Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.04.2009 o 02:30, Mirajka napisał:

> Na necie szukałem jednej strony z całą zawrtością informacji na temat patcha 3.10
nie
> udało mi się mogłby mi ktos napisac jakie konkretne zmiany przewiduje ten patch
w
> ponktach bym prosił 1. 2. 3. itp

http://www.mmo-champion.com/ - Brazowa ramka po lewej z napisem "Patch 3.1"
Po polsku conieco znajdziesz na http://www.raidstatus.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2009 o 23:30, RaXX napisał:

@Jeggred
Dzięki za odpowiedź. Co do sarkazmu, być może :P.

Nie no, skąd. Tamto pytanie przewinęło się w tym temacie tylko tysiąc razy, w tej czy innej formie. A przed każdym patchem zawsze pojawiają się czarnowidze, wieszczący koniec swojej klasy - oczywiście dziwnym przypadkiem pojawiają się w każdej z nich. Jak na coś takiego można odpowiadać poważnie? W końcu sam Tigole pisał na forum bety "Jak zwykle, uznacie zmiany swojej klasy za kompletnie bezużyteczne, a 9 innych = overpowered".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.worldofwarcraft.com/pvp/battlegrounds/battlegroups/

Wydaje mi się tylko czy nastąpiło przetasowanie battlegrup? Wszędzie jest praktycznie taka sama ilość serwerów, a jeszcze wczoraj jak patrzyłem, to Ruin miało 5 serwerów chyba tylko. Ale z drugiej ztrony widze np. Alleria jest na Rampage - już jest połączenie realmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dałem się złapać. Ale już spotkałem dużą grupę ludzi, którzy będą wygadywać głupoty jak w tamtym poście. Wiesz, jak od razu widzę coś takiego, to mam ochotę napisać coś więcej. Po za tym nie odpowiadałeś nikomu, więc można było pomyśleć, że piszesz to, co uważasz.

Ale macie rację: mniej powagi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 09:18, Kresseleth napisał:

http://www.worldofwarcraft.com/pvp/battlegrounds/battlegroups/

Wydaje mi się tylko czy nastąpiło przetasowanie battlegrup? Wszędzie jest praktycznie
taka sama ilość serwerów, a jeszcze wczoraj jak patrzyłem, to Ruin miało 5 serwerów chyba
tylko. Ale z drugiej ztrony widze np. Alleria jest na Rampage - już jest połączenie realmów?


Erm .... dlaczego sprawdzasz takie informacje na amerykańskiej stronie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 10:13, Jeggred napisał:

Erm .... dlaczego sprawdzasz takie informacje na amerykańskiej stronie ?


pwned :P dlatego cos mi tu nie pasowalo :P nawet nie zauważyłem, ża amerykańska :D

To jeszcze inne pytanie - jesta jakaś taktyka gdy na AV jest np. 40vs20 i to moja drużyna jest tą mniej liczącą? Co można zrobić aby wygrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 11:10, Kresseleth napisał:

To jeszcze inne pytanie - jesta jakaś taktyka gdy na AV jest np. 40vs20 i to moja drużyna
jest tą mniej liczącą? Co można zrobić aby wygrac?

Nic ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 12:33, Mirajka napisał:

> To jeszcze inne pytanie - jesta jakaś taktyka gdy na AV jest np. 40vs20 i to moja
drużyna
> jest tą mniej liczącą? Co można zrobić aby wygrac?
Nic ;P

Jak nic. Pomodlić się;p Może będzie cud^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jako raidujący warrior tank na prawdę jest tak jak mi niektórzy mówią, że trzeba zbierać przynajmniej 2 różne sety (chodzi konkretnie o cały złożony przez siebie set itemków, a nie o T7 itp), osobno pod mocno bijących bossów oraz pod trashe i tych bossów, gdzie DPS dostaje ogromny boost? Mówi się o SBV gearze (Shield Block Value) np na Patchwerka, expertise&hit gearze na walki gdzie łatwo może ktoś przeaggrować (do większego Threat Per Second) czy też stamina gearze na walki gdzie avoidance guzik daje (Sapphiron, Kel''Thuzad?).

Trochę mam przez to teraz mętlik w głowie (a także przez hit/expertise capy na rogue) , a tyle się niby mówi, że gra staje się bardziej causal friendly <--- pfff, jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 15:30, Azvar napisał:

Trochę mam przez to teraz mętlik w głowie (a także przez hit/expertise capy na rogue)
, a tyle się niby mówi, że gra staje się bardziej causal friendly <--- pfff, jasne...

A cóż w tym takiego skomplikowanego? Patrzysz na threat w czasie walki, i jeśli wychodzi na to, że DPSy cię doganiają, lub też muszą sie wstrzymywać, to zamiast itemków z dodatkową staminą czy avoidance, investujesz w SBV, expertise czy po prostu STR. Kwestia to jak zwykle znalezienie złotego środka. Zresztą, po to jest Misdirection, TotT i HoS by umieć sobie poradzić z threatem, gdy są braki w gearze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi myśli, że tank gear to tank gear ;p Jednak chyba już w BT, a na pewno przy Sunwell pojawiła się tendencja na posiadanie kilku typów tank gear. Jeden pod TPS, inny pod avoidance (nie licząc tych na resistance, bo to osobna kwestia).

Może z tym hit/expertise, SBV, sta troszkę przesadzasz ;p Bo trudno uzbierać i utrzymać aż tyle gearu, ale 2 sety - jeden pod TPS (hit/expertise/str/crit/sbv) - drugi pod avoidance (def, dodge, parry, block, sbv, sta) to warto trzymać ;p Jak trudno sprawić sobie dwa osobne sety, to chociaż kilka itemów od tego i od tego. Do TPSu gearu świetnie mogą się nadać niektóre części naszego dps gearu.

Jak to KaPe powiedział, kwestia to znalezienie złotego środka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 15:30, Azvar napisał:

Czy jako raidujący warrior tank na prawdę jest tak jak mi niektórzy mówią, że trzeba
zbierać przynajmniej 2 różne sety (chodzi konkretnie o cały złożony przez siebie set
itemków, a nie o T7 itp), osobno pod mocno bijących bossów oraz pod trashe i tych bossów,
gdzie DPS dostaje ogromny boost? Mówi się o SBV gearze (Shield Block Value) np na Patchwerka,
expertise&hit gearze na walki gdzie łatwo może ktoś przeaggrować (do większego Threat
Per Second) czy też stamina gearze na walki gdzie avoidance guzik daje (Sapphiron, Kel''Thuzad?).


Trochę mam przez to teraz mętlik w głowie (a także przez hit/expertise capy na rogue)
, a tyle się niby mówi, że gra staje się bardziej causal friendly <--- pfff, jasne...

Hmm nie. Mamy 3 tankow w gildii(Tzn. 3 klasy warriora, DK , i pala ) I nikt na Naxa nie zmienia gearu w zależności od bossa. Może w Ulduar będzie taka konieczność, w naxa i obecnym contencie taka nie występuje. Mało tego Sapphirion 10man jak i 25man nie wymaga frost resi gearu, paladyńska aura spokojnie wystarczy. Chyba że raidujesz z bandą debili którzy muszą stać w blizzardzie i nie wiedzą co to rozproszenie , to wtedy tak.. nawet frost resi gear nie pomoże aczkolwiek może przedłużyć wasze męki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://eu.wowarmory.com/guild-info.xml?r=Stormrage&n=OMG+One+Man+Guild+OMG&p=1

A jedna jest aktywna gildia ludzi szalonych - grających pre-TBC tylko takich jak ja :D teraz trzeba czekać na nowe konto i lvlować undeada rogal :P później tylko zdobycie t2, enchantowanie go i masakra na pvp :)

Jeszcze sie zastanawiam nad profesjami dla rogala - kombinacje mam takie: skining/leatherworking, herbalism/alchemy, herbalism/skining. O ile ta pierwsza wydaje sie nieprzydatna, to alchemia zawsze sie przydaje a bonusy ze zbierackich też powiny pomagać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 19:19, Kresseleth napisał:

http://eu.wowarmory.com/guild-info.xml?r=Stormrage&n=OMG+One+Man+Guild+OMG&p=1

A jedna jest aktywna gildia ludzi szalonych - grających pre-TBC tylko takich jak ja :D
teraz trzeba czekać na nowe konto i lvlować undeada rogal :P później tylko zdobycie t2,
enchantowanie go i masakra na pvp :)

Jeszcze sie zastanawiam nad profesjami dla rogala - kombinacje mam takie: skining/leatherworking,
herbalism/alchemy, herbalism/skining. O ile ta pierwsza wydaje sie nieprzydatna, to alchemia
zawsze sie przydaje a bonusy ze zbierackich też powiny pomagać :)

Sranie w banie a nie pre-tbc. Guild leader 2 x mongoose na broniach(Mongosse to TBC enchant) dużo innych osób ma zielonki w gearze które pochodzą z questów w HP. Oni poprostu ownią 60tki w pvp, a używają do tego wszystkiego co daje przewage, a nie czysto pre-tbc rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oni poprostu ownią

Dnia 05.04.2009 o 20:00, Solstheim2 napisał:

60tki w pvp, a używają do tego wszystkiego co daje przewage, a nie czysto pre-tbc rzeczy.


O to mi właśnie chodzi :P Ale i tak osoby które mają gear z TBC, to i tak po chwili wymienają na tier sety lub pvp. Duża część jest na jkontach z TBC dla paladynów tylko, którzy biją każdego jeśli są wyenchantowanie na 60lvl. Jeśli ma gear pvp i nie chodzi na insty/raidy to może przez bardzo długi czas spokojnie grać na 60lvl bez dingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 20:29, Kresseleth napisał:

>Oni poprostu ownią
> 60tki w pvp, a używają do tego wszystkiego co daje przewage, a nie czysto pre-tbc
rzeczy.

O to mi właśnie chodzi :P Ale i tak osoby które mają gear z TBC, to i tak po chwili wymienają
na tier sety lub pvp. Duża część jest na jkontach z TBC dla paladynów tylko, którzy biją
każdego jeśli są wyenchantowanie na 60lvl. Jeśli ma gear pvp i nie chodzi na insty/raidy
to może przez bardzo długi czas spokojnie grać na 60lvl bez dingu.

No ale wtedy sformulowanie pre-tbc jest nie prawdziwe. Dla mnie jest to normalna gildia tyle ze graja na 60tych lvlach pvp, bardziej to twink 60lvl niz pre-tbc guild.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z gram gra na Emerald Dream? Szukam teamu na BWL, AQ20 i 40, ZG, stare Stratholme, UBRS (z" Leeeeroy!"). W przyszłości także na Hyjal, Sunwell, BT. Jak ktoś potrzebuje ogarniającego hunta BM to pisać. IGN:Vandaeriel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się