Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2012 o 13:56, marekl1975 napisał:

1. Wykonując zadanie z trollem znalazłem u Dymitra klucz do schowka bandytów. Gdzie jest
schowek?


Kryjówka znajduje się w drugiej części lasu, tej od strony Trolla, trzeba przejść po zawalonym kawałku jakiś ruin, kryjówka jest stosunkowo blisko drzewa wisielców [charakterystyczne drzewo na którym wiszą truchła kilku wiewiórek]

Dnia 05.05.2012 o 13:56, marekl1975 napisał:

2. Nikt nie chce się ze mną siłować na ręce. Czemu?


Pokonałeś słabiaków w Karczmie ?
Nie każdy będzie się z tobą siłował jeśli nie rozłożysz wcześniej kilku przeciętniaków z karczmy [dobrze jest tez położyć Zoltana tak dla sportu]
Druga sprawa - obstawiasz zakłady prawidłowo ? Może zbyt mało gotówki wykładasz i zwyczajnie cię olewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 13:56, marekl1975 napisał:

Dwa pytania:
1. Wykonując zadanie z trollem znalazłem u Dymitra klucz do schowka bandytów. Gdzie jest schowek?

Za rozwalonym mostem, pod którym siedzi troll, w południowo-wschodnim rogu mapy.

Dnia 05.05.2012 o 13:56, marekl1975 napisał:

2. Nikt nie chce się ze mną siłować na ręce. Czemu?

a) nie mają już pieniędzy
b) Ty nie masz pieniędzy
c) wygrałeś już ze wszystkimi
d) nie wygrałeś jeszcze z kimś z niższej ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się ukończyć grę. Nie będę się rozpisywał i rozwodził. Jest po prostu świetna, ale dlaczego? Dlaczego taka krótka!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 16:26, Damianuss1 napisał:

Dzisiaj udało mi się ukończyć grę. Nie będę się rozpisywał i rozwodził. Jest po prostu
świetna, ale dlaczego? Dlaczego taka krótka!?


Ukończyłeś ją po raz pierwszy? Jeśli tak to czeka Cię jeszcze druga ścieżka i odkrywanie nowych wątków fabuły. Niby krótka, ale właśnie dwie ścieżki wydłużają trochę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 22:16, Pietro87 napisał:

Polemizował bym,


Właśnie gram, więc widzę. Co do składników ultrarzadkich - po ich zdobyciu radzę trzymać je w skrzyni i nie chodzi tu tylko o kreator alchemiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam skrzynek pocztowych. Byłem na podwórzu Loredo, ale tam koło wejscia żadnej skrzynki nie znalazłem. Nie potrafię znaleźć domu Ludwiga Merse, gdzie też jest skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 17:54, marekl1975 napisał:

Szukam skrzynek pocztowych. Byłem na podwórzu Loredo, ale tam koło wejscia żadnej skrzynki
nie znalazłem. Nie potrafię znaleźć domu Ludwiga Merse, gdzie też jest skrzynia.

Dom Ludwiga znajduje się na wprost karczmy, tam gdzie stoją stragany, co do Loredo to skrzynka na korespondencje jest w jego domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 17:56, Caridin napisał:

Zrobiłem reinstall wszystkiego i od nowa pobrałem;) Długa droga ale za to mogę już grać;)

No to życzę miłej gry. Teraz to tylko całe godziny odkrywania świata Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak walczyć z kejranem. Mam wyśmienity miecz srebrny i ustawiłem sobie znak Yrden. Tyle, że moim zdaniem ten znak nie działa na stwora. Walę w niego znakiem, a efekt jest taki, że tylko podświetla mi się jakieś poletko a z potworem przegrywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:51, marekl1975 napisał:

Jak walczyć z kejranem. Mam wyśmienity miecz srebrny i ustawiłem sobie znak Yrden. Tyle,
że moim zdaniem ten znak nie działa na stwora. Walę w niego znakiem, a efekt jest taki,
że tylko podświetla mi się jakieś poletko a z potworem przegrywam.


Spoiler

Yrdenem musisz złapać jedną z czterech macek kejrana, stawiasz yrden w pobliżu miejsca gdzie uderzy macka, nawalasz w nią i tak trzy razy. Pomiędzy odcinaniem macek trzeba się sporo naunikać ataków kejrana, potem tylko QTE i unikanie głazów ciskanych przez kejrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 20:57, Meketh napisał:

Spoiler

Yrdenem musisz złapać jedną z czterech macek kejrana, stawiasz yrden w pobliżu miejsca
gdzie uderzy macka, nawalasz w nią i tak trzy razy. Pomiędzy odcinaniem macek trzeba
się sporo naunikać ataków kejrana, potem tylko QTE i unikanie głazów ciskanych przez
kejrana.



Ten cały kejran jest nie do pokonania. Walę tym Yrden, siekam, a on i tak zawsze capnie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2012 o 21:13, marekl1975 napisał:

Ten cały kejran jest nie do pokonania. Walę tym Yrden, siekam, a on i tak zawsze capnie
mnie.


Musisz łapać yrdenet te charakterystyczne macki ze zgrubieniami, o wspomaganiu się qeenem i miksturami nie muszę chyba wspominać. Dla mnie za pierwszym przechodzeniem gry też był trudny , a za drugim i trzecim przeszłem go za pierwszym razem, bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:17, Meketh napisał:

Musisz łapać yrdenet te charakterystyczne macki ze zgrubieniami, o wspomaganiu się qeenem
i miksturami nie muszę chyba wspominać. Dla mnie za pierwszym przechodzeniem gry też
był trudny , a za drugim i trzecim przeszłem go za pierwszym razem, bez problemu.


Macki ze zgrubieniami, to te takie podświetlone na czerwono? Wystarczy tylko je walić yrdenem, czy muszę je też ciachać mieczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:32, marekl1975 napisał:

Macki ze zgrubieniami, to te takie podświetlone na czerwono? Wystarczy tylko je walić
yrdenem, czy muszę je też ciachać mieczem?

No logiczne jest chyba, iż po złapaniu ich znakiem trzeba je jakoś odciąć, prawda?
Chociaż zawsze możesz potwora poprosić - podobno w 40% przypadków sam może się zabić (info niesprawdzone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2012 o 21:32, marekl1975 napisał:

Macki ze zgrubieniami, to te takie podświetlone na czerwono? Wystarczy tylko je walić
yrdenem, czy muszę je też ciachać mieczem?


Yrden przytrzymuje ci te macki przez chwilę, a ty w tym czasie musisz je odciąć i tak trzy macki muszą być odcięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:39, Meketh napisał:

Yrden przytrzymuje ci te macki przez chwilę, a ty w tym czasie musisz je odciąć i tak
trzy macki muszą być odcięte.


No walę w niego znakiem, to powstaje mi jakieś podświetlone poletko na ziemi. Miecz w nic nie trafia. Czuję, że chyba już skończyłem grę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2012 o 21:45, marekl1975 napisał:

No walę w niego znakiem, to powstaje mi jakieś podświetlone poletko na ziemi. Miecz w
nic nie trafia. Czuję, że chyba już skończyłem grę... :(


Wytłumaczyłem ci najprościej jak się dało, tak że dziecko nawet zrozumie. Masz tu filmik z tej walki:
http://www.youtube.com/watch?v=HA1kuneSwAk
Polecam też lekturę instrukcji i poradnika, bo jak widzę masz problemy z niektórymi prostymi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 21:45, marekl1975 napisał:

Czuję, że chyba już skończyłem grę... :(


Przedewszystkim się nie zrażaj, ja wiedziałęm, że tak to trzeba robić, a i tak nie obeszło się bez kilkunasto powtórzeniowej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować