Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

Gra o Tron / Game Of Thrones - nowy serial HBO

663 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2013 o 23:49, Evertsen_Dante napisał:

Poczekaj na trzeci sezon i coś co nazwali tam bitwą :D


Trochę już czytałem -

Spoiler

bitwy ponoć wyglądają tak, że ich uczestnicy wychodzą z namiotów i wracają doń brudni i umordowani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

saga Wiedźmińska też jest okrutna i pozbawiona heroik fantasy ale tam jest przynajmniej
bohater, który budzi sympatię u czytelnika, tym bardziej, że nie jest postacią jednoznaczną,
jest też Jaskier i dobre dialogi, a tutaj?

Serial kojarzę nie zbyt dobrze (też widziałem tylko 1 sezon i to dość dawno), ale jak najbardziej są postacie, które da się lubić. Mi najbardziej przypadli do gustu Ned Stark (

Spoiler

który niestety szybko ginie

), Tyrion Lannister, John Snow czy nawet Robert Baratheon (
Spoiler

ginie jeszcze szybciej niż Ned...

). Postaci jest dużo i są zróżnicowane więc w sumie każdy powinien znaleźć coś dla siebie, dlatego w sumię dziwi mnie Twoja opinia. Może po prostu jeszcze nie do końca załapałeś kto jest kim, ja miałem na początku taki problem, bo postaci jest dość dużo i ciężko je na początku zapamiętać i skojarzyć - przynajmniej w przypadku książki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

serial pozbawiony jest akcji / na razie ale słyszałem, że i dalej z nią krucho a to nie
brzmi zbyt dobrze, jeżeli mówimy o fantasy - zbyt mały budżet? /

Przez pierwsze kilka odcinków serial się dopiero rozkręca, zresztą samej akcji jest dość niewiele.

Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

niewielu jest bohaterów budzących sympatię, większość chciałoby się własnoręcznie udusić
;)

Sami bohaterowie stają mniej czaro biali w kolejnych książkach/seriach. No cóż, nie od razu pisze się świetne książki.

Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

mimo braku akcji, serial jest dosyć brutalny, a wręcz okrutny

Tak :)

Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

humor i dialogi na +, przypomina się Sapkowski ale ogólnie coś tu nie gra ....
saga Wiedźmińska też jest okrutna i pozbawiona heroik fantasy ale tam jest przynajmniej
bohater, który budzi sympatię u czytelnika, tym bardziej, że nie jest postacią jednoznaczną,
jest też Jaskier i dobre dialogi, a tutaj? - tutaj czegoś brak

Bez sensu jest porównywać Wiedźmina z Pieśnią Lodu i Ognia. Wiedźmin to opowieść o, no cóż, wiedźminie Geralcie. A Pieśń Lodu i Ognia opowiada o losach całej krainy z różnych perspektyw, możesz z tego sobie nie zdawać sprawy bo początek mocno sugeruje, że Gra o Tron jest o Starkach. A nie jest.
A co do samego Wiedźmina... Przyjemnie się czyta, ale nie umywają do Pieśni. Okrucieństwa tam jakoś wiele nie ma, bohater wiecznie smuta bo jest mutantem, jego love story polega na cierpieniu. Zwroty akcji też słabe.
wtf geralt
A co do dialogów - potem zdecydowanie zrobi się lepiej, początek wydaje się być taki hmm... ostrożny w porównaniu do reszty historii..

Dnia 09.09.2013 o 23:42, lis_23 napisał:

i z góry uprzedzam, że nie znam literackiego pierwowzoru - jeszcze.

Polecam. Tylko nie są to książki, przy czytaniu których można robić inne rzeczy, trzeba być w pełni skupionym, inaczej w pewnym momencie uświadomisz sobie, że nie masz pojęcia o co chodzi oraz kim jest połowa bohaterów.

Generalnie jeśli chodzi o serial - seria pierwsza jako całość jest świetna, potem jest niestety gorzej. Polecam nie zaczynać następnych serii tylko czytać oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2013 o 00:06, Rusty-Luke napisał:

Serial kojarzę nie zbyt dobrze (też widziałem tylko 1 sezon i to dość dawno), ale jak
najbardziej są postacie, które da się lubić. Mi najbardziej przypadli do gustu Ned Stark
(

Spoiler

który niestety szybko ginie

)

Heh, sam napisałeś to, co chciałem napisać ;)
karzeł też jest fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2013 o 00:10, krl_krl napisał:

Bez sensu jest porównywać Wiedźmina z Pieśnią Lodu i Ognia. Wiedźmin to opowieść o, no
cóż, wiedźminie Geralcie. A Pieśń Lodu i Ognia opowiada o losach całej krainy z różnych
perspektyw, możesz z tego sobie nie zdawać sprawy bo początek mocno sugeruje, że Gra
o Tron jest o Starkach. A nie jest.


Heh, też mam wrażenie, że wszystko kręci się wokół Starków ;)

Dnia 10.09.2013 o 00:10, krl_krl napisał:

A co do samego Wiedźmina... Przyjemnie się czyta, ale nie umywają do Pieśni. Okrucieństwa
tam jakoś wiele nie ma, bohater wiecznie smuta bo jest mutantem, jego love story polega
na cierpieniu. Zwroty akcji też słabe.


Cóż, perypetie Cirii nie są pozbawione okrucieństwa

Dnia 10.09.2013 o 00:10, krl_krl napisał:

wtf geralt
A co do dialogów - potem zdecydowanie zrobi się lepiej, początek wydaje się być taki
hmm... ostrożny w porównaniu do reszty historii..

Generalnie jeśli chodzi o serial - seria pierwsza jako całość jest świetna, potem jest
niestety gorzej. Polecam nie zaczynać następnych serii tylko czytać oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damn, głupi facebook, i ludzie którzy piszą szczegóły odnośnie matki Jona, no może już nie s

Spoiler

zczegóły ale pewne powiązania

zepsuły wszystko, usuwam wszystko związane z GoT z fejsa;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 18:59, zerohunter napisał:

Damn, głupi facebook, i ludzie którzy piszą szczegóły odnośnie matki Jona, no może już
nie s

Spoiler

zczegóły ale pewne powiązania

zepsuły wszystko, usuwam wszystko związane
z GoT z fejsa;/

O ile w drugim tomie "Tańca ze Smokami" (którego jeszcze nie ruszyłem) nie padają jakieś szczegóły na ten temat to nawet w książkach ze świecą szukać informacji o niej. Owszem, wiadomo kim mniej więcej była, gdzie poznała Neda Starka i w jakich okolicznościach, ale w sumie nic poza tym. Jesteś pewien, że ktoś po prostu nie trollował? Sam spotkałem się z kilkoma masywnymi spojlerami, które były naprawdę wiarygodnie napisane, ale jako że znam treść książek to od razu rozpoznałem blef. Nie wszystko stracone ;) A nawet jeśli już to wątek matki Jona jest praktycznie ciekawostką dla dociekliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 19:27, Sandro napisał:

A nawet jeśli już to wątek matki Jona jest praktycznie ciekawostką dla dociekliwych.

Ja obstawiam, że John to jest syn

Spoiler

siostry Starka i Targaryena. Prosiła go o coś na łożu śmierci, o coś co było sprzeczne z jego honorem

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 18:59, zerohunter napisał:

Damn, głupi facebook, i ludzie którzy piszą szczegóły odnośnie matki Jona, no może już
nie s

Spoiler

zczegóły ale pewne powiązania

zepsuły wszystko, usuwam wszystko związane
z GoT z fejsa;/

Jak jesteś tylko serialowcem, to zapomnisz o tym, bo nawet w Tańcu ze Smokami nic się nie dowiedzieliśmy (minie dobre kilka lat, aż serial dogoni książkę). Oczywiście na forach poświęconym PLiO jest wiele teorii wysnutych na szczątkowych informacjach, to dalej pozostaną one teoriami. GRRM lubi zaskakiwać, niektóre teorie są dość znane i może zrobić na przekór wszystkim i zaskoczy po raz kolejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 20:49, Mange napisał:

Oczywiście na forach
poświęconym PLiO jest wiele teorii wysnutych na szczątkowych informacjach, to dalej pozostaną
one teoriami. GRRM lubi zaskakiwać, niektóre teorie są dość znane i może zrobić na przekór
wszystkim i zaskoczy po raz kolejny.

W sumie to racja, ale ta teoria jest już przyjmowana za fakt. GRRM lubi zaskakiwać, ale mówił, że nie czyta fanowskich teorii, żeby nie miały one wpływu na jego książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 20:49, Mange napisał:

nawet w Tańcu ze Smokami nic się nie dowiedzieliśmy

Podczas gdy Davos był

Spoiler

przymusowo przetrzymywany

w Białym Porcie (zakładam że właśnie tak przetłumaczono White Harbor na nasz język?), Lord Wyman Manderly wyjawił mu w rozmowie, że Ned poznał matkę Jona kiedy ta
Spoiler

pomagała mu przedostać się do miasta jakąś łódką kiedy odwiedzał on to miasto. A że przeprawa zajmowała trochę czasu to para zajmowała się sobą

. Jeżeli nie jest to oficjalna wersja tylko plotka, w którą wierzy (albo i sam wymyślił) Lord Manderly to muszę przyznać - dałem się nabrać i uwierzyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 21:54, Sandro napisał:

>/.../

nie wiadomo czy to jest oficjalna wersja czy plotka. nie pamiętam już kto i komu to mówił, ale chyba było skierowane to do Aryi, że był bratem mlecznym Jona. I jeśli przegląda się fora fanów, to te dwie teorie w ogóle nie są brane pod uwagę. W większości słyszy się o

Spoiler

teorii R+L

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2013 o 21:48, Mange napisał:

W większości słyszy się o

Spoiler

teorii R+L

.


A cóże to jest?

Dawno czytałem, ale wydawało mi się, że Jon był synem Neda i kogoś powiązanego z

Spoiler

Martellami

. Czyżbym go z kimś pomylił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 22:39, Evertsen_Dante napisał:

A cóże to jest?


Spoiler

Lyanna Stark + Rhaegar Targaryen


Dnia 26.09.2013 o 22:39, Evertsen_Dante napisał:

Dawno czytałem, ale wydawało mi się, że Jon był synem Neda i kogoś powiązanego z

Spoiler

Martellami

.
Czyżbym go z kimś pomylił?


Jak z Martellami to kojarzy mi się

Spoiler

Ashara Dayne


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 22:42, NeroNarmeril napisał:

Spoiler

Lyanna Stark + Rhaegar Targaryen



Ale nudy... już bym wolał by R było rozwinięciem od

Spoiler

Roberta

:)

Dnia 26.09.2013 o 22:42, NeroNarmeril napisał:

Jak z Martellami to kojarzy mi się

Spoiler

Ashara Dayne



Kurde no... Muszę ponownie to wszystko przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2013 o 22:25, NeroNarmeril napisał:

Tutaj ta teoria też dotarła? Dla mnie to po prostu wyciąganie Targaryenów z tyłka...

W sumie to byłby pierwszy. Zakładając, że

Spoiler

Aegon

to nie Targaryan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2013 o 00:21, filip29 napisał:

> Tutaj ta teoria też dotarła? Dla mnie to po prostu wyciąganie Targaryenów z tyłka...

W sumie to byłby pierwszy. Zakładając, że

Spoiler

Aegon

to nie Targaryan.


Meh, widziałem teorię, że

Spoiler

Tyrion to Targaryen, bo Aerys kiedyś żartował o prawie pierwszej nocy, będąc u Lannisterów, więc czemu miałby nie zgwałcić/posiąść żony Tywina.



Więc wcale nie byłby pierwszy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować