Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

To nie trwało długo - filmik World of StarCraft znika z sieci

50 postów w tym temacie

" League of Legends, która pełnymi garściami czerpie z popularnego DoiA." - proszę większość ludu odpowiedzialnych za powstanie gry Defend of the Ancients pracuje także nad League of Legends.
LoL jest raczej ulepszoną wersją DotA''y, która to przy League of legends mogłaby być zaledwie kiepską betą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Activision już upadł na głowę chyba kompletnie. To M$ tak na kase nie leci jak oni. Jakoś blizzard się nie czepiał map do Warcrafta3 który były miniaturowymi WoWami albo innymi MMO.

Activision FAIL
Nie kupię żadnego CoDa ani innej gry którą wydadzą bo nie należy im się złamany grosz za taką politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 16:23, Reffanov napisał:

Zniknąć z sieci na pewno nie zniknął. Sam mam go na dysku i na yt wrzuciłem ponownie.
;]


Ha, that''s a good one! :D Raz wrzucone w Internet, nigdy nie zginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostak zawsze będzie prostakiem (czyt ACTIVISION). Nie wiem czy Blizzard aż tak był rządny kasy żeby połączyć się z najgorszą firmą w branży. Przecież to tylko jej reputacja spadła wśród graczy.

A prawnik akurat za dużo nie może zrobić jeżeli zapozna się z warunkami umowy edytora. Więc WTF?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 16:23, Reffanov napisał:

Zniknąć z sieci na pewno nie zniknął. Sam mam go na dysku i na yt wrzuciłem ponownie.
;]


Lubię to! <piona> :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 15:41, vegost napisał:

Weż mnie nie denerwuj, StraCraft nie jest tworem Activision tylko Blizzarda. Tylko opłacają
swoje studio. Więc to co ja napisalem jest prawdą. Tylko Activision się czepia bo to
oni maja na gry licencje. Co nie znaczy ze Blizzard tez nie może nic powiedzieć.


To jakiś nervosol sobie kup albo coś, bo zdecydowanie za dużo się denerwujesz. Średnio przy każdym newsie, który komentujesz. Już Ci pisałem, wdech a potem wydech.
A jeśli to co piszesz jest prawdą, jak twierdzisz, to udowodnij to co napisałeś: "sami dali edytor z którego teraz najchętniej by się wycofali i całkowicie usuneli by z gry".
Nie masz dowodów? Ergo nie jest to prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Blizz przecież sam zachęcał do robienia czegokolwiek w edytorze, o ile to nie jest obraźliwe. No bo co im się nie spodobało? "Starcraft" w tytule? W mapie do Starcrafta? Jedyne o czym mogę pomyśleć to ta nazwa, wzorująca się na WoW. Może przez to ludzie myśleli, że mają do czynienia z produktem Blizza?
Nie sądzę, że Blizz zabroni publikacji mapy. Pewnie ograniczy się to do zmiany nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze- w czasach DLC modder jest traktowany jako kolejna konkurencja, a nie jako osoba ubogacająca zawartość gry i przedłużająca żywotność tytułu. Kolejna rzecz, że acti strzela sobie w stopę bo blizz akurat przez długi czas był uznawany za firmę przyjazną modderom- przez takie akcje duża część ludzi się zniechęci do moddowania, bo a nuż nie spodoba się to acticash. W takich momentach aż mnie korci by pokazać gest kozakiewicza dla tytułów spod acti. Lecz problem jest taki, że te tytuły są bardzo dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 18:03, Hydro2 napisał:

Powiedzmy sobie szczerze- w czasach DLC modder jest traktowany jako kolejna konkurencja,
a nie jako osoba ubogacająca zawartość gry i przedłużająca żywotność tytułu.


Tylko jakoś sam Blizzard szykuje 4 mapki za darmo, więc akurat w tym temacie to zupełnie chybiona wypowiedź. Gdyby miały być jakieś DLC do SC II to już pewnie o jakimś byśmy słyszeli albo by już wydano.

Dnia 20.01.2011 o 18:03, Hydro2 napisał:

rzecz, że acti strzela sobie w stopę bo blizz akurat przez długi czas był uznawany za
firmę przyjazną modderom- przez takie akcje duża część ludzi się zniechęci do moddowania,
bo a nuż nie spodoba się to acticash.


Tylko zauważ, że to pierwszy raz, jak wyszła kwestia praw autorskich. A map do SC II są już setki przynajmniej. Sprawa jest prosta. Tak, chodzi o to StarCraft w tytule. StarCraft jest zastrzeżonym znakiem towarowym i nie można go sobie od tak używać. Twórcy innych map potrafili to obejść (choćby jedna nazywa się SC 1 vs SC 2. Dokładnie tak, a nie "StarCraft vs StarCraft II". Bo byłoby za długie? I don''t think so). Nie chodzi więc o to, że w grze są jednostki z SC II - praktycznie każda mapa je ma. Nie chodzi też o typ rozrywki. Chodzi o to jedno słowo. Niech zmieni tytuł i mam wrażenie, że wszystko będzie cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 18:09, Bambusek napisał:

Tylko jakoś sam Blizzard szykuje 4 mapki za darmo, więc akurat w tym temacie to zupełnie
chybiona wypowiedź. Gdyby miały być jakieś DLC do SC II to już pewnie o jakimś byśmy
słyszeli albo by już wydano.

Akurat mówiłem o ogólnej tendencji i chcąc nie chcąc, nawet jeśli chodzi o tytuł (lucas arts nie suszyło głowy ludziom tworzącym mody w świecie wojen klonów, mimo iż niektóre mody się tak nazywały) to firma nadszarpnęła reputację i to będzie pamiętane, nie jako walka o tytuł, a walka z modderem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wątpię żeby robienie problemów było pomysłem Blizzarda, to raczej Bobby Ko(ck)tick znowu wyczuł kase i się rzucił na dobrego moddera:/
Na prawdę to hańba że Ko(ck)tick "pracuje" w brańży growej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apeluje do modderów - nie twórzcie modów, bo skończycie w sądzie !

Kasuje wszystko co zrobiłem do jakiejkolwiek gry !

Apropo newsa - weźcie ludzie tłumaczcie to jakoś porządnie, bo druga wypowiedź tego moddera brzmi dosłownie jak z translatora (Może z niego jest?). Bez ładu i składu. Trzeba się domyślać, by coś z tego wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 18:59, Cadeus napisał:

Apeluje do modderów - nie twórzcie modów, bo skończycie w sądzie !

Kasuje wszystko co zrobiłem do jakiejkolwiek gry !

Lepiej wrzucić na P2P, żeby nigdy nie zginęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety w ostatnim czasie tego typu praktyki ze strony wydawców są jak widać na porządku dziennym, w pierwszym tygodniu stycznia Ubisoft Montreal zakazał dystrybucji genialnego moda RVS 2.0 do Rainbow Six 3: Raven Shield grożąc procesami sądowymi,i do tej pory nie podał nawet wyraźnych powodów takiej decyzji co dałoby możliwośc wprowadzenia zmian w modzie do tego stopnia aby pozwolić ludziom się nim bawić.... wstyd i chańba, szczególnie że oba tytuły mają oficjalne narzędzia moderskie...

skandal ot co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:02, hans_olo napisał:

> Apeluje do modderów - nie twórzcie modów, bo skończycie w sądzie !
>
> Kasuje wszystko co zrobiłem do jakiejkolwiek gry !
Lepiej wrzucić na P2P, żeby nigdy nie zginęło.


Od kiedy modder tak latwo sie wszystkiego pozbywa, co zajeło mu tyle czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:33, Zgreed66 napisał:

Od kiedy modder tak latwo sie wszystkiego pozbywa, co zajeło mu tyle czasu?

Od kiedy nie chce mu się czytać licencji:
3. Edytor map.
Gra zawiera program, który pozwala na tworzenie własnych poziomów, map, scenariuszy i innych materiałów w połączeniu z Grą („Edytor map”). Z Edytorem map wiążą się następujące terminy:
Treść mapy.
Użytkownik rozumie, że Edytor map i wszelkie treści wymagane do tworzenia lub modyfikowania Zmodyfikowanych map STARCRAFT® II (zdefiniowanych poniżej) znajdują się w Grze, oraz że Edytor map i wszelkie takie treści należą do Blizzard Entertainment, Inc., i są regulowane niniejszą Umową. UŻYTKOWNIK PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI I WYRAŻA ZGODĘ, ŻE WSZYSTKIE MAPY, POZIOMY I INNE TREŚCI STWORZONE LUB ZMODYFIKOWANE ZA POMOCĄ EDYTORA MAP (ŁĄCZNIE: „ZMODYFIKOWANE MAPY”) SĄ I BĘDĄ WYŁĄCZNĄ WŁASNOŚCIĄ BLIZZARD. BEZ OGRANICZANIA POWYŻSZEGO, UŻYTKOWNIK NINIEJSZYM PRZEKAZUJE BLIZZARD WSZYSTKIE SWOJE PRAWA, TYTUŁY I UDZIAŁY ZWIĄZANE Z WSZELKIMI ZMODYFIKOWANYMI MAPAMI TUŻ PO POWSTANIU TAKICH PRAW, ORAZ WYRAŻA ZGODĘ, ŻE W PRZYSZŁOŚCI WYKONA TAKIE PROCEDURY PRZYPISANIA NA PROŚBĘ BLIZZARD. Jeśli nadanie praw nie jest możliwe lub niemożliwe w ujęciu globalnym, użytkownik nadaje Blizzard wyłączne, nieodwołalne, wolne od opłat, nadawalne, nie podlegające sublicencjonowaniu, czasowo i geograficznie nieograniczone prawo do używania Zmodyfikowanych map do wszelkich celów i jakikolwiek sposób. To nadanie praw obejmuje bez ograniczeń prawo do reprodukcji, dystrybucji i publikowania Zmodyfikowanych map oraz do publicznego przekazywania Zmodyfikowanych map, zwłaszcza za pośrednictwem Usługi, z możliwością ich używania, edytowania i modyfikowania przez strony trzecie. Prawo do używania Zmodyfikowanych map obejmuje wszystkie rodzaje użytkowana nieznane w momencie nadawania tych praw. Prawo jest nadawane na nieograniczony czas i bez żadnych ograniczeń terytorialnych. Prawo to można przypisać lub sublicencjonować stronom trzecim bez żadnych ograniczeń.
Ograniczenia w zakresie treści.
Użytkownik przyznaje i gwarantuje, że żadna treść użyta do stworzenia Zmodyfikowanych map ani kompilacja, ułożenie lub sposób pokazania takiej treści (łącznie: „Treści użytkownika”) nie narusza ani nie naruszy jakichkolwiek praw autorskich, znaków towarowych, patentów, tajemnic handlowych czy innych praw własności intelektualnej jakichkolwiek stron trzecich. Ponadto użytkownik przyznaje i gwarantuje, że nie użyje żadnych Treści użytkownika, które są niezgodne z prawem, niedozwolone, obraźliwe, oszczercze, obsceniczne, naruszające prywatność innych osób, zawierające pogróżki, molestujące, obelżywe, nienawistne, rasistowskie czy w inny sposób niewłaściwe. Blizzard zachowuje prawo do usuwania wszelkich Treści użytkownika. które są obraźliwe, oszczercze, naruszają prawa stron trzecich, lub które Blizzard we własnym zakresie uzna za niezgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 19:50, hans_olo napisał:

> Od kiedy modder tak latwo sie wszystkiego pozbywa, co zajeło mu tyle czasu?
Od kiedy nie chce mu się czytać licencji:


Tak jest, niektórym się wydaje, że jak trochę przerobią coś czego sami nie zrobili to nabywają do tego prawa. Jakby modderzy sobie napisali od zera własny kod oparty na własnym pomyśle bez użycia żadnych chronionych prawem patentów to mogliby sobie to bezpiecznie wrzucać do sieci. A tak, to jeszcze sprawa w sądzie może być, nie ma "letko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zrozumcie - TU NIE CHODZI O MODA, KTÓREGO TWORZY! TU CHODZI O NAZWĘ! Modów o podobnej tematyce jest pełno zarówno do Warcrafta 3 jak i Starcrafta 2. Gościu po prostu niefortunnie wybrał nazwę (zresztą jakim trzeba być inteligentem, aby nadawać modowi taką nazwę wiedzą, że prawa do nazwy ma jakaś firma i to jeszcze firma udostępniająca edytor).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować