Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram(owa) od.nowa

522 postów w tym temacie

UWAGA! :P

Będąc na gramircu gdy klikam na któryś z linków forum itp. otwiera mi tą stronę w tym samym oknie co gramirc wczesniej otwierało w nowej zakładce. Proszę i to już to naprawić! :P o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze takie zapytanie odnośnie działu "wideo". Przy każdym filmie widnieje informacja "dodał: gram.pl"... Czy to oznacza, że ktoś inny, powiedzmy... my - szarzy gramowicze będziemy mogli również pokazać światu swoje gameplay''e czy jakieś ciekawostki z ulubionych gier? Bo jeżeli nie to po co to info o dodaniu filmu przez gram.pl? Serio, pomyślcie o tym. A żeby uniknąć wrzucania jakichś śmieci przez n00bów można by zrobić coś takiego jak z dodawaniem własnych kanałów na IRCu, tzn. opcja z uploadem naszych filmików mogłaby stawać przed nami otworem dopiero po awansowaniu na jakiś ustalony stopień, powiedzmy Przewodniczący albo Sekretarz. Wtedy również awanse sprawiałyby większa frajdę ;) W każdym razie mi ten pomysł wydaje się bardzo atrakcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim okiem:
- lewa kolumna, znacznie wazniejsza, powinna byc szersza niz prawa.
- rozumiem, ze zmniejszenie kolumny odrazu zmusilo was do wyrzucenia obrazkow przy newsach. Dobrze ze chociaz we "wszystkie z dzisiaj" sie one ostaly.
- zniknely komentarze newsmanow przy tekstach - mam nadzieje, ze to tylko dzisiaj :P
- generalnie cala strona glowna wydaje sie byc mniej czytelna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:43, Igor FCBayern napisał:

A żeby uniknąć wrzucania jakichś śmieci przez n00bów można by zrobić
coś takiego jak z dodawaniem własnych kanałów na IRCu, tzn. opcja z uploadem naszych
filmików mogłaby stawać przed nami otworem dopiero po awansowaniu na jakiś ustalony stopień,
powiedzmy Przewodniczący albo Sekretarz. Wtedy również awanse sprawiałyby większa frajdę
;) W każdym razie mi ten pomysł wydaje się bardzo atrakcyjny.

O nie, tylko nie to. Prędzej juz wolałbym rozwiązanie z Grasza czyli poczekalnię. Jakaś grupa osób zajeła by się zakceptoaniem/odrzucaniem ich. A dodanie filmiku to coś ważniejszego niż stworzenie kanału na IRC. Ta satysfakcja po zobaczenie filmiki podpisanego twoim nickiem. I to kieruje do spamu, a tego jest już tu za dużo i nie widzę potrzeby jeszcze go zwiekszać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:49, wip_01 napisał:

O nie, tylko nie to.

Faktycznie, takie rozwiązanie na nowo mogłoby spowodować pogoń za statusami i ogólny spam, ale nic nie jest doskonałe ;) Poza tym to dopiero nieoszlifowany diament, że tak sobie pozwolę porównać :P Po wprowadzeniu kilku zmian i ulepszeń mogłaby wyjść z tego całkiem fajna rzecz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stuk Stuk!! Dobrze trafiłem ? To pokój skarg i zażaleń dla gramu ? Ja odnośnie nowego wyglądu. Pani wybaczy ale ta belka ( nie ten belka Leszek tylko ta belka chce zaznaczyć ) to ona jakby psu z gardła wyjęta. No i jeszcze niebieska ? Kurcze ten pies miał jakieś choroby. Byle nie zakaźne,przenoszone przez internet i monitor. I w dodatku ile tego się tam nazbierało. Informacje ? Hmm ale TVP czy TVN ? Bo nie wiem jakiej partii sprzyjacie - a muszę uważać co by mi potem ojciec Dyrektor nie kazał płacić jałmużny dla przebaczenia. Wideo ? Hmm ale to takie fajne wideo ( znaczy +18 ) czy może jednak nie dla dorosłych ( <18 ) Bo jak to drugie to nie mogę niestety oglądać :( Co na gram ? Wystarczy wejść na irca i się dowiecie :) Czyli belka ( znaczy nie belka tylko button - Wy zbereźniki nie mylić z pupą od razu !! ) niepotrzebna - do kasacji. Katalog gier ? Hmm katalogi to ja mam... o np. taka IKEA. Bardzo fajny katalog mam. A jaki obszerny. A i w łeb siostrze mogę nim przywalić. Tu też tak będzie ? Plan ? Nie dziękuję już mam jeden - lekcyjny. Więcej nie potrzebuję. Wydawniczy powiadacie ? Hmm nie nic nie wydaje na razie. Może jak Pamela się zgodzić zostać moją Playmate to wydam jakiś CKPlay ? Wtedy się zgłoszę. Pliki ? Ano mam. Banknotów przykładowo. No i są szybko dostępne. A słyszałem,że te gramowe to często jakby iśc nie chcą. A no i irc mój kochany - ale gdzie go wyrzuciliście na czerwone pole ?? Co to Twister ? A może bana dostał ?

Generalnie jestem na nie,bardzo na nie, i nie podoba mi się obecny wygląd graficzny strony. Szczególnie ta niebieska belka ( co wyżej opisałem ) oraz zmiana nicków newsmenom gdzie mamy teraz pełne dane i pseudo. Samo pseudo wystarczało. Było ok. A teraz długie to strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie dawidos170, ten drugi pasek nawigacyjny nie pasuje tam kompletnie. Powinniescie zrobić pare katerogi, upchac wszystko na czerwonym pasku i zrobic ewentualnie drop down menu np. Community: a w nim forum, kolektywa,gs,irc itp.itd. Bylbym rowniez za tym, zeby dzialy na glownej byly bardziej elastyczne, tak, ze kazdy bedzie mogl sobie rozmiescic uklad tzw. drag and drop. np jak w bbc.co.uk czy igoogle. Swoja droga to powinniescie nastawic sie bardziej na community (forum, gs itd) niz za to co sie zabraliscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie jest po 23, ale przynajmniej mogę w stu procentach łagodnie przyjrzeć się zmianom. Nie nachalne, ciekawe, raczej ułatwiające niż rewolucyjne. Łatwiej się szuka tego, co się chce znaleźć - a to jest baaaaardzo ważne. Rewelacyjny nowy newsromm.

O, tyle moim zdaniem. Gratki, Zielonki ;)

edit: No, może jedna rzecz. Wróćcie do loga z białą mydelnicą w tle. Serio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, dobra.

A co z gramsajtami!? Gdzie możliwości przeszukiwania danego gramsajta, tagi, blogroll, lepszy kanał RSS lub możliwość mailowego informowania o nowych postach?

Jak poprawiacie Gram, co jest ogólnie dobre dla Nas i Was, pomyślcie również o Gramsajtach.

To tylko kropla w morzu potrzeb ulepszenia blogów.

Kiedy? Kiedy? Kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że opcja szukanie nie chce mi coś działać w tym temacie (pasek ładowania strony stoi w miejscu), to zapytam:

gdzie zniknął przycisk "Skocz na mój gramsajt"? Jak kiedyś odwiedzałem gramsajty innych gramowiczów to był, a teraz nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak już przy gramasjtach jesteśmy, to nadal w ustawieniach obrazka w nagłówku jest bla bla x 183 a jak mam ustawiony obrazek o tej szerokości to widać przerwę między nagłówkiem a główną częścią strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Alez gdzie ja tu postawilem zagadnienie ideologii? Stwierdzilem po prostu fakt, dla mnie
> i dla wielu oczywisty. ;] Te wszystkie zmiany dzialaja w prosty sposob o czym doskonale
> wiesz, i tak w zasadzie sa to przeciez cele dzialan waszej ekipy. Nowosci przyciagaja
> ze soba takze nowosci w postaci userow... Userow, ktorzy niestety sa jacy sa i przez
> to obraz mojego gramu przez ostatnie miesiace tak sie popsul. Dlatego tez wlasnie o community
> wspomnialem, bo niektorzy podzielaja moja i nie tylko moja opinie na temat niezrozumialej
> przez Ciebie GOL-izacji (chociaz tak w zasadzie nie wiem, czego tu nie rozumiec). ;]

Trudno zamykać się na nowych userów. Powiem więcej - nie znam żadnego medium (gazety, czasopisma, telewizji, stacji radiowej czy serwisu internetowego), który by tak działał. Jest to naturalna kolej rzeczy, że wraz z rozwojem - w tym przypadku portalu - zwiększa się liczba jego odbiorców. Czy to coś złego? Niekoniecznie. Jaką masz pewność, że pośród osób, które dołączyły w ostatnim czasie (albo dołączą wkrótce) do naszej społeczności nie będzie prawdziwych perełek? :)

To naturalne, że wewnątrz większej społeczności tworzą się mniejsze grupy. Również takie hermetycznie zamknięte, można powiedzieć - elitarne. Nie oznacza to jednak, że wstęp dla wszystkich "spoza" powinien zostać ograniczony. A wprowadzane przez nas rozwiązania mają właśnie tych nowych i niezdecydowanych przyciągnąć. Również do Was, "starych wyjadaczy", którzy tworzycie klimat gram.pl, który tak dobrze znamy :)


> Jak widac i ja znalazlem tutaj to "cos", co od dobrych 2 lat trzyma mnie tutaj i sprawilo,
> ze forum.gram.pl, jak dla wielu bylo/jest pierwsza stronka, ktora otwieram po wejsciu
> na neta. Szkoda tylko, ze w obliczu tych wszystkich zmian ta wiez jest coraz slabsza.

Tak jak napisałem kilkadziesiąt pikseli wyżej - staramy się przyciągnąć nowych użytkowników, to jest naturalne. Nie zapominamy jednak o osobach, które są z nami od dawna (od początku?). Nie jest też tak, że nie zwracamy uwagi na Wasze prośby - mogę zapewnić, iż nad pracujemy nad znaczną ich częścią.

Co do samego układu belek - przyznaję bez bicia, na początku również nie mogłem się do niego przekonać. Ale z czasem zacząłem dostrzegać użyteczność takiego rozwiązania. Zatem moja rada jest następująca - dajcie sobie i tej nowej, podwójnej belce odrobinę czasu :)

leszeq >

> Moim okiem:
> - lewa kolumna, znacznie wazniejsza, powinna byc szersza niz prawa.

I tak, i nie :)
Owszem, znajdujące się w lewej kolumnie newsy są ważne, to tam znajdujesz najświeższe doniesienia z branży, aczkolwiek pełen dostęp do nich uzyskujesz po rozwinięciu materiału. To naturalne rozwiązanie. Natomiast prawa kolumna zawiera zdecydowanie więcej różnego typu informacji.

> - rozumiem, ze zmniejszenie kolumny odrazu zmusilo was do wyrzucenia obrazkow przy newsach.

Brak obbrazków = więcej miejsca na tekst = więcej newsów na stronie głównej :)

> Dobrze ze chociaz we "wszystkie z dzisiaj" sie one ostaly.

No i bardzo dobrze. Ja osobiście bardzo lubię takie graficzne ozdobniki :)

> - zniknely komentarze newsmanow przy tekstach - mam nadzieje, ze to tylko dzisiaj :P

Hmm... raczej tymczasowo. Pewnie po prostu nie mieli nic ciekawego do powiedzenia, hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:37, Kafar napisał:

Będąc na gramircu gdy klikam na któryś z linków forum itp. otwiera mi tą stronę w tym
samym oknie co gramirc wczesniej otwierało w nowej zakładce. Proszę i to już to naprawić!
:P o.


Teoretycznie mógłbym odpowiedzieć, że decydowanie za użytkownika w której zakładce otworzy mu się strona z linku jest niezgodne z najnowszymi standardami wyznaczanymi przez W3C jako zastępowanie funkcjonalności przeglądarki, ale niech stracę, poprawione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No więc niezgodne było jak zdecydowane było że otwiera mi się w tej zakładce :P powinienem mieć w takim razie wybór ;P dzięki :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy byłbyś łaskaw odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: co z GS-ami? W wątku "Propozycje dla gram.pl" napisałemkilka długich postów na ten temat i poza zapewnieniami, że czytacie, nic więcej się nie dowiedziałem. Powtarzam więc: co z GS-ami?

BTW - podobnie jak Przemcio256 mam przerwę między nagłówkiem a główną częścią strony - usuniecie to, czy też może to nowy ficzer? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 12:23, Vojtas napisał:

Czy byłbyś łaskaw odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: co z GS-ami? W wątku "Propozycje
dla gram.pl" napisałemkilka długich postów na ten temat i poza zapewnieniami, że czytacie,
nic więcej się nie dowiedziałem. Powtarzam więc: co z GS-ami?


Przytoczę fragment mojego poprzedniego posta (choć ta kwestia poruszana była przez nas już wielokrotnie): "Nie jest też tak, że nie zwracamy uwagi na Wasze prośby - mogę zapewnić, iż nad pracujemy nad znaczną ich częścią."

Uprzedzając kolejne pytanie - na obecny stan rzeczy konkretnego terminu podać nie możemy.

Dnia 29.10.2008 o 12:23, Vojtas napisał:

BTW - podobnie jak Przemcio256 mam przerwę między nagłówkiem a główną częścią strony
- usuniecie to, czy też może to nowy ficzer? :>


Mogę zapewnić, że pracujemy jeszcze nad drobną kosmetyką belki. Wszelkie związane z nią trudności powinny zostać niebawem rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować