Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2011 o 21:00, sinir napisał:

W CDA ma być pierwsza POLSKA recenzja (o ile mi wiadomo).

Nope. Sprawdź jeszcze raz jeśli masz najnowszy numer, jeśli nie masz - uwierz lakiemu. Z jednej strony trochę humilation dla CDA - z drugiej - nie jest to wersja gold, więc poniekąd się nie liczy.

Co do ogólnych narzekań na Wiedźmina 2, zdradzę Wam coś (nic o fabule tu nie ma :p)

Spoiler

Wiedźmin 2 nie będzie grą idealną, do doskonałości takiego Tormenta się po prostu nie zbliży.

Nie rozumiem więc narzekań ludzi sączących siarczyste kwasy (jak to brzmi!), których ukrytym bólem jest to, że gra będzie może na takie 92%, nie na 100%. Pogódźcie się z tym, przecież liczy się zabawa, a nie wątpliwe uszczerbki wynikające z przeciętnej mimiki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:34, Pietro87 napisał:

Na swoim E8400 [oc 4.0] i GTXie 260 przy 4gb ram i Win XP SP3, po wstępnej ocenie Lucasa
[czyli na jego quadzie i gfie 9800 gdzie miał na max w hd 18-22 fpsy] oceniam, że powinienem
zagrać na max, w 30-60 fps w hd [czyli pełna płynna animacja przez całą grę]
Ale to są tylko takie spostrzeżenia na sucho, porównując tylko sprzęt.

Jest jedno ale w tej teorii jak patrzy się na wymagania gry. Nawet jak masz te 4 Ghz na 2 rdzeniowcu to i tak nie można być pewien o te 30-60 fps bo na samej grafie nie zajedziesz daleko skoro autor grał na quadzie czyli 4 rdzeniowcu. Jeżeli grał w1680x1050 na maks detalach na Q8300 o domyślnych taktach 2,5 Ghz i miał 18-22 FPS no to można przypuszczać, że gra ostro na procku jedzie, a nie na grafie. 9800GT to nadal wydajna karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać te wypociny. Ogólnie, niczego specjalnego nie poruszono, poza pewnymi irytującymi błędami które wyprowadzały z równowagi autorów, wszystko oczywiście zrzucili na pre-final code jaki mieli do dyspozycji.

Recenzja w CDA pewnie będzie bardziej rozbudowana, abstrahując od tego, że [ mam nadzieję ] ocenią tam finalną wersję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 21:42, Numenpl napisał:

Jest jedno ale w tej teorii jak patrzy się na wymagania gry. Nawet jak masz te 4 Ghz
na 2 rdzeniowcu to i tak nie można być pewien o te 30-60 fps bo na samej grafie nie zajedziesz
daleko skoro autor grał na quadzie czyli 4 rdzeniowcu. Jeżeli grał w1680x1050 na maks
detalach na Q8300 o domyślnych taktach 2,5 Ghz i miał 18-22 FPS no to można przypuszczać,
że gra ostro na procku jedzie, a nie na grafie. 9800GT to nadal wydajna karta.


Trza brać pod uwagę tez wymiary monitora... 9800GT jest wydajny ale jednak za slaby na najnowsze gry. Twórcy pisali ze grafika powinna mieć dużo pamięci (najlepiej 1Gb+). Poza tym Lucas grał na wersji nie przystosowanej pod Windows 7, co ma się podobno zmienić do premiery.

Ja się martwię o mój procesor(E8400), jak by ktoś mógł mnie poinstruować odnośnie podkręcania to byl bym wdzięczny (podobno nawet na boxowym chłodzeniu daje rade...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 21:49, Buachu napisał:

Trza brać pod uwagę tez wymiary monitora... 9800GT jest wydajny ale jednak za slaby
na najnowsze gry. Twórcy pisali ze grafika powinna mieć dużo pamięci (najlepiej 1Gb+).
Poza tym Lucas grał na wersji nie przystosowanej pod Windows 7, co ma się podobno zmienić
do premiery.

Nie wymiary tylko jak rozdzielczość jak już. Druga sprawa 9800gt wcale nie jest za słaby na najnowsze gry jest wystarczający. Gadka o pamięci wiesz że tu chodzi też o RAM?? Bo odnoszę wrażenie że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2011 o 11:25, Pietro87 napisał:

- z prostego powodu, jak wyszło wczoraj gra jest cienko zoptymalizowana [słaby frame
rate, no i memmory leak, do tego brak wsparcia monitorów 16:10]


To sobie na razie odpuszczam. Minimalne spełniam w absolutnym minimum, więc nie mam zamiar denerwować się jak przy grze w np. G3 Zmierzch Bogów. Chociaż tym porównianiem pewnie trochę obraziłem twórców naszej rodzimej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie grałeś w jedynkę to powiem że zdecydowanie warto :)
Do tego jak skończysz grę zachowaj sejwa - przyda Ci się w dwójce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2011 o 20:10, sinir napisał:

Otóż wiemy. Full HD. Tak napisano w temacie z pytaniami na oficjalnym forum.


Aha. Dobrze wiedzieć w takim razie.
Czyli można śmiało przyjąć, że wymagania minimalne są niższe dla osób, które grają na mniejszych rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko... Jeszcze tylko trzy tygodnie...

Skoro dla full HD to powinien mi spokojnie pójść na jakichś wysokich :D Na razie cieszę się, że udało mi się jedynkę uruchomić.

Nie odnosicie wrażenia, że angielski dubbing jest słaby i monotonny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 10:34, Dandelion1 napisał:

świetny filmik, to jest gra roku.
3 tygodnie i dostane cos na co czekam od ponad roku jak skończyłem cześć pierwszą, teraz gram w jedynkę aby przypomnieć wszystko sobie fabularnie i z dobrą pamięcią przystąpić do 2.
Tylko w taki sposób sobie zaspokoję długie czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też planuję kolejny (trzeci) raz skończyć Wiedźmaka pierwszego. Tym razem neutralnie, choć najprawdopodobniej i tak wczytam "wiewiórkowego" sejwa przy W2. Neutralnym być nie lubię, a elfy są IMO mniejszym złem niż zakon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Neutralnym być nie

Dnia 28.04.2011 o 16:23, sinir napisał:

lubię, a elfy są IMO mniejszym złem niż zakon.


Nie ma mniejszego zła :D
Imo Wiewiórki to plaga raczej dla samych elfów niż dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka informacja zapewnia ze sprzedaż 2 będzie i zainteresowanie o wiele większe niz w przypadku jedynki:
http://www.cdprojekt.pl/news/5620/Wiedzmin_2_Zabojcy_Krolow__zbiera_swietne_opinie_najwiekszych_mediow_branzowych_na_Zachodzie

I niektóre ciekawe informacje na temat planów wobec Triss oraz 2 nowe filmiki jak ktos nie widział:
http://tw2.thewitcher.com/news/2011/4/5504948

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2011 o 16:55, Buachu napisał:

Imo Wiewiórki to plaga raczej dla samych elfów niż dla ludzi.


Bo masowe wyżynanie kupców i kurierów (biedny Applegatt) to pikuś. Pan Pikuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że już nie wspomnę o zastraszaniu farmerów, mordowaniu farmerów, podpalanie wiosek... No, mniejsze zło, zaprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować