przyznam - wymagania są naprawdę niskie jak na dzisiejsze produkcje. : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhmm, tytuł ten napisałem rutynowo i nie sądziłem, że zaglądając do newsa po ponad godzinie zobaczą takie komentarze. Jeżeli ktoś poczuł, że go obraził, mówię szczere "przepraszam" - nie takie było moje zamierzenie.

Co mogę powiedzieć na swoją obronę, to fakt, że niektórzy źle odczytali to zdanie. Umieszczenie w jednym ciągu wyrazów "dziecko" i "raka" nie musi od razu oznaczać, że nabijam się właśnie ze śmiertelnie chorych dzieci. Chodziło mi o coś zupełnie innego - uznałem, że potraktowanie tych nieoficjalnych (jak się okazuje) wymagań Mirror''s Edge, jako coś wspaniałego, dar z niebios, może zabrzmieć zabawnie. Stąd te uśmiechy dzieci i leczenie raka. Tutaj poniekąd zaczerpnął nieco z faktów Chucka Norrisa - jego łzy właśnie leczyły raka. Czy gdy czytaliście akurat ten "fakt" kumplom lub słuchaliście jak ktoś go cytował, to wpadaliście nagle w płacz i zwracaliście uwagę, że to nie przystoi? Czy może jeszcze bardziej się śmialiście prosząc o kolejne przykłady wspaniałości Norrisa? Mam nieco czarne poczucie humoru, ale na to nic nie poradzę.

Po drugie - u jednego z członków mojej rodziny zdiagnozowano raka, ale na szczęście udało się go wyleczyć. Czy to powód do smutku? Chyba radości. Rozumiem, że mogą tutaj być osoby, którym nowotwór zabrał bliskich, ale nie popadajmy w paranoję. Bo przecież na tej zasadzie nie można by było żartować z niczego - nawet samochodów (bo np. ktoś zginął w wypadku). Zwłaszcza, że nie popadłem w jakieś ekstremum śmiejąc się z łysych głów chorych na białaczkę. Proszę jedynie o odrobinę dystansu i ocenianie rzeczy na spokojnie.

@ Terrorite - chodziło o "najmokrzejsze sny księgowych". Jeżeli o czymś wspominasz, rób to proszę dokładnie.

PS. Temat zmieniłem, bo przez niego może ucierpieć gram.pl, a za kształt moich newsów odpowiadam jedynie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jesteś dzieckiem :) Mi wyleczył raka. xD A tak w ogóle gry to mój komp raczej nie udźwignie tej gry, chociaż bardzo bym chciał, bo po zapowiedzi w CDA zaostrzył mi się na nią apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania na przyzwoitym poziomie - i tyle mogę napisać, bo grą nie jestem zainteresowany.
Co do tego "żartu" Zaitseva - to pozostawię to bez komentarza, bo słowa które chciałbym użyć na temat tego pana nie nadają się do publikacji. Delikatnie tylko ci zaitsev zasugeruje żebyś czasem jednak pomyślał zanim coś palniesz - wiem że z myśleniem u ciebie nie najlepiej, ale jak się postarasz to powinieneś dać radę.

Całe szczęście ten głupi żart już został skasowany. A do ekipy gram - prośba: może zamiast pozwalać na takie "żarty" to ktoś wreszcie popracuje, żeby strona tego serwisu wczytywała się szybciej - od kilku lat jest tak samo żałośnie wolno i zalatuje to totalną amatorszczyzną. Jakoś inne serwisy o grach się szybciej wczytują (choćby gol). Może pora wziąść przykład z konkurencji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecierz ta gra w cale niema jakiejs dobrej grafiki, jest co nabardziej przyzwoita, noi dobrze z tego powodu ze lepiej sc w strone grywalnosci niz grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 15:50, Makratos napisał:

Widzę, że boski Wojman kontynuuje swoją krucjatę przeciwko niewiernym tzn. tym którzy
mają swoje zdanie.;P


Raczej tym, którzy łamią regulamin. Opinię można zawrzeć w bardziej kulturalnych słowach, nie obrażając nikogo, ale jak kogoś nerwy poniosą, to trudno- musi się liczyć z degradem.
Co do samego tytułu- również wg mnie kiepsko się on prezentuje, niezbyt smaczny... mimo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi przyszła do głowy wątpliwość, ile w tym prawdy (abstrahuję tu od zauważonej w postach powyżej dwuznaczności słowa "nieoficjalne"). Zwróćmy uwagę, że wymagania też stają się chwytem marketingowym, co udowodniła klęska UT3 na PieCach; pod zarzutem zbyt wysokich wymagań, co akurat okazało się funta kłaków wartą bzdurą, bowiem nawet na słabszym sprzęcie, przy odrobinie wysiłku w edycję configów, dało się przyzwoicie zagrać. Równie dobrze można podać wymagania niby oficjalne, a w praktyce skutkujące slide-showem w miejsce grania... (a płynność w grze a''la parkour jest raczej wskazana :P)

Słowo "minimalne" da się dość szeroko zdefiniować... :>

P.S. Widzę, że rozpisaliśmy się w kilka osób, co by schować te złowrogie posty Wojmana. ^^

P.P.S. Jak widać po powyższym, jestem cyniczny. Teraz będę cyniczny mendowato. Zastanawia mnie fakt, że Świętą Wojnę Oburzonych prowadzą niemal sami Obywatele, Robole i Przodownicy. Cuś mało tu Przewów, Sekretarzy i WueTów. Że co? Starsi datą userzy forum są przyzwyczajeni do żartów Zaitseva? A może gram.pl z czasem ludzi znieczula? Nieee, mam lepszy wniosek... Prezentujecie tu wysoką moralność i wielką wrażliwość, fochając się o niesmaczne wykorzystywanie ciężkich chorób. To teraz ja WAM zarzucę WYBITNIE niesmaczne wykorzystywanie zmagających się z nowotworami dla nabicia sobie statsów. Do spamu. A??

Teraz możecie mnie kamieniować, wróciłem z wakacji pełny sił i dobrego humoru, z chęcią posłucham. :>

Acha!! Dla wszystkich Święcie Oburzonych załączam jeden komiks, pochodzący z "Pasków", z osobistą dedykacją i do przemyślenia.

20080902155401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować