Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2010 o 02:15, TheAbsurd napisał:

Zależy mi na opinii kogoś kto grał w którąkolwiek część Mass Effect i Dragon Age: Origins.
Czy są między nimi jakieś podobieństwa, szczególnie w kwestii dialogów, wyborów, interakcji
z napotkanymi postaciami?

Dialogi są raczej inne. w DA masz dokładne zdanie do wyboru, które zostaje wypowiedziane przez postać, w ME są tylko jego zarysy. No i jest ich w niektórych wypadkach sporo więcej niż tylko te słynne 3 z ME (dobra, neutralna, negatywna)
Nie ma też akcji, przerywników podczas rozmów, kiedy to naciskamy myszkę, by postać wykonała specjalną akcję niczym Shepard z ME2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 07:56, xkarionx napisał:

Otóż pomiędzy wydamniem ME1 a ME2 upłyneło tylko 2 lata a róznice w jakości są olbrzymie pod chyba każdym względem.

Moim zdaniem ta różnica wynika głównie z przekazania portowania gry na PC do kompletnych dyletantów. To co zrobili, to po prostu była techniczna zniewaga dla Bioware.
Gdyby grę portowało Bioware, to ME1 różniłby się od ME2 tylko założeniami projektowymi (np. sposobem zdobywania broni i wyposażenia, brakiem procentów w odwiedzanych układach, itp.). A różnią się między sobą wszystkim.
Na konsoli nie widać aż tak wielkiej różnicy między obiema częściami.

Dnia 29.09.2010 o 07:56, xkarionx napisał:

Jeśli dwójka była tak niesamowicie dobra to ciekawi mnie jak bardzo trójka będzie wymiatać.

Jest duża szansa, że trójka będzie lepsza oraz zachowa zalety obu części i zlikwiduje obu wady. Ja tylko mam nadzieję, że ostatnia część nie zostanie skopana fabularnie podobnie jak sfuszerowane głośne produkcje filmowe (np. Piraci z Karaibów 3 czy Matrix 3).
No i sporo zależy czy utrzymane zostaną wymagania sprzętowe ME3 takie jak w ME2. Jeżeli tak, to we wszystkie trzy części będzie można pograć na 95% komputerów domowych. Jest na to spora szansa ponieważ konsole również nie ulepszyły się sprzętowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 07:56, xkarionx napisał:

No masz całkowita racje i

Spoiler

żniwiarz i statek zbieraczy

maja niezwykły klimat, który
jest spotegowany przez swietną tajemnoczo-mroczną muzykę i dziesiątki biegających zombiaków.

Zombiaków, lol. Chociaż... w sumie to są zombiaki. Braaaaaains! :P

Dnia 29.09.2010 o 07:56, xkarionx napisał:

A tak nawiasem już nadeszła mnie take refleksja. Otóż pomiędzy wydamniem ME1 a ME2 upłyneło
tylko 2 lata a róznice w jakości są olbrzymie pod chyba każdym względem. Jeśli dwójka
była tak niesamowicie dobra to ciekawi mnie jak bardzo trójka będzie wymiatać.

To pamiętam, jak kupowałem w te wakacje X360 i naczytałem się wcześniej o ME1 i ME2. Zacząłem od ME1 i po skończeniu, zmieciony epickością dzieła, nie mogłem się nadziwić co takiego można poprawić w tej genialnej już grze. I zostałem zmieciony jeszcze mocniej. Naprawdę, jeśli przy ME2 spędziłam ciągiem tyle godzin, przez prawie tydzień nie wychodziłem z domu, to boję pomyśleć jak trójka zniszczy mi życie. :D

Myślę, że zmiany pod względem technicznych w ME3 będą niewielkie, bo nie ma za bardzo czego ulepszać, ani grafiki, ani muzyki, ani jakości dialogów, może animacja twarzy, w sumie jedyna rzecz, która zdawała mi się wykonana gorzej niż w ME1. Liczę na nieco inną konstrukcję misji, może zamiast Normandii daliby inny statek czy wręcz zmieniające się kryjówki, w końcu Reaper''zy tuż za rogiem i raczej standardowy model - 5 misji głównych i 30 pobocznych, tu nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 10:46, Exelius napisał:

Ale powiem Ci jedno ME3 to będzie DA:O albo jego podobieństwo jakbyś grał w DA:O to byś
wiedział o czym mówię :)

Dziwne stwierdzenie, ale podejrzewam że wiem o co chodzi. Zagram, zagram, jak skończę F3 i tak nie zostanie mi żaden inny RPG do wyboru, poza... jRPG. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 15:26, TheAbsurd napisał:

Zacząłem od ME1 i po skończeniu, zmieciony epickością dzieła, nie mogłem się nadziwić
co takiego można poprawić w tej genialnej już grze. I zostałem zmieciony jeszcze mocniej.
Naprawdę, jeśli przy ME2 spędziłam ciągiem tyle godzin, przez prawie tydzień nie wychodziłem
z domu, to boję pomyśleć jak trójka zniszczy mi życie. :D

No dokładnie podpisuje się pod tym całkowicie. Miałem identyczne odczucia gdy zostałem zmiażdzony epickim zakonczeniem jedynki. Dopiero po premierze dwójki uświadomołem sobie że można zrobić jeszcze lepszy Mass Effect. Teraz z niecierpliwoscią czekam na trójkę , chcę tylko aby nie śpieszyli sie z jej wydaniem jeżeli miałoby to zaszkodzić jakości gry. Ale po wydanej zaledwie po 2 latach dwójce wiem że studio odpowiedzialne za całą sagę jest wprost rewelacyjne i wie co trzeba robic, aby fani jak i nowi gracze byli wniebowzięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 18:06, xkarionx napisał:

No dokładnie podpisuje się pod tym całkowicie. Miałem identyczne odczucia gdy zostałem
zmiażdzony epickim zakonczeniem jedynki. Dopiero po premierze dwójki uświadomołem sobie
że można zrobić jeszcze lepszy Mass Effect. Teraz z niecierpliwoscią czekam na trójkę
, chcę tylko aby nie śpieszyli sie z jej wydaniem jeżeli miałoby to zaszkodzić jakości
gry. Ale po wydanej zaledwie po 2 latach dwójce wiem że studio odpowiedzialne za całą
sagę jest wprost rewelacyjne i wie co trzeba robic, aby fani jak i nowi gracze byli wniebowzięci.


Już to pisałem wielokrotnie, ale dodam, jako najlepszą rekomendację ME2 z mojej strony, że mój dotychczasowy rekord grania ciągiem wynosił jakieś 12, może 14 godzin i to w różne gry na zmianę, nie w jedną, a w ME2 od chwili odpakowania i włożenia do czytnika do pójścia spać minęły jakieś 32 godziny z godziną przerwy na jedzenie i odprężenie oczu. Już przy ME1 zarywałem nocki i co prawda nie mierzyłem czasu, ale aż tyle nie siedziałem bez snu. Kurczę, trzeba było ekipę od Księgi Guinessa skrzyknąć, byłbym w TV. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 18:38, xkarionx napisał:

Kto wie może zobaczymy Cię na początku 2012 roku w wiadomościach na TVP1 o 19:30.xD,
grajacego w ME3 i pobijającego rekord świata w graniu.

Myślę, że jeśli BioWare utrzyma tę tendencję to pójdzie bez większego problemu, a ekipa filmowa będzie musiała się zmieniać kilkukrotnie. Na dobrą sprawę to ogólnie wystarczy, żeby twórcy po prostu nie skopali tego sequela, ulepszać nie ma już za bardzo co. Dla mnie gra może być nawet kopią ME2 z dokończeniem historii, ale mogę się spokojnie założyć, że znów dostaniemy więcej.
Wracając do zachwytów nad ME2. Różne gry powodowały częsty opad szczęki - filmiki z Diablo 2 czy cut-scenki i zwroty fabularne WarCraft''a 3, muzyka i mechanika walki Gears of War 2, pierwsze etapy BioShock''a 1. Ale tak długiego, kilkudziesięciogodzinnego napięcia i ekscytacji nie doświadczyłem nigdy.
Tak w ogóle to dzieła BioWare miały od zawsze coś takiego, że nawet jeśli nie przyciągnęły mnie na dłużej niż parę godzin, to ceniłem je i szanowałem. Może dlatego jest to, obok Blizzarda, najlepsze studio na świecie. Bo jak się weźmie pod uwagę cały ich wkład w kształtowanie oblicza dzisiejszych gier, liczbę kultowych, pamiętanych i kochanych do dziś produkcji. Raczej nie ma drugiej (trzeciej) takiej ekipy. No, może jeszcze Black Isle. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie, bo team DA skopał grę na maxa od strony mechaniki i dlc:
- Błędy dialogowe części postaci (wpierw mówi jak do "niej" i nagle w tym samym zdaniu mamy już do "niego")
- Mechanika nie radzi sobie ze śmiercią npc (wg niej jeśli na npc jest efekt czasowy np go podpalimy, to npc nie jest martwy dopóki efekt nie minie co powoduje duuuuże opóźnienia w odpalaniu dialogów: rekord to 2,5 min czekania aż przeciwnik podczas prób w końcu "umrze" mimo że od dawna wygodnie leżał na arenie bez głowy)
- Jedna z lokacji w Denerim znika z mapy co może uniemożliwić ukończenie questów na jej obszarze (zdarzyło mi się to w trzech ostanich playthrough)
- Cały uber social nie działa poprawnie z wersją na x-360 nie pokazują się jakie specjalizacje wybraliśmy mimo że jestem non stop podpięty pod net, dodaje dwa razy tą samą postać (dodatek, podstawka)
- W "dodatku" nie uwzględniono "zejścia" naszej postaci mimo że team DA piał o tym na lewo i prawo, przedmioty z dlc (na które trzeba wydać kasę) nie przechodzą bo.... tak.
- Polityka DLC jest koszmarna tbh jest tylko jedno dobre dlc i jest nim Shale

Od strony fabuły nie mam się do czego specjalnie przyczepić klimat mi odpowiada.
Od strony polonizacji? Co mnie podkusiło do kupowania PL wersji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 18:06, xkarionx napisał:

że można zrobić jeszcze lepszy Mass Effect. Teraz z niecierpliwoscią czekam na trójkę
, chcę tylko aby nie śpieszyli sie z jej wydaniem jeżeli miałoby to zaszkodzić jakości
gry. Ale po wydanej zaledwie po 2 latach dwójce wiem że studio odpowiedzialne za całą
sagę jest wprost rewelacyjne i wie co trzeba robic, aby fani jak i nowi gracze byli wniebowzięci.

Tu też się zgodzę. Chociaż niedługo chyba zacznę wyć do księżyca z chęci zagrania w ME3, to jednak niech posiedzą dłużej i spokojnie wszystko zrobią. Już nie martwię się o jakieś bugi czy kwestie techniczne, bo dwójka była jak dla mnie całkiem wolna od poważniejszych błędów. Chciałbym nieco bardziej rozbudowanych dialogów i poniesienia większej ilości konsekwencji wyborów z dwójki i jedynki. Na dobrą sprawę nie przeszkadzały mi te maile (najgorszy był spam i łańcuszek:P), większość uzupełniałem sobie bogatą wyobraźnią, jak w papierowych RPG. :)

Co mnie szalenie ciekawi i chciałbym wiedzieć już teraz to to jak zostanie rozwiązana kwestia możliwości uśmiercenia niemal dowolnej ilości postaci podczas Suicide Mission. Jeśli spełni się optymistyczna wersja to dostaniemy okazję przyłączenia każdej z tych która przetrwała wydarzenia z ME2. Bo co Garrus, Tali i Grunt mają lepszego do roboty niż pomoc Shepardowi w pokonaniu Żniwiarzy?

Aha, bo i niech BioWare przestanie omijać zagadnienie romansu w ME. Bo o ile jeszcze rozumiem, że Liara była zajęta polowaniem na Shadow Broker''a, tak już w ME3 nie wybaczę "marginalizacji" tej kwestii. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo co Garrus, Tali i Grunt mają lepszego do roboty

Dnia 29.09.2010 o 19:31, TheAbsurd napisał:

niż pomoc Shepardowi w pokonaniu Żniwiarzy?

Garrus raczej faktycznie w tej chwili nie ma co z sobą zrobić, ale Grunt i Tali to zupełnie inna bajka. Kroganin został p

Spoiler

rzyjęty do Urdnotów, a ich Szaman w mailu do nas wręcz nakazuje Shepardowi dbanie o niego gdyż taki wojownik w klanie bardzo by się przydał podczas procesu jednoczenia .


A Tali ? Cóż, jeżeli ma się wystarczająco dużo punktów idealisty/renegata, to podczas
Spoiler

procesu zostaje uniewinniona i w każdej chwili może powrócić do swego ludu, który planuje wojnę przeciwko Gethom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem, wiem że to nie jest takie proste. Mam tylko nadzieję, że losy jednak znów się splotą za dłużej. Postacie z ME1 i ME2 są tak rewelacyjne i tak bardzo się do nich przywiązałem, że chcę mieć możliwość wspólnego kontynuowania walki ze Żniwiarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 06:50, Siriondel napisał:

Podobają mi się, bo ja ogólnie preferuję ciężkie, przygnębiające klimaty w grach i nie tylko.


A grałeś w Planescape: Torment? Tam to dopiero był klimat. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 13:06, Olamagato napisał:

> No i sporo zależy czy utrzymane zostaną wymagania sprzętowe ME3 takie jak w ME2. Jeżeli
tak, to we wszystkie trzy części będzie można pograć na 95% komputerów domowych. Jest
na to spora szansa ponieważ konsole również nie ulepszyły się sprzętowo. :)


Zgadza się, poza aspektami związanymi ściśle z mechaniką i fabułą gry, jest to da mnie najważniejsze, obie części gry mogę odpalić na moim nie najnowszym już sprzęcie, ba ME2 chodzi płynniej i na wyższych ustawieniach niż ME1, byłoby znakomicie gdyby okazało się, że odpalę sobie na tym sprzęcie też ME3, byłoby to świetne podejście BioWare, umożliwienie graczom przejścia całej trylogii na sprzęcie zakupionym na rok przed wydaniem pierwszej części :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 21:37, damlon napisał:

że odpalę sobie na tym sprzęcie też ME3, byłoby to świetne podejście BioWare, umożliwienie
graczom przejścia całej trylogii na sprzęcie zakupionym na rok przed wydaniem pierwszej
części :)

Mogę coś podobnego powiedzieć z punktu widzenia posiadacza X360. Po wypuszczeniu ME3 na tę konsolę, MS może wprowadzać kolejną generację. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2010 o 19:25, L33T napisał:

/ciach

Grałeś w DA więc powiem tak - tu nie chodzi o gameplay czy coś ja się odniosłem do struktury gry albo inaczej linii fabularnej w DA

Spoiler

łączymy nacje przeciwko jednemu wrogowi ... tak tak :) już powinieneś wiedzieć co mam na myśli.
W ME2 już dowiadujemy się o nowych konfliktach geth/quarian (elfy i wilkołaki), zjednoczenie krogan pod jednym sztandarem (coś ala wybór króla w DA dla dwarfów), wybór naszego informatora / strony Cerberus / Alliance - Shadow Broker będzie sojusznikiem od razu (chyba, że BW coś zrobi, że jednak tak nie będzie). Cerberus - renegade, Alliance - Paragon.

- to moje przypuszczenia więc nie powołujcie się na mnie.

Spoiler z książki Retribution dla zainteresowanych
Spoiler

TIM wspomina w książce o tym, że współpracował z Shepardem (tak bez osobowo) i może w przyszłości będzie znów z nim pracował. Aria T''Loak będzie sojusznikiem TIM''a - tak to nie kit, TIM wszystko zaplanował wcześniej.
TIM wykorzystuje technologię Reapersów pozyskaną z BAZY ZBIERACZY - ja byłem trochę zdenerwowany słysząc o tym, ale w Shadow Broker mamy na to odpowiedź. Alliance pod koniec książki zaczyna badać technologię Reapersów.



Jak się dowiem więcej to dodam w najbliższym czasie.
A i Gtez napisał na twitterze coś ciekawego
"Recruiting Thane on PS3. Freaking awesome to see #MassEffect 2 on the PS3. Looking forward to showing it at an important meeting tomorrow." - ME2 na PS3 na euro expo ? możliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe.

Spoiler

Zauważcie że BW chce abyśmy cos zauwazyli. Otóż jak wiele osób juz zauważyło w trójce mozliwe że będziemy musieli zjednaczać wszystkie rasy w galaktyce aby walczyć ze Zniwiarzami. A po zagraniu w najnowsze dwa DLC można stwierdzić że oprócz takich sojuszników jak Kraganie, Raknii, Rada, Gethy, dostaniemy pewnie także wsparcie ze strony IM ( który coraz bardziej mnie intryguje, szczególnie jego rola w książce Retribution) a także od strony nowego Shadow Brokera. Dodatkowo mozliwe że dzieki projektowi Overlord w trójce bedziemy mieli armie gethów.


To jeden z mozliwych scenariuszy w ME3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 00:05, Exelius napisał:

A i Gtez napisał na twitterze coś ciekawego
"Recruiting Thane on PS3. Freaking awesome to see #MassEffect 2 on the PS3. Looking forward
to showing it at an important meeting tomorrow." - ME2 na PS3 na euro expo ? możliwe
:)


Tylko, że tą misję promowali też podczas E3 w tamtym roku (odnośnie zwykłego wydania na PC i 360) - mogli znaleźć jakiś inny fragment ;] No chyba, że chcą tym samym pokazać, że wydanie na PS3 nie będzie w niczym odstawać od reszty.

Odnośnie Twitterów - Christina Norman z BW czeka na propozycję broni z naszego współczesnego świata, które mogą być przerobione na potrzeby ME3.

A co do bicia rekordów - 26 listopada odbędzie się Mass Effect Maraton, czyli 3 dni ciągłego grania w obie części gry. Jest to akcja charytatywna - od ilości pieniędzy na koncie i oglądających przekaz na żywo będą zależeć działania graczy. Więcej informacji znajdziecie na http://masseffect.g33kwatch.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 16:22, Vexilium napisał:

A co do bicia rekordów - 26 listopada odbędzie się Mass Effect Maraton, czyli 3 dni ciągłego
grania w obie części gry. Jest to akcja charytatywna - od ilości pieniędzy na koncie
i oglądających przekaz na żywo będą zależeć działania graczy. Więcej informacji znajdziecie
na http://masseffect.g33kwatch.com/


Eee... bardzo orginalna akcja chya w niej wezme udział. Tym bardziej że może więcej coś takiego sie nie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować