Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2012 o 19:51, Lfdracon napisał:

A do czego potrzebna Ci skóra trolla w II akcie? Parę postów wcześniej pisałem, że można
ją kupić w akcie III u Felicii Cori ;]


To jeden ze składników do zbroi Ysitgh. Jestem w III akcie i Fellicia nie ma skóry Trolla. Ma tylko język. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja rejestrowałem chyba grę gdzieś tam przy pierwszej instalacji, połączyło mi się to z gogiem czy jak to?

Na mailu nie znalazłem nic od cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag, skóra :/ cały czas myślałem o języku. Nie kojarzę nierozumnego trolla pod obozem, ale nawet jeśli owy istnieje, to nie możesz go ubić podczas wypadu na drugą stronę mgły?

@zerohunter: wejdź na gog.com, zaloguj się i zobacz, czy Wiesiek 2 stoi na Twojej wirtualnej półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 21:32, Lfdracon napisał:

Szlag, skóra :/ cały czas myślałem o języku. Nie kojarzę nierozumnego trolla pod obozem,
ale nawet jeśli owy istnieje, to nie możesz go ubić podczas wypadu na drugą stronę mgły?

@zerohunter: wejdź na gog.com, zaloguj się i zobacz, czy Wiesiek 2 stoi na Twojej wirtualnej
półce.


Jeśli gramy po stronie Rocha to jest taki agresywny troll w wąwozie blisko obozu Kedweńczyków. Dzięki temu nie musimy ubijać dobrych trolli. W przypadku jak gramy po stronie Iorwetha to w miejscu gdzie ów troll powinien być to jest zwyczajne przejście, które będzie nas prowadzić w zadaniu fabularnym do obozu Kedwen od tyłu. I to wszystko. Nie ma tam innego trolla, nawet w Vergen szukałem, ale za cholerę żadnego nie spotkałem. Czyżby CDP-Red dał dupy z tym questem po raz drugi ? Wygląda na to, że nie można ukończyć zadania "Rzeka tajemnic" i tym samym wykuć zbroi Vranów. Żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W akcie drugim są dwa trolle. Pani Troll i Pan Troll.

<wszystko jest w spojlerze, bo zdradzam co nieco odnośnie fabuły, ale możesz czytać. Nie napisałem niczego czego nie wiesz w Akcie III... I... Niie napisałem kim jest smok :)>

Spoiler

Jeśli grasz po stronie Roche''a - od czterech lat dowódcy oddziałów specjalnych w służbie króla Temerii, odpowiedzialnego za pacyfikację Podgórza Mahakamskiego, łowcy elfów, mordercy kobiet i dzieci, dwókrtonie odznaczonego za męstwo w boju - to wybierasz czy zabić Trolle pod koniec aktu, gdy zmieszasz do Vergen.

Jeśli grasz po stronie Iorwetha - zwykłego sk*rwysyna - to możesz zabić je w dowolnym momencie podczas gdy udasz się do wąwozów ( musisz skręcić w prawo w drodze do kamieniołomu, lub iść na wprost jeśli idziesz tunelami (klucz można uzyskać od WDZIĘCZNEJ (if you know what I mean -.-) elfki, jeśli ratujesz kobiety w Akcie I). Przy kotle będzie stał Pan Troll, gotujący sobie beztrosko elfy, a kawałek dalej po 2 sekcjach atakujących harpii, gdy skręcisz w lewo, powspinasz się trochę, znajdziesz Panią Troll, możesz albo pomóc Adamowi Pangratt''owi (sojusznik podczas obrony Vergen, Trollica ginie lub też zabić najemników i ocalić Trollicę).



W razie pytań pisz. Przeszedłem tą grę tyle razy, że wiem niemal wszystko xD

<edit>
W grze są 3 troll:
Troll Mostowy w akcie I
Pan Troll w akcie II
Pani Troll w akcie II
Z czego Pan i Pani są w wąwozach na południe od obozu Kaedwen i na północ od Vergen.
Spoiler

Jeśli grasz po stronie Iorwetha jednym z zadań jest odzyskanie chusty zaginionej Triss, zadanie kieruje cię do Pana Trolla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wykuć zbroję Vranów. Częścią potrzebną jest zbroja z Ys (zwana też gdzieniegdzie zbroją z Ysgith). Zbroja ta powinna być w kanałach w skrzyni w podziemiach. Mnie przynajmniej zawsze się pokazywała w ekwipunku. Poszukaj dokładniej, może przegapiłeś.

Zapewniam, że każdy quest da się zrobić. Przechodziłem grę kilkukrotnie i jestem tego pewien. Z jakim jest jeszcze problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 22:19, Sigu napisał:

Można wykuć zbroję Vranów. Częścią potrzebną jest zbroja z Ys (zwana też gdzieniegdzie
zbroją z Ysgith). Zbroja ta powinna być w kanałach w skrzyni w podziemiach. Mnie przynajmniej
zawsze się pokazywała w ekwipunku. Poszukaj dokładniej, może przegapiłeś.

Zapewniam, że każdy quest da się zrobić. Przechodziłem grę kilkukrotnie i jestem tego
pewien. Z jakim jest jeszcze problem?


A nie, wielkie przepraszam Sigu !! Pomyliły mi się całkowicie zbroję. Sorry jeszcze raz. Miałeś rację lol. Teraz patrzę u kowala i rzeczywiście mogę ją wykuć. Pomyliła mi się zbroja Ys i Ysgith lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarłem do skrzynek i doszedłem do tego samego wniosku :)

Jaki był ten drugi quest, którego nie da się wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 22:43, Sigu napisał:

Jaki był ten drugi quest, którego nie da się wykonać?


Nie, to był tylko ten jeden ze zbroją vranów. Wszystko inne mam zrobione ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 22:52, Sigu napisał:

Polecam mroczny :)
Wiele więcej zabawy. Fajne seciki broni :P


Już dawno przeszedłem grę na mrocznym. Itemy takie sobie, tylko fajne efekty są nakładane na obraz przy wyjmowaniu miecza :P Taka czarna moc wokół ekranu heh : P A sam poziom jest diabelnie ciężki. Pamiętam jak się lałem chyba z 40 minut ze smokiem na koniec. :) Jeden hit i die. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, jeden w placy, tak, ale na klatę można ze 2-3 wziąć :)
Ja rozwinąłem w 1 akcie Quen do 2 poziomu i uniki do 200%. A potem już tylko drzewko szermierki. Wszystko staje się w miarę łatwe. Nawet walka z Draugnirem, która jest nazywana najtrudniejszą nie jest aż taka trudna (bo jest dużo miejsca... O wiele bardziej wkurzający jest smok i Leto (AI), bo jest mało miejsca na uniki :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać szczerze,że spodziewałem się trudniejszego mrocznego. Nie wymaga on spektakularnych umiejętności gracza, po prostu wystarczy sporo uwagi, rozsądnego wykupywania talentów i graj muzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2012 o 23:12, Sigu napisał:

Bez przesady, jeden w placy, tak, ale na klatę można ze 2-3 wziąć :)
Ja rozwinąłem w 1 akcie Quen do 2 poziomu i uniki do 200%. A potem już tylko drzewko
szermierki. Wszystko staje się w miarę łatwe. Nawet walka z Draugnirem, która jest nazywana
najtrudniejszą nie jest aż taka trudna (bo jest dużo miejsca... O wiele bardziej wkurzający
jest smok i Leto (AI), bo jest mało miejsca na uniki :/)


Czy ja wiem. Wiem na pewno, że smok ściąga Quen na maksymalnym poziomie jednym hitem :) Także, nie daję ten znak żadnej ochrony. No chyba, że zagapisz się gdzieś i to ratuje ci życie. Ogólnie nie grać magiem na mrocznym poziomie trudności. Bo będzie nie zwykle ciężko. Chyba, że mały miks maga + szermierza. Ja teraz własnie kończę grę pełnym magiem (praktycznie całe rozwinięte drzewko) + 3 talenty w szermierce i jeden talent (życie) w alchemii. Bosko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja smoka atakowałem tak: 2 silne uderzenia, smok uderza mnie, ściąga znak, uciekam, wrzucam na siebie znak itd.
Zabicie jego zabrało mi 4 próby. Zazwyczaj zabijał mnie atakiem od tyłu gdy unikałem.

Żeby przetrwać na Mrocznym potrzeba tylko 5 talentów. 3 do Quen, 2 do uników. Reszta idzie w sumie co chce. Ja poleciałem w drzewko szermierki, odblokowałem combo-kill i potem życie z alchemii. Reszta poszła w podnoszenie wigoru do 5 poziomu.

W samej szermierce jest dość mało przydatnych umiejętności... Redukcja obrażeń, podnoszenie obrażeń miecza, i żywotność to chyba wszystko co się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja na mrocznym miałem podobną taktykę. Innej chyba się nie da wdrożyć w życie bo smok atakuje na dość dużym obszarze i można nieźle dostać baty na gołą rzyć. Zwłaszcza denerwują mnie ataki gdzie prawie całym ciałem wywala się na wieży. Po prostu może cię ściągnąć w dowolnym miejscu. No i atak ogniem jest niebezpieczny na mrocznym poziomie trudności. Zadaje ogromne obrażenia + podpalenie. Ogólnie same krytyki wchodzą z tego ognia. Ja Quena rzadko używałem bo stwierdziłem, że nie ma to sensu. Wiec po prostu bardzo uważałem przy wprowadzeniu ataku i późniejszym uniku, który miałem tylko podstawowy bez rozwinięcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że gdy mam na sobie Quen to ogień mnie nie podpala, ale zadaje same obrażenia.
Z tą całą wierzą to przesadziłeś. Rzuca się na jakąś połowę (ale i tak zawsze zabijał mnie w ten sposób...), co jest niebezpieczne, bo zazwyczaj trafia na unik więc zadaje tobie cios w plecy. Bum, nie żyjesz. 900 punktów życia spada do 0.
Bardziej irytujący niż niebezpieczny jest atak ogonem, gdy smok biega sobie beztrosko po ścianie wieży. Znowu potrzebne są 2-3 ataki, żeby zabić Geralta, ale za to ogarnia on obszar większości wieży. Smutne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zawsze rozwijałem tylko drzewko podstawowe + szermierz na maksa. Z jaskółką i ok. 1000 pkt. życia na karku nawet mroczny poziom trudności był prosty (Queena używałem wyłącznie podczas walki ze smokiem, bo tam jest raczej niezbędny i życieratujący).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować