Zaloguj się, aby obserwować  
banan45

Stare Gry

861 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2008 o 18:35, peryfraz napisał:

> > Jak się nazwyał ten taki pierwszy FPS 3d... Co to się tak chodziło i niemców
zabijało
>
> > w jakiś podziemiach czy gdzieś...
> wolfenstein 3d :) klasyk
Własnie o to mi chodziło... zawsze zapominam nazwę tej gry... jest ona gdzies legalnie
do pobrania, lub jakkolwiek inaczej do zdobycia?

Wpisz w googlach to się łatwo przekonasz ;)

na tronie id software można kupić za 15$, ale na innych stronach choćby 3D Realms widzę wersję 1.4 z licencją shareware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma statusu abandonware, więc za darmo jej legalnie nie pobierzesz. Inne sposoby są ale nie będę pisał, bo to nie legalne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:07, Izrafel92 napisał:

Share = dzielic sie. ;]

niby tak, ale w tym przypadku nie za bardzo.
"Shareware" to rodzaj licencji programu komputerowego, który jest rozpowszechniany bez opłat z pewnymi ograniczeniami lub z niewielkimi opłatami do wypróbowania przez użytkowników. Czasami po okresie próbnym (wersja trial) lub po określonej liczbie uruchomień (Limit uruchomień) za taki program trzeba płacić lub zrezygnować z korzystania z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:10, Bartkula napisał:

> Share = dzielic sie. ;]
niby tak, ale w tym przypadku nie za bardzo.
"Shareware" to rodzaj licencji programu komputerowego, który jest rozpowszechniany bez
opłat z pewnymi ograniczeniami lub z niewielkimi opłatami do wypróbowania przez użytkowników.
Czasami po okresie próbnym (wersja trial) lub po określonej liczbie uruchomień (Limit
uruchomień) za taki program trzeba płacić lub zrezygnować z korzystania z niego.

Można by niżej podpisać by Wikipedia.

A jeśli kogoś interesuje jakie są ograniczenia w danej wersji programu na licencji shareware, to najprościej ściągnąć i przeczytać licencję, lub znaleźć ją przed ściągnięciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam, z chyba pierwszego wydania XK, taką grę jak Extreme Assault.. I tu miałbym pytanie, jak dało by się ją uruchomić pod XP ponieważ "lepszego" systemu od 98 nie obsługuję niestety.. A z chęcią bym sobie ją przypomniał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 20:36, namiary znane napisał:

A ja mam, z chyba pierwszego wydania XK, taką grę jak Extreme Assault.. I tu miałbym
pytanie, jak dało by się ją uruchomić pod XP ponieważ "lepszego" systemu od 98 nie obsługuję
niestety.. A z chęcią bym sobie ją przypomniał..

spróbuj trybów zgodności, jeżeli nie zadziała spróbuj ściągnąć dos boxa, możesz na niego ściągnąć nakładkę D-fend, która znacznie ułatwia jego obsługę. Jakby Ci nie szło http://www.staregry.pl/forum/viewtopic.php?t=8999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro czasami pojawia się Wolf3D (razem z Spear of Destiny) w wydaniu z serii Xplosiv, jeśli gotów jesteś zapłacić te 60-70 zł, to nic prostszego :). Poza tym gry ID są dostępne na Steamie, ale nie wiem, czy nie przypadkiem od Dooma wzwyż.

Może to dziwne, ale dawniej równie popularne, co wersje demonstracyjne, były wersje shareware gier (teraz już chyba nikt tego nie stosuje). Wersje te były naprawdę super, gdyż w przeciwieństwie do dem, oferowały całkiem sporo zabawy. Przykłady:
Duke Nukem 3D - wersja shareware zawierała cały jeden epizod (pełna składała się z trzech),
Doom - jak wyżej (1/3 pełnej gry :)), w tym przypadku oznaczało to bodajże osiem poziomów (każdy epizod składał się z tylu),
Quake - wersja shareware to jeden epizod z czterech dostępnych w pełnej wersji (dokładnie osiem poziomów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż , jako że zaczynałem od ZX Spectrum 48Kb ( dla niewtajemniczonych 48Kb to pamięć Ram :D ) , więc dla mnie kultową grą było Commando 2. Ileż było zabawy , gdy gra wgrywała się kilkadziesiąt minut i co dziesiąty raz bo barwa dźwięku na "Kasprzaku" była źle ustawiona .Drodzy moi , nie narzekajcie więc że się wam lokacje długo wczytują , bo nie musieliście siedzieć godziny bez ruchu , lub wychodzić z pokoju aby gra się w ogóle miała szansę wgrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 22:07, spider88 napisał:

No cóż , jako że zaczynałem od ZX Spectrum 48Kb ( dla niewtajemniczonych 48Kb to pamięć
Ram :D ) , więc dla mnie kultową grą było Commando 2. Ileż było zabawy , gdy gra wgrywała
się kilkadziesiąt minut i co dziesiąty raz bo barwa dźwięku na "Kasprzaku" była źle ustawiona
.Drodzy moi , nie narzekajcie więc że się wam lokacje długo wczytują , bo nie musieliście
siedzieć godziny bez ruchu , lub wychodzić z pokoju aby gra się w ogóle miała szansę
wgrać :D



Hahaha dobrze to znam. Podobnie było z Agmigą i Mortal Kombat 2 na nią. chyba z 8 Dyskietek. i prosił o Disc 2 potem 3 potem 4 a jak sie pokonało przeciwnika to czasem poprosił znów o jakiś Disc :D więc przyznaję Ci racje z tym czekaniem ze w tych czasach nie ma co narzekać na wczytywanie jakichkolwiek lokacji w danej grze to to co było kiedyś to dopiero było czekanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 22:19, Sir Braveheart napisał:

Hahaha dobrze to znam. Podobnie było z Agmigą i Mortal Kombat 2 na nią. chyba z 8 Dyskietek.
i prosił o Disc 2 potem 3 potem 4 a jak sie pokonało przeciwnika to czasem poprosił znów
o jakiś Disc :D więc przyznaję Ci racje z tym czekaniem ze w tych czasach nie ma co narzekać
na wczytywanie jakichkolwiek lokacji w danej grze to to co było kiedyś to dopiero było
czekanie :)


Na Amidze to zazwyczaj całe godziny w Lotusa lub Tanks grałem . Czasem i kilkunastu kumpli siedziało wokoło i graliśmy . Oczywiście walki w MK 1 i 2 były na porządku dziennym , ba całe turnieje były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja ze starych gierek dobrze wspominam Neverwooda, StarCrafta, czy Quake-a 2, no i Hearts of Darkness, sympatyczna platformówka, naprawdę gra niczego sobie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 22:53, Hraboll napisał:

Neverwooda


Miałeś chyba na myśli Neverhooda? ;)

Ah, stare gry. Z pecetowych: Ski or Die, Lotus, Summer i Winter Olympics, F-15 II, F-19... Potem Wolfenstein 3D, Doom, Transport Tycoon, The Settlers. Duke Nukem 3D ze swoim humorem, Quake 1 - to był wstrząs jeśli chodzi o "strzelanki".

No a na Pegasusie niezapomniana Contra czy też Felix the Cat. Wojownicze Żółwie Ninja (nie pamiętam która część), ech, moja pierwsza gra poza zestawem "365 in one" ;)

Oprócz tego Amiga bodajże 500 u kumpla: Miami Chase, Superfrog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować