Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2007 o 10:11, Basajew napisał:

Ja wszystkim polecam Ugh!. Super platwormówka, spędzilem przy niej wiele pięknych godzin mojego
dzieciństwa:D


Na wyszych poziomach trzeba było uruchomić myślenie :D Pamietam jak sie człowiek meczyl unikajc latajacych stworzonek, podmuchów wiatru i skał... Ech to byłu czasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawą grą był Moonstone - gierka super - jeszcze z czasów Amigi.
A taką jedną z ciekawągrą na PC jest Rune z 2000 albo 2001mroku, na którączekam w wydaniu klasyki i mam nadzieje, że siędoczekam - ej wy tam z CD Projektu, słyszycie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>) A ile się

Dnia 31.10.2007 o 11:27, GearHead napisał:

przy tym nacierpiało joystick''ów..., to ho-ho! ;-)


Nawet mi nic o tym nie pisz:P Z joystickami miałem wieczny problem. Później jak miałem kilka takich które nie działają to robiłem z nich jednego nadającego się do użytku. Joye najbardziej u mnie "zużywały sie" podczas grania w gry typu karate czy inne bijatyki, bowiem przy wyprowadzaniu ciosów szarpało sie go na wszystkie strony:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam w domu mam "świat starych gier" - Amigę CD 32 wraz z grami. Najmilej z nich wspominam grę Diggers. Ktoś zna. Powiem że jest to gra taktyczno-ekonomiczna lub coś w tym stylu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 11:27, GearHead napisał:

Ee tam, nie ma to jak Montezuma''s Revenge, albo River Raid - to były przeboje! ;) A ile się
przy tym nacierpiało joystick''ów..., to ho-ho! ;-)
Kto w tamtych czasach nie miał okazji, temu polecam darmowe emulatory 8-bitowców.


oo aż się łezka w oku kręci :) - no i jeszce można dorzucić do tego Pitfalla 2 i Henry''s House :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie starą, lecz jarą grą, którą mogę polecić, jest Knights and Merchants + dodatek :D
Ktoś wyżej wspomniał o tekstach głodnych jednostek " Dawać żarcie "... Tego się nie zapomina :)
Również jak mgiełki, którą zostawali żołnierze, gdy ginęli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 04:12, Probos napisał:

Zdecydowanie starą, lecz jarą grą, którą mogę polecić, jest Knights and Merchants + dodatek
:D
Ktoś wyżej wspomniał o tekstach głodnych jednostek " Dawać żarcie "... Tego się nie zapomina
:)
Również jak mgiełki, którą zostawali żołnierze, gdy ginęli ;)



Gra dobra, fakt. Wciągnęła mnie na długo. Jedyne co mi się w niej nie podobało to właśnie to, że jednostki musiały jeść:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam prośbe WIELKĄ.. prośbe

poszukuje gry ..
zaczne od poczatku
jest to prosta gra w której był pająk który robił kwadraty i zabierał pole zdzżownicy/ bądz muszkom..
znalazlem ją w necie pod nazwą XONIX ale niestety nie działa na XP..
coś mi świta ze była tez pod nazwą "pająk " ale nie umiem jej znaleść

prosił bym aby ktoś po prostu poszukał lub napisał skad mozna pobrac albo ma na dysku i mzoe wysłać.. THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 13:32, Chester001 napisał:

witam, mam prośbe WIELKĄ.. prośbe

poszukuje gry ..
zaczne od poczatku
jest to prosta gra w której był pająk który robił kwadraty i zabierał pole zdzżownicy/ bądz
muszkom..
znalazlem ją w necie pod nazwą XONIX ale niestety nie działa na XP..
coś mi świta ze była tez pod nazwą "pająk " ale nie umiem jej znaleść

prosił bym aby ktoś po prostu poszukał lub napisał skad mozna pobrac albo ma na dysku i mzoe
wysłać.. THX

A próbowałeś dos boxa, albo uruchamiać w trybach zgodności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2007 o 13:38, kordzio1 napisał:

A próbowałeś dos boxa, albo uruchamiać w trybach zgodności?

w zgodności tak z dosboxa nie bo nie wiem jak zrobic i po 2 nie mam go
mysle ze lepiej by było poszukac jakiegoś remejka.. tej gry tylko ze jak wpisze pająk to nic nie znajduje a jak spider to wyskakuje spider man i dupa.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2007 o 12:36, miodus napisał:

Grał ktoś w Kroniki Czarnego Księżyca to jest super giera:D


Baaa, mam do dzisiaj. I nawet nieraz zainstaluje. Tam to byly epickie bitwy. Zawsze bralem skirmish, 50 paladynow sprawiedliwosci i dawalem przeciwnikowi armie przewyzszajaca moja kilkunastokrotnie. Paladynow sprawiedliwosci nic nie ruszalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 13:32, Chester001 napisał:

jest to prosta gra w której był pająk który robił kwadraty i zabierał pole zdzżownicy
prosił bym aby ktoś po prostu poszukał lub napisał skad mozna pobrac albo ma na dysku i mzoe
wysłać.. THX

Po głowie chodzi mi nazwa Samba, Mamba, jakoś tak... Nie pamiętam dokładnie...

EDIT: To chyba to: http://www.goriya.com/pc/exes/mamba.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 04:12, Probos napisał:

Zdecydowanie starą, lecz jarą grą, którą mogę polecić, jest Knights and Merchants + dodatek
:D
Ktoś wyżej wspomniał o tekstach głodnych jednostek " Dawać żarcie "... Tego się nie zapomina
:)
Również jak mgiełki, którą zostawali żołnierze, gdy ginęli ;)


O zapomniałem o Knightsach :) Pamięta się "Dawać żarcie" , "Przynieść żarcie" :P Niewątpliwie strategia zapadająca w pamięci. A o Comandosach nikt nie wspomniał :/ Był tam takie tekst (spolszczenie rox! :D) gdy kazało się strzelać zielonemu beretowi w miejsce w które nie mógł tego zrobić. Wypowiadał on wtedy pamiętne słowa "Was co po****" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 14:21, Chester001 napisał:

no dokładnie o to mi chodziło...ehh
przydała by się jakaś lepsza wersja tej gry :P
ale dzieki za linka :) tak czy siak

No ale nazwę już masz, ja szukałem pierwszej lepszej, ty możesz znaleźć nowszą wersję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować