Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dzięki za link, ale niestety nadal wyskakuje mi ten sam problem z dźwiękiem. Próbowałem już różne kombinacje lecz bez skutku. Masz jeszcze jakieś pomysły? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zainstalowanie na nowo dosboxa (wersja 0.74) bez tego ustawiania z tamtej strony (włączenie w nim gusa), a jak to nie zadziała to przy ustawieniach muzyki w grze sprawdź czy będzie działać przy IRQ 5 lub 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam znowu problem z Blood & Magic tylko teraz chodzi o samą rozgrywkę. Nie daję rady przejść misji w pałacu Wormskulla, kampania ''Nuts and Bolts''. Próbowałem najpierw grać Wormskullem(czerwone stronnictwo) i komputer mnie po prostu zalewa spamem jednostek, a moje koszary są niemal po drugiej stronie mapy!
Kiedy natomiast gram po stronie niebieskich to jest odrobinę lepiej, ponieważ mam Paladyna(yay) + 2 kleryków(ney, ci są niemal bezużyteczni), ale nie mam koszarów :P... oczywiście wrogowie stosunkowo szybko zaczynają pędzić w moją stronę.
Żadnego walkthrough''a do gry nie znalazłem, filmika na youtube jak to przejść też nie. Jakieś rady, może ktoś to z forumowiczów przeszedł? Będę próbował jeszcze później przejść grę niebieskimi, wygląda na to że z nimi są odrobinę lepsze szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem oczywiście już rozwiązany.
Przeszedłem tę misję po stronie niebieskich, miałem szczęście, bo mana orb pojawił się blisko mnie i mogłem szybko wyprodukować więcej golemów...potem jak już zrobiłem koszary i zacząłem robić paladynków to poszło zgrabnie.
Ogólnie gra ma sporo problemów, najgorsze że kontrola nad więcej niż jedną jednostką to katorga, pathfinding jest jednym z najgorszych jakie widziałem w gatunku RTS, ever.
Mimo to fajnie było znowu w to zagrać, cutscenki są interesujące, fabuła w różnych scenariuszach również. I awesome że zawsze można grać ''tymi złymi''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 03:21, Sigu napisał:

Czy ktoś z was ogarnia jak uruchomić na Viście TES Arena lub TES Daggerfall?


Możesz też posiłkować się wersją "user firendly" czyli D-Fend Reloaded, taka jakby nakładka graficzna na DOSBoksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam strony, która się zajmowała odnajdywaniem i "unieśmiertelnianiem" zagubionych gier. Chodzi o gry, które wyleciały z internetu i z domów i tylko nieliczni fani zatrzymali nośniki gdzieś w czeluściach strychu. Wiem, że kilka przygodówek sierry odnaleźli.
Ktoś może wie co to za strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiece może gdzie znajdę opis (im bardziej szczegółowy tym lepiej) fabuły serii Homeworld?

Tylko nie mówcie żebym grał bo ze mnie noga nie strateg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2011 o 12:44, SpecShadow napisał:

Wiece może gdzie znajdę opis (im bardziej szczegółowy tym lepiej) fabuły serii Homeworld?

Możesz spróbować poskładać sobie tą historię z opisów ras z tej strony
http://homeworld.wikia.com/wiki/Main_Page

Dnia 28.07.2011 o 12:44, SpecShadow napisał:

Tylko nie mówcie żebym grał bo ze mnie noga nie strateg.

Ee tam, poczytaj sobie opisy jednostek a może się wciągniesz XD ->
http://shipyards.relicnews.com/index.html
Choć tak po prawdzie to jedynka ma już mocno przestarzałą grafikę (i nie jest zbyt kompatybilna z nowym sprzętem) zaś dwójka była imo złym żartem a nie porządną następczynią pierwszego Homeworlda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy pamiętacie grę Ecstatica? Chodzi mi w szczególności o drugą część, która jest według mnie jedną z zapomnianych gier o której naprawdę warto pamiętać! Myślę że można ją zakwalifikować pod action/adventure. Wspaniała elipsoidalna grafika, duży świat z niespotykanym klimatem (przynajmniej ja się z takim już nie spotkałem). Ostatnio sobie ją odświeżyłem i w ogóle nie czuć że się zestarzała. Udało mi się odkryć 86% świata i naprawdę nie wiem gdzie ukryło się pozostałe 14%.
Polecam grę z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy gry Manhunt wydanej przez Rockstara jakiś czas temu. Wiem, że z powodu swojej brutalności została zablokowana, ale nieraz widzę Gameplaye na YT więc jakieś źródło musi być gdzie dostane tą gre.Patrzyłem we wszystkich sklepach komputerowych, Allegro, na necie i nic. Jedyne co znalazłem to jedynka, która niestety nie działa. Ktoś wie gdzie dostanę Manhunt 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby ożywić ten temat. Sam bardzo lubię różniaste podstarzałe gierki, a trzeba gdzieś informacji o nich zasięgać. :)

Ja na przykład ostatnio - zachęcony tematami na /tg/ - sprawiłem sobie King of Dragon Pass. Powiem Wam - gra jest arcymiodna. Utrzymana w klimatach sag o wikingach oraz różnorakich mitologii oddaje w nasze ręce niewielki klan. Na początku decydujemy o jego przeszłości, o tym jakich bogów czcił dotychczas, jakie były najważniejsze wydarzenia w jego historii i innych tego typu sprawach, a potem gra się zaczyna. Trudno mi to do czegokolwiek porównać - bazą jest jednak sympatyczna turowa strategia ekonomiczna na którą nakładają się warstwy polityczna, religijna i "magiczna". Dość często musimy podjąć jakąś decyzję (co - rzecz jasna - może mieć mnóstwo różnorakich rezultatów, w tym inne, kolejne wydarzenia), wykonując zaś heroquesty przechodzimy do czegoś przypominającego nieco "dialogowe" RPGi. Wszystkiemu towarzyszą piękne, klimatyczne rysunki oraz pogodna muzyczna. Szczerze polecam.

I naści parę screenów.

20121223233607

20121223233619

20121223233631

20121223233640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jednak nie to, tam były jakieś lasery, i dżungle, i jakby starożytne cywilizacje (majowie, inkowie) jako czarne pikslee, które chyba w nas czymś strzelały. I takie duże piły też były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować