Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

Splinter cell Double Agent

523 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2007 o 14:23, Noxbi napisał:

Gracz 23
Przesadzasz... Jak dla mnie najlepsze są poprzednie części, a DA traktuję jako mały przerywnik
i wstęp (mam nadzieję) do "piątki"... :)


Ja mam tak samo. Double Agent w ogóle nie traktuję jako Splinter Cell, a jako prolog do Convictions. Największą wadą imo jest brak wskaźnika widoczności i hałasu znanego z poprzedniej części. Ale wiadomość dobra jest, grzebałem na oficjalnym forum SC i znalazłem ankietę w której ponad 85% ludu stwierdziło że DA to porażka (głosowało duuużooo ludzi). Oczywistym jest, że Ubi nie zarżnie 2 raz kury znoszącej złote jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 16:08, otc napisał:

2. Gdzie na tej misji jest ten wybuchowy koleś bez nóg? Bo widzialem na filmikach jak Sam wychodzi
na 1 piętro jakiegoś budynku spotyka tam kolesia bez nóg który czyma tykającą bombę, ni cholery
nie mogę go znaleźć.


kawałek za początkiem planszy jest dość długa ulica - po prawej taki betonowy mur, po lewej 1 piętrowy budynek, trochę zrujnowany. na końcu ulicy po lewej stronie jest niewielki plac na którym stoi jakaś studnia. tam da się wejść przez okno do kolejnego budynku, wspinając się najpierw na jakiś niewielki kontener. koleś z bombą jest w następnym pokoju. umiera w momencie gdy przejdziesz przez próg. masz potem dosłownie moment zanim nastąpi eksplozja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 17:27, penny napisał:

kawałek za początkiem planszy jest dość długa ulica - po prawej taki betonowy mur, po lewej
1 piętrowy budynek, trochę zrujnowany. na końcu ulicy po lewej stronie jest niewielki plac
na którym stoi jakaś studnia. tam da się wejść przez okno do kolejnego budynku, wspinając się
najpierw na jakiś niewielki kontener. koleś z bombą jest w następnym pokoju. umiera w momencie
gdy przejdziesz przez próg. masz potem dosłownie moment zanim nastąpi eksplozja.


Dzięki :) a na mój 1 problem nie znasz odpowiedzi przypadkiem? Bo za każdym razem jak przechodzę tą misję to muszę z marszu od pierwszego etapu ją robić co jest niezwykle irytujące jak zginę pod koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 17:33, otc napisał:

Dzięki :) a na mój 1 problem nie znasz odpowiedzi przypadkiem? Bo za każdym razem jak przechodzę
tą misję to muszę z marszu od pierwszego etapu ją robić co jest niezwykle irytujące jak zginę
pod koniec.


może masz nieodpowiednią konfigurację sprzętową ;)
moja to:
Xbox 360
:P

a poważnie, to niestety nie potrafię ci pomóc. może przypadkiem zrobiłeś save w momencie śmierci? tak czy inaczej wygląda na to, że przyjdzie ci zacząć od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:20, Gracz 23 napisał:

A podobno SCDA na PC i xboxa360 są inne misje to prawda?

nie wiem, bo grałem tylko na Xboksie :P
podejrzewam, że jeśli są jakieś różnice, to są to drobnostki, a nie całe misje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:52, penny napisał:

> A podobno SCDA na PC i xboxa360 są inne misje to prawda?
nie wiem, bo grałem tylko na Xboksie :P
podejrzewam, że jeśli są jakieś różnice, to są to drobnostki, a nie całe misje.

Ja weszłem na www.splintercell.com i tam były screeny na jakąś konsole i były inne misje niż te na pc a ile miałeś misji ba ja 6 na PC ale jeszcze 4 w kryjówce JBA ale to nie misje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:54, Gracz 23 napisał:

Ja weszłem na www.splintercell.com i tam były screeny na jakąś konsole i były inne misje niż
te na pc a ile miałeś misji ba ja 6 na PC ale jeszcze 4 w kryjówce JBA ale to nie misje

jak to nie misje? te plansze w JBA były fajne ;) - takie inne, idealnie oddawały klimat "podwójnego agenta"

w sumie to miałem 11 razem z tym ekstremalnie krótkim ostatnim levelem. czyli 6 normalnych (podzielonych na kawałki) misji + 4 JBA + 1 bonus na samym końcu z Mossem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:20, Gracz 23 napisał:

A podobno SCDA na PC i xboxa360 są inne misje to prawda?


Nie. NA PC Xbox360 i PS3 (next gen) są te same misje, na PS2 i Xbox (current gen) są inne misje. Ponoć lepsze, dlatego zamierzam kupić sobie drugi egzemplarz na PS2 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 20:03, penny napisał:

> Ja weszłem na www.splintercell.com i tam były screeny na jakąś konsole i były inne misje
niż
> te na pc a ile miałeś misji ba ja 6 na PC ale jeszcze 4 w kryjówce JBA ale to nie misje

jak to nie misje? te plansze w JBA były fajne ;) - takie inne, idealnie oddawały klimat "podwójnego
agenta"

w sumie to miałem 11 razem z tym ekstremalnie krótkim ostatnim levelem. czyli 6 normalnych
(podzielonych na kawałki) misji + 4 JBA + 1 bonus na samym końcu z Mossem.

No fajnie miałeś bonus misje a ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 07:56, Gracz 23 napisał:

> (podzielonych na kawałki) misji + 4 JBA + 1 bonus na samym końcu z Mossem.
No fajnie miałeś bonus misje a ja nie

o ile się nie mylę, to ta plansza nie jest dla każdego zakończenia gry - może więc twoje ją wykluczyło? no i o ile dobrze pamiętam to chyba musiałem przeczekać całe napisy końcowe żeby w nią zagrać. tak czy inaczej to dosłownie bardzo mały i krótki poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 18:20, Gracz 23 napisał:

A podobno SCDA na PC i xboxa360 są inne misje to prawda?

Nie. Wersje PC i Xbox360 stworzyli w studiu Ubisoft Shanghai, więc wszystko co było na X360 jest też na PC, co innego starsze konsole - to już są zupełnie inne gry. :)
Co do misji bonusowej - jest, jak ukończymy grę jako dobry (albo neutralny, już nie pamiętam)... W napisach mamy te dialogi (wkroczenie SWAT itd.), a tuż przed melodyjką słyszymy głos Morrisa O''Dell (to ten od wiadomości w poprzednich częściach - zapamiętałem jego nazwisko :P) "jeszcze wielu członków JBA pozostało na wolności, w tym wielokrotny przestępca - Carlson Moss".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 07:56, Gracz 23 napisał:

> > Ja weszłem na www.splintercell.com i tam były screeny na jakąś konsole i były inne
misje
> niż
> > te na pc a ile miałeś misji ba ja 6 na PC ale jeszcze 4 w kryjówce JBA ale to nie
misje
>
> jak to nie misje? te plansze w JBA były fajne ;) - takie inne, idealnie oddawały klimat
"podwójnego
> agenta"
>
> w sumie to miałem 11 razem z tym ekstremalnie krótkim ostatnim levelem. czyli 6 normalnych

> (podzielonych na kawałki) misji + 4 JBA + 1 bonus na samym końcu z Mossem.
No fajnie miałeś bonus misje a ja nie


To jest tak:
najgorsze zakończenie- 2 na 3 punkty i pasek zaufania NSA poniżej 1\3
przeciętne zakończenie- 0 punktów pasek zaufania NSA mniej niż 1\3, lub 2 punkty pasek zaufania NSA powyżej 1\3
najlepsze zakończenie- max 1 punkt pasek zaufania NSA powyżej 1\3 (tylko po tym zakończeniu masz bonusowy poziom)

teraz punkty:
1) ósma misja: wysadzenie statku +1 punkt, nie wysadzenie statku 0 punktów (można zwalić winę na Enricę)
2) dziewiąta misja: Zabicie Hishama +1, uratowanie 0
3) dziesiąta misja: Zabicie Lamberta +1, zabicie Jamie''ego 0

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)
Sam rozpracowałem ;D
Splinter Cell the bigest maniack! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 16:18, otc napisał:

3) dziesiąta misja: Zabicie Lamberta +1, zabicie Jamie''ego 0

Możliwe, że Lambert przeżył... W końcu miał siłę by powiedzieć Samowi o bombie ("Sam... Bomba, nie dopuść do wybuchu... uch... Jeśli będziesz musiał, wybij ich wszystkich... ech...").

Dnia 20.03.2007 o 16:18, otc napisał:


Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)
Sam rozpracowałem ;D
Splinter Cell the bigest maniack! xD

Biggest? Ja też :D A znasz wszystkie postacie od jedynki do czwórki (nawet te epizodyczne i drugoplanowe)? bo ja tak... :P (moja ulubiona to wspomniany wcześniej Morris O''Dell :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 21:33, Noxbi napisał:

Biggest? Ja też :D A znasz wszystkie postacie od jedynki do czwórki (nawet te epizodyczne i
drugoplanowe)? bo ja tak... :P (moja ulubiona to wspomniany wcześniej Morris O''Dell :D)


Tak możliwe, że przeżył ale gra liczy to in minus. Nie znam wszystkich postaci drugoplanowych, ale znam położenie wszystkich wrogów we wszystkich misjach od 1 do 4 :)

Właśnie się piekielnie wnerwiłem. Kraśnie się wpieniłem, zobaczyłem filmiki DA z PS2 na you tube. Przecież to inna gra, a najgorsze jest to, że zrobiona w stylu poprzednich części! Właśnie taki miał być na PC!!! A nie jakieś denne nowe lepsze rozwiązania! A najbardziej wpienia mnie fakt że ubi wydało lepszego na stare konsole, żeby kasy więcej zarobić. W moim przypadku im sie to udało, właśnie zacząłem kasę zbierać. 170 zł diabli wzięli!!!
Spytacie po kiego kupować jak fabuła ta sama? Nie pytajcie o to człowieka który PSP kupił tylko dla Splinter Cell: Essentials

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2007 o 23:03, otc napisał:

Właśnie się piekielnie wnerwiłem. Kraśnie się wpieniłem, zobaczyłem filmiki DA z PS2 na you
tube. Przecież to inna gra, a najgorsze jest to, że zrobiona w stylu poprzednich części! Właśnie
taki miał być na PC!!!

Ja widziałem kilka filmików na gametrailers (wywiady z twórcami o wersji na starszą generację konsol... Na PS2, Xboxa i GameCube czwartego Splintera tworzyli inni ludzie (Ubisoft Monteal - ci od jedynki i Chaosa) co wersję na PC, X360 i PS3 (Ubisoft Shanghai - Pandora i Essentials). Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś przeczytałem, że obydwa studia, choć pracują na zmianę nad kolejnymi częściami SC mają wolną rękę w tym co z grą zrobią i jak będzie wyglądała (jak widać po DA Shanghai ma zupełnie inne podejście do serii niż jej ojcowie :P).

Dnia 20.03.2007 o 23:03, otc napisał:

Spytacie po kiego kupować jak fabuła ta sama? Nie pytajcie o to człowieka który PSP kupił tylko
dla Splinter Cell: Essentials

Też się zdenerwowałem, ale z drugiej strony fabuła nie jest identyczna pod każdym względem, powiedziałbym, że się uzupełnia, np. w wersji na PS2 jest więcej o zauroczeniu Sama Enriką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ta misja na statku, chyba 3 na poczatku, jestem w momencie kiey mam zatruc caly statek i cos do tych wentylatorow wzucic to jestem przy nich i jest taka lina jak sie wspinam na gore po linie to automatycznie spadam niewiem czemu i tej klapy nie moge otworzyc bo spadam dlaczego!? sa jakies patche co to naprawiaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 10:52, Noxbi napisał:

Też się zdenerwowałem, ale z drugiej strony fabuła nie jest identyczna pod każdym względem,
powiedziałbym, że się uzupełnia, np. w wersji na PS2 jest więcej o zauroczeniu Sama Enriką.


Tak? To na pewno kupię :D
Moja dziewczyna narzekała, że fajną panienkę do gry dali, a nic z nią nie zrobili.
(Lubi patrzeć jak gram, nieraz mi nawet każe grać :D. Na swój komp nawet guild wars ściągła choć to nawet nie gra. Ale KotORa zliczyła I i II)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 19:23, baka3 napisał:

Mam problem z ta misja na statku, chyba 3 na poczatku, jestem w momencie kiey mam zatruc caly
statek i cos do tych wentylatorow wzucic to jestem przy nich i jest taka lina jak sie wspinam
na gore po linie to automatycznie spadam niewiem czemu i tej klapy nie moge otworzyc bo spadam
dlaczego!? sa jakies patche co to naprawiaja?


nie wiem, ale jest inna droga wyjścia stamtąd. Jak wrzucisz gaz do wentylacji to popatrz się w lewo (w stronę mostka) u góry pod sufitem jest otwór, dostań się do niego i wyjdziesz pod drzwi mostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2007 o 21:42, otc napisał:

> Mam problem z ta misja na statku, chyba 3 na poczatku, jestem w momencie kiey mam zatruc
caly
> statek i cos do tych wentylatorow wzucic to jestem przy nich i jest taka lina jak sie
wspinam
> na gore po linie to automatycznie spadam niewiem czemu i tej klapy nie moge otworzyc bo
spadam
> dlaczego!? sa jakies patche co to naprawiaja?

nie wiem, ale jest inna droga wyjścia stamtąd. Jak wrzucisz gaz do wentylacji to popatrz się
w lewo (w stronę mostka) u góry pod sufitem jest otwór, dostań się do niego i wyjdziesz pod
drzwi mostka.


A co mam dokladnie wzucic bo chyba nie ten zwykly granat gazowy tylko jakis specjalny co tych wszystkich pozabija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować