Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Te problemy z kluczami i rejestracja skutecznie zniechęcają do jakiejkolwiek próby podejścia do instalacji i uruchomienia. Przed chwilą dostałem smsa z informacją o możliwości odbioru Wiedźmina....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Nie wiem o co chodzi. Gra się instaluje i wyskakuje okienko proszące o wprowadzenie klucza aktywacyjnego. Obojętnie co tam wpisuję, to za każdym razem pojawia się napis "sprawdzanie dostępnych aktualizacji" i okienko się zamyka, a gra jak nie działała tak nie działa. Jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu z jakąkolwiek grą. Chociaż piraci mogą cieszyć się grą, bo nie można tego powiedzieć o legalnych użytkownikach. Dziwne czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie problemu z rejestracją. Należy dodać do wyjątków zapory Windows program register - znajduje się w głównym katalogu gry. U mnie pomogło. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 13:30, GeoT napisał:


Poradnik jest już w Empikach ;)

ja wczoraj miałem już pierwsze '' przygody '' z " Wiedźminem 2 ":
po uruchomieniu gry gra nie odpaliła,tylko zmienił się wygląd pulpitu,firefoxa i innych programów na bardziej klasyczny,xpekowy
po ponownym uruchomieniu gry,pograniu przez ok.dwie godziny i wyjściu z gry,niby wszystko ok do momentu gdy wyskoczył komunikat że " program Wiedźmin2 przestał działać "

Wrażenia z rozgrywki:

walka jest dla mnie trochę irytująca - mam wrażenie że Geralt miota się nieporadnie,nie wszystkie moje polecenia są od razu wykonywane,najgorzej jest z reakcją na blok,który nie zawsze działa,ogólnie,walka sprawia wrażenie chaotycznej i długo musiałem się doń przyzwyczajać.

Mam też mieszane uczucia co do oprawy graficznej - nie,nie chodzi o to ze grafika jest zła,słaba czy brzydka,nic z tych rzeczy - chodzi o to,że w prologu ( w którym cały czas przebywam ) oprawa wizualna sprawia wrażenie trochę przejaskrawionej,przekolorowionej a przez to trochę kiczowatej i sztucznej,tak jakby kolorystycznie nie wszystko ze sobą współgrało przez co odnosi się wrażenie sztuczności ... na razie,najbardziej podobały mi się ciemniejsze wnętrza,lochy i podziemia,tam jest klimatycznie i naprawdę fajnie,niestety,na zewnątrz jest trochę zbyt " cukierkowo ",widać ten kontrast po opuszczeniu podziemi i wejściu na wierzę - jeszcze raz,nie mam zastrzeżeń do samej grafiki tylko do doboru kolorystyki,która,moim zdaniem jest odrobinę nie trafiona przez co gra trąci pewną sztucznością - zapewne wielu będzie na mnie wieszać przysłowiowe psy,ale pod względem doboru kolorystyki i spójności świata gry na razie bardziej od Wieśka 2 podoba mi się ... Arcania ;)

Mam jeszcze pytanie do znawców od kart graficznych: zwykle ustawiam wentylator na karcie graficznej na 30 - 40% ( poprzez Catalyst Control Center ),od niedzieli ustawiłem wentylator na 50%,jest głośno ale chłodno,dosyć ciepła zwykle obudowa i zasilacz są teraz dużo chłodniejsze - zastanawiam się tylko czy można mieć tak mocno ustawiony wentylator i czy mieć go tak przez cały czas? - czy nic się nie przegrzeje,nie spali?
temperatura grafiki też nieźle spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokojnie :) nic się nie stanie - u mnie wiatraczek śmiga na min. 60% i jest pięknie.

ps. w Empiku Wiedźmin 2 kosztuje 89,99 zł a z Wyborczą 79,99zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia co do stylu graficznego gry. W prologu aż mi się uśmieszek (raczej ironiczny) na usta cisnął, gdy wychodzę z namiotu, patrzę - wojna pełną gębą. Obozowisko wojskowe, wszystko porozkładane, i namioty...namioty...eee....czyściusieńkie, jakby ledwo kto je pofarbował i z pralni odebrał. No i świecący się piasek...(bloom).

Szczerze, to jeśli chodzi o sam styl graficzny, to W1 podobał mi się znacznie bardziej. Był dużo bardziej realistyczny, wiarygodny. W2 nieco przypomina mi DA2 pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, ale ta odpowiedź Cię raczej nie zadowoli, zresztą mnie też nie. Odpaliłem grę na koncie brata (ten sam komputer), głosy normalnie miał. Zatem to coś musiało być z moim profilem windowsowskim, bądź z configiem gry w moich dokumentach. Usunąłem cały katalog Witcher 2 z moich dokumentów, wcześniej kopiując save''y aby je zachować. Włączam grę, odpalam nową grę, głos elegancko jest. Kopiuje save''y, wczytuje jeden z nich, głosu nie ma, wczytuje byle jaki save z wczoraj, głosu nie ma. Biorą nową grę, głosu znowu nie ma. Wniosek jest jak na razie tylko jeden. Pogramy z głosami, jak zaczniemy od nowa grę i skasujemy save''y. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 14:21, lis_23 napisał:

najgorzej jest z reakcją na blok,który nie zawsze działa

A kontrolujesz pasek wigoru(żółty)? Bo musisz mieć przynajmniej jedną kreskę, by móc zablokować cios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Robiłem questa "Niemoralna Propozycja", gdzie byłem nocą przed siedzibą Loreda i próbowałem się po cichu do niej dostać, gdy udało mi się dojść do okna, gdzie miałem posłuchać rozmowę, już głosów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut temu wiadomość sms ze mogę paczke odebrac z punktu. Teraz pytam jaki sens jest pre-odera ? Lepiej wyszedł bym na tym ze rano do sklepu za grą. Z tą przesyłką do dali plamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz bloom, wyłącz bloom!
Bloom jest obleśny, to jest przykład jak NIE stosować tego efektu..
Wyłączony bloom+lekka poprawka kontrastu+jasność i jest pięknie.
Po prologu wiedźmin zmienia stylistykę zresztą na bardziej stonowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie ma i nie dostaniesz! Żart.

Wchodzisz w sklep gram.pl -> tamta lista gdzie kupiłeś Wiecia,przesyłka i jej koszt etc. i tam jest coś takiego "Pobierz Kod" - Klikasz odp. funkcją i masz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc to ani nie wina paczek, ani nie wina nasza, bo skoro w tym samym momencie to coś jest nie tak. A o której grałeś i Ci się tak zrobiło? Mam dwa save''y i jeden zapis który zrobiłem przed wyjściem z gry tj. o 10:25, a drugi po ponownym uruchomieniu gry, gdy był auto zapis pochodzi z 10:39.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z aktywacją problem rozwiązany wpisałem 0 zamiast o. Co do grafiki bardzo ładna i bardzo wymagająca jeśli chodzi o sprzęt. o 1920x1080 mogę zapomnieć ale na 1680x1050 działa oki po zmniejszeniu detali efekt 20-30 fps w prologu na otwartej przestrzeni. screeny i konfiguracja.

20110517143922

20110517144105

20110517144110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma linki jak ocenia świat Wiedźmina 2, oceny, wrażenia ?

Ogólnie przeglądając posty, niektórym walka nie przypada do gustu a dla innych jest genialna. Sam jestem ciekaw jak mi sie spodoba.
A to wszyscy maja te czarne paski na dole i na górze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować