Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2013 o 14:52, nightfaler napisał:

Póki co to nie ma z nim żadnych ludzi :P

Spoiler

żodnych!


Są, ci ludzie w kapturach patrzyli na okręty eks-Gargantii gdy Chamber dawał swój mały wykład. Kugel jest na szczycie jednego ze statków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 15:04, lRayl napisał:

Czy przed obejrzeniem Toaru Kagaku no Railgun S, powinienem obejrzeć Toaru Majutsu no
Index?


IMHO nie. Railgun S jest osobną historią, która została tylko w Indexie napomnknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 15:04, lRayl napisał:

Czy przed obejrzeniem Toaru Kagaku no Railgun S, powinienem obejrzeć Toaru Majutsu no
Index?

A to po pierwszym Railgunie jeszcze nie oglądałeś Indexa ;P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 11:53, Kosmitus napisał:

nightfaler -> Ta, ja wiem że tablet to świetna sprawa, ale cena jest z 3 razy

Sam też popieram że przeglądanie mang na tablecie jest diabelnie wygodne. Nie musisz kupować czegoś z flagowych produktów ale np. z poprzedniej serii. Podstawą jeśli chodzi o mangi nadal musi być jednak dobry ekran bo niestety te używane w androidach za 200-300 zł pozostawiają dużo do życzenia. Inna sprawa że tablet ma mimo wszystko dużo więcej zastosowań niż ebook reader.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 19:51, Pablo_Querte napisał:

> Czy przed obejrzeniem Toaru Kagaku no Railgun S, powinienem obejrzeć Toaru Majutsu
no
> Index?
A to po pierwszym Railgunie jeszcze nie oglądałeś Indexa ;P?


Jakoś jeszcze nie. Leży, sobie na liście ok. 150 tytułów do obejrzenia:P. Ale jest raczej w priorytetowych seriach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 20:52, Tomoya-kun napisał:

& nightfaler
/ciach/

No dobrze, w takim razie jaki model wg. was byłby nie "3 razy droższy" a wciąż dobrej jakości? Zgadzam się z tym że jakość ekranu to jeden z najważniejszych elementów, dlatego nie chciałbym czegoś co będzie pod tym względem kulało.

Piotrbov -> Wielkie dzięki, wezmę Nooka pod uwagę :) Co do mang na nim, nie wygląda to źle. Jeszcze raz dzięki ;)

Anty-offtop: Mindblown http://marrten.deviantart.com/art/Puella-Dullahan-Tomoe-Mami-213158946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 10:54, Kosmitus napisał:

No dobrze, w takim razie jaki model wg. was byłby nie "3 razy droższy" a wciąż dobrej
jakości? Zgadzam się z tym że jakość ekranu to z jeden z najważniejszych elementów, dlatego
nie chciałbym czegoś co będzie pod tym względem kulało.

Przydało by się wiedzieć ile chciałbyś na to przeznaczyć. Przede wszystkim wyklucz całą chińszczyznę ma kiepską jakość i tragiczną żywotność. Z androidów polecę np. polski Plug Impact który ma przyzwoitą konfigurację i niezłą jakość albo DELL Streak.
Ale najszczerzej to polecił bym ci ten sam tablet co osobiście posiadam: BlackBerry PlayBook.
Obecnie nówki wersji 16 gb i 32 gb możesz dostać na allegro już za ok. 500 zł a dostajesz sprzęt który jeśli chodzi o jakość jest z najwyższej półki. Jedynie nie będziesz zasypany taką ilością aplikacji jak android choć mimo to dostaniesz ich całkiem solidny wybór i działają one idealnie(wszystkie są optymalizowane pod 1 sprzęt) oczywiście aplikacja do mangi również jest :) Faktycznie największymi jego minusami są w zasadzie tylko brak obsługi kart 3g w podstawowej wersji no i w naszym kraju w zasadzie nieistniejąca popularność poza firmami(ale za to niezależnie gdzie wleziesz na system BB po prostu nie ma wirusów). No i ta ilość ma wzrosnąć bo niedługo będzie dostępna aktualizacja do BB 10. Poza tym ma on przeglądarkę z pełną obsługą flash i diabelnie wygodną aktywną ramkę (obsługuje się i zmienia aplikacje gestami ala filmy sf ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 10:54, Kosmitus napisał:

Piotrbov -> Wielkie dzięki, wezmę Nooka pod uwagę :) Co do mang na nim, nie
wygląda to źle. Jeszcze raz dzięki ;)


Gdyby nie, to, że bratu się zepsuł ekran ( nie zmienia się ) w 1/3 w Kindlu, to bym porobił zdjęcia dla porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 15:09, Hubi_Koshi napisał:

Są, ci ludzie w kapturach patrzyli na okręty eks-Gargantii gdy Chamber dawał swój mały
wykład. Kugel jest na szczycie jednego ze statków.

Doprawdy zielonego pojęcia nie mam, jakim cudem nie zauważyłem wcześniej żadnych przedstawiających ich scen xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś anime z gatunku super moce, magia, sci-fi. Ogólnie anime akcji z MC ratującym świat (i najlepiej w towarzystwie miłych dla oka pań :P).

Nie muszą być to jakieś wybitne dzieła. Zadowolę się nawet średniakami (o ile są to 13 odcinkowce, dłuższych raczej nie przemęczę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 18:51, Mordant napisał:

Nie muszą być to jakieś wybitne dzieła. Zadowolę się nawet średniakami (o ile są to 13
odcinkowce, dłuższych raczej nie przemęczę).

Ichiban Ushiro no Daimaou - miłe dla oka panie są, magia jest, bitwy o świat są (choć nie do końca chodzi o jego ratowanie :)).
Infinite Stratos - tutaj tego motywu ratowania świata trochę mniej, ale mechów i haremu za to nie brakuje.
Zero no Tsukaima - tutaj z wymienionych tylko sci-fi brakuje. No i "niestety" są aż 4 sezony (ale krótkie, możesz na jednym poprzestać jeżeli nie dasz rady z większą ilością).

Tengen Toppa Gurren Lagann
- Tutaj jest więcej, bo aż 27 odcinków, ale sam tytuł IMO jest wart wszystkich poprzednich - super moce i mechy nadęte rozmachem i absurdalną wręcz epickością- jest przy czym się pośmiać jak i posmucić. Do tej pory nie widziałem anime z większym rozmachem walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 18:51, Mordant napisał:

Szukam jakiś anime z gatunku super moce, magia, sci-fi. Ogólnie anime akcji z MC ratującym
świat (i najlepiej w towarzystwie miłych dla oka pań :P).

Ja ze swojej strony bym polecił:

Shinkon Gattai Godannar - Swego rodzaju "List Miłosny" do starych serii o mechach, jest sporo walk, różnego rodzaju mechy, a kobitki... powiem tyle, tu nawet Mechy mają piersi XD
Mógłbyś też polecić Super Heavyweight God Gravion, z tego co widziałem to mech całkiem fajny, a i dziewczyny niezgorsze, ale że całej serii nie oglądałem to za rekomendację nie odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli serie z którymś z wymienionych gatunków, a nie wszystkie naraz ;).

Wszystkie podane przez ciebie pozycje już obejrzałem i się podobały (akurat ta pierwsza najmniej). Także jak masz coś podobnego to zarzucaj tytułami.

@Hubi_Koshi
Obie serie, przynajmniej z opisu, jakoś specjalnie nie zachęcają do obejrzenia. W każdym razie wrzucę do Plan to Watch, kiedyś się obejrzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Playbook (heh, nazwa przywodzi mi na myśl Barneya Stinsona i jego księgę podrywu ;p) wydaje się naprawdę niezły i jeśli postanowię brać tablet, to chyba wezmę właśnie jego. Co prawda 7" nadal wydaje mi się deczko małe jak na mange, ale to może wina przyzwyczajenia, gdyż mang nigdy nie czytałem na niczym mniejszym niż notebookowe 15,6", a zazwyczaj i tak czytam na moim stacjonarnym 22". W każdym razie, zawsze pozostaje mi zwrot bez podania przyczyny ;p

Piotrbov -> To nic, nie sądzę żeby pomiędzy tymi dwoma była różnica tak duża by było ją widać na zdjęciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 18:51, Mordant napisał:

Szukam jakiś anime z gatunku super moce, magia, sci-fi. Ogólnie anime akcji z MC ratującym
świat (i najlepiej w towarzystwie miłych dla oka pań :P).

Ratowanie świata, akcja i dziewczyny?
Macross Frontier - dużo akcji jest, ratowanie świata jest, dziewczyny jak najbardziej są. Ogólnie świetne anime z dużą ilością wybuchów ;) Jako alternatywę można obejrzeć filmy, z których widziałem tylko pierwszy, jednak zmieniają one fabułę tak mocno że najlepiej obejrzeć i filmy i serial.
Top wo Nerae! (aka Gunbuster) - trochę akcji i dramatu, dużo epickości oraz ratowanie świata zamknięte w 6 odcinkach. Dziewczyny są, bo obie główne postacie to kobitki. Seria może i jest stara, ale ma jeden z najbardziej chwytających za serce momentów jakie widziałem w anime, a Noriko to jedna z dziewczyn które wynalazły fanservice ;)
Top wo Nerae 2 - Kontynuacja. Seria znacznie nowsza, mocno różniąca się od oryginału, ale nadal bardzo dobra. Osobiście wolę jedynkę, ale tę też szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 15:12, Kosmitus napisał:

Piotrbov -> To nic, nie sądzę żeby pomiędzy tymi dwoma była różnica tak duża
by było ją widać na zdjęciu.


A no i zapomniałem co do Nooka dodać, że jest jedna rzecz co jest na minus Mianowicie chodzi o pojemność. Bez karty micro SD na swoje własne pliki ma się zaledwie 250 MB, więc to jest dość mało, na szczęście dzięki temu można dodać kartę microSD, by to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 15:12, Kosmitus napisał:

Piotrbov -> To nic, nie sądzę żeby pomiędzy tymi dwoma była różnica tak duża by było ją widać na zdjęciu.

Może między zwykłym Kindlem a Nookiem nie będzie widać różnicy, za to na Paperwhite już tak. Kontrast jest lepszy (i światełkiem możesz trochę podregulować) i czcionki bardziej czytelne ze względu na wyższą rozdzielczość e-inka. Jak chcesz to w weekend wrzucę parę zdjęć. :) Chociaż do czytania mang polecałbym Kobo Aura HD - ładne podświetlenie, czytnik kart i prawie 7-calowy ekran zmiata inne czytniki, a kosztuje tyle co nowy KPW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pozycje wyglądają ciekawie.

Widzę, że Macross ma dość stare (i liczne) prequele. Potrzebna jest ich znajomość, czy można z czystym sumieniem pominąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 19:44, Mordant napisał:

Widzę, że Macross ma dość stare (i liczne) prequele. Potrzebna jest ich znajomość, czy
można z czystym sumieniem pominąć?

Warto zobaczyć przynajmniej pierwszego Macrossa + jego filmową wersję oraz Macross Plus, bo Frontier robi do nich odniesienia. Jest jeszcze prequel do pierwszej serii o nazwie Macross Zero. Do Macross 7 również również są nawiązania we Frontier, aczkolwiek ta seria jest zdecydowanie najsłabsza. Jest jeszcze Macross II, ale ta seria nie znajduje się w kanonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się