Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2011 o 16:09, Longer napisał:

W sumie u mnie nie ma czegoś takiego, bardziej denerwuje uruchamianie Wiedźmina, z 2-3
minuty to trwa ;/


też to u siebie zauważyłem. Dziwna sprawa, z dnia na dzień Wiesław chodzi gorzej. W pierwszym dniu wilczek trwał na ekranie koło minuty i po małych kombinacjach w opcjach ustawiłem sobie optymalnie mając stałe 30 -35 Fps. Nic nie zmieniałem, nie instalowałem itd. Dziś włączam, wilczek na pulpicie łypał na mnie ślepiami ponad 3 minuty, potem czarny ekran jakby zwisł, aż sprawdziłem w menadżerze ale się załadował. Opcje też nie ruszane a wydajność spadła mi o jakieś 15 % ot tak sobie na 22- 28 fps i to w tych samych lokacjach...Geralt wolniej reaguje na klawisze, menu interfejsu jak u kolegi lis 23 też jakoś dłużej się otwiera...ani chybi magia.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No patch do wieska w przyszłym tygodniu.
Ciekawe czy poprawią te cyrki z przegrzewaniem się GPU [lato idzie, w stosunkowo chłodne dni ludziom dobijał 90-95 stopni, co będzie jak na dworze się zrobi z 25-30 stopni ? A wątpię, żeby CDP komukolwiek zwróciło kasę za spalony układ =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:24, Pietro87 napisał:

No patch do wieska w przyszłym tygodniu.


Hmmm? A skąd takie info? Bo jak na razie nic o patch''u nie słyszałem. Znaczy, słyszałem, że "ma być", ale to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 14:20, Selv napisał:

Sprawdź czy łapek się nie przegrzewa zbyt mocno bo jeśli masz takie spadki to zły znak.
Poza tym:
Ustawiłbym bym stały plik wymiany na 4096MB, partycja C.
Zmniejszenie jakości tekstur "Małe"
Budżet pamięci "Duży"
SSAO wyłączone
Uberpróbkowanie wyłączone
Vsync wyłączone
Jeśli gra spowalnia przy dłuższych bitwach zabrudzenia powierzchni modeli ustawić na
"średni" lub wyłączone.

Reszta wedle uznania.


Zrobiłem jak radziłeś, ale cały czas dropy. Monitorowałem też na bieżąco temperatury. GPU dochodzi max do 87 więc to bez tragedii, natomiast core 0 osiągnał prawie 98, co już może być przkre. Zauważyłem takie skoki od 90kilku do 90..eh i co tu zrobić? Core 1 natomiast maksymalnie 90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzień gra chodzi mi coraz wolniej(lol). Pierwsze odpalenie - cud miód, orzeszki. gra bez zacięcia, ekranów ładowania. Po wciśnięciu ''esc'' menu pojawiało się natychmiastowo. Teraz tekstury wczytują się wolniej, przejście przez drzwi przerywa czarny ekran ładowania a po wciśnięciu ''esc'' muszę poczekać kilka sekund. Po zmianie ustawień nadal to samo. Obawiam się że to wina zbyt dużej liczy sejwów, bo nic od tamtego czasu w kompie nie zmieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob ktore posiadaja 4 rdzeniowe procesory.U mnie na q6600 3.2 gtxie 260 4gb ram podczas gry procesor mam obciazony jakis 60-65% czy to normalne czy powinien byc bardziej obciazony?Jak to jest u was?U mnie na tym sprzecie na wysokich detalach w rozdzielczosci 1680x1050 mam w 1 akcie 28-40fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 16:38, Buachu napisał:

Z dnia na dzień gra chodzi mi coraz wolniej(lol). Pierwsze odpalenie - cud miód, orzeszki.

>/ciach/

stronkę wcześniej to samo zjawisko opisywałem. Niestety to nie wina save''ów. Też tak pomyślałem i skasowałem wszystkie oprócz dwóch najnowszych, zero poprawy. Aż się boję co będzie jutro ;)

btw: CDP RED, jak można nie uwzględnić opcji usuń save przy takiej częstotliwości autozapisu??? Co skończę półtora -dwu godzinną sesję muszę latać po dokumentach i kasować paręset mega uważając by nie usunąć najświeższego zapisu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

1. Jak uruchomić quest z trolem ?
2. Gra czasami bez najmniejszego ostrzeżenia wychodzi na pulpit. Gram na win 7. Miał ktoś podobny problem lub wie może jak go rozwiązać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtam, mam problem z questem "Atak na Vergen" pod koniec II aktu (ścieżka Roche''a); minąłem dwa trolle, są potem harpie, kilku żołnierzy - i co dalej? W poradniku pisze: "Po walce, nieopodal dostrzegamy jeszcze jednego człowieka Detmolda.

Spoiler

On wie o tanym przejściu do Vergen

" Tylko że ja nie widzę nigdzie nikogo takiego... To pytanie było już w wątku: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=67859&u=2, ale nie ma tam odpowiedzi. Ktoś wie co trzeba w tym momencie zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wróżki Zdzichy z okolicznego warzywniaka =)

W komentarzach pod najnowszym newsem o trailerach pracownicy CDP potwierdzili patch w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie. Jestem w obozie keadwen i nie mogę rozmawiać z henseltem. Nie pojawia sie opcja rozmawiaj. Jak zajuwazylem w obozie jest tez trochę innych postaci które nie maja tej opcji a pamietam ze w Flotsam mogłem rozmawiać z każdym (chociaż większość postaci mówiła wtedy jedno zdanie i tyle). O co chodzi? I co można z tym zrobić ? Ten głupi błąd blokuje mi cała grę , nie mogę ruszyć do przodu z fabułą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć Einara Gausela do zadania pokerowa twarz w późniejszym etapie aktu I ?

Spoiler

Oprócz tego questa zostało mi już tylko zabicie szpiega

więc jak ktoś byłby w stanie mi pomóc to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 17:02, Sareth14 napisał:

Kupiłem Wiedźmina 2 za granicą, musze ściagać spolszczenie? dopiero instaluje gre


Polskiego języka raczej nie będzie. Już wypowiadał się ktoś tutaj o łatkę spolszczającą bo też kupił za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2011 o 17:03, Draco-PNC napisał:

Skąd wziąć petardy "kartacze" żeby

Spoiler

wysadzić w powietrze gniazda nekkerów

(I Akt)?

Jeśli dobrze pamiętam, to Cedrik ma ich kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci to pomoże, ale w II akcie do znalezienia przeciwników do pokera pomaga zaznaczenie na mapie misji związanej z pokerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować