Zaloguj się, aby obserwować  
EverettMcGill

Gry nieistniejące a wymarzone - jaką grę chcielibyście zobaczyć na rynku?

58 postów w tym temacie

Proponuję dyskusję na temat gier, których NIE MA... ale w które chcielibyście zagrać.
Co to znaczy?

Znaczy to tyle: "Niech zrobią grę, która będzie o tym, a nie o tamtym, miała takich, a nie innych bohaterów, która opowiada o..." Opisujcie swoje gry marzeń, gry, które chcielibyście aby ktoś zrobił.
------------------------------------
Poniżej mój pomysł:

Wydano już mnóstwo gier o drugiej wojnie światowej... i wiadomo, kto jest ich bohaterem - dzielni Amerykanie, Brytyjczycy, Rosjanie, ba, nawet Niemcy. Na pierwszą myśl nasuwają się takie tytuły jak Medal of Honor, Brothers in Arms czy Call of Duty.

A co z grą osadzoną w czasie II wojny, której bohaterami byliby Polacy? Oprócz Mortyra (i jego mniej udanych następców) oraz jajcarskiego z założenia Grom: Terror w Tybecie (który zresztą polecam - polski żołnierz, krzyżówka Rambo i Piłsudzkiego, szmuglujący z czeskim pomocnikiem antyki z Chin kontra brytyjski wywiad i wredni naziści szukający latających talerzy :D ) o Polakach właściwie takich tytułów brak...

...i wielka szkoda, bowiem wyczyny naszych rodaków podczas ówczesnego konfliktu to znakomity temat na grę, podzieloną na kampanie w stylu MoH lub CoD. Chętnie zagrałbym polskim partyzantem wysadzającym niemieckie pociągi, walczącym w Powstaniu Warszawskim lub zabezpieczającym wrak rakiety V2; żołnierzem na Westerplatte i pod Wizną; polskim lotnikiem w Bitwie o Anglię; Cichociemnym, działającym skrycie w sercu terenów okupowanych; wojakiem armii Andersa; podczas kampanii w Afryce i szczególnie podczas walk o Monte Cassino; a nawet pancerniakiem podczas rajdu na Berlin. Powtarzam - to naprawdę wielka szkoda, że tematykę Polski Walczącej, Armii Krajowej i innych związków bojowych traktuje się po macoszemu, zwłaszcza w ostatnich latach, gdy Polska pokazuje światu gier komputerowych, na co ją stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno wymyśliłem sobie grę, krótko i na temat:

-Obszar i otwartość terenu z TDU
-Fizyka z GTR 2
-Model zniszczeń GRID/FLATOUT/BURNOUT
-Fabuła bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie WoW''a z dajmy takim Oblivionem. Czyli WoW w nowej grafice i na nowym silniku ( cos w tym stylu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...świat baśniowy jak w Fable, system walki jak w fable, rozwój postaci jak w Wiedźminie/Gothicu, interakcja z NPC jak w Gothicu/Wiedźminie, świat bardziej otwarty niż w fable(tak jak w Gothicu/wiedźminie), czyli takie moje wymarzone RPG <marzyciel> No i jeszcze nieliniowość, żeby były różne drogi. I np. jak jesteś zły to nie jak w fable, że masz dwa patyki w czole, tylko naprawdę emanujesz złą energią. No i żeby wszyscy (nie)ludzie widzieli jaki jesteś potężny, bali się Ciebie, wyśmiewali lub cokolwiek innego. Możliwość załorzenia własnej gildii/obozu w którym panowanie jest strasznie obszerne...mmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja będę dziwny i napiszę, że wymarzoną grą jaką bym chciał, żeby była zrobiona to taka, w której podpinamy prawdziwą gitarę elektryczną do komputera i jedziemy piosenki :) Coś na styl Guitar Hero, ale z prawdziwą gitarą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 09:32, Mateuszencjowaty napisał:

To ja będę dziwny i napiszę, że wymarzoną grą jaką bym chciał, żeby była zrobiona to
taka, w której podpinamy prawdziwą gitarę elektryczną do komputera i jedziemy piosenki
:) Coś na styl Guitar Hero, ale z prawdziwą gitarą


Hehe, to do tego wystarczy soft do obróbki dźwięku, zapuszczony kawałek i prosty skrypt wykrywający, czy grasz jak trzeba :D Niemniej pomysł jest fajny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- fizyka z Half-Life''a 2
- grafika z Crysisa/Far Cry 2
- fabuła ze S.T.A.L.K.E.R.a
- ścieżka audio z Prey/KotOR/Unreal/MGS4
- model uszkodzeń z Call of Duty 2
- giwery z Painkillera/Prey/Gears of War/Doom 3: RoE
- świat gry ze S.T.A.L.K.E.R.a/Fallouta 3
- klimat z Fallouta 3/S.T.A.L.K.E.R.a

Oto IMHO najlepszy FPS ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 09:39, Stigi napisał:

Model uszkodzeń z Coda 2? Przecież tam nie było nawet fizyki ciał :P


Chodzi o "czerwony ekran". Nie dead od razu, tylko chowasz się i regenerujesz punkty zdrowia ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 09:33, EverettMcGill napisał:

Hehe, to do tego wystarczy soft do obróbki dźwięku, zapuszczony kawałek i prosty skrypt
wykrywający, czy grasz jak trzeba :D Niemniej pomysł jest fajny :)


Mówienie, a robienie to co innego :P Wątpię, żeby ktoś zrobił coś takiego

BTW. Był projekt takiej gry, ale nie wiem czy nie został porzucony. Czy ktoś wie coś na ten temat? Nawet gameplay jeden był

EDIT- Mam !!! Guitar Rising się nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Need For Speed Most Wanted 2.
Need For Speed Underground 3.
dosłownie: NeedForSpeed Undergroundy oba razem. a Most Wanted poprostu to samo ale więcej aut...i oby żadnych wyskoków w stylu EA typu "ta wersja ma takie auta, ta tamte, a jak tu sypniesz kasą to dostaniesz jeszcze inne auta, do tego AI ma jeszcze inne auta, ty ich nie możesz mieć, czekaj sobie miesiąc, to damy DLC i będziesz mógł je kupić za 5.99€" i sensowne zabezpieczenia -.-'' troche lepsza grafika...LEPSZA OPTYMALIZACJA NIŻ UNDERCOVER. i żadnych "Heroic Driving Engine" czy inne "my robimy za ciebie triki a ty dostajesz nagrode w grze" przydało by się jak by EA dostało kopa od fanów i zrobili by porządną grę a nie, że potem się okazuje że w grze jest 2 razy tyle aut bo po roku fani odkryli etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym widział Mirror''s Edge z połączeniem Assasin''s Creeda i jakimś dobrym RPGiem :P... Wszystko nadal z pierwszej osoby oczywiście :D. To by była zabawa ^^. Parkour w tym mieście jakimś, otwartość świata jak w AC i jeszcze jakieś lvle lub coś w tym rodzaju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czas na moje marzenia ^^
Miałem sen. Wielki sen. W tym śnie widziałem wielki świat (w moim przypadku na pewno były to Zapomniane Krainy). Akcja z pewnością rozgrywała by się na Wybrzeżu mieczy i okolicznych ziemiach. Wstaje rano w Waterdeep, w południe jem obiad w Wrotach Baldura, herbatę o 17 pił bym w jednej z karczm w Dolinie Lodowego Wichru. Wiele ras, klas, towarzyszy, świetna fabuła prześcigająca nawet Baldur''s Gate. Z każdym można było by porozmawiać, każdy miał by pragnienia czy piękny dom do obrabowania. A na samym końcu bohater trafił by do piekła, przez jakąś grupę samobójców która chce zabić Ao. Dla mnie idealny cRPG :)
Oczywiście grafika była by na odpowiednim poziomie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epicka fabuła rodem z NWN wraz ze zmianami jakie wprowadzamy w Mass Effecie w otaczającym nas świecie. Ponadto SI zamiast Bn-ów, z którymi moglibyśmy pogadać według własnego planu, a nie kwestii przygotowanych przez twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał jakąś dobrą grę o kolarstwie. Z bardzo ładną grafiką, i czymś nowatorskim (nie naparzać w klawisze). Dodatkowo rozwój kolarza, możliwość jeżdżenia po trasach na całym świecie, przechodzenie do różnych klubów.
Nie wiem jak dla was, ale mnie by to mogło wciągnąć. :)

Poza tym, od dłuższego czasu marzyła mi się na Pc jakaś na prawdę dobra gra F1, ale na szczęście już od 2010 będzie w sprzedaży. Wprost od Codemasters :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, i to bardzo, zagrać w jakąś grę cRPG stworzoną w świecie Planescape. Ale nie chciałbym kontynuacji Tormenta (ani nawet prequela). Chciałbym po prostu inną historię w tym świecie (najlepiej gdyby gra robiona była przez tę samą ekipę). Marzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-Gra sieciowa za darmo (od 2 graczy do 10)
-Zręcznościowa sćigałka np w stylu NFS Hot Pursuit 2
-Z bardzo wymagającą policją (NFS most wanted)
-Sporo do wyboru samochdów (licjonowanych)
-Model zniszczeń (Faltout 2)
Tuning Mechaniczy (Drag Racer v3)
Podział klas (NFS Carbon)

:D to była by niezła zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 18:18, Pablo1989 napisał:

-Gra sieciowa za darmo (od 2 graczy do 10)

O tak!

Dnia 01.07.2009 o 18:18, Pablo1989 napisał:

-Zręcznościowa sćigałka np w stylu NFS Hot Pursuit 2
-Z bardzo wymagającą policją (NFS most wanted)

Ta nie była aż tak bardzo wymagająca (chociaż najbardziej ze wszystkich części)

Dnia 01.07.2009 o 18:18, Pablo1989 napisał:

-Sporo do wyboru samochdów (licjonowanych)
-Model zniszczeń (Faltout 2)

Mi się wydaję, że lepszy byłby ten z Burnouta Paradise ;)

Dnia 01.07.2009 o 18:18, Pablo1989 napisał:

Tuning Mechaniczy (Drag Racer v3)
Podział klas (NFS Carbon)

:D to była by niezła zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować