Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

No nareszcie mam chwilkę by napisać coś o minionej edycji... a więc edycja okiem MG

Cieszę się, że linia fabularna przypadła wam do gustu (trochę czasu myślałem o czym co byłoby mocno absurdalne... jednak musieliśmy zadowolić umiarkowanym poziomem absurdu). Fajnie, że Yarr,Budo, Kertoh, spider,Magi i co mnie niezmiernie cieszy dreamer starali się prowadzić ciekawą i w miarę aktywną rozgrywkę. Szkoda troszkę, że na samym początku padł windows, a potem ari którzy potrafią pisać długie tasiemcowe posty :D

No to tyle pozytywów. Teraz to co mnie osobiście wnerwiło. Naturalnie będzie to brak głosów. Ja rozumiem że mogą być nieprzewidziane sytuacje, sam parę razy się wycofywałem z edycji bo nie miałem jak w niej uczestniczyć, no ale na Boga, INFORMOWAŁEM O TYM MG I INNYCH GRACZY DO JASNEJ CHOLERY!!!! A nie wychodzę z założenia "Mam w d*** MG niech sobie leszcz prowadzi dalej". A przynajmniej ja tak to odebrałem, dlatego Tohno Nintendo i Latniak są osobami z którymi nie chcę grać w mafię ani prowadzić dla niech edycji.
Dalej... MG nie zamieścił godzin głosowania... No taaaaaak... specjalnie przerobiłem tradycyjny regulamin i nawet wrzuciłem go z dużym napisem u góry posta "REGULAMIN" żeby go nikt nie zauważył... cholera nie pomyślałbym że potrafię robić tak dobry kamuflaż postów...
Co by tu jeszcze... no niech tam, to już wszystko... już wylałem całą złość...

Jeszcze raz dzięki tym co mieli chęć grać, doceniam to i muszę powiedzieć, że dla was chce się robić kolejne edycje.
A do tej zapisałbym się ale w piątek wyjeżdżam na weekend więc jeśli się nie przeciągnie do poniedziałku rozpoczęcie to raczej ja odpadam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani słowa o Rincewindzie :D . I dobrze nie wyszedłem przynajmniej na złego . Długich postów jak nie , którzy
nie umiem pisać . W tamtej edycji nie miałem nawet warunków . Raz siedzę na laptopie , który ciągle zrywa połączenia z internetem , raz przychodzą goście . Dla mnie to był taki pewnego typu eksperyment . Nigdy nie miałem styczności z takimi grami forumowymi . Dziękuję więc za wspólną grę , mimo iż długo nie pograłem . Będę grał częściej i częściej bym widział Zurris''a w roli GM''a , który ogarnął ten "bajzel" ;D w miarę . Miałeś też ciekawy pomysł . :P Tylko ta postać Wiktora taka jakaś nie wyeksploatowana . Tyle ode mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo i nie było co napisać :P

A postów długich mimo parudziesięciu edycji to i ja najlepiej pisać nie umiem (a raczej nie tyle nie umiem co nie lubię :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 18:59, Magwisienka napisał:

Niestety muszę się wypisać, nie będzie mnie jednak całą sobotę, więc w tym momencie traci
to sens :(

1. dreamer94
2. Rincewind
3. Asthariel
4. Keroth (mogę być GM-em jeśli chętny się nie znajdzie)
5. Budo
6. zerohunter
7.
8. ariwederczi
9. szerszeń45
10. Cael


Ja myślę patrząc po standardowej ilości czasu niezbędnej na zebranie ludzi, że przed poniedziałkiem nie zaczniemy :). Plus jeśli mam GM-ować, to prawdopodobnie ograniczę ilość nowych osób do maks 2/3, więc to też przedłuży czas oczekiwania.

Plus zachęcam do zapisywania się starych wyjadaczy bo edycja będzie sentymentalna. Chyba. Ale zarazem taka, by każdy mógł się w niej odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. dreamer94
2. Rincewind
3. Asthariel
4. Keroth (mogę być GM-em jeśli chętny się nie znajdzie)
5. Budo
6. zerohunter
7.ariwederczi
8. Spider
9. szerszeń45
10. Cael

Jak ma być sentymentalna to co mi tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 00:17, Keroth napisał:

Ja myślę patrząc po standardowej ilości czasu niezbędnej na zebranie ludzi, że przed
poniedziałkiem nie zaczniemy :).

Och, to szkoda, nawet sobie nie poczytam, bo w poniedziałek wyjeżdżam na cały tydzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam poprzednie edycje i... czy często się zdarza, żeby katani się do czegokolwiek przydał? Z tego co widzę, zawsze dość szybko ginie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 17:38, Asthariel napisał:

Tak sobie czytam poprzednie edycje i... czy często się zdarza, żeby katani się do czegokolwiek
przydał? Z tego co widzę, zawsze dość szybko ginie...

Dużo zależy od szczęścia, jednak ta rola jest podwójna. Często także mafia wykorzystuje tą rolę aby się podszyć pod rolę i wygrać całą edycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 17:38, Asthariel napisał:

Tak sobie czytam poprzednie edycje i... czy często się zdarza, żeby katani się do czegokolwiek
przydał? Z tego co widzę, zawsze dość szybko ginie...


Ostatnio katani miał pecha i zginął na początku. Generalnie sporo zależy od szczęścia i gry samego kataniego, ale zdarza się, że trafi mafię i przekona mieszkańców. Inna opcja to sprawdzenie kilku niewinnych osób, wtedy katani ma po prostu lepszy "ogląd" sytuacji i wie kogo może wykluczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 18:13, Budo napisał:

> Tak sobie czytam poprzednie edycje i... czy często się zdarza, żeby katani się do
czegokolwiek
> przydał? Z tego co widzę, zawsze dość szybko ginie...

Ostatnio katani miał pecha i zginął na początku. Generalnie sporo zależy od szczęścia
i gry samego kataniego, ale zdarza się, że trafi mafię i przekona mieszkańców. Inna opcja
to sprawdzenie kilku niewinnych osób, wtedy katani ma po prostu lepszy "ogląd" sytuacji
i wie kogo może wykluczyć.

W poprzedniej edycji, tj. mojej, też zginął na samym początku. A na jeszcze wcześniejszej padł chyba w drugim lub trzecim mordzie, czyli był i tak bezużyteczny dla mieszkańców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2010 o 17:38, Asthariel napisał:

Tak sobie czytam poprzednie edycje i... czy często się zdarza, żeby katani się do czegokolwiek
przydał? Z tego co widzę, zawsze dość szybko ginie...

Nie zawsze. Czasami jest, jak ostatnio, całkowicie bezużyteczny (z winy swojej lub nie), czasami pomaga znaleźć zdrajców,a czasami bezbłędnie ich typuje w sprawdzeniach. I tu mała autoreklama - w edycji zaczynającej się od posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&pid=29065 katani w obydwu sprawdzeniach trafił mafię i edycja skończyła się szybko i bezboleśnie dla miasta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 21:24, Vilmar napisał:

Może i ja bym się załapał?


Vilmar, Ty się nie zastanawiaj, tylko się dopisuj :)
Żałuję, że nie będę mógł zagrać, ale internetu nie będę miał wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 21:24, Vilmar napisał:

Może i ja bym się załapał?


O cześć, a ja się długo zastanawiałem co u Ciebie jak zniknąłeś z gram.pl ;]
Dopisz się, zbieramy ludzi ciągle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to:

1. dreamer94
2. Rincewind
3. Asthariel
4. Keroth (mogę być GM-em jeśli chętny się nie znajdzie)
5. Budo
6. zerohunter
7.ariwederczi
8. Spider
9. szerszeń45
10. Cael
11. Vilmar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się