Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Generalnie jakiś patch optymalizacyjny pod kątem obciążenia sprzętu by się przydał.
Mam dostęp do kilku configów oprócz mojego [konkretnie do 5ciu kompów i 3 laptopów, z czego jednak żaden lapek W2 by i tak nie pociągnął, ale stacjonarki już bez szemrania], na wszystkich temperatury GPU dobijają zawrotne wartości.

U mnie średnio 85, ale czasem i do 92 dojedzie [sic!]
Na gtxie 460 - 92-94
Na gtxie 295 - 96
Na gtxie 570 - 93
Na moim gtxie 260 85-92
Na radku 6950 98 [o.0! i przetrwał, ale nie testuję już na nim W2]

Eweidentnie widac tu albo jakiś burak siedzacy w kodzie, albo kompletne zlanie userów i ich pieniędzy.
Bo watpię, żeby za tego radka np CDP zwrócił kasę.

Co by nie było, że to bujdy i te karty wszystko tak wygrzewa, to nawet furmark w extreme burning modzie nie wybijał tych układów ponad 83-85 stopni podczas testowania [testy po 15 min]
Do tego, żadne inne gry nie powodują takich wysokich temperatur [testowane DA 1 i 2, GTA4, Crysis 1 i 2, najwyżej wygrzewał Crysis 2 bo do około 86 na wszystkich konfigach na maxach]

Dla przykładu Just Cause 2 - gra robiona na havocu z którego chyba czerpał RED Engine nie wygrzewa tak tych kompów, że już o optymalizacji o wiele lepszej nie wspomnę.

Zadziwiające natomiast jest to, ze W2 prawie nie stresuje procesorów, temperatury niższe na prockach niz np na takim Falloucie NV [zarówno mojego dwu jajowca jak i i5tek i i7, nie wiem jak z athlonem bo żaden z tych cfg nie posiada procka amd]

Testy robione były dosyć rzetelnie, tzn na kazdym komfigu starałem się grać ten sam etap tyle samo czasu - konkretnie to grany był początek gry, aż do aktu 1, na wszystkich na identycznych ustawieniach tzn wysokie i rozdizałka 720p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym to jest spowodowane u Ciebie.

msi GTX 560 Ti - max. 62C na rdzeniu u mnie, przy obciążeniu 80-99%, CPU z tego co widzę wykorzystane w 90-100% (E8400@3,6GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 09:11, BelisariuS_F napisał:

RĘCE OPADAJĄ!! Żyjemy w czasach ciągłego ogłupiania gier, gdzie normalny poziom trudności
jest taki jak dawniej był łatwy poziom, a jak w końcu dostaliśmy grę która nawet na normalnym
jest wymagająca, to ludzie marudzą bo za truuudna. GRA MA DOKŁADNIE TAKI POZIOM TRUDNOŚCI
JAKI POWINNA MIEĆ. Jeżli grasz bezmyślnie i dajesz się otoczyć, to giniesz. Trzeba grać
z głową. Trzymać dystans; używać znaków, bomb, pułapek; ustawić się odpowiednio, tak
aby zaraz po ataku nie wbić się w środek kupy przeciwników, atakować i odskakiwać. Jeżeli
zginąłeś kilka razy w trakcie jakiejś walki i dopiero za którymś razem ją przeszedłeś
to nie znaczy że walka była za trudna, tylko że źle się do niej zabierałeś i popełniłeś
jakieś błędy.
Czytam na necie różne marudzenia że gra jest za trudna i mnie krew zalewa. REDzi jeszcze
je przeczytają i postanową ogłupić Wiedźmina 3.

Nie, nie ma dokładnie takiego poziomu jak powinna mieć. Na normalnym poziomie mając 10 lvl, czyli mniej więcej taki z jakim kończy się I akt, nie mogłem w walce z Letho zabrać mu mniej niż 10%hp. Facet ciągle blokuje się quenem spamuje ardem, uchylić się gdzie nie ma, a silnym ciosem Geralt zabiera mu góra 1%hp. I nie mów mi, że trzeba myśleć i stosować różne taktyki, w tej walce to niemożliwe, bo toczy się w ciasnym pomieszczeniu. A problemem największym jest to, że sterowanie jest skopane. Blokować się nie da, bo Geralt reaguje na klawisz bloku za 3 razem, uników robić się nie da bo na polecenie reaguje po sekundzie -a to już w wymagającej walce bardzo dużo- do tego Letho (ale nie tylko on, zwykłe upiory w liczbie 2 są cholernie niebezpieczne, bo potrafią obejść wiedźmina i ubić 2 ciosami) jednym uderzeniem zabiera około 35% zdrowia.
Na koniec zostawiłem swój ukochany targetting: w grupie wrogów tłukąc, jakiegoś, który się oddalił od reszty nagle Geralt stwierdza, że wskoczy w sam środek żeby dostać po dupie. Dlaczego? Nie wiem - może dlatego, że gra sama decyduje kogo atakować, szkoda tylko, że za mądrych decyzji nie podejmuje.
Walka nie jest udana, jest trudna, ale nie dlatego, że trzeba się wysilić, a dlatego, że jest niedopracowana.
Niech to REDZi przeczytają, może postanowią "uprościć" Wiedźmina 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie poinformować, czy naprawili te DLC? Nie jestem w domu, a mam wersje angielska i nie było polskiej paczki głosów, tylko angielska w Dodatkach do pobrania (wczoraj). Nie wiem dlaczego, ale w polskich wersjach była do wyboru polska paczka językowa, zamiast jakiejś innej- bo przecież gra po polsku już jest. A u mnie za to powinno być polski głos do pobrania, a nie angielski -który już jest! Dziękuję z góry za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:04, Miniu napisał:

Narazie poczekaj na kostki pamieci. W jakiej rozdzielczosci grasz?


Próbowałem na różnych na 1280x1024, 1024:768, 1280x960 a nawet na końcu włączyłem w rodzielczości 800x600. Najdziwniejsze jest to, że nie ma praktycznie różnicy w ilości klatek przy rodzielczosci 800x600 a 1280x1024. Różnica jest tylko taka, że w 800x600 wiesiek wygląda koszmarnie ;-).

PS: Mam stary monitor kineskopowy (phillips 19 cali) tak więc miałem możliwośc zmiany rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:09, Some_kind_of_Devil napisał:

ciach
Na koniec zostawiłem swój ukochany targetting: w grupie wrogów tłukąc, jakiegoś, który
się oddalił od reszty nagle Geralt stwierdza, że wskoczy w sam środek żeby dostać po
dupie. Dlaczego? Nie wiem - może dlatego, że gra sama decyduje kogo atakować, szkoda
tylko, że za mądrych decyzji nie podejmuje.
Walka nie jest udana, jest trudna, ale nie dlatego, że trzeba się wysilić, a dlatego,
że jest niedopracowana.
Niech to REDZi przeczytają, może postanowią "uprościć" Wiedźmina 3.


Wydaje mi się, że wiedźmin wskoczył w środek grupy wrogów bo kliknąłeś na któregoś z tej grupki.

A propo mnie bardzo denerwuje brak jakiegokolwiek "celowniczka"na środku ekranu lub strzałki ponieważ wybór poszczególnego-konkretnego osobnika-wroga do zaatakowania z grupki powiedzmy 10 innych osobników-wrogów jest bardzo trudny. Niby wydaje mi się, że skierowałem atak na powiedzmy gościa w moherowym berecie a wiesiek atakuje tego w kapeluszu ;-), itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, korzystajcie z samouczka. Możesz zablokować celownik(to żółte) na obecnie podświetlonym przeciwniku przez wciśnięcie Alt, wtedy Geralt będzie atakował tylko wybranego wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystajcie z ''lockowania'' się na potworach altem, to nie będzie dziwnych myków.

A co do walki z Letho - naszprycować się wszystkim co się ma przed nią, nakupować noży, narobić petard i do dzieła. Jest do pokonania, trzeba korzystać ze wszystkiego co się da i wtedy nie jest jakiś masakrycznie trudny.

Pomocne okazało się też bardzo wymaksowanie uniku, ale na to może być już za późno :P

Jakby co: http://www.youtube.com/watch?v=v5WNMHjH4KI (jak nie nagrywałem to mi lepiej poszło, nie trafiałem tak często w podłogę petardami :])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:21, Lfdracon napisał:

Ludzie, korzystajcie z samouczka. Możesz zablokować celownik(to żółte) na obecnie podświetlonym
przeciwniku przez wciśnięcie Alt, wtedy Geralt będzie atakował tylko wybranego wroga.


Ja niczego żółtego nie widziałem, ale pewnie to mój błąd, bo ja na razie mam b. mało czasu na granie (praca zawodowa :/) i póki co skupiałem się na sprawdzaniu/testowaniu odpowiednich ustawień graficznych w celu w miarę komfortowego grania. Niestety nic to nie dało.

W każdym razie dziękuję za zwrócenie uwagi.

PS: Swoją droga ten samouczek jest wyświetlany mało przejrzyście, literki są b. małe. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do braci wiedźmińskiej: czy wy też tak dostajecie w rzyć podczas walk z ludźmi, czy to ja jestem lewy? Gram na normalnym poziomie trudności, a moja walka polega na doskoczeniu, zadaniu obrażeń i uciekaniu w celu zregenerowania życia. Przed chwilą wykonałem zadanie "Kłopot z trollem" (czy jakoś tak).

Spoiler

Bijąc Dymitra i jego ludzi na cmentarzu robiłem co mogłem, rzucałem petardami, znakami, turlałem się jak głupi, blokowałem, a i tak zbierałem cięgi, zwłaszcza od samego Dymitra. Dwóch chudych kmiotków sprzątnąłem dość szybko.

W każdym razie, często wczytuję. Czy wy też tak macie? Czy to wina "niedorozwiniętego" Geralta czy właściciela gry? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z questem "Sklepik z Marzeniami"? (1 AKT, Flotsam)

Otóż gdy

Spoiler

zmuszam już sklepikarza do zamknięcia interesu i handlowania narkotycznymi kadzidłami

ekran robi się czarny i taki już zostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:24, Miniu napisał:

Poczekaj na ten dodatkowy Ram i dopiero potem zastanawiaj sie czy cos kupowac.
Zobacz moj post nie mam wiele lepszej konfiguracji a spadkow animacji nie ma.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=55729&pid=5848

edit na notebooku asusa k53sv z win 7 64 tez nie bylo problemow jak narazie przy wysokich
ustawieniach.


A mógłbyś podać średnią ilość uzyskanych klatek na sekundę? Masz takie dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja w tej grze jakaś lewa jest, niezależnie jakie opcje włączę lub wyłączę gra wygląda tak samo i zawsze tak samo chodzi. Liczba FPS się nie zmienia. Sama gra chodzi mi dobrze, tylko kursor myszki "laguje", pomyślałem, że pobawię się ustawieniami graficznymi no i okazało się, że mogę się nimi bawić i niezależnie co ustawie, czy uber maksimum czy kompletne minimum, gra chodzi zawsze tak samo, z tą samą prędkością ;).
Ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na desktopie gralem z wlaczonym frapsem przy testowaniu ustawien i bylo okolo 40 gdy sie nic nie dzialo a podczas walk z wieksza liczba przeciwnikow krecilo sie miedzy 30-35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na którym poziomie doświadczenia byliście podchodząc do walki z

Spoiler

Letho

w akcie 1? Ja jestem na 10, ale nie mam pomysłu jak go pokonać. Mam Solidny Dlugi miecz stalowy 14-18, wypiłem Jaskolke. Inwestowalem w drzewo Trening (poza odbijaniem strzal i rzucaniem sztyletami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 10:42, macned napisał:

Na którym poziomie doświadczenia byliście podchodząc do walki z

Spoiler

Letho

w akcie
1? Ja jestem na 10, ale nie mam pomysłu jak go pokonać. Mam Solidny Dlugi miecz stalowy
14-18, wypiłem Jaskolke. Inwestowalem w drzewo Trening (poza odbijaniem strzal i rzucaniem
sztyletami).


Zerknij na mojego posta i linka wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować