Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

Bo Lady Soleil brzmi dumnie. Pasuje ci. :]
To będziemy łapać oboje. Prześcigać się jak Gimli i Legolas w tłuczeniu orków na polu bitwy. Albo Asterix i Obelix w zbieraniu hełmów rzymskich. :D
Ponosi mnie. Ech.

Łąki Łan za dużo słucham już chyba. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:12, Długi Łuk Ra napisał:

Staramy się budować napięcie, a nie rozdrabniać informacje :). To
trochę tak jakiś chciał na początku kryminału od razu znać rozwiązanie ^^.

Napięcie owszem, budujecie, ale chyba nie w takim sensie, na jakim Wam zależy. Nie wiem, kto Wam wmówił, że dzielenie każdej informacji na 5 części to gwarancja sukcesu i najlepszy sposób jej prezentowania, z kolejnych komentarzy wynika, że czytelnicy są tylko coraz bardziej znużeni.
Porównanie do kryminału niezbyt szczęśliwe, nie macie chyba na celu ZABICIA serwisu? ;> W dodatku w kryminale najciekawsze jest pośrednie uczestniczenie poprzez próbę samodzielnego rozwiązania zagadki, tutaj po prostu chcemy widzieć efekty. Nie jesteśmy detektywami-amatorami, tylko mieszkańcami zastraszonego miasteczka, którzy czekają, aż policja w końcu złapie złoczyńcę.

Dnia 23.10.2008 o 13:12, Długi Łuk Ra napisał:

Dla nas nie jest to "byle okazja" jak piszesz (mam nadzieję, że dla wielu Czytelników
również nie będzie) - nad tymi zmianami pracowaliśmy od dawna :)

No właśnie - od dawna, w związku z tym ci, którzy na nie czekają, chcieliby zwartej i konkretnej informacji raz a porządnie, a nie kapania 2 zdaniami na dzień. Doceńcie choć trochę możliwości intelektualne i poznawcze swoich czytelników, naprawdę damy sobie radę z przyswojeniem takiej ilości informacji na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do formy to ja bym się wypowiedział też. Bo szczerze powiedziawszy imprezy w stylu "Tydzień z Assassins Creed" (hipotetycznie, bo nie pamiętam czy faktycznie coś takiego odpaliliście) mnie totalnie irytują.

Zamiast regularnej wiadomości ciekawiej byłoby wrzucać jakieś niusy jakby pseudoblogowe... A jak po tygodniu się tego uzbiera tona i każdy kto się interesuje przeczyta te krótkie szortowate wiadomości to bierze się redakcyjnego szarlatana co to podsumowuje długim tekstem.
I koniecznie SUBIEKTYWNIE. Nic bardziej nie denerwuje jak obiektywny tekst recenzenta. To się nie da czytać drogie gram.pl. Lepiej pokazać kły, ostro z jajem, subiektywnie i żeby ten wasz recenzent miał charakter w piórze.

A na razie to łagodnie jakoś wam idzie. Traktuje was jak serwis informacyjny a nie opiniotwórczy - A TEGO BYM się spodziewał po was! Przecież jesteście naprawdę sporym serwisem!

Podsumuję:
WIĘCEJ MIĘSA!!!! Ma być soczyście i z polotem. Ma być Bardziej i Mocniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:12, Długi Łuk Ra napisał:

Dla nas nie jest to "byle okazja" jak piszesz (mam nadzieję, że dla wielu Czytelników
również nie będzie) - nad tymi zmianami pracowaliśmy od dawna :)


Cóz, właśnie miałem napisać posta o stopniowaniu napięcia, ale mnie ubiegłeś ^^
Ja powiem tyle: Mam nadzieję, że są to zmiany na lepsze ( a na pewno są), oraz, że wiele czerpaliście z propozycji forumowiczów, bo aż w dwóch tematach były one wypisywane.
I tutaj mnie zadziwia małość tych fragmentów w stosunku do próśb. Jest ich cztery, wykorzystano dwa... A propozycji było tak wiele, że wynika z tego, że 97% zostało odrzuconych.
No, chyba, że w te dwa ,,odcinki" upakowaliście wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:54, Meghan_mph napisał:

> Staramy się budować napięcie, a nie rozdrabniać informacje :). To
> trochę tak jakiś chciał na początku kryminału od razu znać rozwiązanie ^^.
Napięcie owszem, budujecie, ale chyba nie w takim sensie, na jakim Wam zależy. Nie wiem,
kto Wam wmówił, że dzielenie każdej informacji na 5 części to gwarancja sukcesu i najlepszy
sposób jej prezentowania, z kolejnych komentarzy wynika, że czytelnicy są tylko coraz
bardziej znużeni.
Porównanie do kryminału niezbyt szczęśliwe, nie macie chyba na celu ZABICIA serwisu?
;> W dodatku w kryminale najciekawsze jest pośrednie uczestniczenie poprzez próbę
samodzielnego rozwiązania zagadki, tutaj po prostu chcemy widzieć efekty. Nie jesteśmy
detektywami-amatorami, tylko mieszkańcami zastraszonego miasteczka, którzy czekają, aż
policja w końcu złapie złoczyńcę.


Hmm z tymi mieszkańcami to nie bardzo rozumiem ^^. Co do efektów w całości będą widoczne we wtorek :).
Jeśli nie kryminał to coś innego - czytasz informacje o grach przed ich wydaniem? Zwykle jest cała masa informacji przed informująca o różnych aspektach gry. Albo jak przy obiedzie - najpierw zupa, potem drugie, a w końcu deser ^^ - a Ty chcesz wszystko od razu ;)

Dnia 23.10.2008 o 13:54, Meghan_mph napisał:

> Dla nas nie jest to "byle okazja" jak piszesz (mam nadzieję, że dla wielu Czytelników

> również nie będzie) - nad tymi zmianami pracowaliśmy od dawna :)
No właśnie - od dawna, w związku z tym ci, którzy na nie czekają, chcieliby zwartej i
konkretnej informacji raz a porządnie, a nie kapania 2 zdaniami na dzień. Doceńcie choć
trochę możliwości intelektualne i poznawcze swoich czytelników, naprawdę damy sobie radę
z przyswojeniem takiej ilości informacji na raz.


Doceniamy, a jakże! Informacja zwarta będzie również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wraz z nowym gram.pl znikną te wszystkie wkurzające błędy, szczególnie wylogowywanie i te nieszczęsne przerwy techniczne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2008 o 13:37, Filip41 napisał:

Nie da się ukryć że spekulacje będą jak jednocześnie sprzedajecie i recenzujecie gry.
Pozatym część tekstów ma nieco niższą jakość od pozostałych. Na razie bez konkretów bo
w robocie jestem i szukanie tego teraz byłoby nieco niezręczne. ;p

spekulacje będą zawsze, choćby ze względu na to, że recenzja jest wyrazem poglądów autora.

a jesli chodzi o sprzedaż i artykuly o grach - to można śmialo zastanowić się komu bardziej zależy na dobrej promocji - sklepowi czy jednak wydawcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:05, cedricek napisał:

> Dla nas nie jest to "byle okazja" jak piszesz (mam nadzieję, że dla wielu Czytelników

> również nie będzie) - nad tymi zmianami pracowaliśmy od dawna :)

Cóz, właśnie miałem napisać posta o stopniowaniu napięcia, ale mnie ubiegłeś ^^
Ja powiem tyle: Mam nadzieję, że są to zmiany na lepsze ( a na pewno są), oraz, że wiele
czerpaliście z propozycji forumowiczów, bo aż w dwóch tematach były one wypisywane.
I tutaj mnie zadziwia małość tych fragmentów w stosunku do próśb. Jest ich cztery, wykorzystano
dwa... A propozycji było tak wiele, że wynika z tego, że 97% zostało odrzuconych.
No, chyba, że w te dwa ,,odcinki" upakowaliście wiele :)


Będzie więcej!, a wtorkowa premiera to nie koniec naszych działań w najbliższym czasie :)
Nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkiego od razu, a masa propozycji jest świetna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że skopiowałem posta z innego wątku, ale pomysł zaginął gdzieś, a wydaję mi się on w miarę ciekawy. ;P

Przy GramSajtach można by trochę pomysleć. Rzeczywiście opcja zapisywania gotowych layoutów by się przydała, jeszcze fajniejsze byłoby ich rozpowszechnianie. Tzn. jest blog, i tam jest kilkanaście(dziesiąt?) layoutów do wyboru na początek, więc czemu tu nie można by wprowadzić czegoś takiego? Forumowicze uploadowali by lay''e to jakiejś tam bazy i inni mogliby z nich korzystać. ;] Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 14:15, Adamzzz napisał:

Mam nadzieję, że wraz z nowym gram.pl znikną te wszystkie wkurzające błędy, szczególnie
wylogowywanie i te nieszczęsne przerwy techniczne :P.


Nie wiem jak inni ale ja nie miałem problemów z wylogowywaniem. A tych przerw serwisowych nie było jakoś tak tragicznie dużo. o chyba że tu ktoś przesiaduje za karę.
Za to wkurza mnie interfejs zastosowany w serwisie. Przyzwyczaiłem się do niego ale to nie znaczy, że mi się podoba. Jest wg mnie mało funkcjonalny i chaotyczny. No nie leży mi układ strony. Gdzieś projektowanie zawiodło wg mnie.

Przede wszystkim najważniejsze info NIE MIEŚCI się w układzie 3/4 i nie ląduje wprost na ekranie po załadowaniu strony. Głupia sprawa ale to strasznie nie wygodne. Jakakolwiek forma zorganizowanych zakładek załatwiła by sprawę. Przeglądanie głównej strony zmusza oczy do gapienia się od góry do dołu - czyli w pionie. Co jest totalnym zaprzeczeniem układów graficznych stosowanych dzisiaj, kiedy używa się coraz częściej panoramicznych ekranów 16/9.

Zróbcie coś z tym, bo to jest niewygodne dla przeciętnego zjadacza chleba. Człowiek z założenia patrzy na boki a nie w skali góra dół. Przecież taki jest odruch.
Grafikę komputerową studiuję w studium. Mam podstawy projektowania, to akurat w tym momencie wiem o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie portal pojdzie w strone video, co jeszcze bardziej mnie od niego odciagnie (chyba ze zafundujecie mi i bedziecie oplacac jakies lepsze lacze niz radiowa 128kbps ;]), wiec mi zalezy glownie na forum. Pytam sie wiec - co z nim, beda jakies zmiany? Jakiego kalibru? Cos jak boom przy gsach, czy jeno malo zauwazalne ulepszenie typu edycja postow?

Badz co badz, nadal tu jeszcze zagladam! :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:37, Filip41 napisał:

Pozatym część tekstów ma nieco niższą jakość od pozostałych. Na razie bez konkretów bo
w robocie jestem i szukanie tego teraz byłoby nieco niezręczne. ;p


Cóż dwie uwagi w sprawie komentarza:
-Uważam ,owszem nieskromnie, że jeżeli chodzi o "poziom pióra" to u naszych autorów przekracza on większość to co się spotyka nie tylko w sieci. Ato że niektórzy z nich są lepsi no cóż nawet wśród geniuszy można znaleźć jednostki wybitne :D.

Teraz poważnie - z przyjemnością zapoznamy się z krytyka i przykładami "słabizny" z naszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 13:28, Soleila napisał:

Zbliżają się zmiany … Duże zmiany, na które Wy, nasi Czytelnicy czekacie od pewnego
czasu. ;-)


Niech zgadnę. Nie będzie juz można dodawać postów? :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2008 o 15:18, Curtiss napisał:

> Pozatym część tekstów ma nieco niższą jakość od pozostałych. Na razie bez konkretów
bo
> w robocie jestem i szukanie tego teraz byłoby nieco niezręczne. ;p

Cóż dwie uwagi w sprawie komentarza:
-Uważam ,owszem nieskromnie, że jeżeli chodzi o "poziom pióra" to u naszych autorów przekracza
on większość to co się spotyka nie tylko w sieci. Ato że niektórzy z nich są lepsi no
cóż nawet wśród geniuszy można znaleźć jednostki wybitne :D.

Teraz poważnie - z przyjemnością zapoznamy się z krytyka i przykładami "słabizny" z naszej
strony.


Curt, poziom pióra w polskim necie generalnie nie powala. Akurat twoją twórczość przyjmuję bez najmniejszego skrzywienia. Ale Zaitsev na ten przykład pisze newsy często strawne ale czasem przekombinuje. No bywa. No ale Zaitsev przy sporej ilości newsów wali tekstami z okolic pythonowców albo praw Murphiego. Wnioskuję, że robi za redakcyjnego wariata. I dobrze, to mnie nie przeszkadza jeszcze.
Nie jestem niezadowolony. Tylko tak wypowiadam się w związku z tym że przeprowadzacie Zmiany ( przez duże Z), w końcu chodzi o to co zmieniać.
Starać się trzeba, się trzeba. Wkurza mnie układ strony. Czasem teksty dziwne trafiają, zdarzają się gorszej jakości czasem. A pozatym kolorystyka laya do zmiany. Bo ta mi się znudziła i ciekawe jestem komu jeszcze. Dobra jest, ale z chęcią bym zobaczył jakąś ciekawą wariację na ten temat.
Pozatym nie bardzo jest się czego czepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spekulować za bardzo nie będę, bo i po co. Wprowadzą coś nowego, będziemy trochę narzekać, aż się przyzwyczaimy (pamiętacie przeniesienie przycisków "url" i "odpowiedz" spod ava? ;) i będzie dobrze. Miło, że mają ciekawe pomysły, tylko niech też skórki dadzą ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować