Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 14:01, lis_23 napisał:

P.S2: czy ktoś mógłby opisać te opcje graficzne:
" zmniejszenie jakości tekstur "
" budżet pamięci na tekstury "
co one dają?
jak powinny być ustawione minimalnie a jak na full aby zapewnić najlepszą jakość graficzną?


Dokładnie nie pamiętam, ale wiem, że wszystkie opcje graficzne, które możemy zmieniać przed uruchomieniem gry, dostępne są w pliku tekstowym zainstalowanym razem z grą na dysku, wczoraj trochę czytałem ponieważ zastanawiałem się, dlaczego ten cały "ubercośtam" tak spowalnia grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 12:44, Selv napisał:

Na 15 osób które zakupiły W2 z mojego otoczenia 7 miało problemy z wydajnością. U wszystkich
udało mi się rozwiązać spadki wydajności, tzn wszyscy mają stałe 25+ fpsów na porządnych
ustawieniach podczas większych walk, miastach etc.
Konfiguracje sprzętowe były różne, lepsze, słabsze, x64, x32, xp, vista czy w7.

Widocznie masz pecha. W grach na PC to chyba normalne.

Jaka rozdzielczość masz ustawioną?


To w takim razie może byłbyś w stanie mi pomóc?

Moja konfiguracja

acer 5742g
intel core i5-480M
4 GB DDR3
i grafika GeForce GT 540M

rozdzielczość ustawiłem sobie 1280x720 (gram na podłączonym monitorze). Ustawienia minimalne. Wtedy mam na początku ok. 30 fpsów. Po pograniu ok. 20 min dostaję dropów do ~15 wtedy gra jest już mało grywalna. Co ciekawe kiedy dam ustawienia grafiki srednie i 1366x768 to na poczatku mam ok 23 -25 fpsów, a po 20 min tak samo jak na minimalnych ~12-15. Czasem na chwile wraca do normy, ale za kilkanascie sekund z powrotem dropuje do 15. Grafika maksymalnie nagrzała mi się do 91 stopni. Odinstalowel nvidia 3d vision, mam najnowsze sterowniki beta do karty. Co mogę jeszcze zrobić, żeby poprawić wydajność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:04, CrazyGambler napisał:

Dlaczego nie sprawdzisz w instrukcji?



jejku pisałem nie raz w instrukcji nie ma nazwy zdolności! poza tym niemam nic ;/ gre mam pożyczona od kolegi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiedziałem jak się używa mutagenów i w instrukcji jest dokładnie napisane, pół strony o mutagenach, a jak nie masz instrukcji to niech ci ten znajmy od którego masz grę pomoże, bo też nie pochwalam tego co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem zbiorczo bo nie ma sensu zaznaczać wszystkich którzy odpowiadali na mój poprzedni post :

Do błędów zaliczyć można jeszcze sytuacje gdzie postać nie reaguje na wyjęcie miecza, zdarzyło mi sie kilka razy, że podczas walki Geralt za chiny nie wyjmie kosy, zero reakcji na numeryczne, zero reakcji na pozycje w kole wyboru.

Optymalizacja jest partaczna, o ile z mojej strony nie mam an co narzekać, bo na dwu jajowym procku, na wysokich z wyłączoną opcją zabrudzeń która sama z siebie jest kopnięta [i powoduje stutteringi podczas walk] i zmniejszeniem tekstur na ustawieniu małym [bo ustawienie bez zmniejszenia powoduje irytujące dropy przy obracaniu kamery] gram w hd [720p na razie, dopóki nie wprowadza normalnej obsługi 16:10] w 30-60 klatek, nie spadając niżej.

Ale biorę pod uwagę to, że są ludzie, co maja sprzęt nawet wyżej zalecanych a grac nie mogą [forum techniczne na fan-sice, w 2 dni zrobiło bodajże z 20+ stron narzekań w pomocy technicznej - to o czymś świadczy]
No i fatalny system zapisu, brak mozliwości zarzadzania tymze, zapiswanie tylko na nowym "slocie", bogu dzięki quick-save ratuje jakoś sytuacje.
A same autosavey zbyt czeste, dosłownie co chwile, do tego w momencie zapisu gra lubi chrupnąć.


A sama gra nie jest rewolucja graficzną.
Fajne tekstury.. i tyle. fizyka kiepawa [niby havoc ale coś kieprawo zastosowany, ragdolle postaci ruszają się koślawo, nawet padają na ziemie koślawo], modele bez jakiejś rewelacji, porządne i tyle.
Streaming i doczytywanie terenu paskudne nawet na maxie z ubbersamplingiem [jak się włączy DOF to jakoś to ratuje sytuacje, ale nie każdy lubi ten efekt]

Rozumiem fanbojstwo.. ale ślepe fanbojstwo ?
W jedynkę zagrywałem się tygodniami, w dwójkę tez pewnie będe, ale nie mam zamiaru masy "gówna" jaka umieścili w warstwie technologicznej nazywać perfumami, może dzieki ludziom z podobnym podjesciem do mojego [czyli bez slepego fanbojstwa] doczekacie się patcha który poprawi to co prawa znalexc sie w momencie oddania gry do tłoczni nie miało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy tak trudno znaleźć tę umiejętność w drzewku w grze? Samemu?
Całe życie mamusia za rączkę cię prowadzi, że nie potrafisz nic samemu zrobić? Ogarnij się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie jakości tekstur sprawia, ze tekstury stają się mniej wyraźne, ostre.
Polecam ustawić na "Małe" jeśli gra co chwile coś doczytuje i się dławi. Między ustawieniem "bez zmniejszania" a "małe" nie ma jakiejś gigantycznej różnicy. "Duże" powoduje wyraźne pogorszenie jakości tekstur.

Budżet pamięci na tekstry, ustawienie "średni" lub duży" jest praktycznie optymalne. Opcja ta odpowiada ilości ramu który chcemy przeznaczyć tylko na tekstury. Generalnie, im większy Budżet tym rzadziej gra będzie doczytywać elementy otoczenia. Jeśli ustawimy za mało, gra będzie co chwile coś dogrywać. Jeśli ustawimy zbyt dużo to może się wysypywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka na początku też była zrąbana technicznie, wszyscy pamiętają loadingi podczas których można było zrobić herbatę i jeszcze by wystygnąć zdążyła, patche do 2 części też będą trzeba cierpliwie czekać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:10, sirufok napisał:

A czy tak trudno znaleźć tę umiejętność w drzewku w grze? Samemu?
Całe życie mamusia za rączkę cię prowadzi, że nie potrafisz nic samemu zrobić? Ogarnij
się trochę.


kolego chciałbym podkreslić ze w talentach nigdzie nie pisze że BLablabla <--ta zdolnośc pozwala używac mutagenów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2011 o 14:13, Selv napisał:


Budżet pamięci na tekstry, ustawienie "średni" lub duży" jest praktycznie optymalne.
Opcja ta odpowiada ilości ramu który chcemy przeznaczyć tylko na tekstury. Generalnie,
im większy Budżet tym rzadziej gra będzie doczytywać elementy otoczenia. Jeśli ustawimy
za mało, gra będzie co chwile coś dogrywać. Jeśli ustawimy zbyt dużo to może się wysypywać.


A czy chodzi tu o pamięć graficzną ( u mnie 512 mb ) czy o pamięć DDR RAM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy łapek się nie przegrzewa zbyt mocno bo jeśli masz takie spadki to zły znak.
Poza tym:
Ustawiłbym bym stały plik wymiany na 4096MB, partycja C.
Zmniejszenie jakości tekstur "Małe"
Budżet pamięci "Duży"
SSAO wyłączone
Uberpróbkowanie wyłączone
Vsync wyłączone
Jeśli gra spowalnia przy dłuższych bitwach zabrudzenia powierzchni modeli ustawić na "średni" lub wyłączone.

Reszta wedle uznania.

lis_23:
Wielkość budżetu to ustawienie dotyczące pamięci karty graficznej. Osobiście używam "duży", również mam 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się zastanawiał jak upolować harpie :

Spoiler

4 pułapki stawiamy przed wejściem do jaskini a 3 w leżu królowej. Tak 7 gniazd zostanie zniszczonych :)




A teraz czas na juwenalia a Wiedźmin 2 poczeka:) O Olsztynie każdy słyszy o Olsztynie każdy gada. Wszyscy wiedzą co się dzieje ... Kortowiada Kortowiada !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 13:52, guru35 napisał:

zamk*** mor** niedoj***** (...)


Chamstwa na tym forum nie tolerujemy, ani tym bardziej obrazania innych uzytkownikow. Degrad -2, a jak bedzie jeszcze jeden wyskok to nastepnym razem bedzie BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Zadanie "Klątwa krwi":

Spoiler

Król klęczy przed Sabriną i czeka, aby ją przebić włócznia, tylko ona gada cały czas to samo, a król jak klęczał tak klęczał, a ja jak głupi zabijam te upiory, po ok. 15 min stwierdziłem, że coś jest nie tak i wyłączyłem grę, mam tak zabijać te upiory, aż łaskawie król przebiję Sabrinę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Bardzo ci dziękuje! Schludnie i dokładnie to wszystko co chciałem wiedzieć :)) Jak najbardziej dziękuje

P.S - Mając takie coś > coś napisane etc. Wybieraj sobie coś na temat. Przez to trochę się zdłuża strona ,a osoba którą informujesz, będzie miała schludniej jeszcze bardziej i lepiej napisane :)

+1 dla ciebie ;]

Pozdrawiam B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:22, Wojman napisał:

Chamstwa na tym forum nie tolerujemy, ani tym bardziej obrazania innych uzytkownikow.
Degrad -2, a jak bedzie jeszcze jeden wyskok to nastepnym razem bedzie BAN.


przepraszam , ale co miałem zrobic jak w kółko i w kółko pisze mi piracie itd . meczoce to jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:27, Jok4rson napisał:

Powiecie mi jak tam wiedźmin nowy ? Bo chciałbym zakupić ale nie wiem czy się opłaca.


Zależy czy masz dobry sprzęt. Jeśli tak, to kupuj - nie zastanawiaj się nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:25, guru35 napisał:

>

Odnośnie ustawień graficznych w grze wiedźmin, to mam nadzieję, że jak najprędzej wypuszczą nowe sterowniki do radeonów, ponieważ póki co to zmiana ustawień nic nie wnosi do ilości wyswietlanych FPS''ow.

Widzę, że jednak jest sprawiedliwość, guru dostał to na co zasłużył. :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować