Zaloguj się, aby obserwować  
Golem

Fotografia cyfrowa - zdjęcia, aparaty, porady

7885 postów w tym temacie


Jaki apart polecacie, sam zastanawialem sie nad Sony CyberShot W85 lub W200 - sa one warte swej ceny? Czy warto dorzucac 200-300zł na ten drugi by miec o te 3mp wiecej? Maja jakas stabilizacje obrazu czy cos?

Chce miec taki aparat na dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym przyjrzeniu sie obstawiam

PANASONIC Lumix DMC-FX12: http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe-produkt-3522.html

Sony CyberShot DSC-W85: http://www.fotoexpert.pl/sony-cyber-shot-dsc-w85-kamery-cyfrowe-produkt-3782.html#SONY-CYBER-SHOT-DSC-W85

W sumie w lumixie podoba mi sie to, ze mozna przedłuzyc czas otwarcia migawki do 60s... a w Sony tylko 1s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem. Skoro Lumix''y mają takie straszne szumy to czemu dostają takie wysokie noty w testach? Chip ocenia takiego FZ7 bardzo wysoko, ciekawe jakie noty dostanie FZ8. :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na testy w Chipie nie patrzyłbym jak na wyrocznię, wiele testów było "kupionych" przez producentów sprzętu. W sumie stare dzieje, ale może się tak dziać i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest mi ktos wstanie polecic jakis aparat do około tysiaca złoty + osobna kasa na karte pamieci?

Sam zastanawiam sie nad:

PANASONIC Lumix DMC-FX12: http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe-produkt-3522.html

PANASONIC Lumix DMC-FX30: http://www.fotoexpert.pl/aparat-produkt-3531-tech.html#subset

Sony CyberShot DSC-W85: http://www.fotoexpert.pl/sony-cyber-shot-dsc-w85-kamery-cyfrowe-produkt-3782.html#SONY-CYBER-SHOT-DSC-W85

A moze polecacie cos innego? Ja nastawialem sie na Sony CyberShot. W W85 podoba mi sie to, ze mozna nagrywac dzwiek, a za to w Lumixie to, ze mozna otworzyc migawke na dłuzej niz 1s [jak w Sony], czyli az do 60s

A moze lepszego bedzie cos innego? Moze mi ktos poradzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Fuji S5600? Ma 10x zoom, matryca 5 MPix. Jest to dosyć stara konstrukcja, nie ma stabilizacji, ale jak dla mnie nadal jest to zbędny bajer, bo nie zawsze działa. Sam tego aparatu nie posiadam, ale dużo znajomych go ma i robią nim bardzo ładne zdjęcia. W sensie barw itd. bo wiadomo - to fotograf robi zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 09:39, Arclight napisał:

A Fuji S5600? Ma 10x zoom, matryca 5 MPix. Jest to dosyć stara konstrukcja, nie ma stabilizacji,
ale jak dla mnie nadal jest to zbędny bajer, bo nie zawsze działa. Sam tego aparatu nie posiadam,
ale dużo znajomych go ma i robią nim bardzo ładne zdjęcia. W sensie barw itd. bo wiadomo -
to fotograf robi zdjęcie.


Rece mi sie trzesa xD

http://www.fotoexpert.pl/aparat-produkt-3704-tech.html#subset tu jest chyba nowsza wersja tego Fuji, FUJI FinePix S5700.

Fakt zoom ma wiekszy itp., ale aparat jest ciezszy, ogolnie jakis wielki na 4 paluszki i nie robi panoramicznych zdjec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś specjalnie przejechałem się do sklepów żeby obejrzeć aparaty, korzystajac z wolnego dnia. :-)
Cóz, nigdzie nie mogłem znaleźć Lumixa FZ7, natomiast wszędzie był już FZ8. Obejrzałem sobie go i robi przyzwoite wrażenie. Nawet obudowa wydaje się solidna, fajnie leży w dłoni. Choć wadą jest zbyt twarda guma na prawej stronie, która nie "lepi" się do dłoni. Ale to szczegół. Niemniej aparat jest droższy od FZ7 o jakieś 200zł.

Hehe prawie parsknąłem ze śmiechu widząc w jednym z ogólnopolskich sklepów RTV aparat Sony H5 za 2200zł. Od razu wyszedłem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:08, Monastor napisał:

> Ha, ha, ha! Dałeś się złapać w ogromną pułapkę! Nie zauważyłeś pewnego szczególu. To zdjęcie

> zamieściłam po to, żeby można było się z niego pośmiać. Specjalnie dałam takie zdjęcie.
A jakbyś
> chciał wiedzieć, robię całkiem fajne zdjęcia. Mogę ci pokazać, jeśli chcesz.
O rety! :O
Jakaś ty mroczna! Cały twój nikczemny plan sprawił, że straciłem minutę na napisanie tego :|
Ile zajęło Ci zrobienie tego zdjęcia i wrzucenie go tutaj? ^^

Pokazuj, chętnie zobaczymy


Czemu mroczna? To miał być żart, a nie coś mrocznego. Zrobienie owego zdjęcia zajęło mi 2 sk. Przerzucenie foty z karty do kompa - 2 min. Wrzucenie na forum - 20 sek. Także nie czuj się taki pokrzywdzony, bo to ja więcej czasu straciłam od ciebie. Po za tym chętnie pokażę ci jakieś moje udane zdjęcie, które nie będzie żartem.

20070430143335

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 14:33, VictoriaKinger napisał:

/.../ Po za tym chętnie pokażę ci jakieś moje udane zdjęcie, które nie będzie żartem.

Zdjęcie przedstawia psa, którego, jak wnioskuję, znasz i jest Ci on dość bliski. Dlatego też fotka tylko wydaje Ci się udana, gdyż z technicznego punktu widzenia już tak dobrze nie jest :P
Największym mankamentem tego zdjęcia jest przede wszystkim kiepski kadr. "Ucięłaś" psa, a na przeciwległym rogu zostawiłaś brudną podłogę. Wystarczyło przesunąć się z aparatem trochę w lewo i uchwycić tylko psa, zamiast dywanik, trochę ściany i paneli.
Druga rzecz to użycie lampy. Osobiście jestem przeciwnikiem używania lamp wbudowanych w aparaty, gdyż te dają nianaturalne światło. Jeśli lampa, to tylko z odpowiednią nakładką. Skoro pies spał, to mozna było uchwycić go w tej pozycji ze statywu. Trochę większa czułość, dłuższy czas naświetlania i kolory byłyby lepiej odzworowane. :)
Jak więc widzisz, do udanego zdjęcie jest potrzebny nie tylko wdzięczny obiekt do fotografowania, ale też trochę umiejętności. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:19, Night Elf napisał:

Widze, ze sie znasz... na pewno lepiej ode mnie... wiec moze cos mi polecisz?

Z przedstawionych przez Ciebie aparatów, zastanowiłbym się nad Panasem FX30. Na papierze jego możliwości wydają się całkiem niezłe. Warto by było zobaczyć jeszcze zdjęcia. :)
Co do Fuji, to byłby to chyba najodpowiedniejszy wybór. Choć konstrukcja trochę starsza, to jednak wypróbowana i godna polecenia. Jeśli już mówimy o aparatach o trochę większych gabarytach, to przypatrz się Sony''emu H5 lub H2 (w zależności od grubości portlefa). Oba aparaty nie są złe, a 12x zoom mówi sam za siebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:19, Night Elf napisał:

Widze, ze sie znasz... na pewno lepiej ode mnie... wiec moze cos mi polecisz?


Podobnie jak Bumber wybrałbym na pierwszy ogień tego FX30. Wydaje się przyzwoity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów datownik, do tego ucięta kompozycja i niepotrzebny flesz, który za mocno rozświetla ścianę i piłeczkę.
Pies jest trójwymiarowy, można mu było strzelić nieco ciekawsze zdjęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:24, HumanGhost napisał:

Można wiedzieć jakim aparatem zrobiłaś to zdjęcie psiaka?

P.S. Hehehe mój też ma piłkę tenisową do zabawy i podobny koszyk do spania. :-)


Cyfrowym. Może uważasz, że jest rochę za jasne to zdjęcie, co? Tak się składa, że akurat miałam takie światło w domu wtedy, kiedy pstryknęłam tę fotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 17:20, Monastor napisał:

Znów datownik, do tego ucięta kompozycja i niepotrzebny flesz, który za mocno rozświetla ścianę
i piłeczkę.
Pies jest trójwymiarowy, można mu było strzelić nieco ciekawsze zdjęcie :)


Takie miałam światło w domu, to nie wina flesza, cwaniaku:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak błyśnięte fleszem... światło widocznie dość ostre, a w każdym razie aparat dobrał nieco złą ekspozycję, bo miejscami zdjęcie jest prześwietlone.
Przydałby się krótszy czas, albo subtelniejsze źródło światła.
Tak czy inaczej, nic specjalnego.

Po prostu źle się zrozumieliśmy :)
Wyciągnęliśmy pochopne wnioski i założyliśmy, że zajmujesz się fotografią. Robienie zdjęć to jeszcze nie do końca to

A co do pytania kolegi... że cyfrowym, to żadna odpowiedź... jakim?
Producent i model ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. sory, że zapytałem. Nie wiedziałem, że tak cięzko jest udzielić prostej odpowiedzi na proste pytanie. Ale juz wiem na przyszłość żeby o nic Cię nie pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować