Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Aliens vs Predator - recenzja

162 postów w tym temacie

No wy chyba żartujecie w dobie gdzie radeony 5xxx, są za śmieszne pieniądze, gdzie wiele osób ma 260/280 i w górę gdzie ludzie mają SLI/3WAY, lub quad gdzie niektórzy mają 2x5970 pod maską a sporo ludzi ma corei7 kręcone na ponad 4GHz, wy piszecie o 8800 które w komisach chodzą i na allegro po 80 złotych. No bez przesady, grę ludzie będą grali albo w DX9 na high, albo w DX11 na super high zresztą tak samo jak w nowego Battlefielda Bad Company 2. Grafika prezentuje się obłędnie, a te screeny z jakiegos lowa bez AA to jakaś masakra, porządny portal, a testy na maszynach do pisania. Pozdrawiam. Średnia ocena z testów i recenzji za nowego AvP to ok. 88%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alex stworzyleś nowy świat "doskonały" szkoda ze coraz wiecej ludzi zmienia z PC na konsole bo nie kupuja juz czesci nowych do kompa bo szkoda im pieniedzy
w mojej okolicy malo ludzi ma poządny komp-.- troche przesadziles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2010 o 21:12, Berek123 napisał:

tak to jest jak jakieś nie rzetelne studio bierze się za legendę... ;/
jako wielki fan serii "Alien", bardzo lubiący serie "Predator" i maniak gry "AvP 2" stwierdzam
iż ta gra nie dorasta do pięt żadnej z tej serii... niestety. A miałem takie nadzieje...

Czy ONI nie zrozumieją że dobrych rzeczy się nie ulepsza??!! czy nie mogli po prostu
dać "AvP 2" z nową grafiką i kampanią??

Żenada jednym słowem ;/



tzn to studio zrobiło avp1 (które moim zdaniem jest lepsze od avp2) a jakby dali avp2 z lepszą grafiką i kampanią to wszyscy by ich zjechali, że skopiowali poprzednią część i nic się nie zmieniło. Ehh tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ok Kosaqz, ale co się bardziej liczy - grywalność, wysokie not i zadowolenie fanów, czy orginalność i zadowolenie krytyków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kwadratów w 1024x768 jeszcze nie zniknął i pod tym względem tez odstajemy od reszty Europy, przykre :("

@aope

zajeżdża mi tu narcyzmem. Moze nam jeszcze pociśniesz ze nie kazdy z nas ma tv 52', a do tego x klocek i ps3 ? przeciez na zachodzie to standard, wiec my jestesmy 100 lat za murzynami ?;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 22 calowy LCD a nadal gram na 1024x768 w niektórych grach i naprawdę to nie przeszkadza. Więc nie wiem z czym masz problem aope chłopcze. Nigdy bym nie zamienił swojego starego CRT na LCD bo to wszystko ssie. Stare monity nie miały takich problemów jak mają LCD. Samą gre oceniam na 7/10 ponieważ dobry klimat i powrót ze starej stajni lecz nie takiego powrotu sie spodziewałem. Mogli by AVP zrobic o wiele lepiej i bez tego błedu na początku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie spodziewałem sie takiego werdyktu i dobrze wybrałem kupie przejde SP i zostane przy MP,lecz niezgodze sie z autorem recenzji w sprawie Predator Hunt to ma własnie tak być nigdy niewiesz kiedy łowca zatakuje twoja druzyne a moze bedzie wyławiał po kolei graczy to trzyma w napieciu ale zobaczymy a co do "siedem trybów wystarczy,Jesli znajdą sie chętni " no o to martwic sie niemusimy pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aope:
czym ty sie wzorujesz jedną recenzja ile juz jest tych recenzji wiekszosc to same 7/10,8/10 Gamespot to Gamespot...przypomina mi sie stare przyslowie "Pokaż ze coś potrafisz zrobić a wszyscy będą tego od ciebie oczekiwać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze Koledzy ze jest Świetny MP,Klimat i zabójcze finiszery a co do krótkiej kampani to ja sie niedziwie jak dzisiejszy standard to 8 godzin jakos musieli na płytce to zmieścic nieda sie tak po prostu zrobic efektowną gre która ma 30 godzin (oczywiscie w naszych czasach i jeszcze FPS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest kiepska, ma fatalny multiplayer i krótki singleplayer. Co mnie jednak zastanawia to ocena "4/6 ... pod warunkiem załatania i zoptymalizowania" Od kiedy oceny wystawia się za coś co może być a nie ma ? Przypomniała mi się Pokojowa Nagroda Nobla dla Obamy. Też mu dali "na zachętę". Jak to się skończyło chyba wszyscy wiedzą ? Całkowitą kompromitacją. Tak samo tutaj przyznawanie oceny na podstawie czegoś czego na razie nie ma to kompromitacja i chęć poprawienia sprzedaży tej bardzo przeciętnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recki nowego AvP czytam sobie z czystej ciekawości, bo po fatalnym demie tego crapu nie wziąłbym nawet za darmo (guzik mnie obchodzi że to była jakaś wczesna wersja, demo ma zachęcać do zakupu, a nie odstraszać).

Gameplay był tragiczny. Grafika była tragiczna (wersja na X360) - tutaj recenzent pisze że wersja konsolowa jest ładna, pozostawię to bez komentarza :)
Wersja na kompa ? Jeden wielki lol - okazuje się, że na moim kompie miałbym tnącą się animację i jeszcze bardziej kupiastą grafę. No tak, bo quad, GF 8800 i 2 GB ramu to za mało dla tego "dzieła" robionego na ID Tech 4 (engine Doom''a 3 ). Do tego tylko DX 9, bo chłopaki z Rebellionu pewnie mają jakąś umowę z Ati i na obsługę DX 10 postanowili się wysrać, żeby zachęcić graczy do pobiegnięcia do sklepu po karty z DX 11. A te tanie nie są. Ot - marketing. Dodajmy do tego, że wedle różnych szacunków ok.40% graczy wciąż jedzie na XP (co za tym idzie - tylko DX9). Ci w nagrodę mają mieć kupiastą grafikę ?

Słowo jescze odnośnie recenzji (postaram się być jak najmniej złośliwy). Panie recenzencie - gry się ocenia w takim stanie w jakim wychodzą. Wystawianie "czwórki", bo może wyjdzie patch (a może nie wyjdzie ?) to jest wiocha, skandal i zachęta dla deweloperów/wydawców żeby wypuszczać na rynek techniczne buble, bo recenzenci i tak przymkną na to oko.

Jak będę kupował auto i mi serwisant powie, że w silniku jest wada fabryczna i rozrusznik może się zepsuć albo tłoki wylecą przez maskę, ale spokojnie - za miesiąc dwa wezmą auto na serwis (może) i to naprawią.... to mnie to guzik obchodzi, ani takiego auta nie kupię, ani o firmie dobrego słowa nie powiem.

Jak kupowałem kuchnie elektryczną do domu (przykład autentyczny) i wpadł mi (i żonie) w oko jeden model, to pierwsze wrażenie (choć pozytywne) nie zadecydowało o kupnie. Obejrzałem wszystko dokładnie i się okazało że rączka od piekarnika jest niedokręcona, a przy otwieraniu masakrycznie skrzypi. I chociaż miły pan z obsługi zaraz pobiegł po śrubokręt żeby wspomniany uchwyt dokręcić, to i tak było już za późno. Na bubla kasy nie wydam.

To nie ja mam czekać aż deweloper łaskawie (i być może) wyda patcha który (być może, a być może nie) poprawi co większe bugi i schrzanioną optymalizacje, tylko deweloper ma wydać grę w takim stanie żeby od razu nadawała się do użytku. Bo ja płacę od razu całość kasy. No chyba że Rebellion/Sega postępuje uczciwie i nie bierze za niedorobioną grę całości kasy tylko np. przedpłatę w wysokości 50% ceny (resztę dopłaca się po wydaniu patcha, który naprawi błędy). Robią tak :) ?

A Waszym (recenzentów) obowiązkiem jest takie rzeczy piętnować, a nie podwyższać ocenę jakiegoś bubla "na zachęte".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem już we wszystkie gry z serii AvP i prawdę mówiąc ta nie ma nic nowego do zaoferowania poza lepszą grafiką. To jednak za mało żebym kupił tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ID Tech 4 to nie jest przerobiony engine Doom''a 3. Cytat z a AVP Galaxy
We would like to point out that contrary to rumour, the Asura engine is not a derivative of ID Tech 4 (or any other engine, ID or otherwise).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

alex stworzyleś nowy świat "doskonały" szkoda ze coraz wiecej ludzi zmienia z PC na konsole bo nie kupuja juz czesci nowych do kompa bo szkoda im pieniedzy
w mojej okolicy malo ludzi ma poządny komp-.- troche przesadziles

Niestety konsolowy odpad jest kupowany teraz często mimo że nie ma nawet 1/1000 możliwości PCta. ozatym przez konsole gry są spłycane i upraszczane tak żeby dało się grać na nich na chałmie M$ albo Sony. Przyczym M$ ma swoich klientów w .... ale frajerzy i tak kupują konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 10:01, AlmostAngel napisał:

Niestety konsolowy odpad jest kupowany teraz często mimo że nie ma nawet 1/1000 możliwości
PCta. ozatym przez konsole gry są spłycane i upraszczane tak żeby dało się grać na nich
na chałmie M$ albo Sony. Przyczym M$ ma swoich klientów w .... ale frajerzy i tak kupują
konsole...


To "coś" wygląda mi na antyfana RPGfana, bo nie wierzę, że można być takim baranem, będąc człowiekiem :>


@Lordpilot: zgadzam się. Co do oceny to już też zwróciłem na to uwagę, bo gram.pl poleciało ostro. Ja rozumiem, że pewnie mają jakąś akcję promocyjną związaną z AvP i że 4 wygląda lepiej od 3, ale to jest oszukiwanie graczy...zwłaszcza, że to nie jest żadna beta ze Steama, tylko pełna, finalna wersja.

ps. Metacritics 67/100, a zawyża tylko angielski IGN (czyżby przypadek, że Rebellion to angielskie studio?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> To "coś" wygląda mi na antyfana RPGfana, bo nie wierzę, że można być takim idiotom, będąc

Dnia 16.02.2010 o 10:40, aope napisał:

człowiekiem :>


Szkoda takiemu nawet odpisywać, bo to zwyczajna strata czasu. A skończy (prędzej czy później) jak inne RPG fany, Triderusy,Chupacabry, SoundWawy... i inne, których ksywek nie pamiętam - cierpliwośc moderatora się skończy i będzie ban.

ps. Mnie tylko szkoda, ze Rebellion tak nisko upadł :/ Pierwszego AvP mam w domu do dziś (nawet jest na stosownej fotce na moim gramsajcie) i pamiętam że była to megaklimatyczna gra, do tego świetnie zooptymalizowana (demo uruchomiłem na 16 MB ramu i dało się grać, choć minimum pamięci to było bodajże 32; oczywiście przy fullu miałem już dokupiony stosowny ram). No i graficznie wtedy - opad szczęki (pamiętam że w śp. Secret Service dali 10/10). A soundtrack (na osobnej płycie CD) lubie sobie do dziś wrzucić w odtwarzacz i posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować