Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Gdzie można znaleźć

Spoiler

4 gniazdo Nekkerów w 1 akcie? 3 znalazłem idąc wzdłuż rzeczki ale 4 za nic nie mogę znaleźć. W poradniku dodanym do gry jest napisane, że są jeszcze w jaskiniach pod miastem i za wodospadem ale tam też nie znalazłem

(wiem że zadaje to samo pytanie 3ci raz ale nikt nie odpowiada a jestem pewien że sporo osób zna odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:25, Fable123 napisał:

Witam!
A ja mam tylko 1 małe pytanie.Z którego momentu muszą być save z 1 aby je importować.

Program Cię zapyta. Oczywiście, im późniejszy, tym lepszy. Ale... no właśnie, po moich przygodach już niczego nie mogę być na 100% pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem grę. Uruchomiłem w poniedziałek ok. 14 i dziennie grałem z 2-3h, robilem wszystkie "kłesty" jakie się prawie dało. Zakończenie intrygujące, gra pod względem graficznym i fabularnym, nie ma co opisywać, poprostu wspaniała. Jednak Uważałbym tą część jako takiego Botherhood''a dla AC II. Wszystko super, ale trochę brak klimatu (za kolorowo), ale ogólnie mi się podobałó (sprawdzam teraz grę po stronie nieludzi). Zakończenie sugeruje, że

Spoiler

W kontynuacji będziemy poszukiwać Yennefer, ponieważ Zabójca Królów pozostawił ją na dworze cesarza, ponieważ Geralt uratował mu życie przed najmocniejszą bestią na świecie. A wspomnę, że to my kreujemy cały świat. Możemy zabić Henselta, co uczyniłem i wiele misji można przejść pod różnymi wersjami.
Np. Gdy znalazłem posłańca od Talara, miał list dla mnie, więc zaczął czytać (W ucieczce z paki dalem sie wykryc), na końcu było powiedziane "-Ale w zamku to zjebałeś", ale z takim akcentem, że z 10 minut śmiałem się jak debil sam do siebie. Ogólnie klimat na wysokim poziomie.
Brawo CD Projekt
Dziękuję za dobrą zabawę i mam nadzieję, żę po kolejnym przejściu świat gry będzie wyglądał całkowicie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:18, donard napisał:

1. Nie radzisz sobie z poziomem trudności? Zmień na łatwy tam problemów nie masz, nawet
tarczownika tylko lpm pokonasz.
2. Po 1 trudno żebyś w prologu miał questy, w których nie jesteś za rączke prowadzony,
prolog to nauka. A to coś złego, że w queście nie masz powiedziane gdzie szukać konkretnego
NPC/ gniazda nekkerów, czegokolwiek? Jesteś w mieście nowy, to nie żaden fps, że masz
wszysto na tacy podane.
3. Bugi są w każdej grze rozbudowanej bardziej niż Mario >.<
4. Co to za problem, że parowanie działa z opóźnieniem? W jakim czasie ty byś podniósł
miecz w ten sposób?
5. Jakbyś atakował samemu będąc zasypany gradem ciosów? To nie terminator.
6. Ginie sie szybko, to sie łyka eliksiry, zastawia pułapki, używa znaków, jeżeli duże
problemy to biegaj w kółko i nawalaj z Aarda. Sam pare razy tak musiałem. Swoją drogą
każdy przed premierą mówił, żeby nie dawać się otoczyć, gdyż wtedy śmierć jest prawie
pewna. W szczególności, że obrażenia w plery są podwójne.


1. To jest skandal, żebym ja jako doświadczony gracz RPG musiał grać na najłatwiejszym poziomie trudności. Wiedźmina 1 na średnim przechodziło się bez problemów, racja, w paru momentach można było zginać, parę razy można się poirytować, parę razy gra może dać w kość, no ale błagam, nie co chwilę!
2. Gdzie ja napisałem, że chodzi mi o prolog? Pisze o I Akcie, gdzie w jednym queście jesteś prowadzony za rączkę do celu, a w drugim nie masz kompletnie żadnych podpowiedzi i kompletnie nie wiadomo gdzie iść i co zrobić. Trochę konsekwencji!
3. Takiej ilości bugów jak w W2 to ja nigdzie nie widziałem.
4. Co to za problem z parowaniem? A taki problem, że to jest Wiedźmin i miecz do parowania powinien podnosić w ciągu ułamka sekundy, a nie z takim opóźnieniem. Czasami nawet to w ogóle nie podnosi, bo po co, lepiej dostać w pysk za pół HP.
5. No właśnie. Jestem zasypywany gradem ciosów, nie mogę sparować, nie mogę użyć znaku, przeciwnik przyciska mnie do ściany, a kamera ustawia się tak, że nie widzę w ogóle swojej postaci. Co to ma być?
6.

Spoiler

Walka z Letho w I Akcie: koleś ma znaki rozwinięte chyba na max, hitem zabiera połowę HP, a sam ma go tyle, że LPM nic mu nie odbiera. Paruje praktycznie każdy cios (o trafieniu PPM można pomarzyć), wali o wiele szybciej ode mnie, co chwila używa Quen i nie moge mu nic zrobić. Dodatkowo co chwilę zasypuje mnie petardami. Udało mi się go pokonać chyba za 20 próbą, po fartownym użyciu Yrdena i zasypaniu go wtedy PPM bez przerwy, aż po tej jednej akcji nie włączył się filmik. Bez przesady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:33, 0wner napisał:

4. Co to za problem z parowaniem? A taki problem, że to jest Wiedźmin i miecz do parowania powinien podnosić w ciągu ułamka sekundy, a nie z takim opóźnieniem. Czasami nawet to w ogóle nie podnosi, bo po co, lepiej dostać w pysk za pół HP.

Żeby sparować cios, musisz mieć zregenerowany(świecący się na żółto) przynajmniej jeden pasek wigoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:32, Oski1919 napisał:

Dziś ukończyłem grę. Uruchomiłem w poniedziałek ok. 14 i dziennie grałem z 2-3h, robilem
wszystkie "kłesty" jakie się prawie dało. Zakończenie intrygujące, gra pod względem graficznym
i fabularnym, nie ma co opisywać, poprostu wspaniała. Jednak Uważałbym tą część jako
takiego Botherhood''a dla AC II. Wszystko super, ale trochę brak klimatu (za kolorowo),
ale ogólnie mi się podobałó (sprawdzam teraz grę po stronie nieludzi). Zakończenie sugeruje,
że

Spoiler

W kontynuacji będziemy poszukiwać Yennefer, ponieważ Zabójca Królów pozostawił ją
na dworze cesarza, ponieważ Geralt uratował mu życie przed najmocniejszą bestią na świecie.
A wspomnę, że to my kreujemy cały świat. Możemy zabić Henselta, co uczyniłem i wiele
misji można przejść pod różnymi wersjami.
Np. Gdy znalazłem posłańca od Talara, miał list dla mnie, więc zaczął czytać (W ucieczce
z paki dalem sie wykryc), na końcu było powiedziane "-Ale w zamku to zjebałeś", ale z
takim akcentem, że z 10 minut śmiałem się jak debil sam do siebie. Ogólnie klimat na
wysokim poziomie.
Brawo CD Projekt
Dziękuję za dobrą zabawę i mam nadzieję, żę po kolejnym przejściu świat gry będzie wyglądał
całkowicie inaczej.



Eee? Jakbyś przez te 3 dni grał tylko po 2-3 godziny dziennie to byś nawet pierwszego aktu nie ukończył, no chyba, że nie zrobiłeś ani jednego questa pobocznego, co jest raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:35, Lfdracon napisał:

> 4. Co to za problem z parowaniem? A taki problem, że to jest Wiedźmin i miecz do
parowania powinien podnosić w ciągu ułamka sekundy, a nie z takim opóźnieniem. Czasami
nawet to w ogóle nie podnosi, bo po co, lepiej dostać w pysk za pół HP.
Żeby sparować cios, musisz mieć zregenerowany(świecący się na żółto) przynajmniej jeden
pasek wigoru.


Wiem o tym, mimo to zdarzyło mi się, że przy pełnym pasku wigoru i naciśnięciu E Geralt nic nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób narzekających na system walki - zmieńcie poziom trudności na łatwy, jeśli nawet na tym dostajecie po d****, to już niewiele mogę poradzić. Nie twierdzę, że system najlepszy, ale można się przyzwyczaić. Po pierwsze - Geralt zacznie blokować po wykonaniu czynności zleconej wcześniej (unik, atak), więc jeśli wciskacie klawisz bloku w czasie ataku - wiedźmin prawdopodobnie niczego nie sparuje. Musicie wyczuć kiedy wcisnąć E. Z unikiem jest jeszcze prościej - ja nie używam spacji, naciskam dwa razy klawisz kierunkowy. Geralt może zrobić unik nawet kiedy już się turla atakować, więc nie wiem skąd u was takie problemy. Gram na minimalnych i mam 20 FPS, do tego na poziomie trudnym, a gra dostarcza mi strasznie dużo satysfakcji i mimo powtarzania fragmentu po 20 razy, nie mam jej dość. Nie twierdze, że jest idealna - dla mnie troszkę za trudne jest kontrowanie, czas na kliknięcie jest bardzo krótki. A system walki z pierwszego Wiedźmina był bardzo w porządku, ale mimo wszystko gra była za łatwa - niezależnie od poziomu trudności, od 3 aktu ciężko było zginąć. CDP poszło po rozum do głowy i stworzyli coś, co wymaga planowania, alchemii, sprawności - tak jak powinno być. Więc jeśli wskakujecie między wrogów i uda się wam cokolwiek zablokować, nadal możecie zginąć, bo będzie ich za dużo. Kluczem jest używanie znaków, atakowanie tych, którzy zostają z tyłu albo słabszych jednostek. Eliksiry też bywają pomocne (chociaż ja użyłem jak dotąd tylko jednej Jaskółki, reszta leży i czeka na lepsze czasy). Jak już pisałem - poziom łatwy, a jeśli to nie pomoże, to znaczy że gra was przerasta w każdym calu (bez obrazy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jak inni, ale u mnie przy odpalaniu launchera gry są problemy z połączeniem. Raz łapie raz nie łapie połączenia. Potem niespodzianka klucz do pobrania tajemniczego kupca zadziałał, ale żeby zainstalować musisz mieć uprawnienia administratora. Wyłączam , włączam jako administrator brak połączenia i tak jak ze światłem włączam , wyłączam, pan też wyłącza etc. aż w końcu załapałem połączenie i zainstalowałem, trochę to drażni. Wiem nie mam problemów jak inni i komfortowo mogę pograć (pomijając upierdliwy system walki na normalu) ale takie drobiazgi skutecznie denerwują...
Dodam, że żadnych problemów z netem nigdy nie miewam, więc wina nie leży po mojej stronie na 99,9%....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Numer 6:

Spoiler

Ja gdy znalazłem sposób, padł jak mucha. Plus minus 7-8 próba na trudnym poziomie, nawet nie musiałem Quen używać.
Nie spamować ciosami, walka podjazdowa - osłabić, huknąć, odskoczyć, powtórz. Kiedy zakłada Quen, przewracać go Aardem aż zejdzie, potem złapać w Yrden i cios w plecy, znowu Aard i tak dalej w tym stylu. Być albo tuż przy nim, albo bardzo daleko, żeby było łatwo uniknąć jego petard i znaków. Nie atakować z przodu silnymi ciosami, niewrażliwy. Szybkie 2, może 3 wejdą, ale potem nas skontruje. Zawsze trzeba go atakować, kiedy jest w jakiś sposób odsłonięty, czy to Yrdenem czy Aardem czy blokiem i nie dać mu się pieprznąć Aardem/petardą na średnim dystansie anie walnąć mieczem


Trzeba wykorzystywać słabości przeciwników. Nie po to są te wszystkie Znaki, petardy i pułapki, żeby tylko atakować mieczem i blokować raz na jakiś czas. Silniejszych przeciwników nigdy nie atakować wprost ani nie próbować trzepać combosów. Podskok, cios, odskok, nawet tak samo wiedźmini uczyli Ciri w książkach. Przy czym w grze podskok powinien się odbywać po odsłonięciu przeciwnika w jakiś sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów ja, tym razem mam problem ze zrobieniem mikstury.

Spoiler

Miałem pójść do jaskiń w których było ukryte jakieś ziele potrzebne do mikstury która zabezpiecza przed jadem. No więc poszedłem, zabiłem potwory, ziele wziąłem. Teraz muszę zrobić miksturę. Medytacja, robienie mikstur... i cholera nie wiem co i jak. Jakieś symbole, coś, nie wiem o co chodzi. Klikam na tamten przepis na tę miksuturę co trzeba zrobić, ale nie da się w niej użyć tego ziela które zdobyłem. W żadne "pole" jakby nie chce "wejść". Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zarejestrować, nie mogę aktywować. Grę dostałem dzisiaj (hah, kolekcjonerki miały być 12/13 :/ )
Ktoś wie w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Podczas tworzenia eliksiru, podczas medytacji wybierz z listy przepis na interesujący Cię eliksir (w tym przypadku nazywa się mangusta), na klawiaturze naciskasz na enter, ponownie enter jako akceptacja i już masz eliksir. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:28, KrzysztofMarek napisał:

Zna ktoś jakiś program, pozwalający robić zrzuty ekranu w Wiedźminie 2? Normalnie używam
Gadwin PrintScreen 4.5 którym robiłem zrzuty różnych gier, od Morrowinda po Arcanię i
Risen. W Wiedźminie 2 ten program zawodzi - w innych działa.


Fraps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w poniedziałek skończyłem dzisiaj , gra troszkę krótka(większość questów zrobione) . Gierkę przejdę zapewne kilka razy , mam nadzieje ,że będzie kontynuacja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mial ktos problem z save''ami? tzn u mnie wyglada to tak:
- zainstalowalem gre, aktywowalem
- pogralem, narobilem 30 sejwow az do poczatku aktu1, wyszedlem z gry
- zainstalowalem nowe sterowniki
- gra mnie spytala znowu o klucz, wiec ponownie aktywowalem (ekran byl z kluczem i kodem seryjnym, z tym ze klucz pamietala gra i nie musialem wpisywac), nie wiem czemu, moze pomyslala, ze to nowy komputer bo zmienily sie sterowniki?
- wchodze do gry po tej ponownej aktywacji i co? ustawienia graficzne sie zresetowaly, sejwow - brak! zero!
tutaj sprawdzilem w folderze w dokumentach czy chociaz tam sa pliki - nie ma niestety nic w folderze sejwow
- pogralem wiec od nowa 5 minut, zrobilem 2 sejwy (wtedy bylo z 30)
- wylaczylem gre, wlaczylem - nagle pojawilo sie 30 starych sejwow gdzie doszedlem do 1szego aktu, WTF!!!, skad one sie nagle wziely, dodam, ze nie ma tych 2 sejwow kiedy zaczalem znowu grac od poczatku, sejwy dzialaja, zaladowalem gre w miescie w 1szym akcie...
w folderze na dysku widze tylko te 2 nowe sejwy, wiec skad on wzial te 30 sejwow
- wylaczylem gre, wlaczylem - sa 2 sejwy! WTF? gdzie podzialy sie tamte sejwy
- po kilku ponownych uruchomieniach gra juz widzi tylko te 2 sejwy, nigdy sie juz znowu nie pojawily tamte 30 sejwow

sprawdzalem w dokumentach w folderze sejwow gry i sa tam teraz tylko te 2 sejwy, jakim cudem zniknely mi stare, nagle pojawily sie i znowu ich nie ma, przeciez to jest jakas parodia, w innym miejscu mi zapamietal te stare sejwy? tylko gdzie? przeszukalem caly dysk i nie ma tych starych sejwow, znajduje tylko nowe, a skads nagle wyskoczyly, czy moze nowa aktywacja zrobila jakies rozgalezienie? jak odzyskac stare sejwy? o co tu chodzi? czy ta gre pisali gimnazjalisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć

Spoiler

4 gniazdo Nekkerów w 1 akcie? 3 znalazłem idąc wzdłuż rzeczki ale 4 za nic nie mogę znaleźć. W poradniku dodanym do gry jest napisane, że są jeszcze w jaskiniach pod miastem i za wodospadem ale tam też nie znalazłem

(wiem że zadaje to samo pytanie 4 raz ale nikt nie odpowiada a jestem pewien że sporo osób zna odpowiedź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie masakryczne dropy fpsu [pytam tylko tych normalnych, co mierzą frame rate frapsem, oszołomy co twierdzą, że im wszystko chodzi mega-hiper-duper na oko niech sobie darują odpowiedzi] we flot ?
W konkretnych miejscach tzn losowo podczas przechodzenia do portu [portu z początku aktu1, tego gdzie Roche przedstawia się jako kupiec korzenny] ?
Gra dostaje normalnie dropa o około 50%, i trzeba to "wybiegać" aż frame rate wskoczy na normalny poziom...


Największy żart CDP to jest strona techniczna tej gry [wydali pre-bete normalnie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 20:53, Kraju napisał:

Spoiler

Podczas tworzenia eliksiru, podczas medytacji wybierz z listy przepis na interesujący
Cię eliksir (w tym przypadku nazywa się mangusta), na klawiaturze naciskasz na enter,
ponownie enter jako akceptacja i już masz eliksir. ;)



Problem w tym, że to nie działa. Mam potrzebny składnik ale nie mogę stworzyć eliksiru (Medytacja-> Alchemia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować