Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Might & Magic: Heroes VI - Temat ogólny

1714 postów w tym temacie

Dnia 05.07.2011 o 23:54, Karpik777 napisał:

Promowanie jednej marki, w której będą mogły się znaleźć różne rodzaje gier - przeglądarkowy Kingdoms, ewentualny następca Dark Messiah itp itd.

NWC nie miało problemu z wypuszczaniem dwóch powiązanych ze sobą cykli z których jeden miał coś dodatkowego przed nazwą a nie za, jeśli to jest powód dla którego Ubi to zrobiło (a przypuszczam że masz rację i tak właśnie jest) to ktoś tam ma jakieś natręctwo porządkowania wszystkiego wedle alfabetu :/
Niemniej przyjemnie by było znowu zagrać w jakiś porządny cRPG z tego uniwersum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 23:54, Karpik777 napisał:

Świat M&M był światem sci-fi


Przecież właśnie to napisałem - był.

Nie wiem, co podkusiło UbiSoft do odejścia od tego świata na rzecz kompletnie nowego uniwersum, chyba jedynie ich wrodzone skłonności do robienia pod górkę graczom i udowadniania wszystkim wokół, że i tak postawią na swoim. Szkoda tylko, że w takiej sytuacji kurczowo trzymają się starej nazwy... King''s Bounty jakoś potrafiło wykreować zupełnie nową markę i nawet odnieść całkiem spory sukces.

Tworzenie nowego świata, wykorzystując starą markę, jest - przynajmniej dla mnie - bardzo dziwnym zabiegiem. Wyobraźmy sobie (mocno) hipotetyczną sytuację, że Blizzard bankrutuje a prawa do ich IP przejmuje, powiedzmy, EA, które następnie bierze świat WarCrafta i tworzy kompletnie nową grę, całkowicie oderwaną od wszystkiego, co do tej pory pod tą nazwą się ukazało. Chore? Oczywiście. A jednak w przypadku Heroes V gracze jakoś nie mieli problemu z łyknięciem tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2011 o 08:09, Ring5 napisał:

tworzy kompletnie nową grę, całkowicie oderwaną od wszystkiego, co do tej pory pod tą
nazwą się ukazało. Chore? Oczywiście. A jednak w przypadku Heroes V gracze jakoś nie
mieli problemu z łyknięciem tego...


Dla wielu graczy hirołsy to przede wszystkim multi. Kampanię przechodziło się z nudów a godzinami zagrywało się w hot seat. To ten tryb był motorem sukcesu serii... nie fabuła. Przynajmniej ja tak to zaobserwowałem :)
Mam znajomych z którymi zagrywamy się w ta serię od drugiej części... większość z nich nie ma pojęcia do tej pory o co chodzi w fabule, niektórzy w ogóle kampanii nie przechodzili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jeśli to jest powód dla którego Ubi to zrobiło (a przypuszczam że masz rację i tak właśnie jest) to ktoś tam ma jakieś natręctwo porządkowania wszystkiego wedle alfabetu :/
Nie, ktoś po prostu zna się na marketingu. Promowanie jednej marki w ten sposób da o wiele lepsze efekty niż sposób działania NWC.

Dnia 06.07.2011 o 05:13, Karharot napisał:

Nie wiem, co podkusiło UbiSoft do odejścia od tego świata na rzecz kompletnie nowego uniwersum, chyba jedynie ich wrodzone skłonności do robienia pod górkę graczom i udowadniania wszystkim wokół, że i tak postawią na swoim. Szkoda tylko, że w takiej sytuacji kurczowo trzymają się starej nazwy...

Albo to, że przyzwoite trzymanie się realiów starego świata (tylko którego, de facto te z I-III i IV to też różne światy... NWC pierwsze dokonało tu zmiany) wymagałoby większego wysiłku, a rzesze fanów jęczałyby o każdą, najdrobniejszą nawet nieścisłość...

Dnia 06.07.2011 o 05:13, Karharot napisał:

Tworzenie nowego świata, wykorzystując starą markę, jest - przynajmniej dla mnie - bardzo dziwnym zabiegiem.

Hmm, coś mi się wydawało, że np. seria Final Fantasy nie łączyła się zwykle światami... Więc to nie aż tak dziwny zabieg ;)

Dnia 06.07.2011 o 05:13, Karharot napisał:

King''s Bounty jakoś potrafiło wykreować zupełnie nową markę i nawet odnieść całkiem spory sukces.

Tylko, że to nie jest "zupełnie" nowa marka - wszak King''s Bounty było pierwowzorem serii HoMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 09:38, Karpik777 napisał:

Nie, ktoś po prostu zna się na marketingu. Promowanie jednej marki w ten sposób da o
wiele lepsze efekty niż sposób działania NWC.


Czyżby? Nie jestem pewien. Szczególnie biorąc pod uwagę tendencję spadkową jakości kolejnych gier z tej serii... Antropomorficzna personifikacjo ludzkich lęków i nadziei, uchowaj nas przed kolejnymi "genialnymi" pomysłami Ubi...

Dnia 06.07.2011 o 09:38, Karpik777 napisał:

Albo to, że przyzwoite trzymanie się realiów starego świata (tylko którego, de facto
te z I-III i IV to też różne światy...


Światy - owszem, ale uniwersum jest to samo. Lysander, bohater jednej z kampanii IV, jest byłym podwładnym Catherine Ironfist. Dodatkowo oba światy łączy rasa Kreegan. I wreszcie najważniejsza informacja - Enroth został przecież zniszczony, gdy spotkały się dwa ostrza - Armageddon''s Blade i Sword of Frost.

Dnia 06.07.2011 o 09:38, Karpik777 napisał:

rzesze fanów jęczałyby o każdą, najdrobniejszą nawet nieścisłość...


A tak, to niby nie jęczą? Poczytaj komentarze powyżej - gdzie jest to, gdzie jest tamto, dlaczego nie ma Dungeonu i tak dalej.

Dnia 06.07.2011 o 09:38, Karpik777 napisał:

Hmm, coś mi się wydawało, że np. seria Final Fantasy nie łączyła się zwykle światami...
Więc to nie aż tak dziwny zabieg ;)


Owszem, tyle tylko, że tam jest to przyjęta konwencja, natomiast tu nagle odchodzimy kompletnie od jakichkolwiek związków z poprzednimi tytułami, zaczynając od zera nowy świat.

Dnia 06.07.2011 o 09:38, Karpik777 napisał:

Tylko, że to nie jest "zupełnie" nowa marka - wszak King''s Bounty było pierwowzorem
serii HoMM.


Tak, wiem, "skrót myślowy"... Chodziło mi o to, że "nowe" KB ma (poza tytułem) tak naprawdę niewiele wspólnego ze starym. Zresztą stare KB zostało porzucone właśnie na rzecz HoMM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 09:52, Ring5 napisał:

> rzesze fanów jęczałyby o każdą, najdrobniejszą nawet nieścisłość...

A tak, to niby nie jęczą? Poczytaj komentarze powyżej - gdzie jest to, gdzie jest tamto,
dlaczego nie ma Dungeonu i tak dalej.



W tym wypadku jęczą bo mają powód, jak dla mnie UBI robi ogromną głupotę zmniejszając startową ilość miast, gdyż w samą podstawkę będzie się grało dziwnie, jak nie będzie lochów czy elfów, które były w każdej części(jedynie pod różnymi nazwami). Mnie brakuje osobiście jeszcze miasta Bagiennego(przecież bagna mają naprawdę niezły potencjał) oraz normalnych ekranów miast(nie oszukujmy się te towarzyszyły nam w każdej części, nawet w tej mocno odchodzącej od kanonu części IV). Ja liczę że ekrany miast jeszcze zostaną dodane jak nie podczas premiery to w DLC lub którymś z dodatków.
Wracając jednak do ilości miast to naprawdę liczę na to iż dodatki będą dodawać nie po jednej frakcji a po dwie, gdyż 5 startowych ras to zdecydowanie za mało(nejlepsze części sagi np. H3 miało miast 9 po dwóch dodatkach a H5 miało 8, mam nadzieję że nie będzie tendencji spadkowej i że autorom nie zabraknie nowych pomysłów na miasta, w końcu był jakiś czas temu rozegrany konkurs na miasto jakie chciałbyś zobaczyć w H6 i co? Jak narazie ani widu ani słychu o tym mieście. Moim zdaniem pomysłów jest tak dużo, że bez problemów możnaby zrobić 12 ciekawych frakcji i to bez większego wysiłku, ale cóż najważniejsze to zrobić szybko grę, wyciągnąć kasę, potem ze 2 dodatki na siłę i powoli czekać na zrobienie kolejnej tym razem siódmej części sagi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2011 o 08:09, Ring5 napisał:

King''s Bounty jakoś potrafiło wykreować zupełnie nową markę
i nawet odnieść całkiem spory sukces.

Problem w tym, że King''s Bounty, to na początku wcale nie było King''s Bounty. Na początku ta gra miała nazywać się, afair, Battle Lord, a dopiero później, kiedy 1C dorwało licencję na markę KB - zmienili nazwę na obecną.

Dnia 06.07.2011 o 08:09, Ring5 napisał:

Tworzenie nowego świata, wykorzystując starą markę, jest - przynajmniej dla mnie - bardzo
dziwnym zabiegiem.

Nawiasem mówiąc właśnie to zrobili z KB (choć niekoniecznie intencjonalnie, to właśnie taki efekt osiągnęli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że coś poprawili, bo dzisiaj sobie postanowiłem jeszcze pograć i... jakoś tak lepiej mi się grało. Przyjemniej. Walka chyba została zbalansowana, choć nadal mam wrażenie że Sentinel bije tak, jakby nie bił. Słabiutka jednostka.

Mimo wszystko, mam wrażenie że grę może uratować świetnie zapowiadająca się fabuła w kampanii. Jeśli wyjdzie na to, że każde miasto będzie miało swoją kampanię, to będę zadowolony i jednocześnie liczę, że poziom z bety będzie utrzymany. Słowem, wcześniej marudziłem, teraz trochę delikatniej patrzę na tę grę. Kontrowersyjny system panowania w terenie dla mnie jest nawet spoko, wcześniej bałem się o nim wypowiadać bo sam miałem niepewną ocenę tego radykalnego kroku.

I szczerze, to jeśli tydzień temu wyrzuciłem kolekcjonerkę z listy życzeń na sklepie, tak teraz do tej listy powróciła. A nawet do koszyka. Choć nadal się waham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba również zaryzykuję zakup. O ile recenzja wersji beta może budzić mieszane uczucia, to zwyczajnie nie wierzę, że wypuszcza kolejną słabą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 21:12, Essau napisał:

Chyba również zaryzykuję zakup. O ile recenzja wersji beta może budzić mieszane uczucia,
to zwyczajnie nie wierzę, że wypuszcza kolejną słabą część.


Mi się wydaje że to wręcz niemożliwe. Jak już to wydadzą grę która będzie budzić kontrowersje (vide H4). Więc albo ją ktoś polubi i będzie się ślinił od samego początku (u mnie już występują pierwsze objawy :D) lub też znienawidzą i nie będą w nią grali. Już teraz widać, jak beta podzieliła fanów Heroesów. Jak dla mnie to trzeba do tematu podejść ze spokojem, i samemu się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja będę musiał sobie odpuścić premierę nowego hirosa, mimo iż beta mi się podobał. Sytuacja materialna nie pozwala + wyczuwam w powietrzu DLC, a ja wolę poczekać i kupić grę w komplecie niż kupić od razu i dawać hajs za kolejne kawałki gry :/. Do tego czasu pozostaje mi czytanie wesołych postów konserwatystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2011 o 23:33, Shveid napisał:

Ja będę musiał sobie odpuścić premierę nowego hirosa, mimo iż beta mi się podobał. Sytuacja
materialna nie pozwala + wyczuwam w powietrzu DLC, a ja wolę poczekać i kupić grę w komplecie
niż kupić od razu i dawać hajs za kolejne kawałki gry :/. Do tego czasu pozostaje mi
czytanie wesołych postów konserwatystów.


Najlepiej jest tak robić :D. Na grzyba masz płacić z miejsca za grę, która może nie być tego warta w danym czasie. Kto wie jaka będzie ostateczna wersja Hereosa VI ;). Na 101% dojdą jakieś dodatki, oraz zapewne te, które dodają frakcję. Tak jak to było w Dzikich Hordach w HV... Ja ogólnie to poczekam i wstrzymam się z zakupem HVI. Może okaże się nie wypałem ... hmm nie mi to teraz osądzać, a nie osądzam tego po graniu w BETĘ. Wiadomo BETA, to BETA :D.. Grało się fajnie. Trochę sie w głowie uporządkowało i jest ciekawie. Poczekam po prostu aż stanieje :). Nie pali mi się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawiłem w tą bete herosa na bota i jakieś cyrki się dzieją :D

Otóż po którejś tam kolejce nagle w koło wyskakuje walka przeciwnego bota i nie da się tego uniknąć do tego bot wygrywa 3 pierwszymi jednostkami z 5x lepszą armią ma lvl 30 hero i nonstop resuje jakby manna mu się nie kńczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po ściągnięciu bety i pobrania łatki wyskakuje mi błąd że W stacji nie ma dysku M&M heroes VI.
Przecież beta była do ściągnięcia z ubisoftu wiec za cholerę nie ma jej na żadnej płytce. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 10:23, N_o_s napisał:

po ściągnięciu bety i pobrania łatki wyskakuje mi błąd że W stacji nie ma dysku M&M
heroes VI.
Przecież beta była do ściągnięcia z ubisoftu wiec za cholerę nie ma jej na żadnej płytce.
Co zrobić?

Też tak miałem. Ściągnąłem i zainstalowałem betę od nowa, pomogło. Może najpierw spróbuj przeinstalować, jak nie pomoże to ściągnij ją jeszcze raz.

Braveheart, a myślałem że nie oceniasz gry na podstawie BETY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 13:19, Zimek1990 napisał:

Braveheart, a myślałem że nie oceniasz gry na podstawie BETY...

Witaj.
Bo nie oceniam... Oraz nie skreśliłem jej z góry. Pozostało czekanie jeszcze na wersję finalną oraz na jakieś DEMKO po drodze, które może okazać się lepsze niż BETA :). Jeszcze też można poczekać oczywiście na jakieś recenzje [wiadomo. Nie na byle jakie recenzje.] Chociażby z gram.pl. Opinie graczy. [też poparte dowodami]. Wiedz że jeśli gra mało co się zmieni w ostatecznej wersji to jej nie kupie 2 dni po Polskiej premierze. Nie będzie tych pieniędzy dla mnie warta. Wolę poczekać aż stanieje.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2011 o 02:03, Braveheart napisał:

> Ja będę musiał sobie odpuścić premierę nowego hirosa, mimo iż beta mi się podobał.
Sytuacja
> materialna nie pozwala + wyczuwam w powietrzu DLC, a ja wolę poczekać i kupić grę
w komplecie
> niż kupić od razu i dawać hajs za kolejne kawałki gry :/. Do tego czasu pozostaje
mi
> czytanie wesołych postów konserwatystów.

Najlepiej jest tak robić :D. Na grzyba masz płacić z miejsca za grę, która może nie być
tego warta w danym czasie. Kto wie jaka będzie ostateczna wersja Hereosa VI ;). Na 101%
dojdą jakieś dodatki, oraz zapewne te, które dodają frakcję. Tak jak to było w Dzikich
Hordach w HV... Ja ogólnie to poczekam i wstrzymam się z zakupem HVI. Może okaże się
nie wypałem ... hmm nie mi to teraz osądzać, a nie osądzam tego po graniu w BETĘ. Wiadomo
BETA, to BETA :D.. Grało się fajnie. Trochę sie w głowie uporządkowało i jest ciekawie.
Poczekam po prostu aż stanieje :). Nie pali mi się :P



Już wiadomo że dojdzie kolejna frakcja, mianowicie mroczne elfy, gdyż ich modele i nawet zdjęcia z gry zostały zamieszczone w internecie, można o tym przeczytać na popularnych stronach o serii Heroes, jak np. kwasowa grota. Zastanawiam się czy rzutem na taśmę dodaczą 6 frakcję jako niespodziankę czy jednak poczekają do DLC lub konkretnego dodatku, chociaż jak dla mnie zapewne dodatki będą dodawać po 2 frakcje, które będą się między sobą ścierały(np. elfy i mroczne elfy ich historia jest mocno powiązana), pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2011 o 21:19, Salwatorowiec napisał:

Jaką frakcją gra się w becie?

W kampanii jest Haven (Przystań) i Sanctuary (Sanktuarium), natomiast w multi można grać dodatkowo Stronghold (Twierdza), Necropolis (Nekropolia) i chyba Inferno (nazwy nie pamiętam, ale coś w tym stylu).

Jeśli rzucą DLC z nową frakcją zaraz po premierze, to się na nich zdrowo pogniewam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podzieliłby się ktoś ze mną kluczem do bety Heroes VI? Na gramową promocję się nie zdążyłem załapać, a jako fan Heroes od I-szej części (no dobra, od II-giej, w pierwszą grałem później) chętnie bym "poobracał" nowego Hirołsa :)

Namiary na GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować