Zaloguj się, aby obserwować  
L33T

ACTA zniszczy istotę internetu?

1271 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2012 o 01:16, Aver88 napisał:

>/.../ > Mało tego, spróbujcie wśród przeciwników ACTA powiedzieć że popieracie ACTA - może się
skończyć linczem ;). To tak zwana "walka o wolność słowa"...

Jeśli ktoś kradnie rzecz materialną, to trzeba mu udowodnić kradzież, bo istnieje coś takiego, jak domniemanie niewinności. ACTA to zmienia, wprowadzając dość mętne sformułowania daje możliwość profilaktycznego "aresztowania" (zauważ, że w cudzysłowie!) i daje możliwość udowodnienia przez podejrzanego niewinności. Niby nic, ale to całkowita zmiana podejścia, bo zamiast domniemania niewinności masz domniemanie winy.
Nie miałbym nic przeciwko śledzeniu przez jakąś "policję internetową" piratów czy "użytkowników" (znowu cudzysłów!), ale niech nie wchodzą na mój komputer bez nakazu sądowego. Tylko to widocznie za trudne i wolą wprowadzić cenzurę profilaktyczną. A na to zgody nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 10:23, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli ktoś kradnie rzecz materialną, to trzeba mu udowodnić kradzież, bo istnieje coś
takiego, jak domniemanie niewinności. ACTA to zmienia, wprowadzając dość mętne sformułowania
daje możliwość profilaktycznego "aresztowania" (zauważ, że w cudzysłowie!) i daje możliwość
udowodnienia przez podejrzanego niewinności. Niby nic, ale to całkowita zmiana podejścia,
bo zamiast domniemania niewinności masz domniemanie winy.

Zupełnie jakbyś nie czytał nigdy o praktykach aresztu wydobywczego itp To działa tak samo.
Właśnie dlatego ja za kolei zauważyłem, że ACTA pzrenosi na grunt cyfrowy praktyki sądowe.

Dnia 03.02.2012 o 10:23, KrzysztofMarek napisał:

Nie miałbym nic przeciwko śledzeniu przez jakąś "policję internetową" piratów czy "użytkowników"
(znowu cudzysłów!), ale niech nie wchodzą na mój komputer bez nakazu sądowego. Tylko
to widocznie za trudne i wolą wprowadzić cenzurę profilaktyczną. A na to zgody nie ma.

Tak samo nie ma zgody na zabezpieczenie mienia pochodzącego jakoby z przestępstwa/służącego celom przestępczym/na poczet przyszłych kar, ale tak się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 10:29, zadymek napisał:

> /.../ > Zupełnie jakbyś nie czytał nigdy o praktykach aresztu wydobywczego itp To działa tak
samo.

Niestety, czytałem. Ale nie wydawało mi się potrzebne sięganie do tego argumentu.

Dnia 03.02.2012 o 10:29, zadymek napisał:

Tak samo nie ma zgody na zabezpieczenie mienia pochodzącego jakoby z przestępstwa/służącego
celom przestępczym/na poczet przyszłych kar, ale tak się dzieje.

Na potrzebę postępowania sądowego, biorąc rzecz ściśle. Co nie zmienia faktu, że w praktyce sprowadza się do takiego zabezpieczenia, o którym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:15, KrzysztofMarek napisał:

Na potrzebę postępowania sądowego, biorąc rzecz ściśle. Co nie zmienia faktu, że w praktyce
sprowadza się do takiego zabezpieczenia, o którym piszesz.

IOW zrównuje postępowanie dot.roszczeń prywaciarzy z postępowaniem karnym!
Jeszcze chwila i kogoś posadzą za użytkowanie produktu niezgodnie z licencją ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 12:40, zadymek napisał:

> /.../ > IOW zrównuje postępowanie dot.roszczeń prywaciarzy z postępowaniem karnym!
Jeszcze chwila i kogoś posadzą za użytkowanie produktu niezgodnie z licencją ;]

Czy "prywaciarz" to nie powinien mieć prawa do ochrony swojej własności? Kradzież czyjegoś dobra jest ścigana z urzędu i bardzo dobrze. Za użytkowanie niezgodne z udzieloną licencją też jest kara i też bardzo dobrze - szkoda tylko, że dopuszczalna jest sprzedaż licencji na różnych warunkach dla różnych podmiotów. No, ale jeśli Ruskie sprzedają gaz różnym krajom po różnych cenach, to co się dziwić temu, że ceny licencji "prywatnej" i "komercyjnej" są różne, co widać np. po cenach Microsoft Office...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 15:46, Isildur napisał:

Premier chyba się wystraszył utraty poparcia bo zawiesił proces ratyfikacyjny ACTA :D

Obawiam się że część poparcia i tak już stracił.
I nie bój się, jak nie ACTA to jakąś inną ustawę za dwa lata w tajemnicy spróbują przeforsować.
Po prostu próbują przeczekać burzę.

Co nie zmienia faktu że wszystkie marudy które szydziły z polskiej młodzieży co to nic nie robi a która jednak wyszła na ulice zapewne nabiorą wody w usta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2012 o 15:52, Heartbreaker napisał:

http://www.rp.pl/artykul/796028,800495-ACTA-zalezy-od-UE.html i taka jest prawda. Tusk
teraz zagrał vabanque, bo chce mieć nasze głosy w wyborach za 3 lata.


Najlepsze jest to, że pewnie będzie je mieć. :D

Jeszcze tylko troszkę więcej bełkotu i prania mozgów w mediach i nie będę mieć co do tego wątpliwości. Oglądałem zresztą w ostanich 2 tygodniach parę programów w tvn24, a już Morozowski i Olejnik odciążali winę rządu za ACTA, zarazem przenosząc jej ciężar na opozycję. Głównie jedną partię, bez której Tusk żyć nie może. Tak samo zresztą, jak w słynny materiale z faktów: przeciwnicy ACTA = kibole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie co Tusk bedzie mowic, jakie to zlote gory nam sprowadzi- nie zaglosuje na niego juz nigdy. Dla mnie jest skonczony.

Co do ACTA- chca przeczekac burze niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja całe to zawieszenie ratyfikacji widzę tak: Rząd przeprowadza konsultacje z internautami po czym okaże się że po konsultacjach rządzący dojdą do wniosku że acta nie jest taka zła i zostanie ratyfikowana :( :( :(
Tak jak powiedział Ichvander prawdopodobnie chcą przeczekać burze.
Mam nadzieje że się mylę w swoich przemyśleniach i ratyfikacji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym pewien. Wygląda na to, że rząd faktycznie przestraszył się spadku poparcia. Dzisiaj w dziennikach mówiono, że Tusk zapowie liberalizację prawa autorskiego. Pewnie na zapowiedziach się skończy, bo przecież nasze prawo i tak jest bardzo liberalne, skoro można ściągać filmy, muzykę i książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buggeer ja cały czas żyje w nadziej, że jednak acta nie zostanie podpisana. zobaczymy co będzie z tą liberalizacją. Oby na zapowiedziach się nie skończyło. Trzeba cierpliwie poczekać i wtedy okaże się co nas czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tusk zawsze działał na śpelo najczęściej szkodząc reszcie, to jest pewne. (drogie leki/części samochodowe/mniejsza wolność w internecie i zapewne coś jeszcze by się znalazło)
Nie zdziwiłbym się, jakby za naszymi plecami zmienił decyzję co do zawieszenia acta na rok (w końcu to kłamca).


Relacja na żywo! Będzie przełom ws. ACTA? (obecnie trwa kilkuminutowa przerwa)
http://wiadomosci.wp.pl/title,Bedzie-przelom-ws-ACTA,wid,14222075,wiadomosc.html?ticaid=1ddc6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2012 o 14:10, doflamingo napisał:

(w końcu to kłamca).

Jakby polityka nie opierała się na kłamstwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądam tę "debatę" (cudzysłów jak najbardziej na miejscu, bo charakter tego spotkania nieszczególnie odpowiada definicji debaty) i załamuję ręce. Galeria twarzy, podstawowe braki w wiedzy niezbędnej do próby podjęcia dyskusji dotyczącej tego zagadnienia, populizm, wylewany jad, silenie się na dowcip - czemu to tak naprawdę ma służyć? Sensownych głosów tu niewiele, a propozycji konkretnych zmian tak naprawdę zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować