Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Zachęcam do odwiedzenia naszego profilu na FB, bo Gigabyte''owcy są też wielkimi fanami Wiedźmina i zrobiliśmy specjalnie dla Was konkurs:

[m]
p.s. proszę też klikać, że nas lubicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że gra chodzi, ale PC wyłącza się po chwili na sprzęcie Intel Dual-Core 2x2.5GHz e5200, 2GB RAM, HD 4650 1GB. Minimalne detale i minimalna rozdzielczość. Grafika na tych minimalnych zdecydowanie gorsza niż W1, ale chodzi w miarę płynnie - tylko ten szkopuł, że komp nie wytrzymuje :/ Cóż tylko pytanie co teraz wymienić żeby dało się pograć (Procek? Karta?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jak tego savea z jedynki importować bo ten sposób podany wcześniej nie działa... A u mnie z phenom x2 radeone 4850 512b i 4 gb ramu chodzi na wysokich znośnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:32, DoMiNo1992 napisał:

Wreszcie jest! Wiedźmin 2. Uruchomiony. Trochę pograłem, działa tragicznie, choć grafika
piękna nawet na najniższych detalach! :) Ale czegóż oczekiwać po jednordzeniowym Pentium
IV, 1GB RAM i Radeon HD3650? Cód, że w ogóle ruszył! :) Dobrze, że na tygodniu powinien
przyjść w końcu nowy laptop! :)

Rzeczywiście, cÓd nad Wisłą można by rzec :P Na przyszłość używaj jeśli nie własnego rozumu, to przynajmniej autokorekty, bo dajesz złe świadectwo o moich imiennikach (bo jak mniemam Dominik się zwiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam doniesienia do do Win 7 64 -bit. Komedia jakaś. Mam C2D E8400 3 GHz, GTX 280 OC i 4 GB ramu. Gra na średnio-niskich chodzi na granicy grywalności, przy czym wygląda raczej marnie.

Kolejna ściema, bo widać, że optymalizacji nie poprawili ani na jotę.

O tym, że gra sprawia wrażenie dosłownie konwersji konsolowej (od sterowania poczynając, poprzez niemożliwość konfiguracji grafiki czy klawiszologii z poziomu gry, na wszelkich podpowiedziach kontekstowych z ikonami przycisków kończąc) już mówiłem.

Animacja - nooo, znośna. Nie licząc mimiki, gdyż postacie cały czas sprawiają wrażenie, jakby szeptały, nawet, gdy krzyczą - ledwo poruszają ustami.

Nie chcę wydawać werdyktu po raptem godzinie gry, ale już teraz widać, że gra domaga się SOLIDNEGO łatania, jak i to, że to niestety konsolowcy byli głównym targetem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:31, Some_kind_of_Devil napisał:

Tak jakby mam w tym folderze sejwy, a jakoś nie znajduje ;/


Mi znalazło od razu, pamiętaj że sejw musi być po skończonej grze dopiero :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli to wina Windowsa. Dziwi mnie takie podejście do sprawy CDR, bo przecież na zachodzie większość użytkowników ma Siódemke, a 64bitowe systemy rzadkością nie są. Redaktor z pewnego znanego portalu o grach już wcześniej mówił o problemach z W7, ale było to 3 tygodnie temu i obiecali, że to naprawią. Módlmy się żeby do jutra to naprawili, bo będzie wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:40, matis9988 napisał:

Gra ktoś na sprzęcie podobnym do mojego:Intel Core 2 Duo 2.8 Ghz 3 GB RAM GeForce 9600GT
1GB?Bardzo proszę o napisanie jak działa gra!


Niestety minimalne wymagania nie są przesadzone. Ja na minimalnych detalach na pierwszym otwartym obszarze w grze mam gdzieś między 20-28 FPS, na średnich jest o parę klatek gorzej.

Mam CPU Intel E5200@3Ghz, Geforce 9600GT 512mb i 4gb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robić grę na XP, gdzie już 7 jest standardem to jakaś kpina. Ech, jak będą dawać takiego ciała jak z EK i optymalizacja, to sukcesów im nie wróże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam W7 x64, 8GB ram ddr2, Radeon 5770, procek - AMD Phenom II 3,0@3,6ghz i śmiga płynnie na full detalach tylko z wyłączonym uberpróbkowaniem. Jedyny problem jaki mam to letterbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na moim sprzęcie: Athlon 64 X2 4400+, 3 GB ram, Radeon HD 4870 512 mb i Win7 gra działa na wysokich, z zadowalającą ilością klatek na sekundę (od 15 do 30). Da się grać. Jedyne co mam inaczej ustawione niż wysokie, to zmniejszyłem cenie i liczbę padania światła na średnie i podwyższyłem zasięg renderowania szczegółów na daleki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:46, Numenpl napisał:

A co mieli poprawić skoro na zalecany quad hę??


To, że chodzę po forach i czytałem już niejedną relację, że na sporo słabszych kompach od mojego gra chodzi płynnie na medium przy Windowsie XP :/

Swoją drogą, mała ciekawostka - dla próby włączyłem najpierw detale minimalne, a potem wysokie. Co ciekawe gra... chodzi TAK SAMO, jak na średnio-niskich. Żadnej różnicy.

Oczywiście wszelkie stery zaktualizowane, tak jakby ktoś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdziły się moje najczarniejsze myśli, Wiedżmin 2 u mnie jest praktycznie niegrywalny na E4500 2,2GHZ 2GB ramu i GF 9600gt 512 mam slidshow, nawet na najniższej możliwej dla mnie rozdziałce 640x350 nie da się grać. Jednym zdaniem kolejny niezoptymalizowany crap, w tej chwili żałuję kasy wydanej na EK.Gratuluję tym którym gra chodzi bez problemu, i współczuję tym co są w takiej samej sytuacji co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:51, Psycho_RIP napisał:

Czy komuś jeszcze nie działają dodatki DLC?
Nie mogę aktywować Tajemniczego Kupca i tego od CDA...

Nikt nie może ich jeszcze aktywować, trzeba czekać.

btw ostro gram laguje coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować