Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2006 o 09:04, master111 napisał:

Byłem w Kopalni jaj w Gnisis a tam zaraziłem się chorobą od królowej czy jest jakieś zaklęcie
co to leczy bo miksture mam ale wole zaklęcie.


Zależy co to za choroba, ale sa zaklęcia leczące. Musisz pójść do magów zajmujących sie przywracaniem (np. w Świątyniach) i znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 09:04, master111 napisał:

Byłem w Kopalni jaj w Gnisis a tam zaraziłem się chorobą od królowej czy jest jakieś zaklęcie
co to leczy bo miksture mam ale wole zaklęcie.

Wójt w Gnissis ma 5 zwojów uleczenia z tej choroby. Możesz od niego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 22:35, ArtuRPGpl napisał:

nie chce zaklnac Deaderyczne Clymore, pozatym gdzie ten gosc oktorego pytam wyzej i ten klejnot
i co najlepiej w niego zlapac?


O.K. najlesze są - poza Gwiazdą Azury, której zresztą jeszcze nie miałem, Wielkie Kamienie Dusz (wyglądające jak miodowe ciastka ;-)), a najlepiej łapać do nich właśnie dusze Złotych Bóstw (lub inaczej Złotych Świętych) i Lunatyków. Mi z Lunatykami szło łatwiej bo jakoś Złote Bóstwa lubiły rzucać na siebie Rozproszenie zanim zdążyłem zmienić broń. Kiedyś na jedną taką rzucałem Łapanie dusz chyba 5 razy (!!!). W końcu i tak się wnerwiłem i zatłukłem po prostu.
A najłatwiej znaleźć te kamienie w różnych jaskiniach przemytników. Właź po prostu do każdej jaskini, którą napotkasz i szukaj. Tylko staraj się sprzedawać ciekawe przedmioty wąskiej grupie kupców, bo jak się okaże że któryś jest potrzebny to będziesz wiedział od kogo odkupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ale np. ten kamien duzy co jest w Guidli Magow 60 000 co go mozna sprzedac, to on juz jest zapelniony prawda? nazywa sie jakis morka czy jak mu tam skrzydlaty juz nie pamietam, no to co tojest? to jest kamien w ktory cos jeszcze mozna złapac? bo ja mam 2 iwlkie kamienie ale warte 1 po 600 czy jakos tak to one sa puste a tamten chyba nei byl nie wiem o co z tym chodiz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:22, ArtuRPGpl napisał:

mam big problem!! mam porozawiac z Ondeasem Nerando ale go wczesniej zabilem:(:(: jak go moge
z konsoli przywołac?


Twój tekst: "niee z kodow nie korzystam musze go znalezc:D ide znow na poszukiwania" :P

Jest różnica między zniknięciem kogoś z powodu błędu w grze, a zabiciem kogoś. Morrowind to jedna z tych gier, gdzie powinno się ponosić odpowiedzialnośc za swoje czyny.

player->placeatpc "ID" 1,1,1 - w miejscu ID wpisujesz kod postaci, spróbuj "ondeasem nerando", a jak nie , zajrzyj do CSa.
I nie morduj tak bezmyślnie postaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najelpszy to wielki bieżesz taki skill jak Mistycyzm z zaklęc chwytanie dusz i idziesz do jakiś ruin polowac na złote i tyla w tym temacie a co do przywoływania bieżesz tak <player->Spawn"ID NPC-a" 1> spróbuj dawno żem nie grał to sporo zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:47, master111 napisał:

Mam pytanie do czego słurzą kamienie dusz jak się je napełni co można z nimi zrobić ??


Można go użyć do stworzenia/naładowania magicznego przedmiotu. Robisz to u zaklinaczy lub samemu, bazując na umiejętności "zaklinanie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:47, master111 napisał:

Mam pytanie do czego słurzą kamienie dusz jak się je napełni co można z nimi zrobić ??


zaklnąc bron zebty byla potęzniejsza, a własnie jak zaklinam to mam zeby obazenia od ognia prawda? to cos jeszcze mgoe dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 14:51, ArtuRPGpl napisał:

No ja wiem, ale np. ten kamien duzy co jest w Guidli Magow 60 000 co go mozna sprzedac, to
on juz jest zapelniony prawda? nazywa sie jakis morka czy jak mu tam skrzydlaty juz nie pamietam,
no to co tojest? to jest kamien w ktory cos jeszcze mozna złapac? bo ja mam 2 iwlkie kamienie
ale warte 1 po 600 czy jakos tak to one sa puste a tamten chyba nei byl nie wiem o co z tym
chodiz?


Jak kamien jest ze zlapana dusza to jest drozszy, moze byc o wiele drozszy od pustego i cena zalezy od zlapanej duszy, im potezniejsze stworzenie tym lepsza dusza. Do zaklinania na staly efekt nadaja sie tylko dusze najpotezniejszych stworow lub ludzi (golden saints, ascended sleepers, itp.). Tamten za 60 tysiecy ma juz cos zlapanego w srodku (winged twilight, po polsku chyba skrzydlaty mrok). Puste wielkie kamienie mozna znalezc w pewnych stalych miejscach, poza tym losowo w skrzyniach/beczkach/itp. stojacych w jaskiniach i grotach przemytnikow ale tylko tych o wiekszej trudnosci, w takich zwyklych to nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:53, ArtuRPGpl napisał:

> Mam pytanie do czego słurzą kamienie dusz jak się je napełni co można z nimi zrobić ??


zaklnąc bron zebty byla potęzniejsza, a własnie jak zaklinam to mam zeby obazenia od ognia
prawda? to cos jeszcze mgoe dac?


Jak zaklinasz bron na "efekt przy udezeniu" to uzywaj kamieni z jak najwieksza liczba punktow zaklecia (400 i wiecej) wtedy bedziesz mial wiecej ladunkow. Tak, mozesz dac wiecej niz jeden efekt w jednym zakleciu.
Nie mozesz dac wiekszego efektu niz bron moze pomiescic.
Liczba punktow zaklecia na kamieniu = im wieksza tym wiecej razy mozna dany efekt uzyskac przed wyczerpaniem sie ladunkow
Liczba punktow zaklecia na przedmiocie = im wieksza tym potezniejsze efekty mozna w ten przedmiot zaklinac.

Nie zaklinaj sam tylko u zaklinaczy i wczesniej podnies ich dyspozycje jak najwyzej (bedzie taniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyklad masz wielki kamien z dusza zlotej swietej w srodku (kosztuje 80 tysiecy) ma
400 punktow zaklecia.

... i chcesz go uzyc do zaklecia miecza ktory ma 40 pkt zaklecia (to jest duzo jak na bron)... i chcesz efekt absorbcji zycia przy dotknieciu. O ile dobrze pamietam to te 40 punktow pozwalaja na pomieszczenie "~30 punktow zabranego zycia przy dotknieciu". Na mieczu bedzie 400 ladunkow (bo kamien mial tyle punktow)

Bron o pojemnosci 80 mogla by pomiescic efekt absorpcji 60 pkt zycia (2x wiecej) przy dotknieciu i nadal jedno uzycie kosztowalo by tele samo ladunkow co w pierwszym przypadku (~12). Kiedy kamien uyty do zaklinania ma 800 ladunkow wtedy z zakletej broni masz 2x wiecej uzyc przed wyczerpaniem w porownaniu z kamieniem z 400 ladunkami.

Takie jedno uzycie (jedno udezenie tym mieczem) zabiera 30 pkt zycia od wroga, daje je tobie i rownoczesnie ubywa ~12 punktow z puli ladunkow na broni. Czyli masz ~33 uzycia (12 x 33 ~= 400) zanim sie wyczerpia ladunki na broni. Wtedy musisz ta bron zaladowac (ale NIE zakilnac od nowa!) uzywajac do tego DOWOLNYCH kamieni ze zlapana dusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedziecie sie smiaci zucac mnie obelgami ze durne pytanie pewnie ale zapytam:
jak łapac dusze w klejnoot? mam ten zwoj lapania dusz , i przyzywam se złote bóstwo bo zabilem jzu 6 w grze w ze mam 2 zwoje to se przezwe raz a co:D no i atkauje je i ona mnie tam bije ja ja i daje ten zwoj jakas otocka kolo niej ale niz pzoatmy dalej mnie leje:*/ i tka 6 moich zwojow lapania wykorzystalem i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 18:30, ArtuRPGpl napisał:

Zaraz bedziecie sie smiaci zucac mnie obelgami ze durne pytanie pewnie ale zapytam:
jak łapac dusze w klejnoot? mam ten zwoj lapania dusz , i przyzywam se złote bóstwo bo zabilem
jzu 6 w grze w ze mam 2 zwoje to se przezwe raz a co:D no i atkauje je i ona mnie tam bije
ja ja i daje ten zwoj jakas otocka kolo niej ale niz pzoatmy dalej mnie leje:*/ i tka 6 moich
zwojow lapania wykorzystalem i nic


:)
Musisz zatłuc stworka w czasie trwania czaru. Jeśli masz odpowiedni klejnot, to pojawi Ci sie komunikat że złapałeś duszę, a klejnot będzie pełen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować