Zaloguj się, aby obserwować  
Diagoras

Mass Effect 2

8089 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2010 o 23:34, TheAbsurd napisał:


A w grze wiemy tylko o jej rodzinie? Nie, sposób w jaki wyrażała się o innych rasach,
ton wypowiedzi, nastawienie. Co prawda jak ją przycisnąć to się wycofywała, ale wciąż
wydawała mi się pełna uprzedzeń i lekkiego fanatyzmu.


Owszem - wycofywała się i próbowała unikać - nie mówię, że KOCHAŁA inne rasy - nie była alienofobką lecz z pewnością też za nimi nie przepadała. Nie była fanatyczką - fanatycy nie mają podstaw do nienawidzenia, ona ma wyraźne podstawy - przez Turian jej rodzina jest traktowana jak zdrajcy, dyshonorowcy.

Co do poradników - nieporozumienie ;) Ja to źle zrozumiałem, trochę źle się wyraziłeś. Też trochę szperałem ale mimo wszystko starałem się unikać spoilerów jak ognia. Tak czy owak - cieszy Mnie, że szczęka Ci opadała nie raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2010 o 23:51, Leos8 napisał:

Owszem - wycofywała się i próbowała unikać - nie mówię, że KOCHAŁA inne rasy - nie była
alienofobką lecz z pewnością też za nimi nie przepadała. Nie była fanatyczką - fanatycy
nie mają podstaw do nienawidzenia, ona ma wyraźne podstawy - przez Turian jej rodzina
jest traktowana jak zdrajcy, dyshonorowcy.

Ja zapomniałem, że ona w ogóle o swojej rodzinie opowiadała. Oceniam ją z innych wypowiedzi. Ale i tak ostatecznie poświęcenie jej na Virmire nie przyszło łatwo i było ciężkie, ostatecznie dobrym przyjacielem była i odważnym żołnierzem.

Dnia 02.10.2010 o 23:51, Leos8 napisał:

Co do poradników - nieporozumienie ;) Ja to źle zrozumiałem, trochę źle się wyraziłeś.
Też trochę szperałem ale mimo wszystko starałem się unikać spoilerów jak ognia. Tak czy
owak - cieszy Mnie, że szczęka Ci opadała nie raz ;)

Właśnie Mass Effect 2, mimo tego że chcąc-niechąc sobie kilka rzeczy zaspoilerowałem przed zagraniem, wciąż potrafił poruszyć wykonaniem tych momentów. I nie pamiętam, żeby inna tak poważna gra zawierała jednocześnie taką ilość humoru. A opad szczęki w pierwszych godzinach zdarzał się, hmm... co 10 minut? Później nieco rzadziej, ale do końca ME2 trzymało w napięciu i nie wypuszczało ani na moment.

Stąd też taki a nie inny mój wynik siedzenia przed konsolą bez spania - ta gra to nie tylko przepiękna przygoda, to uniwersum które jest jak alternatywne życie, którego mi brakuje zaraz po wyłączeniu konsoli. I które mogłoby trwać wielokrotnie dłużej niż te 60h. Może nie "nigdy" ale szybko mi się ta seria nie znudzi. MMO raczej nie wypali i wątpię czy uchwyci esencję serii, ale myślę, że starczy BioWare pomysłów i energii na kilka nowych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 14:31, Babcia939 napisał:

chciał bym pobrać dodatki do mass effecta ale główna strona jest po angielsku czy ktoś
mógł by mi mnie pokierować jak to ściągnąć

W prawym, górnym rogu powinieneś mieć przycisk pozwalający zmienić język strony. Polski też tam jest.
O ile mówimy o socialbioware ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 17:07, Babcia939 napisał:

ok mam ale teraz jak pobrać dodatkowa zawartość do mass effect 2?

Pod "swoim zdjęciem" na social Bioware masz menu, klikasz w "profil" potem "zarejestrowane promocje gry" i tam można pobierać bezpłatne dodatki.
Jeśli chcesz kupić płatne dodatki to w menu górnym z pozycji gry wybierasz ME2 i oficjalne DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, które pewnie część z Was zauważyła że podczas popytu na Omedze można porozmawiać z pewnymi Vorczami.

Spoiler

Rozmowa ta polega na tym że Vorcze oskarzaja cie o jakieś stosunki z kolesiem o imieniu Gavorn. Niesety tego kolesia nigdy podczas pięciokrotnego przechodzenia tej gry nie znalazłem. Wiecie o co z nim chodzi? Mi sie wydaje że BW stworzyło tę rozmowę z Vorczami tylko aby pokazać mentalność bezmózgich Vorczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:03, xkarionx napisał:

Mi sie wydaje że BW stworzyło
tę rozmowę z Vorczami tylko aby pokazać mentalność bezmózgich Vorczy.


Albo żeby wykazać graczowi, że powinien grać w okularach. :) Turianin o którym wspominają vorcha, stoi sobie grzecznie po lewej stronie od głównego wejścia do Afterlife.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 21:08, HumanGhost napisał:

Można z nim pogadać.

Na tym interakcja z nim się kończy, prawda? Nie ma żadnego zadania powiązanego z nim albo z vorchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie jeszcze inne pytanie: czy gdzieś w sieci jest dostępny(albo możliwy do wyciągnięcia z plików gry) podkład muzyczny z

Spoiler

marszu z biotykiem podczas misji samobójczej?

W dwupłytowym soundtracku z gry chyba tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2010 o 23:29, Lfdracon napisał:

Ode mnie jeszcze inne pytanie: czy gdzieś w sieci jest dostępny(albo możliwy do wyciągnięcia
z plików gry) podkład muzyczny z

Spoiler

marszu z biotykiem podczas misji samobójczej?


W dwupłytowym soundtracku z gry chyba tego nie ma.

A no nie ma. Ale kiedyś podałem nieco informacji o czymś takim jak tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45494&pid=4350
Tam jest ten kawałek. Zaiste, epicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 08:42, xkarionx napisał:

Aha , dzieki. Nigdy bym sie niespodziewał że to o niego chodzi.


Ja też nie, ale akurat vorcha wspominali jego imię, a gadając z nim możemy dowiedzieć się kilku rzeczy w związku z vorcha i Omegą.
Swoją drogą, grając pierwszy raz, podczas wizyty na Omedze myślałem, że to... Garrus. Ale przecież BioWare nie mogło pozwolić, żebym go tak po prostu spotkał. I za to ich lubię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zrobieniem pełnometrażowego dwugodzinnego filmu z przejścia całej dwójki.
Jak sobie policzyłem potrzeba byłoby nieco mniej niż 400 GB na tymczasowe pliki robocze (pod warunkiem montowania materiału na bieżąco), komputer przekraczający trzykrotnie zalecaną konfigurację (dzisiaj to zwykły nowy komputer), program do przechwytywania klawiatury pozwalający zatrzymywać nagrywanie podczas aktywnej pauzy i wejść do menu oraz trochę determinacji. Największy problem byłby z wycinaniem sekwencji wyboru dialogu. Właśnie kombinuję jak to zautomatyzować i nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. Te kawałki trzeba by było ręcznie wycinać (co nie jest trudne, ale za to żmudne).
Zastanawiam się jeszcze nad ustawieniem poziomu trudności bo insane do takiego celu nie bardzo się przydaje ponieważ większość walk staje się o wiele za długa. Z drugiej strony jeżeli Shepard będzie wszystko kosił jak leci, to trochę zbyt mało rzeczywiste by to było.
Jak na razie problem jest tylko z moim czasem, ale może jeszcze ktoś inny jeszcze podchwyci pomysł...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 21:46, Olamagato napisał:

(...)


Pomysł ambitny i ciekawy, ale pozostaje tylko pytanie: po co to? Swoisty ''tribute'' dla Mass Effect/BioWare? Jak dla mnie dużo przyjemniejszym sposobem jest samo granie w to dzieło, ale nie przeczę - satysfakcja uzyskana ze zrobienia takiego filmu byłaby ogromna.
Pozostaje jedynie kilka spraw technicznych, które komplikują całą sprawę: jaką postacią przechodziłbyś grę? Celujesz raczej w "kanon" ( choć nie mam pewności, czy takowy tu istnieje ), czyli - Pan Komandor, żołnierz czy raczej coś bardziej spersonalizowanego? Liczba kombinacji jest dość spora. Następne, powiązane z poprzednim: na czym bazowałaby historia? Chodzi mi głownie o decyzje z jedynki, bo kilka dość istotnie wpływa na drugą część gry (

Spoiler

m.in. kwestia Wrex''a, poświęcenia Ashley/Kaidan''a, uratowanie bądź zagłada Rady, Anderson lub Udina w Radzie, kwestia Garrusa

itp. ), a inne dopełniają całości.
I czy w skład filmu wchodziłyby też misje lojalnościowe / poboczne / DLC ( chociażby podstawowy Zaeed )?

Na koniec takie pytanie trochę z innej beczki, pomyślałem o tym od razu, kiedy skończyłem czytać, mianowicie - komu będzie się to chciało oglądać? Naturalnie - Mass Effect, wiadomo, aż miło popatrzeć, ale lepiej samemu pograć, choćby po raz n-ty przejść grę inną postacią / klasą.
Nie chcę zniechęcać, jak najbardziej popieram ambitne projekty, ale szkoda trudu, jeżeli efekt ma potem docenić bardzo wąskie grono kompletnych maniaków. No, ale jak już wspomniałem - satysfakcja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 03:45, Siriondel napisał:

> Chyba, że coś przeoczyłem.
Przeoczyłeś ;) Druga połowa kawałka "One Last Speech" to właśnie to.

Nie chcę się rejestrować na forum na którym to klnerfan opublikował. Skąd to mogę ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2010 o 21:46, Olamagato napisał:

/ciach

Do nagrywania Fraps, wtedy jakieś dobre kodeki i ładnie skompresować.
Edycja wycinanie i dodawanie bajerów ja bym proponował Sony Vegas Studio + do różnych efektów Adobe After Effects + Photoshop. Roboty od metra, sam jestem ciekaw jednej rzeczy - wybór dialogów kurcze, no właśnie wycinać urąbać 20-30% wysokości filmiku i w to wstawić po 2 czarne paski (góra, dół?), chyba, że się wytiminguje rozmowy - jak wiemy w ME kółko wyboru dialogów pojawia się przed dokończeniem dialogów tak, żebyśmy mogli wcześniej wybrać odpowiedź co nam daje ''płynność'' rozmowy.
No nie wiem, pomysł świetny - nie typowy (większość filmików tego typu to ''tribute'', których jest od groma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować