Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Witam ponownie :) Mam takie zapytanie..... ponad miesiąc temu zakupiłem podstawę wow-a no i skończył się już miesięczny abonament i teraz sedno..... pobrałem trailera TBC i chciał bym teraz wykupić sobie abonament do TBC ale nie wiem czy znowu muszę kupić cały dodatek z kluczem aktywacyjnym czy wystarczy jak wykupie kartę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2011 o 20:42, hugoboss6 napisał:

Witam ponownie :) Mam takie zapytanie..... ponad miesiąc temu zakupiłem podstawę wow-a
no i skończył się już miesięczny abonament i teraz sedno..... pobrałem trailera TBC
i chciał bym teraz wykupić sobie abonament do TBC ale nie wiem czy znowu muszę kupić
cały dodatek z kluczem aktywacyjnym czy wystarczy jak wykupie kartę????

Abonament miesięczny/pre-paid a TBC to dwie różne rzeczy, a żaden z dodatków do WoWa nie oferuje "darmowych" dni. Potrzebujesz kod, by aktywować TBC na swoim koncie, no i opłacić abonament, by móc zalogować się do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie darmowego miesiąca który Blizzard dał każdemu posiadaczowi StarCrafta 2. Czy Blizzard podał do kiedy można użyć darmowych 30 dni, czy nie ma znaczenia kiedy to aktywuje, czyli że mogę nawet za pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie :) Otóż w wakacje będę miał zapewnie fazę na WoW''a.
Zacznę od World of Warcraft i dodatku Burning Crusade. Na allegro sprzedają klucze,lecz tylko to się opłaca z tym,źe są tanie. Lecz nie mamy w posiadaniu pre-paidu. I tak. W sklepach często nadal sprzedają oddzielne pudełka,a niektóre sprzedają Battlechest.
Jak to jest? Każde oddzielne pudełko zawiera 1 miesiąc gry,czy tylko WoW ,a reszta m.in Burning Crusade,czy Lich,albo Cataklism nie posiadają już?
I tak zapytam,czy w WoWie ludzie są chociaż milsi ,niż w Guild Warsie np.? Dziwnie złapałem taką faze,ale zawsze można zobaczyć ,czy warto :)
Czy są coś takiego jak tytuły,czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 08:57, BartexooN napisał:

Mam takie pytanie :) Otóż w wakacje będę miał zapewnie fazę na WoW''a.
Zacznę od World of Warcraft i dodatku Burning Crusade. Na allegro sprzedają klucze,lecz
tylko to się opłaca z tym,źe są tanie. Lecz nie mamy w posiadaniu pre-paidu. I tak. W
sklepach często nadal sprzedają oddzielne pudełka,a niektóre sprzedają Battlechest.
Jak to jest? Każde oddzielne pudełko zawiera 1 miesiąc gry,czy tylko WoW ,a reszta m.in
Burning Crusade,czy Lich,albo Cataklism nie posiadają już?
I tak zapytam,czy w WoWie ludzie są chociaż milsi ,niż w Guild Warsie np.? Dziwnie złapałem
taką faze,ale zawsze można zobaczyć ,czy warto :)
Czy są coś takiego jak tytuły,czy coś?

Tylko podstawka daje "darmowy" czas gry.
Ludzie są jak wszędzie...zależy z kim się zadajesz.
A tytuły są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 08:57, BartexooN napisał:

I tak zapytam,czy w WoWie ludzie są chociaż milsi ,niż w Guild Warsie np.? Dziwnie złapałem
taką faze,ale zawsze można zobaczyć ,czy warto :)
Czy są coś takiego jak tytuły,czy coś?


Nie wiem czy ludzie sa milsi czy nie, ale w wowie masz duzo wiecej okazji by z ludzmi pogadac. O ile w GW mozesz praktycznie wszystko zrobic sam (z herosami itp) to w wowie do instancji czy na rajd idzie sie z ludzmi. I tak jesli chodzisz z losowo dobranymi ludzmi to spotkyasz za rowno milych jak i takich co ci nawyklinaja, za to ze wogole istniejesz:P. Zazwyczaj jednak jesli siedzisz cicho nikt sie ciebie nie czepia. Jednak oczywiscie z fajna gildia moze sie grac naprawde przyjemnie w wowa, interakcja z ludzmi wydaje sie duzo wieksza i silniejsza niz w GW.

W wowie sa tytuly jesli rozumiem o co ci chodzi. Sa nawet achievmenty, podobnie jak w GW tyle, ze jest ich cale mnostwo i niektore latwiutko zdobyc a niektore trudno. Co wiecej za te trudne osiagniecia mozna czasem otrzymac nagrode jak np mini peta czy mounta wiec warto, niektore robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w skrzynce w spamie znalazłem takie coś od noreply@blizzard.com:
"World of warcraft – Account Management

An investigation of your World of Warcraft account has found strong evidence that the account in question is being sold or traded.As you may not be aware of, this conflicts with Blizzard''s EULA under section 4 Paragraph B which can be found here: WoW -> Legal -> End User License Agreement and Section 8 of the Terms of Use found here: WoW -> Legal -> Terms of Use The investigation will be continued by: Blizzard administration to determine the action to be taken against your account.

If your account is found violating the EULA and Terms of Use, your account can,and will be suspended/closed/or terminated. In order to keep this from occurring, you should immediately verify that you are the account. To verify your identity please visit the following webpage:
http://us.battle.net/login/en-gb/login.html?ref=https%3A%2F%2management% 2F&eor=0&app=bam&cr=true

Only Account Administration will be able to assist with account retrieval issues. Thank you for your time and attention to this matter, and your continued interest in World of Warcraft.

If you ignore this mail your account can and will be closed permanently.

Once we verify your account, we will reply to your e-mail informing you that we have dropped the investigation.

Blizzard Entertainment SAS
TSA 60 001
Service Administration des Comptes
78143 Velizy Villacoublay Cedex

If you wish to review our current Rules and Policies for World of Warcraft and Battle.net, they can be found at:
http://www.wow-europe.com/en/policy/
http://us.blizzard.com/en-gb/company/about/termsofuse.html

Regards,

Game Master Dunarthra
Customer Services
Blizzard Entertainment
http://us.blizzard.com/support/article.xml?articleId=35726

Please retain all history if you reply to this mail"
Gdy kliknąłem w link pojawiło się czerwone okno i napis: Zgłoszono przypadek oszustwa. Tak jakby firefox coś wykrył. Jacyś oszuści? Jeśli chodzi o konto to mam tylko w ScII, a wowa to mam tylko w promocji na 30 dni jeszcze nie użytego. Nadmieniam, że konto na SCII mam na inny email.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 16:56, revolt505 napisał:

Gdy kliknąłem w link pojawiło się czerwone okno i napis: Zgłoszono przypadek oszustwa.
Tak jakby firefox coś wykrył. Jacyś oszuści? Jeśli chodzi o konto to mam tylko w ScII,
a wowa to mam tylko w promocji na 30 dni jeszcze nie użytego. Nadmieniam, że konto na
SCII mam na inny email.


To po co klikasz na linki z maili? Nigdy się tak nie robi. Wchodzisz na stronę battlenet, którą wpisujesz z ręki alby wybierasz z ulubionych i tam się logujesz. Jeżeli tam nic nie ma, to olewasz i maila kasujesz. Maila z linkami to ci może ktokolwiek podesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem i nigdy nie klikałem, ale teraz jakoś tak zapomniałem. Z resztą tamten mail z darmowym wowem też wylądował w spamie, no ale cóż - mój błąd. Mam nadzieje, że nie poniosę żadnych poważnych konsekwencji. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2011 o 18:09, revolt505 napisał:

Wiem i nigdy nie klikałem, ale teraz jakoś tak zapomniałem. Z resztą tamten mail z darmowym
wowem też wylądował w spamie, no ale cóż - mój błąd. Mam nadzieje, że nie poniosę żadnych
poważnych konsekwencji. :D



Eee tam. Najwyżej ktoś Ci konto podpierniczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam moj problem opiera sie na tym ,ze chcialbym wiedziec czy klikanie skili myszka a nie uzywanie bindow na klawiaturze moze nefaric moj dps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 18:56, Shinigami napisał:

Może.

Używanie skrótów zawsze będzie efektywniejsze jak już uda Ci się je opanować.


walsnie w tym problem zawsze bylem tak przywyczajony i nie wiem co z tym fantem zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 19:39, orzech76 napisał:

walsnie w tym problem zawsze bylem tak przywyczajony i nie wiem co z tym fantem zrobic


Wyklikiwanie skilli dość mocno zmniejsza dps, zwłaszcza gdy walka jest dynamiczna.
Najlepiej zacząć od odzielenia skilli na te ktorych uzywasz najczesciej (zwykla rotacja), tych ktore uzywasz w sytuacji awaryjnej (panic button), tych ktorych uzywasz do podbicia dpsu (cooldowny) i reszte.
W zaleznnosci ile masz rzeczy w danej kategorii to przypisujesz do klawiszy.
Rotacje mozna dac na 1,2,3,4 itp bo dostatecznie blisko i wygodnie. Panic buttony możnac dac na ~, Q, E itp. lub na dodatkowe klawisze w myszce. Cooldowny i rzadziej uzywane klawisze mozesz miec na razie dalej w pasku i je wyklikiwac bo lekkie opoznienie nie jest w ich przypadku tak istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 19:39, orzech76 napisał:

walsnie w tym problem zawsze bylem tak przywyczajony i nie wiem co z tym fantem zrobic


Z tego co kiedyś widziałem, istnieją pewne dodatki kierowane do nałogowych ''klikaczy'' które pozwalają na w miarę wygodne wykorzystanie umiejętności. Poszukaj na Curse.

Lepiej jednak zrobisz przestawiając się, umiejętność korzystania ze skrótów przyda się nie tylko w tej grze. Początki bywają trudne, trening czyni mistrza. Dla porównania napiszę, że sam korzystałem z około 25 skrótów, areny oczywiście do PvE potrzebujesz znacznie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 20:03, Volvox napisał:

Wyklikiwanie skilli dość mocno zmniejsza dps, zwłaszcza gdy walka jest dynamiczna.


To nie do końca prawda, wiele zależy od osobistych preferencji. Podstawowa sprawa - większość skilli ma GCD. Jeśli ktoś ma dobrą i odpowiednio czułą myszkę to może spokojnie w trakcie GCD nakierować kursor na kolejną ikonę. Trzeba mieć do tego wyczucie i wprawę, ale identycznie trzeba mieć wyczucie i wprawę żeby w odpowiednim momencie nacisnąć odpowiednią kombinację klawiszy. Ponadto jeśli ktoś ma sterowanie postacią pod WSAD, to musi klawiatury używać zarówno do sterowania jak i odpalania skilli, a to już może wymagać niezłej gimnastyki palców.
Mit słabości klikaczy bierze się przede wszystkim stąd, że większość osób grających w WoW zaczyna od klikania i robi to słabo. Od takiego podejścia skróty klawiszowe są zdecydowanie lepsze po krótkim treningu. I łatwiej przestawić się (a przede wszystkim łatwiej to przejście zauważyć) na skróty niż wyćwiczyć klikanie do wysokiego poziomu.
Kolejna sprawa - nie bez powodu wielu healerów korzysta z addonów takich jak healbot czy grid i w dużej mierze posługuje się myszą. Niektórzy mają zaklęcia pod kombinacjami klawiszy i kliknięć, inni korzystają z makr onmouseover, ale praktycznie wszyscy do wybierania celów korzystają z myszy.
A teraz tak z ręką na sercu, ilu z tutaj obecnych zdarzało się grać zupełnie rezygnując z myszy? Ja tak robiłem tylko w dungeonach jako healer, ale na raidach już się zwyczajnie nie dało.

Dnia 22.03.2011 o 20:03, Volvox napisał:

Najlepiej zacząć od odzielenia skilli na te ktorych uzywasz najczesciej (zwykla rotacja),
tych ktore uzywasz w sytuacji awaryjnej (panic button), tych ktorych uzywasz do podbicia
dpsu (cooldowny) i reszte.


A potem jak przyjdzie co do czego, to panic buttony się pomylą, bo rzadko się z nich korzysta. Korzystanie ze skrótów też trzeba dobrze wytrenować i znać doskonale rozkład własnej klawiatury oraz skilli. Przeciętny człowiek wcale nie zyska tak wiele przechodząc na skróty, szczególnie jeśli nie potrafi pisać bezwzrokowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze gralem klikajac dodam ze gram dk(melee) i mi sie wydaje ze lk 10 hc zalicza sie do dynamicznej walki pamietam ze nie odstawalem na kilu od reszty trzymalem sie dobrze tylko teraz fakt , ze wiekszosc moich znajomych gra na bindach to sklonilo mnie do myslenia nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 21:14, pkapis napisał:

To nie do końca prawda, wiele zależy od osobistych preferencji. Podstawowa sprawa - większość skilli ma GCD. Jeśli ktoś ma dobrą i odpowiednio czułą myszkę to może spokojnie w trakcie GCD nakierować kursor na kolejną ikonę. Trzeba mieć do tego wyczucie i wprawę, ale identycznie trzeba mieć wyczucie i wprawę żeby w odpowiednim momencie nacisnąć odpowiednią kombinację klawiszy.


po primo mylisz się. używanie myszki do wklikiwania skilli zawsze będzie wolniejsze i mniej efektywne. Myszka służy, a przynajmniej powinna do wybierania celów i ustawiania kamery. W momencie jak musisz się sporo ruszać myszka przydaje się w innym miejscu niż nad skillami.. NO chyba, ze uprawiasz keyboard turning.. >.<''
Dodatkowa sprawa to twoje opóźnienie w połączeniu i to jak wpływa na "odpalanie skilli". Najszybciej skilla odpalisz gdy zaczynasz udeżać w klawisz zanim skończy się poprzedni cast/upłynie GCD. Wpływa na to opóźnienie sieci czyli to ile czasu minie od kliknięcia w p[rzycisk do zaakceptowania do tego przez serwer, brain lag itd.

Proponuję się zapoznać z tym:
http://www.youtube.com/watch?v=VgDjG_0ecTI

>Ponadto jeśli ktoś ma sterowanie postacią pod WSAD, to musi klawiatury używać zarówno do sterowania jak i odpalania skilli, a to już może wymagać niezłej gimnastyki palców.

Wcale nie. Zależy jak rozłożysz sobie bindy. Jeśli ktoś ma główny filler w rotacji podpięty pod "0" to tak.. Ja osobiście gram na układzie ESDF do poruszania się i do bindów używam 1-6 i AQWRTG. Podczas poruszania się naciskam zawsze jeden przycisk, czy to "do przodu - E" czy któryjś ze "strafe''ów -S/F" i spokojnie mogę nacisnąć dowolny inny przycisk.

Dnia 22.03.2011 o 21:14, pkapis napisał:

Mit słabości klikaczy bierze się przede wszystkim stąd, że większość osób grających w WoW zaczyna od klikania i robi to słabo. Od takiego podejścia skróty klawiszowe są zdecydowanie lepsze po krótkim treningu. I łatwiej przestawić się (a przede wszystkim łatwiej to przejście zauważyć) na skróty niż wyćwiczyć klikanie do wysokiego poziomu.


To nie jest mit. Używając myszki sam sam się ograniczasz, bo nie możesz równocześnie poruszać się efektywnie i używać skilli. W PvP dla kogoś takiego nie ma w ogóle miejsca. W PvE też coraz mniej odkąd walki wymagają coraz więcej ruchu.
Każdego "dobrego klikacza" wyzywam na pojedynek - niech w PvP spróbuje biec prosto, podskoczyć, w locie się obrócić by użyć skilla typu ice lance, czy fel flame i kontynuować ruch w poprzednim kierunku po wylondowniu..

Dnia 22.03.2011 o 21:14, pkapis napisał:

Kolejna sprawa - nie bez powodu wielu healerów korzysta z addonów takich jak healbot czy grid i w dużej mierze posługuje się myszą. Niektórzy mają zaklęcia pod kombinacjami klawiszy i kliknięć, inni korzystają z makr onmouseover, ale praktycznie wszyscy do wybierania celów korzystają z myszy.


Healerzy to zupełnie inna kwestia. Oni nie walczą o maksymalny DPS na pojedyńczym, czy 2 celach. Oni mają utrzymać całą drużynę przy życiu co wymaga bardzo częstego zmieniania celi ich czarów. Tak czy siak healer spędza 90% czasu z myszką nad raid-ramką, gridem itp i zminia cele. Tak jest najwygodniej.
Inaczej ma się sprawa w niedużych PvP - tam wielu healerów żadnych addonów nie używa, leczą używając "dpsowych" bindów by zachować maksymalną mobilność dzięki temu, że myszka jest cały czas używana do poruszania się.

Dnia 22.03.2011 o 21:14, pkapis napisał:

A teraz tak z ręką na sercu, ilu z tutaj obecnych zdarzało się grać zupełnie rezygnując z myszy? Ja tak robiłem tylko w dungeonach jako healer, ale na raidach już się zwyczajnie nie dało.


Jak już mówiłem. Po pierwsze sprawa jest inna dla DPSa/Tanka a inna dla Healera. To inna gra. Nie da się sensownie healować bez używania healbota/on mouse over makr itd.. Znaczy można, ale to znowu - okaleczanie samego siebie.
Najedź myszką nad rannego członka drużyny, wybierz go, użyj skilla, powtórz.. Za dużo tu miejsca na błąd i za dużo czasu traconego pomiędzy kolejnymi krokami. O wiele szybciej jest - najedź nad rannego człona drużyny - kliknij przycisk odpowiedzialny za użycie heala na niego.. Nie ma możliwości byś np. użył skrótu heala zanim gra "zrozumie", że zmieniłeś cel (co może się w metodzie 1 zdarzyć).
W przypadku DPSa jest odwrotnie - kliknij na przeciwnika - naciśnij przycisk na klawiaturze odpowiedzialny za skill. To zawsze będzie najszybsza i najwydajniejsza metoda.

Dnia 22.03.2011 o 21:14, pkapis napisał:

A potem jak przyjdzie co do czego, to panic buttony się pomylą, bo rzadko się z nich korzysta. Korzystanie ze skrótów też trzeba dobrze wytrenować i znać doskonale rozkład własnej klawiatury oraz skilli. Przeciętny człowiek wcale nie zyska tak wiele przechodząc na skróty, szczególnie jeśli nie potrafi pisać bezwzrokowo.


Ja mam pod lewą ręką 12 przycisków, które można spokojnie nacisnąć "bezwzrokowo". Dochodzą możliwości naciśniecia ctrl/alt/shift co daje.. 48 przycisków na które nie trzeba patrzeć..
Że zapomni? No bez przesady mało która klasa ma tyle skilli, że się je zapomina.. Poza tym dość szybko człowiek się uczy, że panic button ma np. pod 6 na każdej postaci. Potem wystarczy godzinka na kukle i spokojnie się tego człowiek nauczy..

No i zdecyduj się o kim piszesz.. "przeciętny człowiek" może i nie będzie pisał bezdotykowo i będzie musiał spojrzeć na klawiaturę itd.. Ale też nie będzie mieć celności i szybkości mistrza CSa i trafienie w odpowiedni przycisk też zajmie mu odpowiednio dłuższy czas. Do tego dojdzie nieodzowny wtedy keyboard turning i już mamy typowego gracza który ginie w ogniu..
Jeśli zaś mówisz o kimś z bardzo dobrą myszką, szybkim refleksem i dobrą celnością.. To spokojnie będzie on też umiał opanować kila skrótów na klawiaturze.

podsumowując:
1) Healer to nie DPS/Tank.. To że grając healerem lepiej jest klikać po healbocie nie znaczy, że tak samo będzie grając DPSem/Tankiem
2) Słaby gracz zawsze będzie gorszym clickerem niż graczem używającym skrótów
3) Dobry gracz tak samo jak słaby gracz.. Będzie lepszy używając skrótów.
4) Okaleczać się można - ale po co. Można przecież grać tylko jedną ręką, albo grać nogami. Albo na 10 calowym monitorze.. Ale po co, skoro można to robić lepiej i efektywniej. Clicking jest, był i zawsze będzie nieoptymalną metodą grania DPSem/Tankiem a ja nie widzę powodu by polecać innym grania w sposób jawnie nieoptymalny.

W Cata jest dużo ruchu.. Niedawno na Halfusie gdy mieliśmy aktywnego smoka od fireballi (nigdy nie pamiętam, który to), kule ognia latały wszędzie - przez większość walki nie miałem czasu by zatrzymać sie na dłużej niż 2-3 sekundy, bo trza było się przenieść w bezpieczniejsze miejsce.. Clicking zawsze będzie w takich warunkach wolniejszy, trudniejszy, bardziej męczący dla ręki i nadgrastka.. zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się