Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2011 o 16:17, Tenebrael napisał:

Wiesz, tych edycji jest tyle, że trudno się dziwić, że ludzie nazywają "Edycją Kolekcjonerską"
wszystko, co posiada coś więcej niż Edycja Specjalna, która nota bene jest standardową,
jako że Edycji Standardowej jako takiej nie ma :P


Wiem, ale wole poprawić kogoś by później ktoś inny nie powiedział, "że przecież Edycja kolekcjonerska była dostępna na gram.pl, a okazuje się, że to nie prawda", dlatego poprawiam, by nie było takiego gadania, bo później wiesz co się z tego robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 15:40, KERMIy napisał:

> A mnie rozwalił jak na razie easter egg

dlaczego nie umieściłes tego jako spoiler???

nosz kurde, ludzie nie zdradzajcie takich smaczków, nie każdy może od razu grać :(((((


Oh, przepraszam najmocniej :( Kliknąłem spojler, ale się nie zaznaczyło nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jest :), EK jest już w moich łapkach. Rozpoczynam instalację. Wszystkie elementy są ok, głowa trochę uszkodzona, w 99% cała. Tyko jedna rzecz mnie trochę zirytowała. Mój nr EK w zamówieniu to 137 zdaje się, a tymczasem ja dostałem 9876... Mam pytanie do tych, którzy mają już swoje EK. Czy nr widoczny na opakowaniu kolekcjonerki na białym tle to właśnie nr EK? Co prawda jest to dla mnie mało znaczące, ale chciałbym wiedzieć jak doszło do tego, że nie dostałem "swojej", że się tak wyrażę EK tylko jakąś inną z innym numerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do niedzieli byłem pozytywnie nastawiony do CDP Red a teraz:
1.Przesyłka EP późno wysłana co mija się z celem słowa pre-oder, zamówiłem bo miała być szansa na 13. Ciekawe czy wszyscy otrzymali EK do domu ?
2. Co do EK posiadacze męczyli, nie przespali nocy i grali 12 godzin później a niektórzy 14, są pewnie przypadki co niektórzy do tej pory nie uporali się z problemem zakończenia instalacji. No niby jakaś rekompensata jest dla nich.
A teraz pytanie czy w ogóle testowali serwery z których te 50 mb będzie pobierane ?
3. Problem z głowa, odczytem płyt, kodami dcl..
4. Problemy z optymalizacja gry, niektórzy czarne pasy na górze i dole, nie wiem czy wszyscy to maja.

No grę chwalą ale przygotowanie techniczne tej gry jest zaskakująco słabe, nie tylko jest ważna rozgrywka ale najpierw trzeba zakończyć instalacje żeby zagrać a tu mnóstwo problemów.
Sytuacja mija sie z celem ze w żaden sposób DRM nie przeszkodzi legalnemu graczowi, mało uciążliwy, nie zauważalny. z tego co popatrzeć to spokojnie może walczyć o najbardziej uciążliwy DRM z Ubi i sprawiający kłopoty.
Jeszcze kto robi stronę kilka dni przed premierą, tyle było czasu az trzeba bylo robić tyle zamieszania, czemu nie można się zalogować, zarejestrować na stronie itd ?

Gdyby to była pierwsza cześć gry bym to trochę wybaczył, przymknął oko bo powiedział bym ze pierwszy raz maja styczność z taka dużą liczbą rzeszy fanów, zainteresowanych ta produkcja. Nie dali rady, trudno przy najbliższej okazji pokarzą ze to wpadka.
Teraz mając grę jest obawa wkładania płyty z pytaniem " Czy przy instalacji nie będę miał problemów jak inni" a jak nawet by się udała instalacja to następna " czy z rozgrywką nie będę miał problemów i czy mój młody sprzęt który powinien udźwignąć na max da rade i gra nie będzie się przycinać."

Porównując moje teraz nastawienie z poprzednim czyli do niedzieli ogromnie się zmieniło an negatywne, straciłem zaufanie całkowite do producentów gier. I teraz każdą grę kupie co najmniej 2 tygodnie po premierze aby mieć pewność ze gra będzie chodzić i instalowanie nie sprawi problemów.
Zastanawia mnie ile patchów wyjdzie z jaka pojemnością, czy w 1 GB sie to zmieści.
A powiem tak CDP RED był jedna z firm której najbardziej zaufałem, okoliczności to zmieniły. Jeszce jak bym zamówił EK co mnie korciło, pewnie przeżył bym ogromnie wiele błędów a dzień 16 był by nieprzespany i rozgrywka trwała by od południa anie od 00:01.

Mam nadzieje ze mój post nikogo nie uraził i nie wzbudził emocji niepotrzebnych na forum
To moje skromne zdanie i moje zdanie co o tym wszystkim myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie mam dość na dzisiaj. Odechciało mi się grać w tego całego Wiedźmina. Czekałem 4 lata żeby cały dzień się teraz męczyć z wpisaniem tego przeklętego numeru seryjnego po którym gra cały czas mówi mi, że klucz jest błędny;/
Poczekam na wersję na PS3, a jak się nie pojawi to mówi się trudno. Nie po to kupuje się legalną kopię żeby mieć takie trudności z "odpaleniem" tytułu. Piraci grają, a niektórzy z nas nie, i po co ten cały secuROM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w posiadaniu save''ów z pierwszej części Wiedźmina ? Najlepiej wiedźmina neutralnego, który odczarował Addę :) Grę przeszedłem, ale po formacie niestety nie przetrwały :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym problem. W końcu udało się wpisać, wyskoczyło, że gra zarejestrowana, ale mimo to przycisk "dodatki do pobrania" (czy coś w tym stylu) nadal jest nieaktywny. Szlag już mnie trafia ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna chciala zrobic mi prezent na urodziny i bez mojej wiedzy zamowila wiedzmaka na gram.pl w pre orderze. Kiedy sie o tym dowiedzialem od razu czulem, ze predko w ta gre nie pogramy. To przykre, ze moglbym po prostu kupic ja dzisiaj rano w empiku i napinac od kilku godzin (co pewnie robia wszyscy ludzie, ktorzy stali ze mna w kolejce do kasy z gra w lapach) Odebrac gre mam w jednym z punktow gram.pl, jednak pan stwierdzil, ze takiego zamowienia w ogole nie maja. Przede mna gosc mial ten sam problem, jednak szczesliwiec wybral opcje zaplacenia przy odbiorze i stwierdzil ostentacyjnie, ze w takim razie to on to p****li i idzie do sklepu obok, gdzie gra lezy na polkach - 20 pln taniej. Jak sie okazuje po raz kolejny pre order w gram.pl to w zasadzie sre order i jesli zalezy nam na posiadaniu gry szybko to nalezy ja po prostu kupic w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:40, Longer napisał:

Piraci grają, a niektórzy z nas nie, i po co ten cały secuROM?


Po to, by coś światu pokazać. I pokazali - że choćby nie wiem co, choćby się było nie wiem, jak pewnym, że wszystko będzie dobrze, to jest to tylko głupia maszyna, która może się wykrzaczyć w każdym momencie, odcinając masę graczy od możliwości grania. Pokazali więc, że niestety, ale KAŻDE zabezpieczenie jest antyużytkownikowe, bo tylko legalny nabywca na tym traci.

Swoją drogą, kilku moich znajomych już w W2 gra. Z tego paru ma oryginała, ale gra na... zassanym z sieci piracie, bo oryginał za nic w świecie im nie chce działać. Istna paranoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol 17 a ja nawet nie dostałem sma z punktu odbioru osobistego. Czas na plan B: Tesco. Na dlceki poloze lage a zaoszczędzę prawie 25 zyla. Mój ostatni pre-order z gramu- ani taniej, ani szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:56, SmokeY napisał:

Lol 17 a ja nawet nie dostałem sma z punktu odbioru osobistego. Czas na plan B: Tesco.
Na dlceki poloze lage a zaoszczędzę prawie 25 zyla. Mój ostatni pre-order z gramu- ani
taniej, ani szybciej.

Punkty odbioru mają problem z wysyłaniem smsów- mi (w Krakowie) wysyłali przy mnie jak tam przyszedłem. Najpierw podejdź/zadzwoń i zapytaj czy mają grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zadaniu "Zlecenie na Nekkery". Gdzie są te tunele Nekkerów? Zniszczyłem już 3 w lesie. Według poradnika jakieś mają jeszcze być w jaskiniach ale tam niczego nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak zaimportować stan gry z 1 ?? Mam wersję ze steam''a savy znajdują się w folderze
...\Moje Dokumenty\The Witcher\saves. Jest tam ok 20 savów przeważnie auto. Mają one formę

000004 - Stare Dworzyszcze (autozapis)-019.TheWitcherSave

Grę ukończyłem żeby nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:57, frnq napisał:

Punkty odbioru mają problem z wysyłaniem smsów- mi (w Krakowie) wysyłali przy mnie jak
tam przyszedłem. Najpierw podejdź/zadzwoń i zapytaj czy mają grę.


podszedlem, bylem, zapytalem grzecznie. pan pokazal mi liste osob i nazwisko mojej lubej w ogole tam nie figurowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:59, Astmol napisał:

podszedlem, bylem, zapytalem grzecznie. pan pokazal mi liste osob i nazwisko mojej lubej
w ogole tam nie figurowalo.


Aha, ok, po prostu chciałem pomóc. Pewnie twój preorder poszedł jako jeden z ostatnich wczoraj. Gratulacje dla gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 0:30 aktywowałem grę, ale jeszcze nie grałem, bo czekam na maila z Empiku z kodem na DLC z finisherami.

Pytanie - czy ktoś ma sprzęt podobny do mojego:
- Radeon HD4850 512MB
- Core 2 Duo E8400(3GHz)
- 4GB RAM
... i może podzielić się wrażeniami z płynności rozgrywki? Ja uruchomiłem sobie tylko szybko sam początek. Tam gdzie ludzie Foltesta(chyba) trzymają żołnierzy La Valettów. Gra działa dobrze na minimalnych detalach w rozdz. 1280x1024, chociaż do perfekcji trochę brakuje. Na średnich minimalnie gorzej, co jest trochę dziwne. Jak na waszych sprzętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRM miał zrobić aby gracze nie grali do premiery, legalni gracze zagrali równo, każdy równe szanse. Niektórzy nie mogą uruchomić gry, wiec gdzie te równe szanse.

Jak inni donoszą piraci graja, jest po premierze. Wiec osiągnęli to co chcieli, jednak DRM zrobił problem dla nie który to może najlepiej wypuścić patch który znosi DRM i wszyscy będą zadowoleni, źle mówię ? Teraz DRM już jest zbyteczny, to może trzeba go się pozbyć bo może dla CDP Red dał cos pozytywnego ale graczom nie, tylko kłopot, nerwy nie potrzebny gracze EK chyba do końca życia zapamiętają te zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:39, karolekx23x napisał:


Moim zdaniem trochę przesadzasz a winę za Swoje żale zwalasz na CDP RED,a przecież to nie oni wysyłali Ci grę,tylko gram.pl
ja tam większych problemów nie miałem: głowa troszkę uszkodzona ale płakał nie będę,instalacja bez problemu,poślizg z uruchomieniem gry,cóż,zdarza się,rejestracja gry powiodła się za czwartym razem,pobór DLC za drugim ( wystarczyło poprawnie wpisywać klucze ),gra chodzi prawie na ultra a miała działać na średnich,jest parę błędów technicznych ale to się zawsze może zdarzyć
rozumiem rozżalenie osób które nie miały tyle szczęścia co ja ale żale iż oddam EK lub nie odbiorę gry bo przyszła do mnie dwie godziny później niż oczekiwałem,uważam za śmieszne i dziecinne.

A teraz,pytanko: na Polsacie mówili że pierwszy Wiedźmin sprzedał się bardzo dobrze / prawie 2 miliony sztuk / i że ok.90% stanowiły kopie sprzedane za granicą - czy to aby nie pomyłka?,byłem pewien że " Wiedźmin " najlepiej sprzedał się jednak u nas ...
poza tym,sprzedaż gry nie była chyba aż tak dobra jak oczekiwano - na goolu pisali że:
" Przygotowanie swojej pierwszej gry kosztowało CD Projekt ok. 27 milionów złotych i zajęło ponad pięć lat. Zyski ze sprzedaży 1.7 miliona kopii Wiedźmina wyniosły dotąd zaledwie trzy miliony złotych. Jak łatwo policzyć, większe profity przyniosłoby ulokowanie wspomnianej kwoty w banku. "
http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=706&STR=5
czyli,aż tak wielkiego sukcesu nie było - mam nadzieję że teraz będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 16:49, Oloninho napisał:

Też miałem z tym problem. W końcu udało się wpisać, wyskoczyło, że gra zarejestrowana,
ale mimo to przycisk "dodatki do pobrania" (czy coś w tym stylu) nadal jest nieaktywny.
Szlag już mnie trafia ; /

Więc powiedz mi, numer seryjny to ten wyżej który znajduje się na tylnej okładce instrukcji?
Jeśli tak to cały czas wyskakuje błąd. Jeszcze trochę i gra wyleci przez okno bo to jest naprawdę wkur...denerwujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować