Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie

Nie zdążyłem trafić na takich ludzi przez pół roku, za to wielu mnie mocno zniechęciło do serwisu.

Co do motylków... akurat kompakty są do takich zdjęć bdb ;)
Może nie będzie aż takiego rozmycia, ale osobiście wolę jak w tle widać pewne kształty (rozmyte, ale jednak), a to się da uzyskać już zwykłym aparatem.
Też ostatnio robiłem sesję motylkom przy pomocy mojego panasa. Dodawałem nawet linki stronę lub dwie temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja może też pokażę jakieś ptactwo. Raczej nie mój ulubiony temat, no ale co tam. Rozmiar zmiejszony z poziomu aparatu do 1600x1200, 6x zoom optyczny i wykorzystanie 3x cyfrowego bez straty w jakości dzięki użyciu mniejszej części matrycy.

20070416233317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 21:37, Monastor napisał:

/.../


Też Ci napisałem ;) Jedyny minus tej galeri to fakt, że czasem się przycina (wolniej chodzi) ale i tak jest Super ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do diabła... Canon właśnie zablokował mi możliwość kupienia lustrzanki przed końcem czerwca

Dowalili jakąś kretyńską promocję. Canon zwraca 310 zł przy zakupie EOS 400D, a najtańszy sklep od razu podniósł cenę do 2500 zł (wcześniej 2300). Niby z uwzględnieniem tego całego zwrotu wychodzi o 100 zł taniej, ale żeby to ciulstwo dostać, trzeba wysyłać masę makulatury do jakiejś siedziby w irlandii.
Cała procedura jest odstraszająco skomplikowana, a i trwa wieki :/

Głupi Canon i jego pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:20, Monastor napisał:

Głupi Canon i jego pomysły


Nie dalej jak 3 miesiące temu była podobna promocja dla modelu 30D. W tamtej promocji oddawali około 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:44, Pingus napisał:

Nie dalej jak 3 miesiące temu była podobna promocja dla modelu 30D. W tamtej promocji oddawali
około 600 zł.

Właściwie ta promocja trwa od 1.04.07 do 30.06.07 i obejmuje Canona 400D, 30D, 5D i sporo innego sprzętu.
Wybadam na ile trzeba będzie latać po bankach i pocztach w celu uzyskania takiego zwrotu, ale na pewno wolałbym zapłacić tych 100 zł drożej niż mieć na głowie taką bieganinę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was słyszał kiedyś o fotoksiążkach?
dostałem wczoraj ulotkę z jakimś kodem promocyjnym na fotoksiążkę z serwisu www.drukujwspomnienia.pl - byłem tam, strona fajna i w ogóle, ale o co chodzi z tymi fotoksiążkami? to na prawdę jest warte kasy? ja rozumiem, że to jest coś takiego jak album ze zdjęciami, ale jak to wygląda w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:52, Monastor napisał:

/.../

Muszę Ci podziękować, gdyż kilka dni temu zakupiłem statyw Manfrotto, dokładnie taki, jaki polecałeś. Dokładnie 190D z głowicą 804RC2. Jestem bardzo zadowolony. :) Gdyby nie Ty, zapewne kupiłbym jakiś szajs za 100zł, a tak wydałem więcej, ale na naprawdę dobry sprzęt. Dzięki raz jeszcze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam
pytalem w innym temacie ale zapytam tu jeszcze raz ....
czy jest jakis program ktory pozwoli mi na zamiane bmp na jpg nap 200 obrazkow na raz
wiem ze np mozna paint''em ale tam trzeba kazdy plik osobno zapisac a mnie chodzi o masówke :) poniewaz mam 1 gb do przerobienia
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 17:48, takisobiektoś napisał:

czy ktoś z was słyszał kiedyś o fotoksiążkach?
dostałem wczoraj ulotkę z jakimś kodem promocyjnym na fotoksiążkę z serwisu www.drukujwspomnienia.pl
- byłem tam, strona fajna i w ogóle, ale o co chodzi z tymi fotoksiążkami? to na prawdę jest
warte kasy? ja rozumiem, że to jest coś takiego jak album ze zdjęciami, ale jak to wygląda
w rzeczywistości?


Kiedyś moja ciocia przy kolacji o tym wspomniała i mówiła, że niektórzy ludzie na tym zarabiają. Swoją drogą - masz taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 13:45, Bumber napisał:

Muszę Ci podziękować, gdyż kilka dni temu zakupiłem statyw Manfrotto, dokładnie taki, jaki
polecałeś. Dokładnie 190D z głowicą 804RC2. Jestem bardzo zadowolony. :) Gdyby nie Ty, zapewne
kupiłbym jakiś szajs za 100zł, a tak wydałem więcej, ale na naprawdę dobry sprzęt. Dzięki raz
jeszcze. :)

Bardzo proszę i gratuluję zakupu :)

Daj jakąś fotkę tego cudeńka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:09, Monastor napisał:

Bardzo proszę i gratuluję zakupu :)

Daj jakąś fotkę tego cudeńka :D

Znaczy fotkę statywu, czy fotkę robioną ze statywu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:10, VictoriaKinger napisał:

> > A oto moje zdjęcie. Proszę o komenty.
>
> biedny piesek ;):P

Czemu tak uważasz?


nie uwazam ....taki zarcik
fotka spoko tez mam zdjecia swojego psiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:04, VictoriaKinger napisał:

Kiedyś moja ciocia przy kolacji o tym wspomniała i mówiła, że niektórzy ludzie na tym zarabiają.
Swoją drogą - masz taką?

ale jak zarabiajają? znaczy się sprzedaję swoje fotoksiążki? nie bardzo rozumiem.
ja się zastanawiam czy sobie nie zamówić, może wezmę na próbę taką małą - na tym www.drukujwspomnienia.pl to tylko 32zł, a z tym rabatem co mam na początek będzie jeszcze mniej. tylko się pytam, czy ktoś z was coś takiego już robił bo ja nigdy czegoś takiego nie widziałem, ale pomysł mi się coraz bardziej podoba!
na razie sobie ściągnąłem ich programik - całkiem fajny, można super łatwo kadrować swoje fotki :) zobaczymy co z tego będzie. dzisiaj zamówię i dam znać :) ma zwałową nazwę :D Edytor Wspomnień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 14:07, ceSSar napisał:

> A oto moje zdjęcie. Proszę o komenty.

Jak w reklamie... jakiś taki niewyraźny :)
Pewnie grypę złapie

A tak poważnie to chodzi o to, że jest nieostry. Aparat wyostrzył na dywan, a nie na pieska. Do tego flesz rozjaśnił wszystko tak, że wygląda bardzo dziwnie. Widać też bardzo wyraźny i niezbyt piękny cień.

Jeśli mogę coś poradzić. Upewnij się, że aparat ostrzy na obiekt który chcesz sfotografować. Nie przystawiaj aparatu za blisko i skorzystaj może z punktowego pomiaru ostrości (o ile Twój aparat taki posiada). Wyłacz też datownik. Psuje ogólne wrażenie, a informacja o zrobieniu zdjęcia i tak jest zapamiętana w pliku ;)
Flesz niestety daje mocne odblaski jeśli obiekt fotografowany jest blisko. Spróbuj zmniejszyć moc lampy w menu, albo zrób inaczej. Weź kawałek papieru i umieść go przed lampą, tak żeby światło odbiło się w kierunku sufitu. Jeśli sufit jest jasny i niezbyt wysoki, cała scena powinna się ładnie ładnie i równomiernie doświetlić

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować