Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polski spot promujący oznaczenia PEGI "Graj bezpiecznie"

38 postów w tym temacie

Ech, PEGI potrzebuje speców od reklamy :P

Poza tym ten spot jest stary, widziałem go już gdzieś i to ponad miesiąc temu... No i - w Internecie? Nie sądzę, że wszyscy rodzice buszują namiętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 16:51, Laid_back napisał:

> Pomijam fakt, że niektóre 16stki dojrzalsze są niż niejeden dorosły, a więc PEGI
działa
> stereotypowo i szfuladkuje...

Oczywiście, dlatego najlepiej, by młodociany miał zaświadczenie wystawione przez bliżej
nieokreśloną komisję (najlepiej kumpli z podwórka) o wielkiej dojrzałości psychologicznej,
co umożliwi mu kupno gier dla dorosłych...


Nie, lepiej, żeby jakiś idiota z PEGI wystawiał samochodówce +16, bo przez kilka sekund pojawia się tam dziewczyna w krótkiej spódniczce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... troche to dziwne, ale chyba zrozumiałem że to nowy spot, a śmieszy mnie to bo już go wcześniej dużo razy widziałem. i to nie byle gdzie bo to w TV i na stronach internetowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 18:59, Mercuror napisał:

Nie, lepiej, żeby jakiś idiota z PEGI wystawiał samochodówce +16, bo przez kilka sekund
pojawia się tam dziewczyna w krótkiej spódniczce...


Tzn.? N4S mają 3+, chyba że Most Wanted czy Carbon - to sklasyfikowane +12. Nie ma co histerii urządzać, że dzieciaki nie mogą oglądać seksu i przemocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev: taki spot mógłby się skończyć tzw. "backfire", bo utrwalałby jeszcze bardziej gry, jako medium pełne przemocy itp. Może lepszym rozwiązaniem była by reklama z charyzmatyczną postacią w stylu Kevina Butlera, bądź jakaś reklama z jajem. Bo ta rzeczywiście strasznie nijaka. Kojarzy mi się trochę z formułkami na końcu reklam leków, albo napisami na paczkach papierosów, których i tak nikt nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 17:27, Rashef napisał:

Aer, po to właśnie te oznaczenia są. By podpowiadać rodzicom jaki jest mniej więcej próg
wieku dla danej gry. Jeżeli uważają że ich mające 15 lat dziecko jest na tyle świadome
i dojrzałe by grać w pozycję oznaczoną 18+, nie ma problemu, niech mu grę X kupią. Byleby
tylko decyzje o tym podejmowali świadomie a nie na zasadzie "łe, gierki dla dzieciaków".


Oczywiście, ale to też trzeba rodzicom powiedzieć. Bo obecnie jest tak, że rodzic widzi 18+, i traktuje to jako granicę nie do przejścia. Jest przecież różnica między wiekiem zalecanym a wiekiem wymaganym. Zdroworozsądkowe podejście w tej sprawie jest najlepsze, ale i najrzadsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Zaitsev stanowczo się zgadzam że reklama powinna pokazać że gry to nie tylko rozrywka dla dzieci i że są tytuły przeznaczone też dla dorosłych. Nic mnie tak nie dobija jak kolejne programy w telewizji mówiące o grach "dla dzieci" w których się zabija itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 17:15, Aer napisał:

Oznaczenia powinny zaledwie podpowiadać rodzicom.

No i dokładnie tak jest (bo jak ktoś jest dorosły to, żadne oznaczenia go nie interesują). Rzecz w tym, że rodzice mają w dupie co robi ich pociecha. No albo się tak przejmują, że nie chcą aby się dziecko zestresowało, a wiadomo konfiskata gry to by był straszny stres (i potencjalny atak szału albo krzesłem).
A teksty "dorosłych" 14 latków o tym, że grają w gry 18+ najlepiej to obrazuje. I jasne gry nie mają wpływu na ich psychikę, tak samo alkocholik twierdzi, że jedna kropelka więcej nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spot ma power niczym filmy z lat 80/90 o uprawie i przetwórstwie ziemniaków... nawet ten głos równie energiczny.

I tak same oznaczenia PEGI są mało miarodajne, np. gry z serii Cywilizacja mają +12 (jakoś mogę zrozumieć, że ze względu na złożoność gry może być takie zalecenie), ale piktogram "przemoc" dla osoby która nie wie nic o grach będzie mylący (bo skąd będzie wiedzieć, że przemoc w Manhuncie i Civ''ce ma "lekko" inne natężenie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować